Προς το περιεχόμενο

[App][Οδηγοί] ReVanced Megathread


Retrial

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, llib είπε

Το έβαλα σε ευχαριστώ! Το μόνο κακό είναι ότι έπρεπε να σβήσω το παλιό για να το εγκαταστήσει και έχασα όλες τις ρυθμίσεις... αλλά μικρό το κακό. Σε μελλοντικές εκδόσεις αν το περνάω από πάνω θα κρατάει τις ρυθμίσεις σωστά; 

Θα πρέπει να κάνεις uninstall το προηγούμενο version και μετά install το new. Το καλό είναι ότι δεν χρειάζεται να κάνεις κάθε τρεις κ λίγο update άμα δουλεύει μια χαρά. Κάνε μια φορά το μήνα η το δίμηνο (εάν υπάρχει update). Εγώ κάνω συχνά καθώς τα settings που αλλάζω είναι ελάχιστα και μου παίρνει 1 λεπτό το πολύ.

Επίσης η ομάδα του ReVanced ίσως φέρει στο μέλλον, το "update" χωρίς να χάνεις τα settings ή import/export settings. Ο inotia00 ο dev του Extended, μου είπε ότι προσπάθησε να κάνει patch με import/export settings αλλά χωρίς επιτυχία. Θα δούμε στο μέλλον, προς το παρόν μικρό το κακό 😜

Επεξ/σία από Retrial
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 395
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μακάρι να το φτιάξουν αλλά ναι και εμένα 1 λεπτό μου παίρνει να βάλω τις ρυθμίσεις απλά δεν θυμάμαι που είναι τι με τόσες επιλογές 😅 προς το παρόν κρατάω αυτή την έκδοση και βλέπουμε σε ευχαριστώ και πάλι για την βοήθεια!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, llib είπε

Μακάρι να το φτιάξουν αλλά ναι και εμένα 1 λεπτό μου παίρνει να βάλω τις ρυθμίσεις απλά δεν θυμάμαι που είναι τι με τόσες επιλογές 😅 προς το παρόν κρατάω αυτή την έκδοση και βλέπουμε σε ευχαριστώ και πάλι για την βοήθεια!

Τίποτα, ότι χρειαστείς μου λες. 🙂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλα την έκδοση 18.01.32 και οταν παταω το εικονιδιο για να συνδεθει στο chromecast κανει αναζητηση αλλα δεν το βρισκει. Με την κανονικη εφαρμογη του youtube το βρισκει, συνδεεται και κανει αναπαραγωγη στην τηλεοραση κανονικά. Ενα αλλο προβλημα ειναι με το MicroG v0.2.26.224913 το οποιο τρωει πολυ μπαταρια απο την τελευταια φορτιση 6.3%, με όλες τις αλλες εφαρμογες να εχουν χαμηλοτερα ποσοστα (το revanced έχει μόνο 0.6%). Τι παιζει; Ειναι απαραιτητο το MicroG για να δουλεψει το Revanced;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, geo1st487 είπε

Εβαλα την έκδοση 18.01.32 και οταν παταω το εικονιδιο για να συνδεθει στο chromecast κανει αναζητηση αλλα δεν το βρισκει. Με την κανονικη εφαρμογη του youtube το βρισκει, συνδεεται και κανει αναπαραγωγη στην τηλεοραση κανονικά. Ενα αλλο προβλημα ειναι με το MicroG v0.2.26.224913 το οποιο τρωει πολυ μπαταρια απο την τελευταια φορτιση 6.3%, με όλες τις αλλες εφαρμογες να εχουν χαμηλοτερα ποσοστα (το revanced έχει μόνο 0.6%). Τι παιζει; Ειναι απαραιτητο το MicroG για να δουλεψει το Revanced;

 

Έχω ανεβάσει καινούργιο .apk based στο YouTube 18.01.35 και με new patches.

Επίσης έχω ανεβάσει και νέα έκδοση microG.

Κάνε uninstall to ReVanced Extended που έχεις και βάλε το latest και κάνε update το microG.

Όσο αφορά το Chromecast είναι γνωστό πρόβλημα και πρέπει να το φτιάξουν στο microG για να δουλέψει στο ReVanced αλλά θέλει πολύ δουλειά απότι διαβάσα με reverse engineering.

Το microG χρειάζεται σε non root συσκευές. Μπορείς να το αποφύγεις αν έχεις Root και στο root δουλεύει και το Chromecast, νομίζω.

Επίσης εμένα το microG δεν μου τρώει πολύ μπαταρία δεν ξέρω.. δοκίμασε το latest version.

Επεξ/σία από Retrial
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, geo1st487 είπε

Θα το δοκιμασω και θα σου πω. Το ReVanced Extended τι διαφορες εχει απο το revanced official;

Γράφω στο thread μου στο πρώτο section.

Βασικά το Extended έχει λίγα περισσότερα patches/features τα οποία όμως τα βάζουν σιγά σιγά και στο Official. Ένα παράδειγμα που βάλανε στο Official πρόσφατα είναι το Copy Button Timestamp Link το οποίο το είχε το Extended καιρό τώρα.

Μπορείς να κάνεις Install και τα 2 (Official και Extended) καθώς έχουν διαφορετικό package name και να δεις ποιο θες.

Επεξ/σία από Retrial
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ο οδηγός και τα APK(s) στο XDA έχουν ενημερωθεί. 09/01/2023🗓️

Τι νέο υπάρχει: Changelog

⚠️Όσοι χρησιμοποιούν τα "ready apk" μου κάντε clean install το new version που ανέβασα και από εδώ και στο εξής δεν θα χρειάζεται να κάνετε reinstall για να κάνετε update. Απλά θα κατεβάζετε το .apk και θα το κάνετε ενημέρωση.

@llib εσένα σου έφτιαξα άλλο .apk με το stock youtube name που ήθελες αλλά δεν μπορώ να το κάνω κάθε φορά. MEGA Link. (Το link θα αφαιρεθεί σε λίγες ημέρες)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Ο οδηγός και τα APK(s) στο XDA έχουν ενημερωθεί. 21/01/2023🗓️

Τι νέο υπάρχει: Changelog

⚠️Προειδοποίηση⚠️: Βρέθηκε Malware στο ReVanced Extended build από το ReVanced IO website. Όπως έχω ξαναπεί μην χρησιμοποιείται αυτό το site. False positive ή όχι δεν ξέρω, απλά ενημερώνω, τα δικά μου apks είναι clean δεν βγάζουν τίποτα. Τα σχετικά links: XDA, TechManiacs (GR), VirusTotal.
Το site είναι sketchy, εμφανίζεται σαν ιδιοκτήτης κάποιος Mr. Srivishnu Ramakrishnan.
Καλό θα είναι να το κάνετε uninstall, reboot phone, και αλλαγή password εάν το χρησιμοποιείτε και να βάλετε τα δικά μου apk.

Επεξ/σία από Retrial
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/1/2023 στις 9:37 ΜΜ, Retrial είπε

⚠️Προειδοποίηση⚠️: Βρέθηκε Malware στο ReVanced Extended build από το ReVanced IO website. Όπως έχω ξαναπεί μην χρησιμοποιείται αυτό το site. False positive ή όχι δεν ξέρω, απλά ενημερώνω, τα δικά μου apks είναι clean δεν βγάζουν τίποτα. Τα σχετικά links: XDA, TechManiacs (GR), VirusTotal.
Το site είναι sketchy, εμφανίζεται σαν ιδιοκτήτης κάποιος Mr. Srivishnu Ramakrishnan.
Καλό θα είναι να το κάνετε uninstall, reboot phone, και αλλαγή password εάν το χρησιμοποιείτε και να βάλετε τα δικά μου apk.

Αυτο με το malware μονο εδω στην Ελλαδα αναφερθηκε και το προβλημα ηταν στα συγκεκριμενα δυο κινητα?

Οντως υπαρχει θεμα με το συγκεκριμενο site?

Το ρωταω γιατι ειχα κανει παλιοτερα την διαδικασια μεσα απο το revanced.io και το κατεβασα στο κινητο.Μου φανηκε απλη και ευκολη η διαδικασια κι αυτος ηταν ο λογος που το κατεβασα κιολας μιας και το ειχα δει τυχαια μεσω του techmaniacs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Αυτο με το malware μονο εδω στην Ελλαδα αναφερθηκε και το προβλημα ηταν στα συγκεκριμενα δυο κινητα?

Οντως υπαρχει θεμα με το συγκεκριμενο site?

Το ρωταω γιατι ειχα κανει παλιοτερα την διαδικασια μεσα απο το revanced.io και το κατεβασα στο κινητο.Μου φανηκε απλη και ευκολη η διαδικασια κι αυτος ηταν ο λογος που το κατεβασα κιολας μιας και το ειχα δει τυχαια μεσω του techmaniacs.

Αυτό το διάβασα από το Techmaniacs και στην συνέχεια checkαρα το VirusTotal όπου όντως το flaggαρει οπότε δεν είναι μόνο σε αυτά τα κινητά.

Γενικά έχω ξαναπεί ότι το io site αυτό είναι περίεργο...και έχουν αναφερθεί κι άλλα διάφορα στο Reddit. Η επίσημη ομάδα του ReVanced έχει αναφέρει ότι μπορεί να έχει malware.

Να σημειωθεί ότι στο IO άλλαξαν πρόσφατα τα links για το ReVanced Official και Magisk Module κάνουν redirect στο j-hc github όπου από εκεί είναι safe.

Στο ReVanced Extended όμως που το κάνουν αυτοί βρέθηκε το malware.

Σε κάθε περίπτωση προτιμότερο είναι να χρησιμοποιήσετε τα δικά μου apk ή να το φτιάξετε μόνοι σας με τις οδηγίες που παρέχω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...