Προς το περιεχόμενο

O Elon Musk ενεργοποιεί και πάλι το λογαριασμό του Donald Trump στο Twitter


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 238
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σωστή η ενεργοποίηση από το "προσωρινό" ban ... αλλά ρε μάγκα τώρα που φεύγουν τα πελατάκια εσύ σφυρίζεις αδιάφορα και για ρελάνς ξαναβγάζεις την Πάνια στο γυαλί ... Νταξ το καταλάβαμε, ένεκα η ανάγκη ... 🤣 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/11/2022 στις 9:53 ΜΜ, AtiX είπε

μπορεί κάποιος από όσους επικαλούνται το  «Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες» να μου πουν που αναφέρεται ότι επιτρέπεται και η ρητορική μίσους, οι απειλές και η ρήξη την νόμιμα εκλεγμένης κυβέρνησης?

Εγώ θα αντιστρέψω το ερώτημα και θα ρωτήσω «θα σας άρεσε να λογοκρίνεται η δική σας άποψη ή έχετε την ψευδαίσθηση ότι η λογοκρισία θα σταματάει από μόνη της στις απόψεις των άλλων»;

ΥΓ: Και παρακαλώ πολύ, όχι αμένσιωτα εδώ μέσα (για να είμαστε και σύμφωνοι με την ορολογία του τουίτερ).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, kondoras είπε

Εγώ θα αντιστρέψω το ερώτημα και θα ρωτήσω «θα σας άρεσε να λογοκρίνεται η δική σας άποψη ή έχετε την ψευδαίσθηση ότι η λογοκρισία θα σταματάει από μόνη της στις απόψεις των άλλων»;

ΥΓ: Και παρακαλώ πολύ, όχι αμένσιωτα εδώ μέσα (για να είμαστε και σύμφωνοι με την ορολογία του τουίτερ).

Αν ήταν δικός μου ο λογαριασμός και πόσταρα τα ίδια θα είχα γίνει μπαν 4 χρόνια νωρίτερα από όταν έγινε τελικά ο Trump που δεν τον μπανάρανε επειδή ήταν πρόεδρος.  Έφτασε ο κόμπος στο χτένι όταν παρακίνησε εξέγερση και μπήκαν μέσα στο καπιτώλιο. Εκτός τόπου και χρόνου, είναι οι περισσότεροι στο insomnia.gr με τα περισσότερα σχόλια που διαβάζω και γενικά οι περισσότεροι στην Ελλάδα θα έλεγα και όχι μόνο.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, kondoras είπε

Εγώ θα αντιστρέψω το ερώτημα και θα ρωτήσω «θα σας άρεσε να λογοκρίνεται η δική σας άποψη ή έχετε την ψευδαίσθηση ότι η λογοκρισία θα σταματάει από μόνη της στις απόψεις των άλλων»;

ΥΓ: Και παρακαλώ πολύ, όχι αμένσιωτα εδώ μέσα (για να είμαστε και σύμφωνοι με την ορολογία του τουίτερ).

Εξαρτάται από τις "απόψεις". 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, chek2fire είπε

Ξέχασα ακόμα και εγώ από τους πιο ένθερμους υποστηρικτές του τον Assange που τον έχουν χώσει φυλακή για 5 χρόνια τώρα χωρίς καμία δίκη χωρίς να έχει εμφανιστεί καν φωτογραφία του μόνο και μόνο επειδή είχε φτιάξει ένα site και έβγαζε τις βρωμιές της δύσης.

Oι δυτικές δημοκρατίες είναι στην κυριολεξία του κ.... Δύο μέτρα και δύο σταθμά και με απεριόριστη υποκρισία. 

Δηλαδή και το δικαίωμα στην διαδήλωση υπάρχει μόνο όταν είναι political correct ε? Δεν μπορεί ένας πολιτικός χώρος να συγκεντρώνει τους οπαδούς του σε διαδήλωση?

Να ξέρετε όλη αυτή η νοοτροπία που έχει διαβρώσει την κοινωνία σήμερα και που πράγματα αδιανόητα πριν 20 χρόνια να είναι σήμερα κανονικότητα, αυτός ο ολοκληρωτισμός ιστορικά δεν είχε καλή κατάληξη ποτέ.

Όχι, άμα θες κάνε διαδήλωση υπέρ του σεξισμού, του ρατσισμού και της καταπίεσης των ομοφυλοφίλων.

Εγώ θα είμαι στην αντιδιαδήλωση λίγο πιο πέρα.

Να μπεις όμως στο κοινοβούλιο για να επιβάλεις αυτό που θέλεις δεν έχεις δικαίωμα. Και αυτό δε λέγεται διαδήλωση αλλά κάπως αλλιώς.

Επίσης, αν δηλώνεις δημοκράτης (επειδή κάτι λες κάπου περι ολοκληρωτισμού), δεν πολυκολλάει να κατεβαίνεις σε διαδήλωση - απόπειρα πραξικοπήματος που αμφισβητεί εκλογικό αποτέλεσμα λίγο μετά από εκλογές και αφού ο "πολιτικός χώρος" σου έχει φάει άκυρο από όποιο δικαστήριο έχει προσφύγει.

Άσε τις καταδίκες του ολοκληρωτισμού γι αυτούς που πραγματικά εναντιώνονται σε αυτόν.

 

ΥΓ. Ο Ασάνζ έχει χάσει την ελευθερία του εδώ και 10 χρόνια, όχι 5, και φυλακή είναι από το 2019. Δυστυχώς, η κράτηση του έχει στοιχειοθετηθεί με καταδικαστικές αποφάσεις στην Αγγλία και τις ΗΠΑ. Μάλλον δεν είσαι και τόσο ένθερμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, kondoras είπε

Άρα έχεις την ψευδαίσθηση. Ή την εξουσία. 😉

Να μιλήσουμε με απτό παράδειγμα γιατί οι αοριστολογίες με εκνευρίζουν. 

Είμαι δημόσιο πρόσωπο με ισχυρότατη επιρροή και δηλώνω ότι στην Ελλάδα πρέπει να μαζέψουμε όλους τους Αλβανούς και να τους πετάξουμε στη θάλασσα. 

Πρέπει να έχω δημόσιο βήμα για να εκφράζω τις απόψεις μου ή όχι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
17 λεπτά πριν, HALF EVIL είπε

Να μιλήσουμε με απτό παράδειγμα γιατί οι αοριστολογίες με εκνευρίζουν. 

Είμαι δημόσιο πρόσωπο με ισχυρότατη επιρροή και δηλώνω ότι στην Ελλάδα πρέπει να μαζέψουμε όλους τους Αλβανούς και να τους πετάξουμε στη θάλασσα. 

Πρέπει να έχω δημόσιο βήμα για να εκφράζω τις απόψεις μου ή όχι; 

Το να προσκαλείς σε παράνομες πράξεις είναι παράνομο. Σίγουρα υπάρχει πιο δόκιμος τρόπος να το πω, αλλά πιστεύω καταλαβαίνεις το νόημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kondoras είπε

Εγώ θα αντιστρέψω το ερώτημα και θα ρωτήσω «θα σας άρεσε να λογοκρίνεται η δική σας άποψη ή έχετε την ψευδαίσθηση ότι η λογοκρισία θα σταματάει από μόνη της στις απόψεις των άλλων»;

ΥΓ: Και παρακαλώ πολύ, όχι αμένσιωτα εδώ μέσα (για να είμαστε και σύμφωνοι με την ορολογία του τουίτερ).

Αν μου αποδείξεις ότι η ρητορική μίσους, οι απειλές και η ρήξη μιας νόμιμα εκλεγμένης κυβέρνησης είναι άποψη τότε θα σου απαντήσω…

ΥΓ: γιατί μου απαγορεύεις να πω την γνώμη μου? Ρητορική ερώτηση βέβαια…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
26 λεπτά πριν, HALF EVIL είπε

Να μιλήσουμε με απτό παράδειγμα γιατί οι αοριστολογίες με εκνευρίζουν. 

Είμαι δημόσιο πρόσωπο με ισχυρότατη επιρροή και δηλώνω ότι στην Ελλάδα πρέπει να μαζέψουμε όλους τους Αλβανούς και να τους πετάξουμε στη θάλασσα. 

Πρέπει να έχω δημόσιο βήμα για να εκφράζω τις απόψεις μου ή όχι; 

Δημόσιο βήμα έχεις. Αλλά έχω κι εγώ κάθε δικαίωμα να μη θέλω να σε ακούσω μέσα στο σπίτι μου και να σε πετάξω έξω. Ο κάθε Τράμπας δεν φιμώθηκε, απλά εκδιώχθηκε από συγκεκριμένες ιδιωτικές πλατφόρμες. Έκανε αμέσως μετά δίκη του και συνεχίζουν να τον ακολουθούν κάποια εκατομμύρια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από ότι άλλο έχει ειπωθεί ήδη, κάποιοι εδώ πιστεύουν ότι poll είχε κάποια σημασία. Ότι και να προέκυπτε, ο λογαριασμός του Trump θα επέστρεφε γιατί έτσι ήθελε ο Elon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...