Προς το περιεχόμενο

PlayStation Plus Συνδρομή Τουρκίας


dinhio
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από dinhio,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, sndev είπε

Ρε συ αλλο 300 ε για 15 χρονια κ αλλο για 2 ετη κακα τα ψέματα. 

Τωρα ναι λογικα θα χασουν τον τουρκο στη πώληση hardware δε μπορει λογικα να ακολουθήσει αν κ εχω ξαναπει, εχουν σοβαροτερα προβληματα απο το να παίζουν σπιντερμαν κ gow

Για να εχει καποιος τωρα 300 ευρω διαθεσιμα για ξοδεμα, σημαινει οτι μπορει να πληρωσει και την επισημη τιμη της χωρας του.

Δεν λεω οτι δεν εχουν αλλα προβληματα, αλλα οσοι μπορουσαν να τα δινουν εκει τα 460, τωρα ισως να μην μπορουν 

Anyway, /offtopic ετσι και αλλιως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

10 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

@Bourdoulas μιας και εκει που το εγραψες ειναι οφφτοπικ, δεν ειναι και τελειως παραξενο μια τετοια αυξηση στην Τουρκια, οταν εχει βουηξει το ιντερνετ για συνδρομη απο εκει. Δυστυχως, αντι να βρουν τροπο να το κλειδωσουν, αυξησαν κατα πολυ την τιμη. Εμεις μπορουμε να πληρωνουμε καθε ετος τα 100 ευρω +25% αυξηση που πηραμε (μην πει κανεις το αντιθετο, μια χαρα βαλατε απο 200-300 ευρω ο καθες σε συνδρομες για να φτασει το 2040), αυτοι μπορουν να πληρωσουν την 600% αυξηση? 

Θα είχε ενδιαφέρον να δούμε πόσοι είναι αυτοί που έκαναν συνδρομή από εκεί για να δούμε αν η αύξηση οφείλεται σε αυτή την τρύπα.

Προσωπικά πιστεύω ότι λίγος κόσμος κάνει αυτό το κόλπο. Είναι απλά πεποίθηση, δεν εδώ κάποιο στοιχείο.

Εγώ σίγουρα δεν θα έκανα κάποια συνδρομή αν δεν υπήρχε αυτή η τρύπα οπότε από εμένα κέρδισε παρά έχασε.

Η Sony όφειλε να κλείσει την τρύπα και όχι να κάνει αυτό το πράγμα. Αλλά δεν περιμενα κάτι καλύτερο από την συγκεκριμένη.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Bourdoulas είπε

Θα είχε ενδιαφέρον να δούμε πόσοι είναι αυτοί που έκαναν συνδρομή από εκεί για να δούμε αν η αύξηση οφείλεται σε αυτή την τρύπα.

Δεν γνωριζω νουμερα, αλλα υπαρχουν σχετικοι οδηγοι και στο reddit. Δεν ειναι η Ελλανα η μοναδικη χωρα που ψαχνει συνδρομες απο Τουρκιες και Βραζιλιες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SabotazNic είπε

Δεν γνωριζω νουμερα, αλλα υπαρχουν σχετικοι οδηγοι και στο reddit. Δεν ειναι η Ελλανα η μοναδικη χωρα που ψαχνει συνδρομες απο Τουρκιες και Βραζιλιες. 

Σαφώς. Αυτό δεν σημαίνει ότι το ποσοστό είναι μεγάλο. Άλλο να το διαβάσεις άλλο να το κάνεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Sony, όπως κάθε κερδοσκοπική εταιρεία, έβαλε κάτω τη μεγάλη ζήτηση της τούρκικης συνδρομής και απλά αύξησε την τιμή τόσο ώστε να πετύχει μεγιστοποίηση κερδοφορίας. Δεν τη ενδιαφέρει ο Τούρκος που δεν έχει να δώσει αυτό το ποσό. Έχουν να το δώσουν όλοι οι άλλοι...

Επίσης γίνεται να κλείσει αυτή η τρύπα που λέτε; Τεχνικά πως;

Αν γινόταν θα το είχαν κάνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 minutes ago, mindnever said:

έβαλε κάτω τη μεγάλη ζήτηση της τούρκικης συνδρομής

Ουτε καν. Θα το κανε ουτως η άλλος 

Εγω συμφωνώ με τον @Bourdoulas, ποσοι νομιζεται οτι εκμεταλευονται τη τρυπα συγκριτικά με τα 80μ κατοικους που έχει ωστε να βλεπουν τοοοοσο ζήτηση.

Η δικαιολογία αυτη μου νε σαν να λεω οτι φταιει η μσ για την αυξηση γτ κοστιζει το azure ατη σονυ. 

Απλα αναθεωρησε τις τιμες παντου γτ έτσι, λευτακια.

 

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γίνεται να μην μπορεί ολόκληρη Sony να το κλείσει. 

Απλά δεν θέλει. Έβγαζε κέρδος από αυτό. Προσωπικά έβαλα ένα εκατοστάρικο για συνδρομές. Εαν δεν υπήρχε η μέθοδος Τουρκίας δεν θα έβαζα ούτε 1 ευρώ. 

Φαντάσου πόσοι άλλοι σκέφτονται έτσι,  πόσα έβγαλε η Sony από ανθρώπους σαν εμένα, αλλά και πόσα έβγαλε την τελευταία εβδομάδα από όλους αυτούς που έτρεξαν να βάλουν άλλα 2-3 χρόνια. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, GiannisTG33 said:

Δεν γίνεται να μην μπορεί ολόκληρη Sony να το κλείσει. 

Απλά δεν θέλει. Έβγαζε κέρδος από αυτό. Προσωπικά έβαλα ένα εκατοστάρικο για συνδρομές. Εαν δεν υπήρχε η μέθοδος Τουρκίας δεν θα έβαζα ούτε 1 ευρώ. 

Φαντάσου πόσοι άλλοι σκέφτονται έτσι,  πόσα έβγαλε η Sony από ανθρώπους σαν εμένα, αλλά και πόσα έβγαλε την τελευταία εβδομάδα από όλους αυτούς που έτρεξαν να βάλουν άλλα 2-3 χρόνια. 

 

Αστεια νούμερα τα 150 σου ευρω για 10 χρονια για τη καθε σονυ κ ας ειναι χ 1000 χρήστες . Σοβαρο ποσο για ενα ψιλικατζιδικο. 

Το ιδιο ποσο θα το βγαλει με το παραπανω εαν αργήσει πχ να κανει εκπτωση σε ενα first party η αν δε κανει 20% σε sales κ κανει15% σε παγκόσμιο επίπεδο 

Ξεκολλάτε απλα ηθελε να αναθεωρήσει κ ειχε στη μεση κ την υποτίμηση στη Τουρκία που εκμεταλευομασταν

Κ οχιν δε μπορει να το κλείσει στο 100% ,σας εχω ξανα εξηγήσει πως λειτουργουν οι παροχοι με τις εγκρίσεις καρτων. Θα ξανα υπαρξει κ αλλη τρυπα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, sndev είπε

Ουτε καν. Θα το κανε ουτως η άλλος 

Εγω συμφωνώ με τον @Bourdoulas, ποσοι νομιζεται οτι εκμεταλευονται τη τρυπα συγκριτικά με τα 80μ κατοικους που έχει ωστε να βλεπουν τοοοοσο ζήτηση.

Η δικαιολογία αυτη μου νε σαν να λεω οτι φταιει η μσ για την αυξηση γτ κοστιζει το azure ατη σονυ. 

Απλα αναθεωρησε τις τιμες παντου γτ έτσι, λευτακια.

 

Θα έκανε ούτως ή άλλως 600% (!!) αύξηση;;
Σε ποια άλλη χώρα έγινε αυτό;

Η ζήτηση για τούρκικες συνδρομές είναι τεράστια, από όλο τον κόσμο...
Προφανώς δεν μπορεί να σταματήσει τους μη Τούρκους από το να αγοράζουν συνδρομές. Άρα τι της μένει; Η αύξηση της τιμής (δυσανάλογα μεγαλύτερη σε σχέση με τις άλλες χώρες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, GiannisTG33 είπε

Εαν δεν υπήρχε η μέθοδος Τουρκίας δεν θα έβαζα ούτε 1 ευρώ. 

Καλα, μην λετε μεγαλα λογια, θα βαζατε αν δεν υπηρχε αυτος ο τροπος.

30 λεπτά πριν, mindnever είπε

Επίσης γίνεται να κλείσει αυτή η τρύπα που λέτε; Τεχνικά πως;

Για αυτο εγραψα αντι να βρει τροπο. Τεχνικα ισως να μην μπορει οσο υπαρχουν vpn κτλ. Μονο αν κανει κανεναν ελεγχο σε ip.

18 λεπτά πριν, sndev είπε

Εγω συμφωνώ με τον @Bourdoulas, ποσοι νομιζεται οτι εκμεταλευονται τη τρυπα συγκριτικά με τα 80μ κατοικους που έχει ωστε να βλεπουν τοοοοσο ζήτηση.

Αν απο πχ 1εκ χρηστες πηγαν 5εκ μεσα σε ενα ετος, ενω εχει πουλησει 500κ κονσολες, ε κατι παιζει.

12 λεπτά πριν, sndev είπε

Αστεια νούμερα τα 150 σου ευρω για 10 χρονια για τη καθε σονυ κ ας ειναι χ 1000 χρήστες . Σοβαρο ποσο για ενα ψιλικατζιδικο. 

Ενα ψιλικατζιδικο ομως δεν εχει κατι εκατονταδες υπαλληλους. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι πρεπει να θεωρειτε οκ να το κανετε αυτο σε μια μεγαλη εταιρεια, αλλα οχι σε ενα ψιλικατζιδικο. Whatever

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Θα είχε ενδιαφέρον να δούμε πόσοι είναι αυτοί που έκαναν συνδρομή από εκεί για να δούμε αν η αύξηση οφείλεται σε αυτή την τρύπα.

Προσωπικά πιστεύω ότι λίγος κόσμος κάνει αυτό το κόλπο. Είναι απλά πεποίθηση, δεν εδώ κάποιο στοιχείο.

Εγώ σίγουρα δεν θα έκανα κάποια συνδρομή αν δεν υπήρχε αυτή η τρύπα οπότε από εμένα κέρδισε παρά έχασε.

Η Sony όφειλε να κλείσει την τρύπα και όχι να κάνει αυτό το πράγμα. Αλλά δεν περιμενα κάτι καλύτερο από την συγκεκριμένη.

Εγώ όχι μόνο δεν θα έκανα συνδρομή αλλά ούτε ps5 δεν θα είχα αγοράσει. Ο λόγος αγοράς ήταν η συνδρομή για να παίξω τα παιχνίδια που είχε το ps plus.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 minutes ago, mindnever said:

Θα έκανε ούτως ή άλλως 600% (!!) αύξηση;;
Σε ποια άλλη χώρα έγινε αυτό;

Η ζήτηση για τούρκικες συνδρομές είναι τεράστια, από όλο τον κόσμο...
Προφανώς δεν μπορεί να σταματήσει τους μη Τούρκους από το να αγοράζουν συνδρομές. Άρα τι της μένει; Η αύξηση της τιμής (δυσανάλογα μεγαλύτερη σε σχέση με τις άλλες χώρες).

Ρε συ εισαι ποσο, 45 χρονών + . Δε μπορεις να καταλαβεις οτι οταν ειμαι ξενος κ στέλνω σε μια χωρα κατι να πουλησω ωστε να βγαλω 100 ε κ ξαφνικα λογο υποτίμησης βγαζω 20 ε τοτε θα το παω στο επιπεδο που θελω να εισπράττω στον δικό μου νομισμα; τι σχεση εχει τι κανει σε αλλες χωρες; το παει με το τι θέλει να  τσεπωνει κ η σονυ είναι μανουλα σε αυτο χρόνια τώρα. 

Εμεις τη τσεπη μας κοιταμε, τωρα ξεκιναμε να κοιταμε εναλλακτικές εαν δεν προνοησαμε 

7 minutes ago, SabotazNic said:

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι πρεπει να θεωρειτε οκ να το κανετε αυτο σε μια μεγαλη εταιρεια, αλλα οχι σε ενα ψιλικατζιδικο

Δεν το θεωρώ οκ μη με παρεξηγεις. Το σκεπτικο εξηγώ. Ρεαλιστης ειμαι.

Ουτε το δικαιολογώ κ ξερεις γουσταρω τα παιχνιδια της κ τα σκάω. Αυτο δε συμαινει όμως οτι δεν καταλαβαινω οτι πληρωνω υπερκοστολογημενα εν γνωση μου.

Απο εκει κ περα απο την αρχη ξέρουμε οτι τα 16 ε τουρκιας δεν αντιστοιχούν στο μοτιβο της σονυ. Ο Τούρκος δεν εχει χαμηλοτερο βιοτικο επιπεδο απο τον βραζιλιανο αν με νοείς ε πηγε κ το διόρθωσε γιαντην λογικη της, αυτο δε παυει να είναι εναντια στη τσεπη μου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πλήρωσαν οι Τούρκοι με τις δικές μας ''παγαποντιές'' lol.

Δεν θα μπορεί να πάρει ούτε την Essential ο Μεχμέτ τώρα.

Δικαίωση για εμάς που στακάραμε on time @solid21

Mπορεί να μην υπάρχει Sοny, ο πλανήτης γη, εμείς κτλ μέχρι το 2040 αλλά δεν *αμιέται, ήταν good call. Ας ευλογήσουμε τα περήφανα γένια μας λοιπόν, δεν βλάπτει. :) 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, sndev είπε

Ρε συ εισαι ποσο, 45 χρονών + . Δε μπορεις να καταλαβεις οτι οταν ειμαι ξενος κ στέλνω σε μια χωρα κατι να πουλησω ωστε να βγαλω 100 ε κ ξαφνικα λογο υποτίμησης βγαζω 20 ε τοτε θα το παω στο επιπεδο που θελω να εισπράττω στον δικό μου νομισμα; τι σχεση εχει τι κανει σε αλλες χωρες; το παει με το τι θέλει να  τσεπωνει κ η σονυ είναι μανουλα σε αυτο χρόνια τώρα. 

Ρε συ πέτυχες ακριβώς την ηλικία μου γιατί πάντα βάζω τα πραγματικά μου στοιχεία στο ίντερνετ. Εγώ δεν κάθισα να ψάξω τη δική σου αλλά όσο και να σαι, δεν μπορείς να καταλάβεις το νόμο προσφοράς - ζήτησης; Όταν κάτι πουλάει η τιμή ανεβαίνει.

Η υποτίμηση της λίρας δεν αρκεί για να δικαιολογήσει αυξηση 6 φορές πάνω. Έξι (x6) λέμε! Συνειδητοποιείς πόσο τεράστια αύξηση είναι αυτή;

Όταν όμως μπαίνει όλος ο κόσμος Τουρκία και στακάρει συνδρομές μέχρι να σβήσει ο ήλιος τότε τι περιμένεις να γίνει; Λεφτακια όπως είπες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...