Προς το περιεχόμενο

Περίπτερο-revolut


mad15

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω λοιπόν την εξής απορία,προ ημερών πήγα να αγοράσω απ'το ψιλικατζίδικο της γειτονιάς και ο περιπτεράς μου ειπε οτι πρέπει να πληρώνω με ελληνικη κάρτα διότι η ρεβ κόβει παραπανω προμήθεια ως ξένη κάρτα.Αιφνιδιάστηκα καθώς τη χρησιμοποιώ πολύ για διάφορους λόγους και μου φάνηκε αρκετά παράξενο.Τι ισχύει τελικά;Μου είπε μάλιστα ότι αν συνεχίσω με ρεβ θα με χρεώνει παραπάνω.Σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, mad15 είπε

Έχω λοιπόν την εξής απορία,προ ημερών πήγα να αγοράσω απ'το ψιλικατζίδικο της γειτονιάς και ο περιπτεράς μου ειπε οτι πρέπει να πληρώνω με ελληνικη κάρτα διότι η ρεβ κόβει παραπανω προμήθεια ως ξένη κάρτα.Αιφνιδιάστηκα καθώς τη χρησιμοποιώ πολύ για διάφορους λόγους και μου φάνηκε αρκετά παράξενο.Τι ισχύει τελικά;Μου είπε μάλιστα ότι αν συνεχίσω με ρεβ θα με χρεώνει παραπάνω.Σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο;

Έχω την εντύπωση ότι κάποιες τράπεζες οι προμήθειες που παίρνουν από τις κάρτες εξωτερικού είναι αυξημένες, αλλά δεν νομίζω ότι το κάνουν όλες, οι περισσότερες χρεώνουν με το αν είναι VISA/MASTERCARD, American Express κτλ. Ας ψάξει καλύτερο συνεργάτη. Δικό σου πρόβλημα δεν είναι.

Επίσης η χρέωση προμήθειας του POS σε πελάτη είναι παράνομη, ανεξαρτήτως προέλευσης κάρτας. Προσωπικά θα του έκανα καταγγελία αν έκανε κάτι τέτοιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/10/2022 στις 7:19 ΠΜ, mad15 είπε

Έχω λοιπόν την εξής απορία,προ ημερών πήγα να αγοράσω απ'το ψιλικατζίδικο της γειτονιάς και ο περιπτεράς μου ειπε οτι πρέπει να πληρώνω με ελληνικη κάρτα διότι η ρεβ κόβει παραπανω προμήθεια ως ξένη κάρτα.Αιφνιδιάστηκα καθώς τη χρησιμοποιώ πολύ για διάφορους λόγους και μου φάνηκε αρκετά παράξενο.Τι ισχύει τελικά;Μου είπε μάλιστα ότι αν συνεχίσω με ρεβ θα με χρεώνει παραπάνω.Σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο;

Φυσικά και δεν ισχύει.
Αφού οι κάρτες είνι είτε Visa είτε Mastercard.
Ίδια προμήθεια με τις ελληνικές έχουν και από εκεί και πέρα είναι θέμα τι σύμβαση προμήθειας έχει με την τράπεζά του.
Άλλωστε δεν είναι ανάγκη να ξέρει από ποια τράπεζα είναι η κάρτα.
Ένα Visa ή Mastercard αρκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Ενεργοποιήστε το NFC για να μην την παίρνει καν στα χέρια του και πείτε του "όλα καλά, τώρα σας πληρώνω με Εθνική" (τυχαία επιλογή το "Εθνική", πείτε όποια θέλετε εσείς).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...