Προς το περιεχόμενο

Προσφορές σε καρέκλες SecretLab


Armoral

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Sotosgl είπε

Ειμαι κυριολεκτικα πανω απο 15 ωρες την ημερα σε μια καρεκλα και ειμαι υπερβαρος αλλα και υπερκινητικος μαζι

Μια ζωη επαιρνα φτηνες καρεκλες απο Makro (Mart πλεον) και αλλες φτηνες που μου εβγαζαν στην καλυτερη 2 χρονια πριν σπασουν,μετα απο Κινεζους λογω δουλειας και αραξα σε Secretlab αφου δοκιμασα και πολλες "Premium" μαρκες που δεν αξιζαν ουτε 100€

Δεν θα σου πω για ορθοπεδικες ανατομικες ή Herman Miller αλλα ειναι πολλοι παραγοντες που επηρεαζουν την αγορα 

Εγω δεν ζεσταινομαι με τις δερματίνης πχ αλλος σκαει δεν αντεχει 
Το Mesh δεν ειναι του γουστου μου 
Αραξα στις υφασματινες και ας λερωνουν ευκολα 
Μετα το βαρος σου παιζει ΤΕΡΑΣΤΙΟ ρολο 
Το πως καθεσαι επισης πχ εγω καθομαι και οκλαδον πολλες φορες οποτε θελω τον μεγαλυτερο χωρο
Σου αρεσει το μαλακο καθισμα ή το σκληρο;Το σκληρο αν και αβολο για τους περισσοτερους ειναι το πιο σωστο κλπ κλπ 

Αν δεν μπορεις να ανεβεις παραπανω μιας και η καρεκλα ειναι επενδυση και θες το "gaming" ναι η anda ειναι οκ αλλα ολα πανε αναλογα με τα παραπανω 

Την εχω την Newtral μια χαρα ειναι για τα λεφτα της,εχω μεγαλο μετρο συγκρισης αλλα παιζουν και τα γουστα σου 

 

Σωτηρη μεταξυ αυτης

https://www.geekbuying.com/item/NEWTRAL-MagicH-BP-Ergonomic-Chair-with-Footrest-Black-522828.html?_gl=1*1itcivd*_up*MQ..*_ga*MTEwNDM3Mjg5Ni4xNzA3MjMyODE4*_ga_60Q307LQ9D*MTcwNzIzMjgxNy4xLjEuMTcwNzIzMjgxNy4wLjAuMA..*_ga_J57XJ6GKJ2*MTcwNzIzMjgxNy4xLjAuMTcwNzIzMjgxNy4wLjAuMTk4MDQxOTEzMQ..

και της Anda Phantom 3 ποια προτεινεις?

 

 

Επεξ/σία από emp87
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

12 ώρες πριν, Sotosgl είπε

Μην ξεχνας οτι υπαρχουν και XL μοντελα που κοστιζουν παραπανω και αν βαλεις και Softweave αντε γεια

Αλλο 430€ αλλο 589€

Ασε τα reviews δεν ειναι μονο μισο σκαλι ειδικα reviews του κωλου τυπου την ανοιξα την σεταρα σημερα οριστε η γνωμη μου
"ολα τελεια στειλε και αλλες Anda Seat ;) "

Και φυσικα review απο ατομο 60 κιλα που και τελαρο απο μπυρες αναποδα να τον βαλεις να κατσει μια χαρα ανετο θα σου λεει οτι ειναι

Το οτι οι αγκωνες μου απο τις πολλες ωρες εσκαψαν τα armrests δεν εχω δει να αναφερει "Review" για Secretlab πχ ή οτι στις Anda Seat καθεται το καθισμα και σε τρυπανε τα σιδερα ή οτι θελεις υποποδιο αν εισαι στο κατωτατο οριο επισης :) 

Αστο φιλε η διαφορα τιμης ειναι δικαιολογημενη,αν δινω ευσημα στην Anda ειναι οτι η Kaiser 3 ειναι ηδη XL χωρις εξτρα κοστος οποτε για budget ναι μια χαρα ειναι αλλα οχι και να λεμε σιγα την διαφορα

Αυτό που λες ότι κάθεται το κάθισμα και σε τρυπάνε τα σίδερα είναι πολύ σοβαρό.Δεν ξέρω αν το λες με μια δόση υπερβολής για να τονίσεις το πρόβλημα στις συγκεκριμένες καρέκλες ( αν και όσα reviews σου έχω δει,είσαι από τους  αντικειμενικους) αλλά είναι θέμα.

Άποψη δεν έχω για τις καρέκλες που συζητάμε αλλά μου φαίνεται κάπως δύσκολο να έχουν τόσο χάλια ποιότητα και να έχουν τόσο μεγάλη ζήτηση.Δεν λέω ότι δεν σε πιστεύω, εννοείτε αλλά απλά μου φαίνεται κάπως.Τεσπα,εσύ δλδ λες καλύτερα μια evo 2022 αντί τις kaizer 3?Επειδή ξέρω ότι έχεις την καφέ και μόλις την είδα στο βίντεο σου έπαθα πλάκα με το χρώμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την titan evo εδω και ενα χρονο και δεν εχω κανενα παραπονο . Η δερματινη ειναι σαν  να ειναι καινουργια και δεν μπορω να πω οτι της φερομαι και πολυ καλα. Επισης η στηριξη στην μεση ειναι πολυ ικανοποιητικη και χωρις μαξιλαρακι . Οπως και οι ρυθμισεις πιστευω μπορεις να την φερεις ακριβως στα μετρα σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LouCi4er είπε

Αυτό που λες ότι κάθεται το κάθισμα και σε τρυπάνε τα σίδερα είναι πολύ σοβαρό.Δεν ξέρω αν το λες με μια δόση υπερβολής για να τονίσεις το πρόβλημα στις συγκεκριμένες καρέκλες ( αν και όσα reviews σου έχω δει,είσαι από τους  αντικειμενικους) αλλά είναι θέμα.

Άποψη δεν έχω για τις καρέκλες που συζητάμε αλλά μου φαίνεται κάπως δύσκολο να έχουν τόσο χάλια ποιότητα και να έχουν τόσο μεγάλη ζήτηση.Δεν λέω ότι δεν σε πιστεύω, εννοείτε αλλά απλά μου φαίνεται κάπως.Τεσπα,εσύ δλδ λες καλύτερα μια evo 2022 αντί τις kaizer 3?Επειδή ξέρω ότι έχεις την καφέ και μόλις την είδα στο βίντεο σου έπαθα πλάκα με το χρώμα.

Καμια δοση υπερβολης

Καλως ή κακως μιλαω με δεκαδες/εκατονταδες ατομα καθε μερα και παιρνω εξτρα feedback 

Στην συγκεκριμενη περιπτωση μιλαμε για υπερβαρο ατομο αλλα και παλι "εκατσε" η γεμιση και τα σιδερα τον ενοχλουσαν και δεν ειναι ο μονος αλλα αυτον τον θυμαμαι 

Δεν hateαρω Anda Seat χωρις λογο feedback προσφερω 

Οπως και στην Secretlabs εδειξα τα armrests που εγιναν κωλος με ξεφλουδισματα και σκασιματα και πηρα τα plushcell που και αυτα αρχισαν να φθειρονται :)

Για XL καρεκλα η Kaiser 3 με την τιμη της ειναι VFM 
image.png.19b4830f1eb3e7ef0bf002bc21d8c4c9.png

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα και είδα όλες τις gaming καρέκλες της Anda Seat από κοντά. Εκ πρώτης όψεως φαίνονται όντως στιβαρές . 

Αυτές που μου άρεσαν περισσότερο ήταν η T2 pro με γκρί ύφασμα και φυσικά η Kaiser 3 XL σε καφέ όπως την παρουσίασες είναι όντως όμορφη . 

Ακόμα. και η απλή phantom 3 όμως στα 239 πάντως μου φάνηκε εντάξει. Ωστόσο, ο πωλητής μου είπε ότι επειδή είμαι ψηλός (1,87) θέλω άλλες διαστάσεις!

Συνεχίζω το ψάξιμο (θα πάω να δω και την Markus της IKEA που είδα καλά reviews στο youtube) και θα καταλήξω σύντομα!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Sotosgl είπε

Καμια δοση υπερβολης

Καλως ή κακως μιλαω με δεκαδες/εκατονταδες ατομα καθε μερα και παιρνω εξτρα feedback 

Στην συγκεκριμενη περιπτωση μιλαμε για υπερβαρο ατομο αλλα και παλι "εκατσε" η γεμιση και τα σιδερα τον ενοχλουσαν και δεν ειναι ο μονος αλλα αυτον τον θυμαμαι 

Δεν hateαρω Anda Seat χωρις λογο feedback προσφερω 

Οπως και στην Secretlabs εδειξα τα armrests που εγιναν κωλος με ξεφλουδισματα και σκασιματα και πηρα τα plushcell που και αυτα αρχισαν να φθειρονται :)

Για XL καρεκλα η Kaiser 3 με την τιμη της ειναι VFM 
image.png.19b4830f1eb3e7ef0bf002bc21d8c4c9.png

Κοιτα,λες υπερβαρο αλλα δεν λες ποσα κιλα ακριβως.Αν ο φιλος ειναι 150+ κιλα μου φαινεται καπως λογικο να εκατσε το καθισμα,αλλωστε η καρεκλα λεει μεγιστο 160 κιλα.Τεσπα,δεν προσπαθω να ερθω σε αντιπαραθεση μαζι σου,καθε αλλο.Απλα πιστευω οτι το παλικαρι θα ειχε προβλημα και με την secretlab αν την ειχε.Εγω στο 1,84 και 85 κιλα πιστευω οτι και με την Phantom 3 μια χαρα θα ημουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω anda seat keiser 2 και την πείρα 100% επειδη λεει οτι αντέχει τα κιλά μου. τα οποια ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ  

η καρέκλα με αντέχει δεν λέω αλλά άνετη δεν την λες. αρχικά είναι φτιαγμένη για άνθρωπο 2 μέτρα. ειμαι 1.72 και στο τέρμα κάτω οριακά πατάω στο πάτωμα. επίσης στα πλαινά του καθίσματος που σηκώνεται κάπως το σχέδιο έχει σίδερα απο λάτω όπως λεει και ο σωτήρης που με πιέζουν και μου κόβουν την κυκλοφορία. σε λιγότερα κιλά ίσως δεν με ενοχλούσαν αλλά για τα κιλά την πήρα την καρέκλα. άλλο λοιπόν η άνεση και άλλο η αντοχή και άλλο το ανατομικό.  η πιο άνετη που έχω δοκιμάσει μεχρι τώρα είναι μια @work απο το πλαίσιο αλλα δεν έχει πουθενα αναφορά σε αντοχή κιλών ούτε μετά απο email που έστειλα , οπότε δεν προχώρησα σε αγορά γιατί αν την πάρω στα χέρια ( στα πόδια? στο κώλο? ) μετά απο μερικούς μήνες τι να την κάνω? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 6/2/2024 στις 4:22 ΜΜ, Kingedward είπε

Καλησπέρα.

Είσαι ευχαριστημένος μετά από ένα χρόνο; Γιατί σκέφτομαι να την πάρω σύντομα και εγώ ή να δω κάποια εφάμιλλη όπως Anda Seat Dark Knight .

 

Το μόνο αρνητικό είναι ότι οι βραχίονες είναι λίγο αβολοι, δεν θυμάμαι κάτι άλλο.

Επεξ/σία από Dangor
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εχω την Anda Seat 12XL (το μοντελο νομιζω ετσι λεγοταν τοτε) του 2018. Ειμαι 1,95 και παιζω 130+ κιλα και εχω να πω οτι 6 χρονια μετα η καρεκλα δεν τριζει πουθενα δεν ακουγεται τιποτα και ειναι οπως ηταν την πρωτη μερα που την πηρα. Δεν εκανα καμια τρελη χρηση αλλα τα χρονια ειναι πολλα και εδω και 1 χρονο δουλευω απο το σπιτι οποτε εχει χρηση πολλων ωρων. Ειναι πραγματικα εντυπωσιακο ποσο καλη βγηκε δε μασαει με τιποτα. Βαση, ροδες, μαξιλαρια heavy duty ολα.

 

Μονο αρνητικο η δερματινη που καλοκαιρι δεν παλευεται θελει σεντονι απο πανω η καποιο καλυμμα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...