Προς το περιεχόμενο

PlayStation Plus Συνδρομή Τουρκίας


dinhio
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από dinhio,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το παρόν θέμα δημιουργείται έπειτα από την πολλή ζήτηση που επικρατεί για την τουρκική συνδρομή και τον τρόπο με τον οποίο μπορούμε να την αποκτήσουμε καθώς και απορίες γύρω από την συγκεκριμένη συνδρομή.

Σχετικα με τις συνδρομές , οι τιμές είναι πολύ φθηνές λόγω της υποτίμησης της λίρας στην Τουρκία , περίπου 460TL δηλ. 25,30€ για ένα χρόνο η deluxe συνδρομή ενώ στην Ελλάδα είναι 120€ η αντίστοιχη.

Οδηγίες

Credit σε: Klainmaingr

• Κανεις ενα cryptopay account με τα κανονικα σου στοιχεία (θελει σελφι, διπλωμα ή ταυτότητα και εναν λογαριασμό για να φαίνεται η διεύθυνση).
Ζητάς να σου εκδοσουν μια virtual καρτα. Παίρνει κάποιες μερες και ισως εξτρα verification για να το κάνουν process. ( Σημ. Θα σας ζητήσει ένα έγγραφο κρατικο, τραπεζικό ή ΔΕΚΟ που να φαίνεται το όνομα σας και η κατοικία σας, τώρα όσοι δεν έχουν τραπεζικό ή ΔΕΚΟ μπορείτε να κάνετε αίτηση μέσω gov.gr για να βγάλετε ηλεκτρονικά μια βεβαίωση κατοικίας. )
 • Βαζεις λεφτά σε usdt και μετα τα μεταφερεις στην virtual καρτα που εφτιαξες. Περιπου 60-65ε για μια διετία ειναι αρκετά. 
• Κατεβάζεις το Windscribe Free Vpn και κανεις ένα λογαριασμό. Σύνδεση με VPN Τουρκίας Κωνσταντινούπολης. Τώρα ενώ είναι ενεργό το VPN ανοίγεις καρτέλα ανώνυμης ιδιωτικής περιήγησης στον Chrome από κινητό και στην συνέχεια Ps Store και επιλέγεις το τουρκικό από κάτω κάτω στην υδρόγειο. Κανεις νεο account με μια τυχαία ψεύτικη διεύθυνση κάπου μέσα στην Τουρκία στην Κωνσταντινούπολη. Επίσης βάζουμε πόλη κ περιοχή στην Τουρκία ώστε να μπεί ο λογαριασμός σε Τουρκικές λίρες. Κρατάμε την διεύθυνση και τον ΤΧ. Κωδικο γιατί θα τα ξαναβάλουμε στην κάρτα. Έπειτα πας payment management. Βαζεις την virtual cryptopay. Με τα στοιχεία της κάρτας μέσα από την εφαρμογή της Cryptopay και Διεύθυνση κατοικίας την ψεύτικη που βάλαμε και στον λογαριασμό για το PS Store , επίσης οπου έχει State βάζουμε την περιοχή πχ Κυψέλη και  στο City την πόλη πχ Αθήνα. Αφού έχει καταχωρηθεί η κάρτα της cryptopay μετά από το payment management > add funds και φορτίζεις το πορτοφόλι με χρήματα.

Γενικα τα transactions ειναι λιγο hit and miss. Αν σας βγάλει too many failed entries πρέπει να περιμένετε ένα 24ωρο μέχρι να προσπαθήσετε ξανά.

• Τώρα αυτός ο τρόπος ενδέχεται να μην σας δουλέψει ή αν έχετε άλλη κάρτα όπως Fups. Σε αυτή την περίπτωση χρειάζεται να βάλετε μέσα από την κονσόλα του PS5 proxy. Αυτό το κάνετε πηγαίνοντας στις ρυθμίσεις > Δίκτυο > Επιλογή στην σύνδεση σας με  τις τρεις παύλες κ μετα προχωρημένες ρυθμίσεις. Έπειτα βρίσκετε από Google ένα ελεύθερο δίκτυο proxy στην Τουρκία, στην περιοχή που έχετε σαν διεύθυνση και βάζετε την IP στις ρυθμίσεις του DNS. 

Επίσης και αυτός ο τρόπος είναι λίγο μπελαλίδικος, δεν πιάνουν δυστυχώς πολλές φορές οι διευθύνσεις και σε πετάει έξω.

⚠️⚠️⚠️Πριν ξεκινησετε να κάνετε την διαδικασία σιγουρευτείτε από αλλά μέλη απο πρόσφατες αναρτήσεις ότι λειτουργουν ακόμα, οι παραπάνω τρόποι.

Καλή επιτυχία.

  • Like 9
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Λοιπόν παιδιά σήμερα παρέλαβα και εγώ το PS5 και δοκίμασα να βάλω συνδρομή, επειδή ήμουν ανυπόμονος και δεν μπορούσα να περιμένω την έγκριση της cryptopay, ξεκίνησα με την crypto.com και εν ολίγοις δεν μπορούσα να βάλω την κάρτα στον τουρκικό λογαριασμό.

Μόλις μου εγκρίθηκε η cryptopay και τα έφτιαξα όλα καλά, μου την πήρε με την πρώτη.

ΕΡΩΤΗΣΗ!

Τώρα το πρόβλημα που έχω είναι το εξής: ενώ έβαλα 1100TL κάπου στα 63 ευρώ στο πορτοφόλι, μόλις πηγαίνω να αγοράσω συνδρομή από την κονσόλα οποιασδήποτε διάρκειας, χωρίς vpn, μου βγάζει

" An unidentified error occurred. something went wrong . Try a few moment later".

Όταν πηγαίνω και με vpn αλλά και χωρίς από browser και την εφαρμογή μου λέει something went wrong.Το περίεργο όμως είναι ότι όταν δοκίμασα να αγοράσω ένα παιχνίδι με 10TL , την πήρε κανονικά την πληρωμή.

Έχετε καμία ιδέα τι συμβαίνει;; Το πάτσαραν ; Έχουν κλείσει ή έχουν πρόβλημα μήπως οι συνδρομες;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Bourdoulas είπε

Παράξενο που δέχεται την cryptopay αλλά όχι αλλη. Αναρωτιέμαι γιατί.

Ναι δεν ξέρω και εγώ τον λόγο μιας και οι δυο είναι Visa. Αλλά υποψιάζομαι ότι ίσως μπλοκάρουν τους παρόχους όπως έγινε και με revolut, PayPal.

 

 

Λοιπον τώρα μετά απο αρκετό παίδεμα , προσπάθησα να σκεφτώ γιατί δεν παίρνει την αγορά συνδρομής αλλά δέχεται την αγορά παιχνιδιού.

Η λύση ήταν απλή  και από ότι φαίνεται το ξέρουν εκεί στη Sony το σύστημα και προσπαθούν να το κόψουν με όποιον τρόπο μπορούν μιας και τώρα που το πηραμε και εμείς μυρωδιά χάνουν τρελα λεφτά 120€>25€. Αρχικά τα προηγούμενα χρόνια μπλόκαραν την Revolut και την Paypal. Τώρα φαίνεται να μην δουλεύει η Crypto.com. Στη συνέχεια μπλόκαρε η εισαγωγη της κάρτας στο PlayStation store και μετά από αρκετές προσπάθειες δεν σε άφηνε πλέον και έπρεπε να περάσει ένα 24ωρο. Επίσης βάλανε και ταβάνι στο πορτοφόλι που μπορείς να έχεις μέσα, δηλ. όχι απεριόριστα χρήματα... Στην Τουρκία μέχρι ένα 65€ δηλαδή περίπου δύο ετήσιες συνδρομές και μετά ξανά οι προηγούμενες διαδικασίες για να βάλεις λεφτά στην κάρτα σου. Έπειτα στις αρχές έμπαινες από την κονσόλα με μια ψεύτικη τουρκική διεύθυνση στο account σου και έβαζες την συνδρομή και τέλος. Μετά ήθελε vpn να είσαι στην Τουρκία για να αγοράσεις την συνδρομή και τώρα πλέον θέλει Vpn να είσαι στην περιοχή που δηλωσες την διεύθυνση.

Εγώ λοιπόν έτσι κατάφερα και αγόρασα συνδρομή. Αρχικά είχα βάλει ψεύτικη διεύθυνση Κωνσταντινούπολη (Istanbul) επειδή είναι κοντά στα σύνορα μας και με το σκεπτικό ότι κάποιος μπορεί να πηγαινοέρχεται. Έπειτα αφού δεν αγόραζε συνδρομή ούτε από την κονσόλα αλλά και ουτε από το κινητό με random vpn μέσα στην Τουρκια, εψαξα και βρήκα ενα vpn με πολεις. Κατέβασα το Windscribe free vpn , έκανα έναν λογαριασμό δωρεάν, πάτησα Vpn Turkey Istanbul, μπηκα μετά Chrome, τουρκικο ps store , συνδέθηκα και αγόρασα.

Έβαλα χθες 2 χρονάκια την deluxe, και έχω και 110 TL για ξοδεμα. 

Επεξ/σία από dinhio
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dinhio είπε

Ναι δεν ξέρω και εγώ τον λόγο μιας και οι δυο είναι Visa. Αλλά υποψιάζομαι ότι ίσως μπλοκάρουν τους παρόχους όπως έγινε και με revolut, PayPal.

 

 

Λοιπον τώρα μετά απο αρκετό παίδεμα , προσπάθησα να σκεφτώ γιατί δεν παίρνει την αγορά συνδρομής αλλά δέχεται την αγορά παιχνιδιού.

Η λύση ήταν απλή  και από ότι φαίνεται το ξέρουν εκεί στη Sony το σύστημα και προσπαθούν να το κόψουν με όποιον τρόπο μπορούν μιας και τώρα που το πηραμε και εμείς μυρωδιά χάνουν τρελα λεφτά 120€>25€. Αρχικά τα προηγούμενα χρόνια μπλόκαραν την Revolut και την Paypal. Τώρα φαίνεται να μην δουλεύει η Crypto.com. Στη συνέχεια μπλόκαρε η εισαγωγη της κάρτας στο PlayStation store και μετά από αρκετές προσπάθειες δεν σε άφηνε πλέον και έπρεπε να περάσει ένα 24ωρο. Επίσης βάλανε και ταβάνι στο πορτοφόλι που μπορείς να έχεις μέσα, δηλ. όχι απεριόριστα χρήματα... Στην Τουρκία μέχρι ένα 65€ δηλαδή περίπου δύο ετήσιες συνδρομές και μετά ξανά οι προηγούμενες διαδικασίες για να βάλεις λεφτά στην κάρτα σου. Έπειτα στις αρχές έμπαινες από την κονσόλα με μια ψεύτικη τουρκική διεύθυνση στο account σου και έβαζες την συνδρομή και τέλος. Μετά ήθελε vpn να είσαι στην Τουρκία για να αγοράσεις την συνδρομή και τώρα πλέον θέλει Vpn να είσαι στην περιοχή που δηλωσες την διεύθυνση.

Εγώ λοιπόν έτσι κατάφερα και αγόρασα συνδρομή. Αρχικά είχα βάλει ψεύτικη διεύθυνση Κωνσταντινούπολη (Istanbul) επειδή είναι κοντά στα σύνορα μας και με το σκεπτικό ότι κάποιος μπορεί να πηγαινοέρχεται. Έπειτα αφού δεν αγόραζε συνδρομή ούτε από την κονσόλα αλλά και ουτε από το κινητό με random vpn μέσα στην Τουρκια, εψαξα και βρήκα ενα vpn με πολεις. Κατέβασα το Windscribe free vpn , έκανα έναν λογαριασμό δωρεάν, πάτησα Vpn Turkey Istanbul, μπηκα μετά Chrome, τουρκικο ps store , συνδέθηκα και αγόρασα.

Έβαλα χθες 2 χρονάκια την deluxe, και έχω και 110 TL για ξοδεμα. 

Ποτέ δούλευε η crypto?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, polakis21 είπε

Αν εχω συγγενη στην τουρκια και κανει αυτος λογαριασμο, του βαλω τα λεφτα εκει και μου τον πει και μπω ειμαι οκ;

Να κάνει λογαριασμό σε τράπεζα ή στο PlayStation;

Ότι και από τα δύο και αν κάνεις πρέπει πρώτα να ελέγξεις να δέχεται την κάρτα το PlayStation και δεύτερον η διεύθυνση που έχεις δώσει στην χρεωστική κάρτα να συμβαδίζει με την διεύθυνση που έχεις δώσει στον λογαριασμό σου στη Sony. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα! Να προσθέσω ότι αν έχετε φίλο στο εξωτερικό και ασχολείται με PlayStation κτλ, μπορεί να το φτιάξει / πληρώσει ο ίδιος με ευκολία. Εγώ έτσι έκανα με εναν γνωστό μου από Γερμανία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cryptopay περνάει γιατί προσπερνάει τα geofencing (ακομη) ενω revolut κτλ τις μπλοκάρει . Πολλές φορές είχα και 'γώ προβλήματα και τελικά έφταιγε το VPN επειδή ήταν Free κτλ . Εκανα premium Cyberghost και παει τρενο σε ολες τις συναλλαγες και playstation και γενικα με τουρκια λαμογιες . Οποτε οποιος παιρνει κανα error ας κοιταξει το VPN του 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια ερώτηση 

Η cryptopay έχει συνδρομή; 

Γιατί γράφει 

Card price.       free 

Και από κάτω 

Monthly service fee 1 €

Επεξ/σία από alan boy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνια πολλά.

Μετά από πολλή προσπάθεια για μένα πήρε την cryptopay στον τούρκικο λογαριασμό του psn. 

Στην προσπάθεια μου να κάνω με  Add funds  για 200 τουρκικές λιρες βγάζει σφάλμα και να προσπαθήσω αργοτερα.

Προσπάθησα στο PS αλλά και σε browser και έβγαλε το ίδιο μήνυμα, που με κάνει να πιστεύω ότι το πήραν χαμπάρι και κλειδώθηκε αυτή η μέθοδος πληρωμής. 

Κατά την δήλωση της κάρτας στο PlayStation χρησιμοποίησα την τουρκική διεύθυνση κατοικίας του psn account.

Αν κάνω κάτι λάθος και γνωρίζει κάποιος ας μου πει. Ευχαριστώ 

51 λεπτά πριν, sparta είπε

Μετά από προσπάθειες, άλλες με κλειστό κι άλλες με ανοιχτό vpn κατάφερα να κάνω add funds και μετά να ενεργοποιήσω τη συνδρομή.

Μονο μέσα από τον browser, από την κονσόλα δεν γινόταν σε μένα. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει πολλή τυχαιότητα στην όλη διαδικασία.

Διαφορετικά vpn/μη vpn/συσκευές κτλ βοηθάνε στο να λειτουργήσει.

Ένα πολύ σύνηθες λάθος είναι να έχεις βάλεις λεφτά στην cryptopay αλλα να μην τα έχεις μεταφέρει στην κάρτα σου. Έτσι πας να κάνεις συναλλαγή, το υπόλοιπο είναι μηδέν και σου ρίχνει άκυρο.

Προσωπικά είχα επιτυχία με urban vpn. Όσο περίεργο και αν ακούγεται αν δοκιμάζετε και δεν περνάει, δοκιμάστε λίγο αργότερα ή με κάποια άλλη συσκευή. Απο τη στιγμή που υπάρχουν funds στο wallet, θεωρητικά πρέπει να γίνονται όλα κανονικότατα και μέσω κονσόλας. Αλλα πολλές φορές ίσως βγάλει error και χρειαστεί browser. Δεν υπάρχει εύκολη ή σταθερή λύση. Trial and error.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/10/2022 στις 3:21 ΜΜ, sparta είπε

Χρόνια πολλά.

Μετά από πολλή προσπάθεια για μένα πήρε την cryptopay στον τούρκικο λογαριασμό του psn. 

Στην προσπάθεια μου να κάνω με  Add funds  για 200 τουρκικές λιρες βγάζει σφάλμα και να προσπαθήσω αργοτερα.

Προσπάθησα στο PS αλλά και σε browser και έβγαλε το ίδιο μήνυμα, που με κάνει να πιστεύω ότι το πήραν χαμπάρι και κλειδώθηκε αυτή η μέθοδος πληρωμής. 

Κατά την δήλωση της κάρτας στο PlayStation χρησιμοποίησα την τουρκική διεύθυνση κατοικίας του psn account.

Αν κάνω κάτι λάθος και γνωρίζει κάποιος ας μου πει. Ευχαριστώ 

Δες πρώτα αυτό που σου λέει και ο klainmaingr αν έχεις αλλαξει τα bitcoin σε ευρώ και τα έχεις μεταφέρει στην virtual καρτα.

Μετά δες αν βάζεις σωστά τα στοιχεία εκεί που λέει διεύθυνση να είναι του τύπου πχ Athinas Sk. , no 12 αυτή την μορφή να έχει και στην πόλη βάζεις την ευρύτερη περιοχή πχ city: Αθήνα και εκεί που λέει στα αγγλικά πολιτεία - state την μικρότερη περιοχή πχ. state: Κυψέλη.

Δοκίμασε αρκετές φορές για να το πάρει. Επίσης δοκίμασε να μπεις και με vpn της πόλης που έχεις δηλώσει για διεύθυνση, αν έχεις βάλει Κωνσταντινούπολη μπορείς να κατεβάσεις το windscribe που είναι δωρεάν να κάνεις έναν λογαριασμό και να μπεις Turkey>Istanbul. Και μετά πάλι όλα τα παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...