Προς το περιεχόμενο

CU Liquid, η νέα πλήρως digital υπηρεσία καρτοκινητής από τη Vodafone


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μερικοί ή δε διαβάζετε ή δεν καταλαβαίνετε τι διαβάζετε.

Φυσικά, δεν είναι υποχρεωτικό να αρέσει κάτι σε όλους ή να βολεύει όλους.

Πάμε λοιπόν 10 λεπτά ομιλίας λέει ο φίλος 3,90, πως το έβγαλε αυτό 0,0065Χ10=0,065 δλδ εξήμισι λεπτά, τώρα στην κοσμοτε πληρώνω για 120 λεπτά 3 ευρώ... καντε τις πράξεις.

0,0065 το σμς άρα τα δέκα 0,065 δλδ εξήμισι λεπτά, τώρα το ένα το πληρώνω 20 λεπτά... (ΟΚ σμς δε στέλνω ίσως 5-10 τον μήνα και αν...αλλά)

το ένα γιγα κοστίζει 1,50 αν το φτάσεις (και σε συνδυασμό με τις χρεώσεις από κλήσεις που είναι μηδαμινές) σε ημερήσια βάση από εκεί και μετά δε σου χρεώνει ΤΙΠΟΤΑ άλλο και συνεχίζεις να σερφαρεις και να μιλάς.

για κάποιον που βάζει λοιπόν σε κάποια/όποια εταιρεία 12 ευρώ τον μήνα και αγοράζει πακέτα που κάποια στιγμή δεν τα χρησιμοποιεί και χάνονται (γιατί πλέον σου λέει η κοσμοτε ότι μεταφέρονται μόνο αν βάλεις το ίδιο πακέτο ξανά) συμφέρει, γιατί: βάζω 12 ευρώ, τα καταναλώνω όπως και σε ότι Θέλω, αν μια μέρα κάνω υπερκατανάλωση και φτάσω το 1,50 δεν χρεώνομαι άλλο και το βασικότερο (για μένα) σταματάω να σκέφτομαι πότε πρέπει να ανανεώσω, αν τώρα μαζευτούν κάποια χρήματα που δύσκολα θα τα χρειαστώ, μπορώ μια στις 15 φορές που παραγγέλνω τον μήνα να πληρώσω από αυτό το υπόλοιπο (Smart pocket ή κάπως έτσι).

θα συμφωνήσω ότι κάποιοι βγάζουν 2 μήνες (ή και τρεις στον βάτραχο) με μια 12αρα κάρτα, θα συμφωνήσω ότι σε κάποιους δεν τους αρέσει η εντολή πληρωμής, αλλά μην τα ισοπεδώνουμε όλα. Υπάρχουν σίγουρα πολλοί σαν εμένα που (αφού το δοκίμασα με ένα δεύτερο νούμερο) αποφάσισα να αφήσω την κοσμοτε και να μεταφέρω τον αριθμό στην αντιπαθητική κατά τα άλλα κόκκινη. η μόνη εναλλακτική ήταν το Κοσμοτε ΝΕΟ και ΟΧΙ Κοσμοτε, δεν θα σου δώσω 20 ευρώ για δέκα γιγα και 500 λεπτά που τους περισσοτέρους μήνες δεν χρειάζομαι.

Αυτά από εμένα και ελπίζω ότι είτε κάτι σας αρέσει είτε όχι να το κρίνετε για αυτό που είναι και όχι γιατί οι διευθυντές είναι μασόνοι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Θέλω να ρωτήσω τα εξής. Στο liquid η ανανέωση του υπολοίπου πρέπει να γίνεται κάθε μήνα ή μπορώ να βάζω απλά οπότε μου τελειώνουν τα λεφτά; επίσης, πρέπει να ενεργοποιώ κάποιο άλλο πακέτο; ή μπορώ να αφήσω το πακέτο μου να λήξει και να χρησιμοποιώ μόνο liquid από δω και πέρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 10 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 23/12/2022 στις 1:07 ΠΜ, alfa1312 είπε

Μερικοί ή δε διαβάζετε ή δεν καταλαβαίνετε τι διαβάζετε.

Φυσικά, δεν είναι υποχρεωτικό να αρέσει κάτι σε όλους ή να βολεύει όλους.

Πάμε λοιπόν 10 λεπτά ομιλίας λέει ο φίλος 3,90, πως το έβγαλε αυτό 0,0065Χ10=0,065 δλδ εξήμισι λεπτά, τώρα στην κοσμοτε πληρώνω για 120 λεπτά 3 ευρώ... καντε τις πράξεις.

0,0065 το σμς άρα τα δέκα 0,065 δλδ εξήμισι λεπτά, τώρα το ένα το πληρώνω 20 λεπτά... (ΟΚ σμς δε στέλνω ίσως 5-10 τον μήνα και αν...αλλά)

το ένα γιγα κοστίζει 1,50 αν το φτάσεις (και σε συνδυασμό με τις χρεώσεις από κλήσεις που είναι μηδαμινές) σε ημερήσια βάση από εκεί και μετά δε σου χρεώνει ΤΙΠΟΤΑ άλλο και συνεχίζεις να σερφαρεις και να μιλάς.

για κάποιον που βάζει λοιπόν σε κάποια/όποια εταιρεία 12 ευρώ τον μήνα και αγοράζει πακέτα που κάποια στιγμή δεν τα χρησιμοποιεί και χάνονται (γιατί πλέον σου λέει η κοσμοτε ότι μεταφέρονται μόνο αν βάλεις το ίδιο πακέτο ξανά) συμφέρει, γιατί: βάζω 12 ευρώ, τα καταναλώνω όπως και σε ότι Θέλω, αν μια μέρα κάνω υπερκατανάλωση και φτάσω το 1,50 δεν χρεώνομαι άλλο και το βασικότερο (για μένα) σταματάω να σκέφτομαι πότε πρέπει να ανανεώσω, αν τώρα μαζευτούν κάποια χρήματα που δύσκολα θα τα χρειαστώ, μπορώ μια στις 15 φορές που παραγγέλνω τον μήνα να πληρώσω από αυτό το υπόλοιπο (Smart pocket ή κάπως έτσι).

θα συμφωνήσω ότι κάποιοι βγάζουν 2 μήνες (ή και τρεις στον βάτραχο) με μια 12αρα κάρτα, θα συμφωνήσω ότι σε κάποιους δεν τους αρέσει η εντολή πληρωμής, αλλά μην τα ισοπεδώνουμε όλα. Υπάρχουν σίγουρα πολλοί σαν εμένα που (αφού το δοκίμασα με ένα δεύτερο νούμερο) αποφάσισα να αφήσω την κοσμοτε και να μεταφέρω τον αριθμό στην αντιπαθητική κατά τα άλλα κόκκινη. η μόνη εναλλακτική ήταν το Κοσμοτε ΝΕΟ και ΟΧΙ Κοσμοτε, δεν θα σου δώσω 20 ευρώ για δέκα γιγα και 500 λεπτά που τους περισσοτέρους μήνες δεν χρειάζομαι.

Αυτά από εμένα και ελπίζω ότι είτε κάτι σας αρέσει είτε όχι να το κρίνετε για αυτό που είναι και όχι γιατί οι διευθυντές είναι μασόνοι...

Πέστα ρε ψηλέ. Γιατί όλοι με το που δούνε μεγάλο κείμενο που βαριούνται να το διαβάσουν, απ ευθείας θεωρούν ότι είναι για να τους κλέψουν. Η ότι είναι του 666.

 

--------------------------

 

ΕΊΝΑΙ ΑΠΛΆ ΤΑ ΠΡΆΜΑΤΑ. 

 

ΚΆΝΕΙΣ ΑΝΑΝΈΩΣΗ 13-20 ΕΥΡΏ ΑΝΆΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗ ΧΡΉΣΗ ΠΟΥ ΠΡΌΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΚΆΝΕΙΣ (ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΣΥΝΔΈΣΕΙΣ ΚΆΡΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΊΝΕΤΑΙ ΑΥΤΌΜΑΤΑ). 

 

ΚΑΙ ΟΙ ΧΡΕΩΣΕΙΣ ΈΧΟΥΝ ΩΣ ΕΞΉΣ :

 

0.0065€/ΛΕΠΤΌ ΟΜΙΛΊΑΣ Η ΑΝΆ SMS ΔΗΛΑΔΉ 6.5/10 ΤΟΥ CENT. ΚΆΤΙ ΠΑΡΑΠΆΝΩ ΑΠΟ ΜΙΣΌ ΛΕΠΤΌ ΤΟΥ ΕΥΡΏ ΡΕ ΠΑΙΔΊ ΜΟΥ, ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙ ΚΆΝΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΆΒΕΤΕ??? 

 

ΚΑΙ 0.0012€/MB ΔΗΛΑΔΉ 1.2/10 ΤΟΥ CENT ΔΗΛΑΔΉ 1.2€/gb

 

ΑΝ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝΔΉΠΟΤΕ ΛΌΓΟ ΜΈΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΜΈΡΑ Η ΧΡΉΣΗ (ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΡΑΠΆΝΩ ΤΙΜΕΣ) ΦΤΆΣΕΙ ΤΟ 1.5€, ΤΌΤΕ Η ΧΡΈΩΣΗ ΣΤΑΜΑΤΆΕΙ ΚΑΙ ΈΧΕΙΣ ΤΑ ΠΆΝΤΑ ΟΛΑ ΑΠΕΡΙΌΡΙΣΤΑ ΓΙΑ ΌΛΗ ΤΗΝ ΥΠΌΛΟΙΠΗ ΗΜΈΡΑ. 

 

ΠΟΣΟ ΠΙΟ ΑΠΛΆ? ΈΧΩ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΔΥΣΛΕΞΊΑ ΑΠΟ ΠΑΙΔΊ, ΚΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΆ "ΑΠΟΚΡΥΠΤΟΓΡΑΦΗΣΑ" ΤΟ ΠΩΣ ΔΟΥΛΕΎΕΙ Η ΥΠΗΡΕΣΊΑ. 

 

-------------------------

 

Απο το 2012-13, πιτσιρικάς τότε, που είχα πλέον μπει πλήρως στο κόσμο των mb, παρακαλούσα να έρθει μια εταιρία να κάνει κάτι τέτοιο (χρέωση ανάλογα με τη χρήση, αλλα με φυσιολογικές τιμές) , και τώρα όλοι το κράζουν. 

 

Εγω κάνω φουλ χρήση gb μιλάω ελάχιστα στο τηλέφωνο, καθώς χρησιμοποιώ κυρίως τα social για ομιλία και ενώ δε sms το μήνα στέλνω μαξ 5. Έτσι κι αλλιώς δεν είμαι άτομο που θα έβαζα μια κάρτα το χρόνο, ακόμα και αν με άφηναν, διότι μου είναι αναγκαία τα mb. Αν κάποιος δε χρειάζεται ούτε mb, ουτε sms ούτε ομιλία, ε τότε τι το έχει το τηλέφωνο? 😝

 

 

 

Τέλος πάντων, είχα καρτοπρογραμμα και έδινα 11 ευρώ το μήνα για 1000' (χρησιμοποιούσα μαξ τα 100), κάμποσα sms (χρησιμοποιούσα μόνο 5 και αν) και μόνο 5gb (3gb που μετά απο πολυήμερες συζητήσεις μου το έκαναν 5). Αλλα το βασικό που ήθελα δε το είχα. Τα gb χωρίς περιορισμό, μια στο τόσο που ίσως να χρειαζόμουν δηλαδή. Η μόνη επιλογή που θα είχα θα ήταν πρόγραμμα με ολα απεριόριστα, των οποίων η τιμή ξεκινάει απο 27€/μήνα και άνω. Που για 2-3 μέρες το μήνα που μπορεί να χρειαστώ πολλά GB, δεν αξίζει ούτε κατά διάνοια. Τώρα με το liquid χαλάω 1 ευρώ (και πολλά λέω) ΣΥΝΟΛΙΚΆ το μήνα για ομιλία και sms ΜΑΖΊ, και μου μένουν αλλα 12 ευρώ για τα mb. Δηλαδή 12÷0.0016=7.5gb. Να σημειωθεί πως έχω απαλλαγή φόρου, οπότε μπαίνουν 13/13€. Και αν ποτέ ξεμείνω εννοείται μπορώ να βάλω κι άλλα λεφτά. Δε νομίζω βέβαια να χρειαστεί ποτέ, αλλα υπάρχει ως επιλογή. 

 

ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΣΙΚΌΤΕΡΟ? Μια στο τόσο που χρειάζομαι πολλά gb γιατί πχ μπορεί να πέσει το ίντερνετ στο σπίτι και να δουλεύω, ή αμα ταξιδεύω ή, ή, ή... ΜΕ ΕΝΆΜΙΣΙ ΕΥΡΏ έχω όλη την ημέρα ΤΑ ΠΆΝΤΑ απεριόριστα. 

 

ΚΑΙ ΚΆΤΙ ΕΞΊΣΟΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΌ, αααααν δε τα χρησιμοποιήσω και τα 13 ευρώ μέσα στο μήνα, μια απο τις δεκάδες φορές το μήνα που παραγγέλνω από efood, μπορώ με το υπολοιπομενο πόσο να παραγγείλω με το Smart Pocket ή να αφήσω το υπόλοιπο για μελλοντική χρήση που μπορεί το καλοκαίρι πχ να ξοδεύω περισσότερα (έτσι κι αλλιώς εφόσον ανανεώνω κάθε μήνα, δε θα χαθεί). 

 

Ζητώ συγνώμη για το τόνο της φωνής μου, αλλά ώρες ώρες πραγματικά είναι να αναρωτιέται κάνεις. Πραγματικά με έχει βολέψει αδιανόητα και αν καταργηθεί αυτό το πρόγραμμα θα είναι μεγάλη απώλεια. Οπότε αν το κράζουμε αυξάνουμε τις πιθανότητες.

Επεξ/σία από PistoleroJr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...