Προς το περιεχόμενο

[App][Οδηγοί] ReVanced Megathread


Retrial

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, salmp7 είπε

Ζητώ συγνώμη αλλά πλέον είμαι ο τύπος που δεν προλαβαίνει πριν ρωτήσει να διαβάσει. Τελείωσε η περίοδος με την απροβλημάτιστη λειτουργία του vanced. Τώρα τί; revanced ή κάτι άλλο; revanced από που ώστε να είναι ασφαλές. Σημείωση, με ενδιαφέρει μόνο να βλέπω, έχω account που και να με μπλοκάρει η Google δεν με πειράζει καθόλου. Η κυρία ερώτηση είναι από που revanced (ή κάτι άλλο) ώστε να είναι ασφαλές αυτό που θα εγκαταστήσουμε 

Ή το φτιάχνεις μόνος σου ακολουθώντας τα guides που έχω γράψει ή τα παίρνεις έτοιμο από τα apk που έχω φτιάξει εγώ.

Όλα θα τα βρεις στο XDA thread μου.

Μην το κατεβάσεις από random sites στο internet, είναι scammy.

Επεξ/σία από Retrial
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 421
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, salmp7 είπε

Ζητώ συγνώμη αλλά πλέον είμαι ο τύπος που δεν προλαβαίνει πριν ρωτήσει να διαβάσει. Τελείωσε η περίοδος με την απροβλημάτιστη λειτουργία του vanced. Τώρα τί; revanced ή κάτι άλλο; revanced από που ώστε να είναι ασφαλές. Σημείωση, με ενδιαφέρει μόνο να βλέπω, έχω account που και να με μπλοκάρει η Google δεν με πειράζει καθόλου. Η κυρία ερώτηση είναι από που revanced (ή κάτι άλλο) ώστε να είναι ασφαλές αυτό που θα εγκαταστήσουμε 

εχει το λινκ στην πρωτη σελιδα ειναι οπως το vanced ,κατεβαζεις το αρχειο extended περνας το microg meta to extended .τα εχει σε ενα φακελο και τα δυο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, giorgos221 είπε

αν και δεν καταλαβα ,εσυ εισαι ο προγραμματιστης ,εσυ ξερεις καλυτερα,αφου παιζει ολα καλα,να εισαι παντα καλα ευχαριστω ξανα

Δεν είμαι ο developer του ReVanced. 😋

Απλά έχει παραπάνω λειτουργίες το Extended. Μερικές είναι περιττές μερικές είναι χρήσιμες για κάποιους. Όπως και να έχει και τα 2 και το ReVanced και το Extended κάνουν την δουλειά που προορίζονται 😛

Επεξ/σία από Retrial
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Retrial είπε

Δεν είμαι ο developer του ReVanced. 😋

Απλά έχει παραπάνω λειτουργίες το Extended. Μερικές είναι περιττές μερικές είναι χρήσιμες για κάποιους. Όπως και να έχει και τα 2 και το ReVanced και το Extended κάνουν την δουλειά που προορίζονται 😛

οπως και να εχεις εσυ βοηθας εδω τον κοσμο,αλλη μια φορα ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι όπως το vanced με το manager και την εγκατάσταση του vanced; δεν υπάρχει κάπου επίσημα από την ομάδα που το έφτιαξε πχ σε κανένα github που το ελέγχουν όλοι ώστε να είμαστε σίγουροι ότι δεν θα εγκαταστήσουμε ότι να ναι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, salmp7 είπε

Δεν είναι όπως το vanced με το manager και την εγκατάσταση του vanced; δεν υπάρχει κάπου επίσημα από την ομάδα που το έφτιαξε πχ σε κανένα github που το ελέγχουν όλοι ώστε να είμαστε σίγουροι ότι δεν θα εγκαταστήσουμε ότι να ναι; 

Το ReVanced δεν έχει έτοιμα apk όπως το vanced για να μην πάθει ότι και το vanced με την Google.

Σου δίνει όμως τα εργαλεία για να το φτιάξεις μόνος σου στο κινητό σου και τα εργαλεία αυτά είναι open source. Άμα είδες το xda thread αναφέρονται όλα εκεί και γράφω και πως να το φτιάξεις. Οπότε δες τον οδηγό και φτιάξτο μόνος σου με το ReVanced Manager. Τα links είναι τα επίσημα από τό GitHub.

Αλλιώς μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα έτοιμα .apk που έφτιαξα εγώ, στο xda που ελέγχεται, τουλάχιστον θεωρούμε trusted. Αλλά καλύτερα φτιάξτο μόνος σου άμα δεν εμπιστεύεσαι. Να σημειωθεί εδώ ότι το vanced ήταν closed source, πως ήσουν σίγουρος τότε; 😜

Επεξ/σία από Retrial
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, salmp7 είπε

Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου. Μόλις βρω λίγο χρόνο θα ασχοληθώ να το φτιάξω. 

Αν αντιμετωπίσεις κάποιο πρόβλημα καθώς προσπαθείς να το φτιάξεις, στείλε να το λύσουμε 😛 Good luck!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, alxnt είπε

Σε huawei σταματάει η αναπαραγωγή μετά από κάποια δευτερόλεπτα από όταν κλειδώνω την οθόνη ή το βάζω να παίζει στο παρασκήνιο και μπει σε sleep η οθόνη μόνη της και έχω ενεργοποιημένη την εξοικονόμηση ενέργειας. Όταν ενεργοποιώ πάλι την οθόνη το revanced έχει κλείσει.

Όταν κλείνω την εξοικονόμηση ενέργειας παίζει κανονικά.

Για το microg έχω κλείσει τη βελτιστοποίηση ενέργειας και επίσης δοκίμασα να  κλείσω την αυτόματη διαχείριση για το revanced αλλά δεν αλλάζει κάτι.

Στο vanced δεν είχα ποτέ αυτό το θέμα.

Έχει άλλος το ίδιο θέμα;

Λοιπόν, μετά από αρκετές δοκιμές, βρήκα άκρη για το συγκεκριμένο θέμα και τη γράφω εδώ.

Για να μη σταματάει η αναπαραγωγή όταν το κινητό είναι σε energy saving mode σε huawei και θέλουμε να κλειδώσουμε την οθόνη, πρέπει να κάνουμε τα εξής 2 βήματα:

  1. Πάμε ρυθμίσεις> εφαρμογές> ειδική πρόσβαση (βρίσκεται στο μενού πάνω δεξιά) > βελτιστοποίηση μπαταρίας. Eκεί επιλέγουμε το microg και "να μην επιτρέπεται". (Αν το microg δεν υπάρχει στη λίστα, θα πρέπει να ανοίξουμε το microg app και να απενεργοποιήσουμε το "hide icon from launcer". Αν κατά την εγκατάσταση του microg δε δημιουργήθηκε εικονίδιο στην επιφάνεια, τότε πάμε στο yt revanced> ρυθμίσεις> revanced extended> miscellaneous> open microg).
  2. Στη συνέχεια πάμε ρυθμίσεις> εφαρμογές> εκκίνηση εφαρμογών, βρίσκουμε το microg και κλείνουμε την αυτόματη διαχείριση. (Προσωπικά έχω κλείσει και την αυτόματη εκκίνηση και έχω αφήσει μόνο τη "δευτερεύουσα εκκίνηση" και την "εκτέλεση στο παρασκήνιο").

Έτσι δε θα σταματάει η αναπαραγωγή όταν κλειδώνουμε την οθόνη και η συσκευή είναι σε εξοικονόμηση ενέργειας.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, giorgos221 είπε

εχει το λινκ στην πρωτη σελιδα ειναι οπως το vanced ,κατεβαζεις το αρχειο extended περνας το microg meta to extended .τα εχει σε ενα φακελο και τα δυο

Έσπαγα το κεφάλι μου πως θα το κάνω... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, txcellas είπε

παιδια αυτο εδω απο το pcsteps ειναι το ιδιο; 

https://www.pcsteps.gr/74924-youtube-revanced-χωρίς-διαφημίσεις/

Όχι. Το Revanced io δεν είναι επίσημο και δεν είναι και έμπιστο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Retrial είπε

Όχι. Το Revanced io δεν είναι επίσημο και δεν είναι και έμπιστο.

Επειδή κοίταξα λίγο τον οδηγό και μπερδεύτηκα υπάρχουν κάπου στο νημα τα ακριβή βήματα για να το κάνουμε εύκολα, εμείς που δεν ασχολούμαστε ιδιαίτερα με όλα αυτα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, txcellas είπε

Επειδή κοίταξα λίγο τον οδηγό και μπερδεύτηκα υπάρχουν κάπου στο νημα τα ακριβή βήματα για να το κάνουμε εύκολα, εμείς που δεν ασχολούμαστε ιδιαίτερα με όλα αυτα; 

Όλα είναι γραμμένα αναλυτικά, πήγαινε στην ενότητα:

Build & Installation > ReVanced Manager Method > Non Root > και ακολούθησε τα βήματα εκεί. Αν έχεις κάποια απορία συγκεκριμένη πες μου.

Αλλιώς κατέβασε έτοιμα τα apk που έχω φτιάξει.

Screenshot_20230430-123850_Brave.png

Επεξ/σία από Retrial
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Retrial είπε

Όλα είναι γραμμένα αναλυτικά, πήγαινε στην ενότητα:

Build & Installation > ReVanced Manager Method > Non Root > και ακολούθησε τα βήματα εκεί. Αν έχεις κάποια απορία συγκεκριμένη πες μου.

Αλλιώς κατέβασε έτοιμα τα apk που έχω φτιάξει.

Screenshot_20230430-123850_Brave.png

Koιτα αν δεν σου ειναι κοπος θα ηθελα λιγο παραπανω βοηθεια. Εσβησα οπως λεει το αρχειο το παλιο vanced και οτι ειχα και εγκατεστησα απο τον προορισμο που αναφερει, το εκανα εγκατασταση και δεν μου το εμφανιζει πουθενα στο κινητο οτι και να εκανα. Εχω μπουρδουκλωθει για τα καλα.. Αυτα τα ετοιμα apk που εχεις φτιαξει που μπορω να τα βρω γιατι αυτο το φορουμ ειναι πραγματικα χαοτικο. 

πχ Πες μου κατεβασε vanced, μετα revanced, μετα τα αρχεια μου και εισαι ετοιμος..

 

Υ.Γ. Το αλλο που ειχα κατεβασει το εσβησα. Γιατι δεν ειναι αξιοπιστο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...