Προς το περιεχόμενο

Μουντιάλ 2022


HALF EVIL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
2 minutes ago, GREGORYMO said:

Η παράδοση συνεχίζεται.

Πάνω από 20 χρόνια έχουν οι Βραζιλιάνοι να αποκλείσουν Ευρωπαϊκή ομάδα στα play off.

Πήγα να πω για τους  τελικούς του 98 και του 2002, αλλά έχουν περάσει 20-24 χρόνια από τότε...ΦΑΚ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Η παράδοση συνεχίζεται.

Πάνω από 20 χρόνια έχουν οι Βραζιλιάνοι να αποκλείσουν Ευρωπαϊκή ομάδα στα play off.

Είναι μια πολύ σωστή παρατήρηση αυτή. 

Ουσιαστικά οι Βραζιλιάνοι στο σύγχρονο (εντός ή εκτός εισαγωγικών) ποδόσφαιρο, δεν έχουν τίτλο. Λέει πολλά, αλλά δε λέει και τίποτα, μιας και όλα αυτά είναι πάντα και λίγο συγκυριακά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά δεν την γουστάρει κανείς την Βραζιλία. Είναι σαν τον Μπιλ Γκέιτς, έχει παρουσία στον χώρο αλλά δεν θα βρεις ποτέ κανέναν υποστηρικτή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Tetrabitos είπε

Τελικά δεν την γουστάρει κανείς την Βραζιλία. Είναι σαν τον Μπιλ Γκέιτς, έχει παρουσία στον χώρο αλλά δεν θα βρεις ποτέ κανέναν υποστηρικτή...

Η Βραζιλία είναι η νο1 σε υποστηρίξη στην Ελλάδα... απλά έχει και φανατικούς πολέμιους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εχω φουλ τρελα με την Βραζιλια δεν θα σχολιασω κανενα μηνυμα διοτι δεν θα ειμαι αντικειμενικος οπως προσπαθω να ειμαι παντα.

Αυτη η Βραζιλια για μενα δεν ηταν φαβορι του τουρνουα σε καμια περιπτωση οπως ολοι οι δημιοσιογραφοι το κοπανουσαν καθημερινα.Φαβορι μπορει ειναι/ηταν παντα η φανελα της αλλα μπαλα δεν παιζει η φανελα.Μπαλα παιζουν αυτοι που φορανε την φανελα.

Ευτυχως το πηρα αποφαση εδω και πολλα χρονια οτι τις ομαδες τις Βραζιλιας που εβλεπα παλιοτερα δεν θα τις ξαναδω συντομα.Απ'οσους παιχτες φορεσαν την φανελα τα τελευταια 10 χρονια ελαχιστοι ειναι αυτοι και ισως μετρημενοι στα δαχτυλα του ενος χεριου που θα επαιζαν 11αδα στις πρηγουμενες ομαδες.Αυτο λεει πολλα.

Ενα μονο σχολιο θα κανω για τον αγωνα......καμια ομαδα στο συγχρονο ποδοσφαιρο(και γενικοτερα στην ιστορια του ποδοσφαιρου απ'οσα εχω δει μεχρι σημερα) ενω κερδιζει με 1-0 και ειναι στο 2ο ημιχρονο της παρατασης δεν βγαινει ολη μπροστα και καταφερνει να τρωει γκολ στην ΑΝΤΕΠΙΘΕΣΗ.Mονο η αμυντικη τετραδα ηταν πισω στην φαση του γκολ.Κανεις αλλος.Αυτα μονο η Βραζιλια καταφερνει και τα κανει.

Απο εδω και περα σαν φανατικος Βραζιλιανος δεν θα ηθελα με τιποτα να το παρει η Αργεντινη αλλα θα ειναι κριμα αυτος ο παιχτης που λεγεται Μεσσι και οσοι τον ζησαμε και ειδαμε με τα ματια μας τι εχει κανει να μην σηκωσει το απολυτο τροπαιο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Tetrabitos είπε

Τελικά δεν την γουστάρει κανείς την Βραζιλία. Είναι σαν τον Μπιλ Γκέιτς, έχει παρουσία στον χώρο αλλά δεν θα βρεις ποτέ κανέναν υποστηρικτή...

εγω πολυ. εδωσε το περισσοτερο θεαμα μαζι με γαλλια. τωρα τι να δω? τους κροατες? βαρεθηκα μονο που το σκεφτηκα. ελπιζω να φανε μια 5αρα στο επομενο γιατι μας χαλασαν το μουντιαλ. κατσαριδες...

  • Like 2
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

εγω πολυ. εδωσε το περισσοτερο θεαμα μαζι με γαλλια. τωρα τι να δω? τους κροατες? βαρεθηκα μονο που το σκεφτηκα. ελπιζω να φανε μια 5αρα στο επομενο γιατι μας χαλασαν το μουντιαλ. κατσαριδες...

Μιλάμε για την φιναλίστ του προηγούμενου Μουντιάλ.

2' στην προηγούμενη διοργάνωση 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Απο εδω και περα σαν φανατικος Βραζιλιανος δεν θα ηθελα με τιποτα να το παρει η Αργεντινη αλλα θα ειναι κριμα αυτος ο παιχτης που λεγεται Μεσσι και οσοι τον ζησαμε και ειδαμε με τα ματια μας τι εχει κανει να μην σηκωσει το απολυτο τροπαιο.

Você é brasileiro? :D 
 

Jokes aside, και γω με Βραζιλία είμαι και ήμουν, αλλά δυστυχώς δεν έπαιξαν αρκετά καλά. Κρίμα, γιατί είχαν πολλές πιθανότητες να το σηκώσουν.

Και γω τώρα θέλω να το σηκώσει ο Μεσι, το αξίζει με το κουβάλημα που κάνει. Αν δεν ήταν αυτός η Αργεντινή ούτε στους 16 δεν θα περνούσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eίμαστε με Αργεντινή για να μην καταντήσει από Mundial 2022 σε Euro 2022.

Πλέον είναι οι μόνοι εκπρόσωποι της Λατινικής Αμερικής κι ένα Μαρόκο να βολοδέρνει από Αφρική. Ολοι οι άλλοι Ευρώπη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dtk-386 είπε

Eίμαστε με Αργεντινή για να μην καταντήσει από Mundial 2022 σε Euro 2022.

Πλέον είναι οι μόνοι εκπρόσωποι της Λατινικής Αμερικής κι ένα Μαρόκο να βολοδέρνει από Αφρική. Ολοι οι άλλοι Ευρώπη.

Καλώς η κακώς, το παγκόσμιο ποδόσφαιρο είναι η Ευρώπη μαζί με Βραζιλία και Αργεντινή 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...