Προς το περιεχόμενο

[App][Οδηγοί] ReVanced Megathread


Retrial

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, alxnt είπε

Πώς ξέρω ποιά έκδοση yt music πρέπει να κατεβάσω για το music; Στο site, στο παράρτημα patches, το yt δείχνει τελευταία έκδοση και κάποιες προηγούμενες. Για το music δε δείχνει εκδοση.

Συγκεκριμένα είμαι στην 1.3.0(extended, ξέρω οτι είναι eol) του manager και θέλω λίγο πιο παλιό music αλλά στο site δε δείχνει ούτε ποιά είναι η τελευταία που υποστηρίζεται.

Όλες οι εκδόσεις του Music υποτίθεται υποστηρίζονται και μπορείς να τις κάνεις patch.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 415
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Hello πάλι...εξακολουθώ να έχω το εξής θέμα.

Κάθε λίγο καιρό, ενώ το revanced yt λειτουργεί μια χαρά, ξεκινά και κάνει το παρακάτω. Παίζει ένα video, και κάπου στο λεπτό (ίσως και πιο γρήγορα), σταματά να το φορτώνει.

Δεν κολλάει η εφαρμογή, απλά κολλάει το φόρτωμα, βγάζει το κυκλάκι. Αν παίξω μπρος πίσω κλπ, δεν αλλάζει κάτι. Αν βάλω άλλο video, ξεκινά κανονικά και πάλι στο λεπτό τα ίδια.

Wifi/data δεν έχει διαφορά. Θέμα συγκεκριμένου video δεν είναι.

Αν περάσω νεότερη έκδοση, για λίγο καιρό όλα καλά. Μου "λέει" η εφαρμογή ότι θέλει ανανέωση? Είναι κάτι άλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Πέτρος είπε

Hello πάλι...εξακολουθώ να έχω το εξής θέμα.

Κάθε λίγο καιρό, ενώ το revanced yt λειτουργεί μια χαρά, ξεκινά και κάνει το παρακάτω. Παίζει ένα video, και κάπου στο λεπτό (ίσως και πιο γρήγορα), σταματά να το φορτώνει.

Δεν κολλάει η εφαρμογή, απλά κολλάει το φόρτωμα, βγάζει το κυκλάκι. Αν παίξω μπρος πίσω κλπ, δεν αλλάζει κάτι. Αν βάλω άλλο video, ξεκινά κανονικά και πάλι στο λεπτό τα ίδια.

Wifi/data δεν έχει διαφορά. Θέμα συγκεκριμένου video δεν είναι.

Αν περάσω νεότερη έκδοση, για λίγο καιρό όλα καλά. Μου "λέει" η εφαρμογή ότι θέλει ανανέωση? Είναι κάτι άλλο?

Είναι το γνωστό buffering issue. Ακόμα δεν έχει βρεθεί η τέλεια λύση και θα πρέπει να κάνεις αναβάθμιση εάν υπάρχει κάποιο hotfix για το θέμα.

Δοκίμασε να πας Miscellaneous Settings και να κάνεις on/off το "Spoof player parameter". Μπορείς επίσης να δοκιμάσεις την root version ή Magisk Module.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mourouzis2005 είπε

Παιζει σε οποιαδηποτε εκδοση download? 

Τι εννοείς; Αν μπορείς να κατεβάσεις μέσω του YouTube; Μπορείς χρησιμοποιώντας το κουμπί download του ReVanced και όχι της stock εφαρμογής. Αλλά χρειάζεται να έχεις και τρίτη εφαρμογή όπως Seal ή Newpipe και να το setαρεις να κατεβάζει με αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 hours ago, Retrial said:

Τι εννοείς; Αν μπορείς να κατεβάσεις μέσω του YouTube; Μπορείς χρησιμοποιώντας το κουμπί download του ReVanced και όχι της stock εφαρμογής. Αλλά χρειάζεται να έχεις και τρίτη εφαρμογή όπως Seal ή Newpipe και να το setαρεις να κατεβάζει με αυτό.

Υπαρχει κάποιος γρήγορος οδηγός για το πώς γινεται αυτο? Ας πουμε με NewPipe. 

Edit: το βρηκα, ειναι αρκετα ευκολο, εδω: 

 

Επεξ/σία από mourouzis2005
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, mourouzis2005 είπε

Υπαρχει κάποιος γρήγορος οδηγός για το πώς γινεται αυτο? Ας πουμε με NewPipe. 

Edit: το βρηκα, ειναι αρκετα ευκολο, εδω: 

 

Κάνεις εγκατάσταση το Newpipe ή Seal ή οποίο άλλο είναι supported > Πας ReVanced Settings > Interaction > External download settings > Downloader package name > και βάζεις το package name της εφαρμογής που θες να κατεβάζεις. Π.χ για  Newpipe είναι: org.schabi.newpipe

Μετά πας σε όποιο βίντεο θες και πατάς το κουμπί download του revanced που βρίσκεται πάνω στον player. (Δες screenshot)

Screenshot_20230814-103942_YouTube.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/8/2023 στις 9:37 ΜΜ, Πέτρος είπε

Hello πάλι...εξακολουθώ να έχω το εξής θέμα.

Κάθε λίγο καιρό, ενώ το revanced yt λειτουργεί μια χαρά, ξεκινά και κάνει το παρακάτω. Παίζει ένα video, και κάπου στο λεπτό (ίσως και πιο γρήγορα), σταματά να το φορτώνει.

Δεν κολλάει η εφαρμογή, απλά κολλάει το φόρτωμα, βγάζει το κυκλάκι. Αν παίξω μπρος πίσω κλπ, δεν αλλάζει κάτι. Αν βάλω άλλο video, ξεκινά κανονικά και πάλι στο λεπτό τα ίδια.

Wifi/data δεν έχει διαφορά. Θέμα συγκεκριμένου video δεν είναι.

Αν περάσω νεότερη έκδοση, για λίγο καιρό όλα καλά. Μου "λέει" η εφαρμογή ότι θέλει ανανέωση? Είναι κάτι άλλο?

Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα, μέχρι που έβαλα NewPipe και ησύχασα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

βγήκε μήπως κάποιο update για το revanced ώστε να μην έχουμε το κλασσικο buffering issue? 

Με το pipe δεν κατάλαβα αν λύνετε το πρόβλημα ή αν είναι κάτι διαφορετικό που αντικαθιστά το revanced. Δεν ενδιαφέρομαι να κατεβάζω τα video στις συσκευές μου, online θέλω να τα βλέπω όπως ακριβώς με το revanced που ουσιαστικά είναι σαν το συνδρομητικό youtube.

Επεξ/σία από TROXOS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, TROXOS είπε

βγήκε μήπως κάποιο update για το revanced ώστε να μην έχουμε το κλασσικο buffering issue? 

Με το pipe δεν κατάλαβα αν λύνετε το πρόβλημα ή αν είναι κάτι διαφορετικό που αντικαθιστά το revanced. Δεν ενδιαφέρομαι να κατεβάζω τα video στις συσκευές μου, online θέλω να τα βλέπω όπως ακριβώς με το revanced που ουσιαστικά είναι σαν το συνδρομητικό youtube.

Το Newpipe είναι ένα open source app/client για YouTube. Δεν είναι το "stock" YouTube app.

Έχεις τις τελευταίες εκδόσεις με το spoof ενεργοποιημένο στα Misc settings και εξακολουθείς να έχεις το buffering; Ποίο έχεις το Revanced ή το Extended και ποια έκδοση;

Εάν είσαι rooted μπορείς να βάλεις και το Magisk module που εκεί δεν έχει κανένα buffering issue.

Btw, το YouTube έκανε κάποιες αλλαγές και σιγά σιγά θα εμφανιστεί σε όλους τους χρήστες. Πλέον αν έχετε το watched history απενεργοποιημένο θα σου δείχνει κενό homepage. Απλά να ξέρετε...

https://www.theverge.com/2023/8/8/23824672/youtube-blank-homepage-watch-history

 

Screenshot_20230817-113315_YouTube.png

Επεξ/σία από Retrial
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, TROXOS είπε

revanced εχω έκδοση 17.34.36

και vanced microG  0.2.27.230755

Ποια πρέπει να βάλω? παίζει κάνα λίνκ?

rooted είμαι με xiaomi

Είσαι αρκετά πίσω.

Βάλε αυτό το Revanced είναι το latest: https://androidfilehost.com/?w=files&flid=337197

MicroG κρατά το ίδιο δεν χρειάζεται να αλλάξεις.

Αλλιώς τα ξυλωνεις όλα και βάζεις το Magisk module, μιας που είσαι και rooted: https://github.com/j-hc/revanced-magisk-module

Γενικά μπορείς να βρεις τα πάντα στο xda thread μου εδώ: https://forum.xda-developers.com/t/app-8-0-guides-revanced-revanced-extended.4523967/

Επεξ/σία από Retrial
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραίος,ευχαριστώ. Κατέβασα την καινούρια έκδοση για το revanced Και δεν κολλάει πλέον στο 1:10. 

Μπορεί να παίξει και σε τηλεόραση? να το κατεβάσω στο box του οτε tv που χρησιμοποιώ? το έχετε δοκιμάσει?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, TROXOS είπε

ωραίος,ευχαριστώ. Κατέβασα την καινούρια έκδοση για το revanced Και δεν κολλάει πλέον στο 1:10. 

Μπορεί να παίξει και σε τηλεόραση? να το κατεβάσω στο box του οτε tv που χρησιμοποιώ? το έχετε δοκιμάσει?

Εάν έχεις android box μπορείς να βάλεις το SmartTube Beta: https://github.com/yuliskov/SmartTubeNext

Το Revanced δεν είναι optimized για Android TV/Boxes.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, Retrial είπε

Είσαι αρκετά πίσω.

Βάλε αυτό το Revanced είναι το latest: https://androidfilehost.com/?w=files&flid=337197

MicroG κρατά το ίδιο δεν χρειάζεται να αλλάξεις.

Αλλιώς τα ξυλωνεις όλα και βάζεις το Magisk module, μιας που είσαι και rooted: https://github.com/j-hc/revanced-magisk-module

Γενικά μπορείς να βρεις τα πάντα στο xda thread μου εδώ: https://forum.xda-developers.com/t/app-8-0-guides-revanced-revanced-extended.4523967/

Κατέβασα την έκδοση απ το παραπάνω link και εκανα εγκατάσταση on top και κατόπιν, καθάρισα data & cache.

Πλέον είμαι στην v18.17.43 αλλα το issue που σταματά κάπου στο 1:10 παραμένει.

(Fyi, non-rooted κινητό Xiaomi Redmi Note 12 5G σε MIUI Global 14.0.3)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...