Προς το περιεχόμενο

[App][Οδηγοί] ReVanced Megathread


Retrial

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω εχω ενα google pixel 6a στο οποίο ειχα το vanced αλλα επειδη μου εκανε διάφορα κολπα, μια έπαιζε και μια οχι τωρα κατεβασα το revanced. Βεβαια στον οδηγο λεει να εγκαταστησουμε το microg και μετα το revanced. Εμένα δεν μου επιτρέπει να εγκαταστήσω το microg εγκαθιστώ μόνο το revanced και φαίνεται να λειτουργεί κανονικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 421
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, ThodorisFel είπε

Εγω εχω ενα google pixel 6a στο οποίο ειχα το vanced αλλα επειδη μου εκανε διάφορα κολπα, μια έπαιζε και μια οχι τωρα κατεβασα το revanced. Βεβαια στον οδηγο λεει να εγκαταστησουμε το microg και μετα το revanced. Εμένα δεν μου επιτρέπει να εγκαταστήσω το microg εγκαθιστώ μόνο το revanced και φαίνεται να λειτουργεί κανονικά

Μπορείς να πας στις Ρυθμίσεις της συσκευής σου > Εφαρμογές > και να ψάξεις "Vanced MicroG" > κάνε αυτή την εφαρμογή uninstall και μετά θα μπορείς να κάνεις install το νεότερο microg.apk, αλλά θα πρέπει να ξανά κάνεις login.

Ωστόσο δεν είναι αναγκαστικό, δουλεύει και με αυτό που έχεις.

Επεξ/σία από Retrial
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρασαρει η εφαρμογή 1 φορά τη μέρα, κυρίως κατά την πρώτη χρήση ανα ημέρα. Δεν το ξανακάνει μέσα στη μέρα. Το κάνει κ σε κάποιον άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, alxnt είπε

Κρασαρει η εφαρμογή 1 φορά τη μέρα, κυρίως κατά την πρώτη χρήση ανα ημέρα. Δεν το ξανακάνει μέσα στη μέρα. Το κάνει κ σε κάποιον άλλο;

Σε εμένα όχι(σε δύο κινητά)

Επεξ/σία από GATE123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, GATE123 είπε

Σε εμένα όχι(σε δύο κινητά)

Είναι κάποια από τις συσκευές huawei;

Ρωτάω γιατί θέλω να δω αν έχει να κάνει με το battery optimization, που είναι λίγο περίεργο στα huawei, ώστε όταν είσαι σε energy saving mode, να μη σταματάει την αναπαραγωγή λίγο μετά αφού κλειδώσει η οθόνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alxnt είπε

Είναι κάποια από τις συσκευές huawei;

Ρωτάω γιατί θέλω να δω αν έχει να κάνει με το battery optimization, που είναι λίγο περίεργο στα huawei, ώστε όταν είσαι σε energy saving mode, να μη σταματάει την αναπαραγωγή λίγο μετά αφού κλειδώσει η οθόνη.

Όχι.

OnePlus + Realme 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οποιον διαθέτει chromebook.

Με βάση τον παρακάτω οδηγό.

https://chromeunboxed.com/how-to-sideload-android-apps-chromeos

Εγκατέστησα το revanced extended στο chromebook μου.

Με αυτόν τον τρόπο μπορείτε να εγκαταστησετε και αλλες εφαρμογές που δεν είναι στο play store.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα είχα παλιότερα το vanced και ενημέρωση την εφαρμογή την εκανα μεσω vanced manager, τώρα με το revanced πως κανω αναβάθμιση???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, someone- είπε

καλημέρα είχα παλιότερα το vanced και ενημέρωση την εφαρμογή την εκανα μεσω vanced manager, τώρα με το revanced πως κανω αναβάθμιση???

Το κάνεις χειροκίνητα. Κατεβάζεις το .apk ή το φτιάχνεις εσύ και το κάνεις install και θα γίνει ενημέρωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πριν 10-15 μερες, περασα το apk του revanced (και του microg) ενα samsung a70. Ο ιδιοκτητης του το θελει για 2 πραγματα: για να παιζει οταν εχει κλειδωμενο το κινητο και για να κανει casting στην τηλεοραση του. Το πρωτο το κανει, αλλα το δευτερο οχι. Βασικα δεν εχει καν εικονιδιο για casting οταν παιζει ενα βιντεο, οπως φαινεται στην 1η εικονα.

Επισης, οπως φαινεται στη 2η εικονα, δειχνει διαφημησεις :(

Η εγκατασταση εγινε μεσω adb, πρωτα το microg και μετα το revanced, αλλα κρατησα την μαμα εφαρμογη του youtube ενεργη.

(22)

0-02-05-df75ad17a9b1a9d31ebb55ce71a6f4cf5f035827577ecfce35329673f8ca46f6_206bab6a8cfb50.jpg

0-02-05-9b136f59773f1b2817a5e55be0e5916d3a840cb6e3eae4d3b7e924ce879e66b5_1f9433d589ab87.jpg

Επεξ/σία από jim_p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, jim_p είπε

Πριν 10-15 μερες, περασα το apk του revanced (και του microg) ενα samsung a70. Ο ιδιοκτητης του το θελει για 2 πραγματα: για να παιζει οταν εχει κλειδωμενο το κινητο και για να κανει casting στην τηλεοραση του. Το πρωτο το κανει, αλλα το δευτερο οχι. Βασικα δεν εχει καν εικονιδιο για casting οταν παιζει ενα βιντεο, οπως φαινεται στην 1η εικονα.

Επισης, οπως φαινεται στη 2η εικονα, δειχνει διαφημησεις :(

Η εγκατασταση εγινε μεσω adb, πρωτα το microg και μετα το revanced, αλλα κρατησα την μαμα εφαρμογη του youtube ενεργη.

(22)

0-02-05-df75ad17a9b1a9d31ebb55ce71a6f4cf5f035827577ecfce35329673f8ca46f6_206bab6a8cfb50.jpg

0-02-05-9b136f59773f1b2817a5e55be0e5916d3a840cb6e3eae4d3b7e924ce879e66b5_1f9433d589ab87.jpg

Για να εμφανιστεί το κουμπί casting στο Revanced πας ReVanced Settings > Layout > Hide cast button > και το κάνεις disable (ώστε να εμφανιστεί).

Για να εμφανιστεί το κουμπί casting στο Revanced Extended πας ReVanced Extended Settings > Player > Hide cast button > και το κάνεις disable (ώστε να εμφανιστεί).

Το casting ωστόσο δεν δουλεύει (σωστά). Δες εδώ και τα comments.

Για διαφημίσεις δεν ξέρω πως εμφανίζονται. Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ το Extended και δεν έχω δει καμία διαφήμιση όπως και και στο Revanced.

Είσαι σίγουρος ότι ανοίγεις το ReVanced και όχι το stock YouTube καθώς όπως μου είπες έχεις και τα 2 εγκατεστημένα και το εικονίδιο/όνομα και στα δύο είναι το ίδιο αν χρησιμοποιείς το δικό μου .apk. Επίσης βλέπω το layout και το theme δεν είναι τα default του Revanced οπότε ίσως κάτι να έχετε μπερδέψει. Δοκίμασε να ξανά κατεβάσεις το latest version από το xda και κάντο καθαρή εγκατάσταση κατά προτίμηση όχι μέσω adb.

Επεξ/σία από Retrial
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απαντω απο το τελος προς την αρχη σε αυτα που ρωτησες.

Χρησιμοποιησα adb γιατι την τελευταια φορα που δοκιμασα να βαλω το vanced manager σε ενα xiaomi με τον παραδοσιακο τροπο (= κατεβασμα του apk > ευρεση απο τον file manager > εγκατασταση), το σκουπιδαριο το miui δεν με αφηνε για λογους ασφαλειας. Για αυτο το λογο, developer options ενεργο > usb debugging ενεργο > adb install blablabla > τελος, χωρις να εχω την ηλιθιοτητα του εκαστοτε κατασκευαστη να μου τα κανει τσουρεκια.
Επιπλεον, εχω κανει τουλαχιστον 200 εγκαταστασεις μεσω adb ολα αυτα τα χρονια που εχω android και μπορω να πω με σιγουρια πως η συμπεριφορα της καθε εφαρμογης δεν επιρρεαζεται απο τον τροπο εγκαταστασης.

Οι διαφημησεις εμφανιζονται μονο στην εφαρμογη και ειναι αυτες οι σταθερες που φαινονται στην εικονα. Δεν εμφανιζονται "βιντεοδιαφημησεις" οταν παιζει καποιο βιντεο. Επισης, εινια σιγουρο οτι τρεχει το revanced γιατι το εχει βαλει σε δικο του φακελο για να το ξεχωριζει απο το μαμα youtube και γιατι δεν σταματαει η αναπαραγωγη οταν το κινητο κλειδωσει ή οταν δεν ειναι focused η εφαρμογη. 

Για το "casting που δεν δουλευει σωστα" δεν εχω να πω κατι. Απο την εποχη που ειχε το vanced εκανε casting χωρις κανενα προβλημα στην τηλεοραση του, λογικα γιατι ειναι στην κατηγορια "τηλεοραση samsung χωρις κανονικο chromecast".

Τελος, του ειπα να αλλαξει την παραπανω ρυθμιση και το εβγαλε. Θα τη δοκιμασει οταν επιστρεψει σπιτι μετα τη δουλεια για να κανει δοκιμες στην δικη του τηλεοραση.
Ευχαριστω :)

(20)

Επεξ/σία από jim_p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα, εβαλα το revanced πριν λιγους μήνες τωρα βλέπω η διαδικασία αλλαξε. στο σαιτ βρισκω ενα revanced manager ενώ παλιότερα θυμαμαι δεν υπήρχε. υπάρχει καπου οδηγός ρε παιδια; το εκανα απεγκαταστααη και έχω τρελαθεί στη διαφήμιση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, someone- είπε

καλησπέρα, εβαλα το revanced πριν λιγους μήνες τωρα βλέπω η διαδικασία αλλαξε. στο σαιτ βρισκω ενα revanced manager ενώ παλιότερα θυμαμαι δεν υπήρχε. υπάρχει καπου οδηγός ρε παιδια; το εκανα απεγκαταστααη και έχω τρελαθεί στη διαφήμιση

Είτε το φτιάχνεις μόνος σου με το revanced manager ή κατεβάζεις τα έτοιμα .apk που έχω φτιάξει εγώ.

Μπορείς να βρεις τα πάντα στο XDA link.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...