Προς το περιεχόμενο

Παντελόνια Chinos


SalemsLot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σε όλους.

Βρίσκομαι σε φάση επαναπροσδιορισμού της γκαρνταρόμπας και θα ήθελα γνώμες πάνω σε παντελόνια chinos.

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω μερικά chinos, κατά προτίμηση slim fit και όσο το δυνατόν καλύτερης ποιότητας σε σχέση με την τιμή. (δηλαδή αυτό που θα πληρώσω αυτό και να πάρω)

Θέλω να διαβάσω την άποψη ανθρώπων που έχουν αγοράσει τέτοια προϊόντα και την εμπειρία τους. Φαντάζομαι κάποια θα είναι υπερτιμημένα ενώ κάποια θα είναι πολύ καλά και σωστά για την τιμή που έχουν.

Από ψάξιμο στο net καταλήγω να κοιτάω προς brooks brothers. Που είναι και το max στο price range. Ταβάνι δηλαδή τα 150€, τα οποία μου φαίνονται ήδη πολλά.

Δεν με ενδιαφέρουν μάρκες όπως jack & jones, funky buddha, zara, pull & bear, κτλ. Ακούω παντού παράπονα και κακά λόγια. Αν και ένα από zara που είχα πάρει πριν χρόνια οκ φοριέται, μην είμαι άδικος. Όμως είναι σίγουρα χαμηλότερης ποιότητας από ένα colors of benetton, ένα navy & green και ένα camel active που έχω. Και από αυτά, που είναι και οι μοναδικές μου εμπειρίες με chinos, το camel active μου φαίνεται το πιο ποιοτικό. (ωραίο ύφασμα, ωραία αίσθηση). 

 

Επεξ/σία από SalemsLot
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, SalemsLot είπε

Ταβάνι δηλαδή τα 150€, τα οποία μου φαίνονται ήδη πολλά.

Δεν έχω άποψη για τα εν λόγο παντελόνια αλλά θα σταθώ σε αυτό.
Να δώσεις 150 ευρώ για ένα κομμάτι ύφασμα που θα το χρησιμοποιείσεις  1,2, 3 το πολύ χρόνια το βρίσκω υπερβολικό ειδικά από τι στιγμή που λόγο χρήσης έχουν παραπάνω φθορά από άλλα ρούχα.

ΟΚ, δεν γνωριζόμαστε, μπορεί να μην θεωρείς το εν λόγο ποσό υπερβολικό.
Τη γνώμη μου λέω, φιλικά.

Επεξ/σία από dpolal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι πολλά μου φαίνονται τα 150.

Να σου πω πως το σκέφτομαι. Γενικά δεν έχω πολλά ρούχα. Προτιμώ λίγα και ποιοτικά. Όχι ότι το 150€ σημαίνει και ποιότητα βέβαια, ούτε το 60€ σημαίνει μάπα.

Αυτό που ακριβώς θέλω να αποφύγω όμως είναι το να δώσω ας πούμε 100€ για κάτι που δεν αξίζει με τίποτα 100.

Επίσης σκέφτομαι ότι για jean έδωσα πχ 120 (Levi's 511). Οκ, Αμερική έχει τα μισά, το καταλαβαίνω. Αλλά μου φαίνεται τουλάχιστον πως έχει μια στάνταρ ποιότητα για αυτό και τα έδωσα. Υποθέτω πάλι σε ένα price range 80-120 για chino. 

Αυτό που με απασχολεί από διάφορα που διάβασα. Πολλοί έκραξαν για διάφορες μάρκες από diesel μέχρι boss, και άλλα διάφορα. Που είναι στο price range που κοιτάω. Αλλά ποτέ κανένας δεν έκραξε ή είπε υπερτιμημένα τα Brooks Brothers ή τα Ralph Lauren. Οπότε σκέφτομαι αν είναι να δώσω πχ 100-120 και να είναι αμφιλεγόμενο, μήπως έδινα 150 ή και λιγότερα ίσως αν βρω προσφορά και πάω στο 100% αποδεκτό.

Βέβαια θα το δοκιμάσω ότι πάρω. Απλά ψάχνω απόψεις διότι δεν μου έχω και 100% εμπιστοσύνη ότι θα καταλάβω το πραγματικά σωστά εκτιμημένο από το υπερτιμημένο.

Επίσης να αναφέρω ότι ενδιαφέρομαι για μάρκες που μπορώ εύκολα να βρω Ελλάδα, στον Πειραιά κατά προτίμηση, ώστε να τα δοκιμάσω.

Επεξ/σία από SalemsLot
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τα Brooks Brothers ειναι ο,τι καλυτερο σε ποιοτητα, τα προτεινω με κλειστα ματια, η ποιοτητα τους ειναι πολυ καλη και θα ελεγα πως ειναι απο αυτες τις εταιρειες που δεν πληρωνεις τοσο το brand name οσο την ποιοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@stormrain

Αυτό ακούω συνέχεια. Ευχαριστώ για την απάντηση.

Είμαι ανοικτός σε προτάσεις γενικά. Τα Brooks Brothers θα τα δοκιμάσω σίγουρα και το πιθανότερο είναι πως θα πάρω ένα ή δύο αν πραγματικά μου κάτσουν καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο χρονων εισαι? Brooks Brothers μου φαινεται λιγο δυσκολο να εχουν slim fit. 

Προσωπικα διαφωνω με τα 150€ για ενα παντελονι οσο καλης ποιοτητας και να ειναι αφου μπορει να χαλασει. σκιστει, φθαρει κτλ.

Αναλογα την ηλικα ειναι και οι μαρκες παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα, ναι μου πάνε αρκετά θα έλεγα.

40 είμαι, 1.90 ύψος, 80 κιλά, fit/γυμνασμένος.

Πάντα jeans φορούσα, αλλά τελευταία δοκίμασα chinos και μου αρέσουν πολύ. Τα βρίσκω ταιριαστά για οποιαδήποτε περίσταση.

Ναι υπάρχουν Brooks Brothers slim fit.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες και Superdry, χοντρο πανι που δεν κανει "γόνατα", κρατάει την αρχικη εφαρμογή του αρκετα καλα (εκτος αν καθεσαι ολη μερα οποτε λογικο ειναι να αρχισει να ανοιγει το υφασμα) και τιμες αρκετα καλές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, SalemsLot είπε

Χαχα, ναι μου πάνε αρκετά θα έλεγα.

40 είμαι, 1.90 ύψος, 80 κιλά, fit/γυμνασμένος.

Πάντα jeans φορούσα, αλλά τελευταία δοκίμασα chinos και μου αρέσουν πολύ. Τα βρίσκω ταιριαστά για οποιαδήποτε περίσταση.

Ναι υπάρχουν Brooks Brothers slim fit.

Ενταξει τοτε. Γιατι εχω κουραστει να βλεπω αντρες ανεξαρτητως σωματοτυπου να τα φορανε. Αλλα προφανως και σου πανε. Οποτε οι αντρες εδω θα σε κατευθυνουν αναλογα. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...