Προς το περιεχόμενο

Silent Hill 2 Remake [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Armoral είπε

Όχι αλλά το θεωρώ αλλοίωση στο τελικό αποτέλεσμα και ψιλοαπάτη. Έχω δει πως είναι το native και το 4k dlss 2 quality στο Control και έχουν διαφορά.

Αν πάω σε 4090 θα γίνει μόνο για την απόδοση χωρίς DLSS και για τους rendering χρόνους.

Kατι που δεν εχεις δοκιμασει το κατακρινεις και εχεις βγαλει το συμπερασμα οτι ειναι και απατη απο πανω.

Τι να πω,λυπαμαι πραγματικα για το πως τα media επηρεαζουν τον κοσμο την σημερινη εποχη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Kατι που δεν εχεις δοκιμασει το κατακρινεις και εχεις βγαλει το συμπερασμα οτι ειναι και απατη απο πανω.

Τι να πω,λυπαμαι πραγματικα για το πως τα media επηρεαζουν τον κοσμο την σημερινη εποχη..

Σου εξήγησα. Έχω δει DLSS 2 και παρά το γεγονός ότι είναι πολύ βελτιωμένο δε συγκρίνεται με το native 4k.

Για αυτό και τοποθετήθηκα με αυτή την έκφραση για το frame generation. Μαντεύει και δημιουργεί frames που δεν υπάρχουν προσπαθώντας να βελτιώσει την απόδοση όπως και το DLSS 2.0.

Μακάρι να είναι όσο καλό είναι και το Native, αλλά νομίζω έχουμε δρόμο ακόμη. Ούτως ή άλλως από ότι βλέπω όλα δεξιά τα έχεις και δεν καταλαβαίνει τίποτα η κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 χρόνο αργότερα...

To trailer είναι πολύ πιστό στο αρχικό παιχνίδι, τολμώ (με πολλή υπερβολή) να πω ακόμη και στον τεχνικό τομέα, όπως αυτός διαμορφώθηκε για το πρωτότυπο παιχνίδι με το Enhanced Edition.

Από εκεί και πέρα, δεν ξέρω σε ποιους απευθύνεται το παιχνίδι. Οι παλιοί γνωρίζουν το δυνατότερο κομμάτι του παιχνιδιού -το σενάριό του- και οι νέοι δεν ξέρω αν θα ανεχθούν το "κλειστό" και αργό gameplay του. Προσωπικά δεν είμαι σίγουρος αν θα το τιμήσω, παρόλο που το πρωτότυπο είναι στο top 10 μου. Ίσως για την ατμόσφαιρά του.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Τα Resident Evil remakes που είναι επίσης ''κλειστά'' και αργά, μια χαρά τα ανέχθηκαν οι νέοι πάντως.

Δυστυχώς όμως άλλο Konami και άλλο Capcom. Η Konami του τότε είναι long dead. Το gameplay φαίνεται μετριότατο στην καλύτερη. Τέλος οι devs δεν είναι μεγάλο studio και το game χρειαζόταν μεγάλο studio. Πέρα από το MGS3 Remake, που φαίνεται καλο, όλο το υπόλοιπο grave-digging που ξεκίνησε η Konami φαίνεται μούφα cash-grab imho.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά σε κείμενο

Silent Hill 2 is an upcoming survival horror video game developed by Bloober Team and published by Konami.

.

Αναφορά σε κείμενο

Bloober Team S.A. is a Polish video game developer based in Kraków. Founded in November 2008 by Peter Babieno and Peter Bielatowicz, the company is best known for developing horror games such as Layers of Fear (2016), Observer (2017), Blair Witch (2019), and The Medium (2021).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...