Προς το περιεχόμενο

Starlink: Τέλος στα απεριόριστα δεδομένα με ελεύθερη ταχύτητα και όριο δεδομένων στο 1TB μηνιαίως


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 82
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Καλή φάση νοσταλγία ΕΠΑΚ 1999 να συνδεόμαστε στο dialup ίντερνετ μετά τις 8 το βράδυ για να καθόμαστε στο mirc με τις ώρες και να μην έρθει ο λογαριασμος του τηλεφώνου στα ουράνια και φωνάζει ο πατερας.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, gargalatas είπε

Όχι παληκάρια το Starklink δεν είναι για να κατεβάζεις όλη μέρα με το torrent. Φτιάχτηκε για να δώσει internet εκεί που οι άλλοι δεν μπορούν. Και αν το fair share σημαίνει ότι εγώ, -που μένω μεν στο χωριό αλλά χρειάζομαι το internet για να δουλέψω-, θα μπορώ να έχω ένα descent 10mbps για να δουλέψω, τότε πολύ καλά κάνουν.

Άλλωστε το όριο είναι στο 1TB και μόνο τις ώρες αιχμής. Το βραδυνό traffic δεν λογίζεται.

Δηλαδή πραγματικά κατεβάζετε 1TB data απο torrents το μήνα; Που τα αποθηκέυετε ρε παιδιά;

Εγώ με το 4G-5G Cosmote απεριόριστα  και την mikrotik κεραια που εχω για προσβαση σε ολο το σπιτι επειδη δεν εχω VDSL-FTTH για τις τηλεορασεις + computers + videogames χρειαζομαι το μηνα χωρις torrent διοτι δεν κατεβαζω παρα μονο streamαρω περι τα 2.5-3 ΤΒ. Τωρα το 1 ΤΒ η Starlink ειναι λίγο ας το εκανε 2 ΤΒ.

6 λεπτά πριν, Evangelos Anagnostou είπε

Καλή φάση νοσταλγία ΕΠΑΚ 1999 να συνδεόμαστε στο dialup ίντερνετ μετά τις 8 το βράδυ για να καθόμαστε στο mirc με τις ώρες και να μην έρθει ο λογαριασμος του τηλεφώνου στα ουράνια και φωνάζει ο πατερας.

εγώ εποχές 1990 είχα κάνει callback στο USrobotics modem μου οποτε δεν χρεωνομουν μοναδες στον ΟΤΕ αλλα η εταιρια που δούλευα :D 

Επεξ/σία από dream21
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να έκανε κάτι σωστά αυτός ο άνθρωπος καλά θα ήταν.


Σκληρός εργοδότης με απαράδεκτες πρακτικές και φάνηκε από το τι έκανε στο Twitter και στα εργοστάσια των αυτοκίνητων και την spacex που κοντέψανε να του φύγουν οι καλύτεροι μηχανικοί και επιστήμονες.


Για άλλη μια φορά από μια δήθεν σούπερ υπηρεσία ξαφνικά άλλαξε πάλι τους ορούς χρήσης. Μια πανάκριβη υπηρεσία με πανάκριβο τερματικό εξοπλισμό και πλέον με σοβαρούς  περιορισμούς.


Ευτυχώς, ξεκινούν προς το τέλος του 2023 και σιγά σιγά θα γίνονται διαθέσιμα στο μεγαλύτερο μέρος του πλανήτη ανταγωνιστικά προϊόντα διαστημικής πρόσβασης με το ποιο σοβαρό το spacemobile που με ένα απλό κινητό και mifi θα μπορείς να έχεις 4g/5g από το διάστημα χωρίς να χρειάζεται να πληρώνεις ένα σκασμό χρήματα για τερματικό εξοπλισμό. 
 

 

Επεξ/σία από cmvrgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tadegr είπε

στην αρχή μαζεύεις τα γιδοπρόβατα, μόλις  γεμίσει το μαντρί  πρέπει να αρχίσει το άρμεγμα  !!!!!!!!

αυτο είμαστε για τις πολυεθνικές πρόβατα και τίποτε άλλο    

image.jpeg.073b4d041fc8dd82ba0a7fc64c8ea0a1.jpeg

Ποσο δικαιο εχεις!

13 λεπτά πριν, iphotographer είπε

Τελικά τι του συμβαίνει αυτού του παιδιού??? :fear:

image.jpeg.d57eeb0af77327d28bae3a1f93e91600.jpeg

Μεγαλωσε το ΠΑΙΔΙ !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, svartevarg είπε

Μπορείς εύκολα να ξεπεράσεις τα 1ΤΒ το μήνα αν είναι 3+ άτομα στο σπίτι και όταν είσαι καθ' όλα νόμιμος. Βάλε streaming, update εφαρμογών σε android και pc κατέβασμα παιχνιδιών σε κονσόλες (ειδικά αν έχεις και τις 3 και τις παλιότερες) κλπ.

Βάζεις όλες τις συσκευές να κάνουν ενημερώσεις το βράδυ...

Πρόβλημα λύθηκε 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καιρος ηταν να μπει χρεωση κατα  αρχην απο την βορεια α μ ε ρ ι κ η .... η υποστηριξη  που παρέχεται στην ουκρανικη πλευρά με τα σμηνη μικροδορυφορων τονelon.... εχουν κοστος. Εν συνεχεια πλανητικα ολοι θα πρεπει να βαλουν το χερι στην τσεπη. Το τζαμπα τελειωσε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, msqueez είπε

Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι οι περισσότεροι κατάλαβαν τι λέει το άρθρο; 

Να συμπληρώσω, τι σας κάνει να πιστεύετε ότι οι περισσότεροι διάβασαν το άρθρο και όχι μόνο τον τίτλο…

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, gargalatas είπε

Όχι παληκάρια το Starklink δεν είναι για να κατεβάζεις όλη μέρα με το torrent. Φτιάχτηκε για να δώσει internet εκεί που οι άλλοι δεν μπορούν. Και αν το fair share σημαίνει ότι εγώ, -που μένω μεν στο χωριό αλλά χρειάζομαι το internet για να δουλέψω-, θα μπορώ να έχω ένα descent 10mbps για να δουλέψω, τότε πολύ καλά κάνουν.

Άλλωστε το όριο είναι στο 1TB και μόνο τις ώρες αιχμής. Το βραδυνό traffic δεν λογίζεται.

Δηλαδή πραγματικά κατεβάζετε 1TB data απο torrents το μήνα; Που τα αποθηκέυετε ρε παιδιά;

το χειροτερο ειναι οτι οι περισσοτεροι απλα κατεβαζουν σαβουρες και αχρηστα πραγματα ταινιες παιχνιδια. Αντιπαραγωγικα πράγματα. Οχι κάτι απαραίτητο τις περισσότερες φορές για κάποια δουλειά. Οσον αφορά το πρώτο που λες συμφωνώ. Οτι δινει ισες ευκαιρίες σε αυτους που βρισκονται σε απομακρυσμένα μέρη να εργαστούν είναι πολύ καλό και επιτελεί έργο.

1 ώρα πριν, cmvrgr είπε

Να έκανε κάτι σωστά αυτός ο άνθρωπος καλά θα ήταν.


Σκληρός εργοδότης με απαράδεκτες πρακτικές και φάνηκε από το τι έκανε στο Twitter και στα εργοστάσια των αυτοκίνητων και την spacex που κοντέψανε να του φύγουν οι καλύτεροι μηχανικοί και επιστήμονες.


Για άλλη μια φορά από μια δήθεν σούπερ υπηρεσία ξαφνικά άλλαξε πάλι τους ορούς χρήσης. Μια πανάκριβη υπηρεσία με πανάκριβο τερματικό εξοπλισμό και πλέον με σοβαρούς  περιορισμούς.


Ευτυχώς, ξεκινούν προς το τέλος του 2023 και σιγά σιγά θα γίνονται διαθέσιμα στο μεγαλύτερο μέρος του πλανήτη ανταγωνιστικά προϊόντα διαστημικής πρόσβασης με το ποιο σοβαρό το spacemobile που με ένα απλό κινητό και mifi θα μπορείς να έχεις 4g/5g από το διάστημα χωρίς να χρειάζεται να πληρώνεις ένα σκασμό χρήματα για τερματικό εξοπλισμό. 
 

το κοντεψαν να του φυγουν δε δειχνει κάτι .Αν οντως ήταν τοσο χαλια θα εφευγαν αυτοι οι κορυφαιοι. Πιστεψε με ευκολα θα εβρισκαν δουλεια. Μάλλον οι λιγοτερο κορυφαιοι τα λενε αυτα για να εξισωθουν και να δημιουργησουν εντυπωσεις. Αλλιως οντως δε θα έμεναν καπου που δε τους αρεσει. Αυτό μπορει να μη το βλεπουμε απο κοντα λογω ελληνικης πραγματικοτητας αλλα παντου έτσι ειναι για τους κορυφαιους καθε τομεα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Jake07 είπε

Να συμπληρώσω, τι σας κάνει να πιστεύετε ότι οι περισσότεροι διάβασαν το άρθρο και όχι μόνο τον τίτλο…

Δεν είναι κάτι καινούριο, υπάρχει κόσμος που έχει έλλειψη κριτικής ικανότητας/νοημοσύνης και απλά δε διαβάζει πέρα από τίτλους γιατί δε θα καταλάβει και τι διάβασε anyway.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...