Προς το περιεχόμενο

Σπάει κάθε ρεκόρ το Call of Duty: Modern Warfare II


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το καλό είναι ότι σε φορητές εκδόσεις τα κινητά είσαι ταμπλετ υπάρχει δωρεάν οπότε καλό είναι. Επίσης το’χω δοκιμάσει online server παίζοντας με άλλους παίκτες και κάποια από τα παιχνίδια ήταν πολύ καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 ώρες πριν, HALF EVIL είπε

Το Cold War πάντως ήταν καλό έως πολύ καλό. 

Εγώ αυτό εξακολουθώ να παίζω. Έχει το λιγότερο "ψέμα" multiplayer. Βασικά εκεί μπορώ να παίξω. Έχει ένα μόνo meta όπλο (το TEC-9) το οποίο έχει και σοβαρό μειονέκτημα που δεν μπορείς να βάλεις σιγαστήρα και όλα καλά. Στα MW επικρατεί ένα χάος με overpowered όπλα, χωρίς κανένα απολύτως μειονέκτημα, κινήσεις παιχτών να κάνεις εμετό και hit registeration γελοίο. Μακάρι το CW να λάμβανε περισσότερη αγάπη από την Activision γιατί δυστυχώς το έβγαλαν ημιτελές και παρέμεινε σε μέτρια επίπεδα μέχρι και σήμερα. Ωστόσο το δίνω στην trayarch για το balance που δίνει από τα όπλα μέχρι τα perks. Κάνει το παιχνίδι πιο ευχάριστο.

5 ώρες πριν, Vasilius είπε

Μακράν το MW 2019 ήταν το καλύτερο cod όλων από every aspect. Το μόνο κατά ήταν ότι το community δεν υπάρχει για να παιχτεί σε pro επίπεδο, είχαν το CDL ruleset και έδωσε πόνο αλλά όχι σε επίπεδα promod καθαρά δλδ οργανωτική παράλληψη από πλευράς τους αλλά από πλευράς. Όποιος λέει το αντίθετο δεν έχει παίξει CDL απλά.

Το MW2019 ήταν το καλύτερο cod μέχρι που αποφάσισαν να βάλουν akimbo. Είχε μόνο ένα σπασμένο όπλο, την δίκανη 725 (με όλα τα μειονεκτήματά της), αλλά ως εκεί. Έκανα και το grind για damascus skin και το κατάφερα. Μετά από την 1η φάση που δεν υπήρχαν ηλίθια σπασμένα όπλα (εκτός από την 725 ξαναλέω) τα παιχνίδια άλλαξαν, ξενέρωσα και το παράτησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος θέλει να ευχαριστηθεί campaign ,τριλογία MW(CoD4 Modern Warfare,MW2,MW3) και φυσικά Βlack Ops(το παλιό με Reznov,για εμένα το καλύτερο σενάριο σε ΟΛΑ τα CoD).Tα πρώτα δύο υπάρχουν και remastered.Πάρα πολύ καλό και το παλιό CoD5 World At War για τους λάτρεις WW2.Πολύ ανώτερο από την απογοήτευση του CoD WW2 (2017).
Όποιος θέλει να ευχαριστηθεί multiplayer,το ΜW 2019 είναι μονόδρομος.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαι hard core fan της σειράς από το πρώτο. πολύ πριν έρθει το παιχνίδι στις κονσόλες και έχοντας παίξει τα 3 τελευταία cod 4 με αυτό τολμώ να το πω ότι το vanguard πέρυσι ήταν πολύ καλύτερο από το mw2 τώρα. και δεν μιλάω για τα bug. αυτά πλέον είναι αναμενόμενα. μιλάω για την τροπή που έχει πάρει να προσελκύσει τους casual gamers. εν μέρη το καταλαβαίνω γιατί λεφτά. από την άλλη όμως δεν αφήνει τους κακούς παίχτες να είναι κακοί και τιμωρεί τους καλούς και φυσικά ότι ένας καλός παίχτης κάνει ένα καλό παιχνίδι ΠΆΝΤΑ cheatάρει επειδή απλά είναι καλός. grindάρω για τα camos και ρίχνω σε κάθε παιχνίδι 30+ kill και το μόνο που βλέπω στο chat να γράφουν report report cheating. ρε σκουπίδι κινούμαι στον χάρτη έχω ακούστηκα και ελέγχω γωνίες. αν εσύ campάρεις στο ίδιο σημείο κάθε φορά δεν θα σε σκοτώνω συνέχεια; φαντάσου να μην υπήρχε sbmm το οποίο είναι ΆΧΡΗΣΤΟ στα public games.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, BlackJack24750 είπε

Το campaign του ήταν ενδιαφέρον αλλά δεν έχει να κάνει είναι 5 ώρες. 

όντως τώρα? Μιλάς για το MW II? Κάνει 80 ευρώ και έχει 5 ώρες campaign?? 
Σοβαρά ρωτάω, τα έχω παρατήσει από World at war του '08, αλλά πάντα θυμάμαι εκείνο το campaign όπως και παλιότερα, που σε στιγμές ήταν καθηλωτικά και περιμένω κάτι να με ξαναγυρίσει εκεί(ήταν και ο γιγάντιος Γκαρυ Ολντμαν βέβαια... ). Νομίζω το black ops Ι ήταν το τελευταίο που άξιζε, αν και ποτέ μετά το WaW δεν φώναξα ενώ έπαιζα - Πω ρε μλκ ΠΟΛΕΜΟΣ!.
Για τους φαν του είδους, να υποθέσω ακολουθείτε το franchise καθαρά για το multiplayer, σωστά? Ή έχει παίξει και κανένα συγκλονιστικό campaign?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, doucaniggia είπε

όντως τώρα? Μιλάς για το MW II? Κάνει 80 ευρώ και έχει 5 ώρες campaign?? 
Σοβαρά ρωτάω, τα έχω παρατήσει από World at war του '08, αλλά πάντα θυμάμαι εκείνο το campaign όπως και παλιότερα, που σε στιγμές ήταν καθηλωτικά και περιμένω κάτι να με ξαναγυρίσει εκεί(ήταν και ο γιγάντιος Γκαρυ Ολντμαν βέβαια... ). Νομίζω το black ops Ι ήταν το τελευταίο που άξιζε, αν και ποτέ μετά το WaW δεν φώναξα ενώ έπαιζα - Πω ρε μλκ ΠΟΛΕΜΟΣ!.
Για τους φαν του είδους, να υποθέσω ακολουθείτε το franchise καθαρά για το multiplayer, σωστά? Ή έχει παίξει και κανένα συγκλονιστικό campaign?

Κοίτα, όλα τα campaign του COD ποτέ δεν ήταν πάνω από 5-6 ώρες (εκτός αν το βάλεις σε κανένα μεγαλύτερο difficulty που και πάλι είναι ανάλογα τα death που θα κάνεις). Ήταν ένα ωραίο campaign αλλά δεν είχε τρομερή κλιμάκωση γιατί θα συνεχίσουν την ιστορία μέσα στο spec ops με seasonal modes κλπ. 

Μετά το BO1, Bo2, το Advanced warfare είχε ωραίο campaign, το IW είχε ένα από τα καλύτερα campaign σε cod παρόλο που σαν σύνολο δεν ήταν τόσο καλό game και μετά το MW του 2019 που επίσης είχε ένα ωραίο και τίμιο campaign 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, kotronas είπε

Είναι ένα βασικό σημείο του εγκεφάλου που χρήζει ικανοποίηση και εκεί έχουν πατήσει, ένα αρχέγονο σημείο που το είχαν οι κυνηγοί κατι σαν την νικοτίνη. Είναι κάτι πιο βαθύ που μας λερώνει. 

ναι σιγα μην ειναι και το καλεσμα του πολεμιστη και εκδηλωνεται με το cod. 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

$800M σε 3 μέρες! Σε κάνα χρόνο άνετα $2Β. Η ομάδα ανάπτυξης ζήτημα να πήρε το 5%. 

Να γιατί κάποιοι θεωρούν ότι είναι υπερτιμημένοι οι τίτλοι των παιχνιδιών και υποστηρίζουν τους indie τίτλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/11/2022 στις 10:46 ΠΜ, zeibei είπε

είμαι hard core fan της σειράς από το πρώτο. πολύ πριν έρθει το παιχνίδι στις κονσόλες και έχοντας παίξει τα 3 τελευταία cod 4 με αυτό τολμώ να το πω ότι το vanguard πέρυσι ήταν πολύ καλύτερο από το mw2 τώρα. και δεν μιλάω για τα bug. αυτά πλέον είναι αναμενόμενα. μιλάω για την τροπή που έχει πάρει να προσελκύσει τους casual gamers. εν μέρη το καταλαβαίνω γιατί λεφτά. από την άλλη όμως δεν αφήνει τους κακούς παίχτες να είναι κακοί και τιμωρεί τους καλούς και φυσικά ότι ένας καλός παίχτης κάνει ένα καλό παιχνίδι ΠΆΝΤΑ cheatάρει επειδή απλά είναι καλός. grindάρω για τα camos και ρίχνω σε κάθε παιχνίδι 30+ kill και το μόνο που βλέπω στο chat να γράφουν report report cheating. ρε σκουπίδι κινούμαι στον χάρτη έχω ακούστηκα και ελέγχω γωνίες. αν εσύ campάρεις στο ίδιο σημείο κάθε φορά δεν θα σε σκοτώνω συνέχεια; φαντάσου να μην υπήρχε sbmm το οποίο είναι ΆΧΡΗΣΤΟ στα public games.

αστα, αν δεν βελτιωσουν το Movement μας βλεπω να ψαχνουμε αλλο παιχνιδι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, BlackJack24750 είπε

Κοίτα, όλα τα campaign του COD ποτέ δεν ήταν πάνω από 5-6 ώρες (εκτός αν το βάλεις σε κανένα μεγαλύτερο difficulty που και πάλι είναι ανάλογα τα death που θα κάνεις). 

Αυτό με τρομάζει λίγο. Είμαι αργός παίχτης γενικά - και παίζω κατά κύριο λόγο rpg όπου ο χρόνος σταματάει για μένα - χαζεύω, ψάχνω σημεία στις γωνιές του χάρτη και σιχαίνομαι τα speed runs, αλλά όλα τα campaign 5-6 ώρες μέσο όρο😳? Είναι valid αυτό? Εγώ θυμάμαι να παίζω το WaW εβδομάδες ολόκληρες.... 😟
Θα το ψάξω.  Νομίζω είδα το IW στο game pass. Θα το κάνω μια βόλτα! Και αν μου πάρει 3 βδομάδες θα έρθω να σου ζητήσω τα ρέστα!! :P
Thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, doucaniggia είπε

Αυτό με τρομάζει λίγο. Είμαι αργός παίχτης γενικά - και παίζω κατά κύριο λόγο rpg όπου ο χρόνος σταματάει για μένα - χαζεύω, ψάχνω σημεία στις γωνιές του χάρτη και σιχαίνομαι τα speed runs, αλλά όλα τα campaign 5-6 ώρες μέσο όρο😳? Είναι valid αυτό? Εγώ θυμάμαι να παίζω το WaW εβδομάδες ολόκληρες.... 😟
Θα το ψάξω.  Νομίζω είδα το IW στο game pass. Θα το κάνω μια βόλτα! Και αν μου πάρει 3 βδομάδες θα έρθω να σου ζητήσω τα ρέστα!! :P
Thanks!

🤣 Κοίτα και εγώ παίζω καθε campaign από το WaW και κανένα δεν μου έχει πάρει πάνω από 6 ώρες (τα βάζω και στην μεγαλύτερη δυσκολία εγώ πάντα). Τώρα ναι ο καθένας μπορεί να παίζει με τον ρυθμό του αλλά δύσκολα να πάρει παραπάνω. 

Πάντως το IW είναι πολύ καλή επιλογή για το campaign  περιμένω νέα 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά το Call of Duty 2 το χάος 😜

Επίσης στο multilayer το θεωρώ βλακεία που δεν είναι οι παίκτες με τις ίδιες επιλογές κι ο άλλος μπορεί να έχει αγοράσει χίλια πράγματα και να θερίζει. (έχω να παίξω multi πολλά χρόνια αλλά φαντάζομαι έτσι είναι κρίνοντας από το mobile version) αλλά βέβαια έτσι βγαίνει το χρήμα για τις εταιρίες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...