Προς το περιεχόμενο

Μεταχειρισμένο αυτοκίνητο από επαρχια


czarjuly

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι στα πρόθυρα να πάρω ένα μεταχειρισμένο αυτοκίνητο για μένα που έχω βρει σε μάντρα της επαρχιας,ο μαντράς μου είπε ότι έχει γίνει γενική επισκευή στο μοτέρ και η γενική εικόνα του αυτοκινήτου από τις φωτογραφίες που είδα φαίνεται αρκετά καλή 

Μου είπε ότι θα μου το φέρει στο σπίτι με φορτηγό και με τα χαρτιά έτοιμα 

Μπορώ να μη το παραλάβω αν από κοντά το δω ελαττωματικό τη στιγμή που θα έχει βγει η άδεια στο όνομα μου ή παίρνω γουρούνι στο σακί;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, czarjuly είπε

Είμαι στα πρόθυρα να πάρω ένα μεταχειρισμένο αυτοκίνητο για μένα που έχω βρει σε μάντρα της επαρχιας,ο μαντράς μου είπε ότι έχει γίνει γενική επισκευή στο μοτέρ και η γενική εικόνα του αυτοκινήτου από τις φωτογραφίες που είδα φαίνεται αρκετά καλή 

Μου είπε ότι θα μου το φέρει στο σπίτι με φορτηγό και με τα χαρτιά έτοιμα 

Μπορώ να μη το παραλάβω αν από κοντά το δω ελαττωματικό τη στιγμή που θα έχει βγει η άδεια στο όνομα μου ή παίρνω γουρούνι στο σακί;

 

 

Αν η αδεια ειναι στο ονομα σου ειναι δικο σου οποτε δεν εχεις αλλα περιθωρια .Χωρις ελεχο απο μαντρα  ???

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόνο κάποιος τρελός θα αγόραζε αμάξι από μαντρα χωρίς να το δει πρώτα. Το χειρότερο σενάριο είναι ότι το αμάξι είναι χρεπι και θα το δεις αφού στο φέρει σπίτι με τα χαρτιά έτοιμα. Τι θα πεις μετά? Δε το θέλω? Και σε αυτή τη περίπτωση τι φαντάζεσαι θα κάνει ο καλός μαντράς? Θα σου πει α, ευχαριστώ πολύ, να σάι καλά?

Επεξ/σία από ewssonaht
  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού στο είπε ο μάντρας τότε παρτο χωρίς δεύτερη σκέψη! Θα στο φέρει και σπίτι..δηλαδή φαντάσου ποσό θέλει να το ξεφορτωθεί ο καλος μάντρας! Και ακόμα και καλό να είναι το αυτοκινητο,πως ψωνίζετε έτσι ρε παιδιά; Χωρίς να το δείτε από κοντά; Τι να πω…

  • Like 9
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, czarjuly είπε

Είμαι στα πρόθυρα να πάρω ένα μεταχειρισμένο αυτοκίνητο για μένα που έχω βρει σε μάντρα της επαρχιας,ο μαντράς μου είπε ότι έχει γίνει γενική επισκευή στο μοτέρ και η γενική εικόνα του αυτοκινήτου από τις φωτογραφίες που είδα φαίνεται αρκετά καλή 

Μου είπε ότι θα μου το φέρει στο σπίτι με φορτηγό και με τα χαρτιά έτοιμα 

Μπορώ να μη το παραλάβω αν από κοντά το δω ελαττωματικό τη στιγμή που θα έχει βγει η άδεια στο όνομα μου ή παίρνω γουρούνι στο σακί;

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, czarjuly είπε

Δυστυχώς δεν έχω την δυνατότητα να πάω μέχρι εκεί και είναι ένα αυτοκίνητο που το θέλω πολύ ,ποιο είναι το χειρότερο σενάριο;

Σε καταλαβιανω αλλα ως εκει ...Αν το αυτοκινητο ερθει και ειναι καιστο ονομα σου και πληρωμενο δεν μπορεις να κανεις απολυτως τιποτα 

Απο γυρισμενα χλμ , σαπισματα ,μεχρι προβληματα σε κινητηρα μικρα ή και μεγαλα 

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Σε καταλαβιανω αλλα ως εκει ...Αν το αυτοκινητο ερθει και ειναι καιστο ονομα σου και πληρωμενο δεν μπορεις να κανεις απολυτως τιποτα 

Απο γυρισμενα χλμ , σαπισματα ,μεχρι προβληματα σε κινητηρα μικρα ή και μεγαλα 

Βασικά θα περάσει ΚΤΕΟ πριν το παραλάβω αυτό δεν μου προσφέρει κάποια εχέγγυα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, czarjuly είπε

Βασικά θα περάσει ΚΤΕΟ πριν το παραλάβω αυτό δεν μου προσφέρει κάποια εχέγγυα;

Αν ειναι στο ονομα σου δεν λει κατι .Το πολυ πολυ να σε κοψουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Αν ειναι στο ονομα σου δεν λει κατι .Το πολυ πολυ να σε κοψουν.

Υποτιθεται θα μου το φέρει με τα χαρτιά στο χέρι για να εξωφληθει....λέω να....τζογαρω

Επεξ/σία από czarjuly
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, czarjuly είπε

Υποτιθεται θα μου το φέρει με τα χαρτιά στο χέρι για να εξωφληθει....λέω να....τζογαρω

Καλή τύχη,θα την χρειαστείς.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, czarjuly είπε

Υποτιθεται θα μου το φέρει με τα χαρτιά στο χέρι για να εξωφληθει....λέω να....τζογαρω

Δικαιωμα σου ...Την γνωμη μου κι εγω και αλλοι στην ειπαν .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...