Προς το περιεχόμενο

Όλες οι ανακοινώσεις από την εκδήλωση της Microsoft για τις νέες συσκευές Surface 2022


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν από λίγες ώρες ολοκληρώθηκε η εκδήλωση της Microsoft για τις συσκευές Surface του 2022, και από τις ανακοινώσεις ξεχώρισαν εκείνες των Surface Laptop 5, Surface Pro 9 και Surface Studio 2 Plus.

Η Microsoft επίσης ανακοίνωσε νέα αξεσουάρ αλλά και νέο λογισμικό, συμπεριλαμβανομένης και της εφαρμογής Microsoft Designer, που βασίζεται στο text-to-image μοντέλο Τεχνητής Νοημοσύνης Dall-E 2 της Open AI.

Surface Laptop 5

Στις 25 Οκτωβρίου αναμένεται να κυκλοφορήσει στα καταστήματα το νέο Surface Laptop 5 με τιμές που θα ξεκινούν από τα $999, όπως είχε γίνει και με τον προκάτοχό του, Surface Laptop 4. Ένα από τα καλύτερα στοιχεία του προκατόχου του ήταν ο επεξεργαστής στο εσωτερικό του, που ήταν ειδικά κατασκευασμένος για τη σειρά Surface από την AMD.

Με το νέο ωστόσο Surface Laptop 5 δεν υπάρχει δυνατότητα επιλογής επεξεργαστή που βασίζεται σε σχεδίαση της AMD παρά μόνο σε σχεδίαση της Intel. Πλέον λοιπόν το Microsoft Surface Laptop 5 είναι διαθέσιμο μόνο σε εκδόσεις με επεξεργαστές Core i5 και Core i7. Το νέο μοντέλο, που δεν έχει αλλάξει και πολύ σε σχέση με το παρελθόν, θα είναι πλέον διαθέσιμο και σε μία πράσινου χρώματος έκδοση ενώ επιπλέον παρέχεται και υποστήριξη στο πρότυπο Thunderbolt 4. Το Surface Laptop 5 θα διατεθεί με οθόνες 13,5 ιντσών και 15 ιντσών (3¨2) και με υποστήριξη Dolby Atmos 3D (spatial sound).

Surface Pro 9

Μαζί με το Surface Laptop 5 θα κυκλοφορήσει και το νέο Surface Pro 9 με την αποσπώμενη οθόνη και το kickstand. Θα διατεθεί τόσο με επεξεργαστές της Intel όσο και με επεξεργαστές της ARM με τιμές που θα ξεκινούν από τα $999 και $1.299 αντίστοιχα (!).

Παλαιότερα, αν ήθελες να δώσεις «χρώμα» στο Surface Pro έπρεπε να προμηθευτείς το ανάλογο πληκτρολόγιο. Φέτος ωστόσο, η αλουμινένια κατασκευή έρχεται σε διάφορους χρωματισμούς (Platinum, Sapphire, Graphite και Forest) ενώ για την 10η επέτειο της σειράς Surface, και σε συνεργασία με το στούντιο σχεδιασμού Liberty, η Microsoft θα διαθέσει και μία έκδοση «Floral» σε περιορισμένων αριθμό τεμαχίων.

Τα μεγαλύτερα νέα βεβαίως είναι ότι πλέον, το Surface Pro θα διατίθεται και σε εκδόσεις με επεξεργαστή αρχιτεκτονικής ARM και πιο συγκεκριμένα με το SQ3 SoC που έχουν σχεδιάσει από κοινού Microsoft και Qualcomm. Τα μοντέλα με τον συγκεκριμένο επεξεργαστή, θα διαθέτουν επιπλέον μία νέα μονάδα «neural processing» καθώς και υποστήριξη 5G. Όπως και στην περίπτωση του προκατόχου του, το νέο Surface Pro 9 έρχεται με οθόνη 13 ιντσών με ρυθμό ανανέωσης 120Hz και υποστήριξη stylus.

Surface Studio 2 Plus

Το νέο Surface Studio 2 Plus είναι ένα Surface Studio 2 (ναι, αυτό από το 2018 με την οθόνη 28 ιντσών) αλλά με περισσότερες θύρες. Πιο συγκεκριμένα, η εταιρεία πρόσθεσε τρεις θύρες Thunderbolt 4 στο πίσω μέρος. Αν και σχεδόν ίδιο με το Studio 2, το νέο Studio 2 Plus διαθέτει «εκμοντερνισμένο εσωτερικό» με 11ης γενιάς Core H-series επεξεργαστή και κάρτα γραφικών GeForce RTX 3060 GPUs από την Nvidia. Σύμφωνα με την εταιρεία, τα νέα chips προσφέρουν έως και 50% βελτιωμένη απόδοση σε σχέση με το παρελθόν. Το κόστος του νέου Surface Studio 2 Plus ξεκινά από τα $4.299,99.

image.png.69198a782e2641015cde1d509846eea9.png

Surface Adaptive Accessories

Αν και η εταιρεία έχει ανακοινώσει τα Adaptive Accessories από τον περασμένο Μάϊο, τελικά θα είναι διαθέσιμα από τις 25 Οκτωβρίου, μαζί με τις υπόλοιπες συσκευές Surface. Τα συγκεκριμένα περιφερειακά και αξεσουάρ οποία σχεδιάστηκαν για να αντιμετωπίζουν ζητήματα που εμποδίζουν ορισμένους ανθρώπους να αξιοποιήσουν πλήρως τον υπολογιστή τους, ειδικά αν δεν μπορούν για παράδειγμα να χρησιμοποιήσουν παραδοσιακά περιφερειακά όπως το πληκτρολόγιο ή το ποντίκι. Αν και η Microsoft ανακοίνωσε ότι η διάθεση τους θα ξεκινήσει από τα τέλη Οκτωβρίου, εντούτοις δεν αναφέρθηκε στις τιμές τους.

Microsoft Audio Dock

image.png.b60b6ece145f388fda87dffd97ab71e6.png

Η εταιρεία παρουσίασε το Audio Dock, μία all-in-one λύση speakerphone που περιλαμβάνει 60W passthrough φορτιστή -για τον φορητό υπολογιστή για παράδειγμα- και τέσσερις θύρες, HDMI, USB-A και USB Type-C (x2). To speakerphone διαθέτει επίσης διπλά μικρόφωνα, ένα πλήκτρο «mute» και ένα πλήκτρο Teams, καθώς η συγκεκριμένη συσκευή σχεδιάστηκε για γραφεία και υβριδικά περιβάλλοντα εργασίας που αξιοποιούν την λύση Microsoft Teams.

Μαζί με το Microsoft Audio Dock, η εταιρεία παρουσίασε και το Presenter Plus, ένα τηλεχειριστήριο που επίσης προσφέρει «integration» με το Microsoft Teams και σχεδιάστηκε για να κάνει απλούστερες και πιο οικείες τις παρουσιάσεις. Η Microsoft δεν αναφέρθηκε στις τιμές των δύο προϊόντων.

Η Microsoft επίσης έκανε γνωστό ότι το Apple Music app θα είναι πλέον διαθέσιμο για πρώτη φορά στην πλατφόρμα Xbox ενώ του χρόνου αναμένεται να διατεθούν για την πλατφόρμα της Microsoft και οι εφαρμογές Apple TV Plus και Apple Music. Επίσης αναμένεται να υπάρξει καλύτερο «integration» του iCloud Photos με το λειτουργικό σύστημα Windows.

Η Microsoft επίσης ανακοίνωσε και νέο λογισμικό που πρόκειται να προστεθεί στη σουίτα Microsoft 365. Πρόκειται για το Microsoft Designer app, το οποίο είναι powered από το μοντέλο Τεχνητής Νοημοσύνης DaII-E 2, ένα text-to-image generation πρόγραμμα που έχει αναπτύξει η OpenAI. Να αναφέρουμε ότι το Designer app πρόκειται επίσης να ενσωματωθεί και με τον Microsoft Edge.\

 


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, polemikos είπε

Αν και σχεδόν ίδιο με το Studio 2, το νέο Studio 2 Plus διαθέτει «εκμοντερνισμένο εσωτερικό» με 11ης γενιάς Core H-series επεξεργαστή και κάρτα γραφικών GeForce RTX 3060 GPUs από την Nvidia.

1378558695_notbadmeme-Google.png.fd9a841e34c521cc6b4c4ce3802f8fff.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members
30 λεπτά πριν, tsakvas είπε

Την ενημέρωση του 22 θα την πάρουμε τα surface pro 8 ή περιμένω τζάμπα πότε θα είναι έτοιμη 

Πρέπει να υπάρχει θέμα με κάποιον driver της Intel που δεν έχει ενημερωθεί ακόμα και έχει μπει ένα "safeguard hold" που εμποδίζει την αναβάθμιση. Εγώ ήθελα να την περάσω γιατί διόρθωνε ένα ενοχλητικό bug με το WSL, οπότε δοκίμασα να απενεργοποιήσω προσωρινά τα safeguard holds ακολουθώντας αυτό τον οδηγό, και έκανα κανονικά την ενημέρωση (μέσω Windows Update). Μετά την ολοκλήρωση τα επανενεργοποίησα. Όλα κύλησαν ομαλά, και δεν έχω παρατηρήσει κάποια δυσλειτουργία ή το παραμικρό θέμα.

Φυσικά, αν δεν έχεις λόγο να βιαστείς καλύτερα να περιμένεις (αν και είναι ειρωνικό η συσκευή της ίδιας της Microsoft να αργεί τόσο να πάρει την ενημέρωση στο μέχρι χθες τελευταίο της μοντέλο). 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τιμές που αναφέρονται φυσικά είναι έτοιμες Αμερικής γιατί στην Ελλάδα πιθανόν θα είναι πολύ μεγαλύτερα αφού πλέον το δολάριο είναι πιο ενισχυμένο από το ευρώ. Ωστόσο έχω δει υπολογιστή παλιότερο που πήρα από φίλο το καλύτερο απ’ όλα είναι η οθόνη του αν και μικρότερο μέγεθος αλλά κερδιζει ποντους με το φωτιζόμενο πληκτρολόγιο που σίγουρα δανείζεται στοιχεία από το MacBook.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, freegr είπε

Οι τιμές που αναφέρονται φυσικά είναι έτοιμες Αμερικής γιατί στην Ελλάδα πιθανόν θα είναι πολύ μεγαλύτερα αφού πλέον το δολάριο είναι πιο ενισχυμένο από το ευρώ. Ωστόσο έχω δει υπολογιστή παλιότερο που πήρα από φίλο το καλύτερο απ’ όλα είναι η οθόνη του αν και μικρότερο μέγεθος αλλά κερδιζει ποντους με το φωτιζόμενο πληκτρολόγιο που σίγουρα δανείζεται στοιχεία από το MacBook.

Χμμμ καπου μπερδέυτηκες; Αφου το δολάριο ειναι πιο ενισχυμένο σε σχέση με το ευρω θα πρέπει να είναι πιο φθηνό στην Ελλάδα.

Και κάτι ακόμη, στην Αμερική οι τιμές είναι πάντα +ΦΠΑ, αρα...

  • Confused 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, webenergy said:

Χμμμ καπου μπερδέυτηκες; Αφου το δολάριο ειναι πιο ενισχυμένο σε σχέση με το ευρω θα πρέπει να είναι πιο φθηνό στην Ελλάδα.

What?

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, webenergy είπε

Χμμμ καπου μπερδέυτηκες; Αφου το δολάριο ειναι πιο ενισχυμένο σε σχέση με το ευρω θα πρέπει να είναι πιο φθηνό στην Ελλάδα.

Και κάτι ακόμη, στην Αμερική οι τιμές είναι πάντα +ΦΠΑ, αρα...

τρολαρεις στανταρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, webenergy είπε

Χμμμ καπου μπερδέυτηκες; Αφου το δολάριο ειναι πιο ενισχυμένο σε σχέση με το ευρω θα πρέπει να είναι πιο φθηνό στην Ελλάδα.

Αν ήταν $1=€2 (άρα πολύ ενισχυμένο δολάριο αφού θες €2 για να πάρεις $1) τότε το surface laptop στα $999 θα ερχόταν στα €1998

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, webenergy είπε

Χμμμ καπου μπερδέυτηκες; Αφου το δολάριο ειναι πιο ενισχυμένο σε σχέση με το ευρω θα πρέπει να είναι πιο φθηνό στην Ελλάδα.

Και κάτι ακόμη, στην Αμερική οι τιμές είναι πάντα +ΦΠΑ, αρα...

Θα αποτύγχανες και σε εξετάσεις του δημοτικού :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, webenergy είπε

Χμμμ καπου μπερδέυτηκες; Αφου το δολάριο ειναι πιο ενισχυμένο σε σχέση με το ευρω θα πρέπει να είναι πιο φθηνό στην Ελλάδα.

Και κάτι ακόμη, στην Αμερική οι τιμές είναι πάντα +ΦΠΑ, αρα...

Δεν είμαστε πολιτεία των ΗΠΑ, αλλά χώρα της Αφρικής

Oh wait…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή, πουλάνε design πανάκριβα.

1)Αν θέλεις δουλειά και δε σε νοιάζει το design πας σε κανονικό pc,

2) αν θέλεις tablet πας σε ipad, αλλιώς παίρνεις ένα μέτριο (από επεξεργαστική ισχύ) tablet, με μέτρια (στην καλύτερη περίπτωση μπαταρία) από τη MS, που είναι όμορφο...

3) Αν θέλεις λαπτοπ οι επιλογές είναι απίστευτες εκεί έξω με καλύτερους επεξεργαστές σε χαμηλότερες τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Tlykog είπε

Δηλαδή, πουλάνε design πανάκριβα.

1)Αν θέλεις δουλειά και δε σε νοιάζει το design πας σε κανονικό pc,

2) αν θέλεις tablet πας σε ipad, αλλιώς παίρνεις ένα μέτριο (από επεξεργαστική ισχύ) tablet, με μέτρια (στην καλύτερη περίπτωση μπαταρία) από τη MS, που είναι όμορφο...

3) Αν θέλεις λαπτοπ οι επιλογές είναι απίστευτες εκεί έξω με καλύτερους επεξεργαστές σε χαμηλότερες τιμές.

Συνήθως το design είναι πανάκριβο, σε όποια μορφή και αν το δεις. 

Όσο παράξενο και αν ακούγεται σε εμάς τους tech freaks, είναι πλέον τόσο δυνατό το hardware, που πολύς κόσμος που απλά θέλει να κάνει τη δουλειά του, δεν ασχολείται ιδιαίτερα με τα specs (ούτως ή άλλως, και laptop 8ετίας μια χαρά ανοίγει το Outlook, το Word και το Excel), αλλά δίνει πολύ μεγάλη σημασία στην εμφάνιση. 

 

Πέρνα μία βόλτα απ'τα Bo Concept, η καρέκλα αυτή όπως τη βλέπεις έχει αρχική αξία 3.200€, χωρίς το υποπόδιο. 

Έχει και ο αδερφός μου μια παρόμοια, την είχε πάρει 250€ απτά ΙΚΕΑ πριν 7-8 χρόνια. 

image.png.2fff6eaf1d694ba51bcbb3e8a366dacf.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, Tlykog είπε

Δηλαδή, πουλάνε design πανάκριβα.

1)Αν θέλεις δουλειά και δε σε νοιάζει το design πας σε κανονικό pc,

2) αν θέλεις tablet πας σε ipad, αλλιώς παίρνεις ένα μέτριο (από επεξεργαστική ισχύ) tablet, με μέτρια (στην καλύτερη περίπτωση μπαταρία) από τη MS, που είναι όμορφο...

3) Αν θέλεις λαπτοπ οι επιλογές είναι απίστευτες εκεί έξω με καλύτερους επεξεργαστές σε χαμηλότερες τιμές.

 

οχι φιλε κανεις λαθος,

κατοχος  Surface Pro 8 με i5-1135G7 8πυρηνο, 16Gb ram 256 ssd εδω και μηνες το αγορασα απο αλλο μελος του Insomnia και μετα απο παρα πολυ ψαξιμο ημουν αναμεσα σε αυτο ή ipad Pro ή  Μ1-Μ2 Macbook αρχικα το πηρα για τις διακοπες αλλα στο σπιτι λογω συνεχιζομενης τηλε-εργασιας εγινε το κυριο μηχανημα μου αντικαθιστωντας το desktop που παραμενει ανενεργο,
δε το μετανιωσα καθολου κι εχω δικαιωθει για την αγορα μου, καταρχας η Microsoft εχει καταφερει να βγαλει το 110% απο τον συγκεκριμενο επεξεργαστη στη συγκεκριμενη υλοποιηση σε σχεση με αλλα Dell XPS, Asus, Hp κλπ. μια ερευνα σε benchmarks το αποδεικνυει

κατα δευτερον εχω παρει ενα dock που βγαζει hdmi, usb, sd card και ουσιαστικα εχει αντικαταστησει τον desktop μου που κανει δουλεια απτο σπιτι, εναν i9 9900k, 32Gb Ram, 2 Tb ssd σε Raid0, RTX 2070 Super το μηχανημα της υπογραφης μου,

εκτος απο τη δικη του οθονη 2880Χ1920 το εχω μονιμως συνδεδεμενο και σε 2η οθονη 4Κ 43" δουλευω παραλληλα  Photoshop, Illustrator, Indesign, Google Web Designer, browsers με δεκαδες tab ανοιχτα , Usb Tv  κλπ. και δεν κολλαει πουθενα, ισαξιο του desktop με τον i9

και το κερασακι.. καταναλωνει το 1/5 της ενεργειας του desktop ενω με ενα κλεισιμο του πληκτρολογιου σβηνει μπαινοντας σε hibernation και ξανανοιγει ακαριαια  αυτοματα με face login οπως τα iphone

κυριολεκτικα δεν εχω λογια, αθορυβο στη λειτουργια, κοσμημα πανω στο γραφειο να το χαζευεις,  μηχανημα που θα βγαλει τουλαχιστον 5ετια ενω το ρευμα που γλιτωνει  κανει αποσβεση την αγορα του

 

Υγ. και σε μενα δεν εχει ερθει ακομα το update και θα ακολουθησω τις οδηγιες που παρεθεσε παραπανω ο φιλος

Επεξ/σία από Odyss3us
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Odyss3us είπε

 

οχι φιλε κανεις λαθος,

κατοχος  Surface Pro 8 με i5-1135G7 8πυρηνο, 16Gb ram 256 ssd εδω και μηνες το αγορασα απο αλλο μελος του Insomnia και μετα απο παρα πολυ ψαξιμο ημουν αναμεσα σε αυτο ή ipad Pro ή  Μ1-Μ2 Macbook αρχικα το πηρα για τις διακοπες αλλα στο σπιτι λογω συνεχιζομενης τηλε-εργασιας εγινε το κυριο μηχανημα μου αντικαθιστωντας το desktop που παραμενει ανενεργο,
δε το μετανιωσα καθολου κι εχω δικαιωθει για την αγορα μου, καταρχας η Microsoft εχει καταφερει να βγαλει το 110% απο τον συγκεκριμενο επεξεργαστη στη συγκεκριμενη υλοποιηση σε σχεση με αλλα Dell XPS, Asus, Hp κλπ. μια ερευνα σε benchmarks το αποδεικνυει

κατα δευτερον εχω παρει ενα dock που βγαζει hdmi, usb, sd card και ουσιαστικα εχει αντικαταστησει τον desktop μου που κανει δουλεια απτο σπιτι, εναν i9 9900k, 32Gb Ram, 2 Tb ssd σε Raid0, RTX 2070 Super το μηχανημα της υπογραφης μου,

εκτος απο τη δικη του οθονη 2880Χ1920 το εχω μονιμως συνδεδεμενο και σε 2η οθονη 4Κ 43" δουλευω παραλληλα  Photoshop, Illustrator, Indesign, Google Web Designer, browsers με δεκαδες tab ανοιχτα , Usb Tv  κλπ. και δεν κολλαει πουθενα, ισαξιο του desktop με τον i9

και το κερασακι.. καταναλωνει το 1/5 της ενεργειας του desktop ενω με ενα κλεισιμο του πληκτρολογιου σβηνει μπαινοντας σε hibernation και ξανανοιγει ακαριαια  αυτοματα με face login οπως τα iphone

κυριολεκτικα δεν εχω λογια, αθορυβο στη λειτουργια, κοσμημα πανω στο γραφειο να το χαζευεις,  μηχανημα που θα βγαλει τουλαχιστον 5ετια ενω το ρευμα που γλιτωνει  κανει αποσβεση την αγορα του

 

Υγ. και σε μενα δεν εχει ερθει ακομα το update και θα ακολουθησω τις οδηγιες που παρεθεσε παραπανω ο φιλος

Πρώην κάτοχος Surface Go. Επεξεργαστής... μέτριος, μπαταρία ψιλοχάλια, μου είχε κοστίσει πάνω από 500€, γιατί είχα πάρει την έκδοση με τα 8GB RAM + 100€ πληκτρολόγιο. Στα ίδια χρήματα αγόραζα καλύτερο ipad. Να πω ότι και με κάποια παλιά παιχνίδια με πετούσε έξω όταν υπερθερμαίνονταν...

H αίσθηση που μου άφηνε ήταν ενός αδύναμου laptop. Το κινητό μου πχ ήταν πιο γρήγορο. Οπότε το πούλησα.

O 1135G7 δεν είναι κακός, αλλά στα χρήματα αυτά... είναι κακός. O M1 είναι πάρα πολύ καλύτερος:

https://nanoreview.net/en/cpu-compare/intel-core-i5-1135g7-vs-apple-m1

Αν σου κάνει τη δουλειά σου, τότε ίσως δεν έπρεπε να είχες πάρει τον desktop που έχεις. Το ότι μπορεί να μη σου κολλάει το δέχομαι, αλλά μη λέμε και ότι να ναι... Η διαφορά 9900Κ με 1135G7 δεν είναι μεγάλη... ειναι ΧΟΑΤΙΚΗ:

https://nanoreview.net/en/cpu-compare/intel-core-i9-9900k-vs-intel-core-i5-1135g7

Ας μη μιλήσουμε και για τη θερμική συμπεριφορά... Δεν πιστεύω ότι αν βάλεις στο tablet να κάνει μια βαρια επεξεργασία, για πολύ ώρα, θα την κάνει χωρίς να κρασσάρει ή να κάνει throttling, οπότε ακόμα μικρότερη επίδοση...  Κερδίζεις σε φορητότητα, αλλά όχι σε επιδόσεις. Προσωπικά, για βαριά δουλειά πάω σε desktop. Εχουν φτιαχτεί ακριβώς γι αυτό το λόγο.

Αυτό που θέλω να πω είναι να διαχωρίσεις τί ζητάς. Αν ζητάς φορητότητα, επιδόσεις ή ένα μέρος και από τα 2. Θεωρώ ότι οι Intel επεξεργαστές και τα Windows δεν κάνουν για tablet. 

Επεξεργασία εικόνας, βίντεο και ήχου κάνεις και σε ένα ipad pro πολύ πιο γρήγορα απ' ότι σε ένα Surface. Ας μη μιλήσω και για τη μπαταρία... 12 ώρες δουλειάς και 7-8 ώρες βαριάς δουλειάς σε ipad pro... Χωρίς ανεμηστήρες και θόρυβο.

Αν τώρα χρησιμοποιείς software που δεν υπάρχει στο οικοσύστημα της Apple, τότε οκ... Αν και πάλι θα πήγαινα σε laptop... Τα windows, δυστυχώς, δεν κάνουν για tablet...

Επεξ/σία από Tlykog
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...