Προς το περιεχόμενο

Πιθανή η μεταφορά του Gran Turismo στα PC αναφέρει ο δημιουργός του παιχνιδιού


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οπου υπαρχει καπνος... Εννοειται θα βγει καθυστερημενα βεβαια αλλα ευπροσδεκτο!!!

Υγ. Γνωμη μου ειναι η εχουν εξαφανιστει τα racing games? Παλαιοτερα υπηρχαν δεκαδες κυριολεκτικα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Μην μπερδεύουμε μήλα με πορτοκάλια.

Το GT είναι car simulator, όχι arcade όπως το forza horizon, need for speed κλπ.

Τα arcades είναι πιο fun to play γιατί έχουν πιό απλό χειρισμό, ενώ τα simulators σαφώς πιο απαιτητικά γι αυτό στοχεύουν άλλο κοινό (και προφανώς η sony βλέπει σημαντικό τέτοιο κοινό στην πλατφόρμα του pc).

ΥΓ. Οι παλαιότεροι θα θυμούνται επί PSX/PS1 το πόσες προσπάθειες έπρεπε να κάνεις για να πάρεις τα licences ωστέ να μπορείς να μπεις στους αγώνες υψηλού επιπέδου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Plebas86 είπε

Ολο και λιγότεροι οι λογοι για αγορα ps... 

Πρέπει να εισαι από αυτούς που αγόρασαν καμία κάρτα γραφικών (mid range) πάνω από 1000 ευρώ και έτσι πρέπει να δικαιολογήσουν την αγορά τους ε;

Αν όχι, σου έχω νέα, 1500 για high end AMD 

2500 για nvidia :)

 

με υπογραφή: Kirby ο ρουφήχτρας

 

 

A6AE033D-5828-47F0-A57B-EBA5DE562B84.jpeg

Επεξ/σία από SUBZERO1231
  • Confused 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, SUBZERO1231 είπε

Πρέπει να εισαι από αυτούς που αγόρασαν καμία κάρτα γραφικών (mid range) πάνω από 1000 ευρώ και έτσι πρέπει να δικαιολογήσουν την αγορά τους ε;

Αν όχι, σου έχω νέα, 1500 για high end AMD 

2500 για nvidia :)

 

με υπογραφή: Kirby ο ρουφήχτρας

 

 

A6AE033D-5828-47F0-A57B-EBA5DE562B84.jpeg

Οχι απλα εγω σου  εχω νεα. Εχω και την κονσολα και pc.Τωρα το ποσα, πως, τι και γιατι χρηματα εχω δώσει για gpu κλπ , δεν θα σου δωσω και αναφορά.. Tο χω πει και σε παλαιότερες αναρτήσεις μου αν θες να διαθεσεις μεχρι 1000 ευρω για gaming pc απλα πάρε κονσολα. Τωρα για το θεμα του ps, αν δινει πυρ παρα τα αποκλειστικά στο pc, εννοείται καποιος που εχει ενα δυνατο pc δεν θα παρει και το ps, δεν εχει λογο. 

Υ. Γ: Το kirby παιζει στο yuzu emu 4k ultra όπως δεν θα το δεις ποτε στο switch, (αλλο ενα μεγαλο + του pc, οποτε βαλε και μεσα στο κοστος του οτι εχεις σε emulation ολη την συλλογη nintendo δωρο+ τα αποκλειστικά ps...) ☺️

Επεξ/σία από Plebas86
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Plebas86 είπε

Οχι απλα εγω σου  εχω νεα. Εχω και την κονσολα και pc.Τωρα το ποσα, πως, τι και γιατι χρηματα εχω δώσει για gpu κλπ , δεν θα σου δωσω και αναφορά.. Tο χω πει και σε παλαιότερες αναρτήσεις μου αν θες να διαθεσεις μεχρι 1000 ευρω για gaming pc απλα πάρε κονσολα. Τωρα για το θεμα του ps, αν δινει πυρ παρα τα αποκλειστικά στο pc, εννοείται καποιος που εχει ενα δυνατο pc δεν θα παρει και το ps, δεν εχει λογο. 

Υ. Γ: Το kirby παιζει στο yuzu emu 4k ultra όπως δεν θα το δεις ποτε στο switch, (αλλο ενα μεγαλο + του pc, οποτε βαλε και μεσα στο κοστος του οτι εχεις σε emulation ολη την συλλογη nintendo δωρο+ τα αποκλειστικά ps...) ☺️

Απολύτως σωστο απο αυτην την σκοπιά, παλια και ο εχων καλό pc που δεν ειχε αποκλειστικά, θα έπαιρνε και το ps για αυτα.. Τωρα ποιος ο λογος; Καλα για το θεμα του emulatiin δεν το συζητώ, ειναι ουσιαστικα λες και εχεις 3 κονσόλες σε μια το pc, αλλα ναι το πληρωνεις ακριβα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Remastered είπε

image.png.826052a010197d5d4a462b1d580947d3.png

χάνουν παίχτες - λογικό. Θα έχει και στο PC in game RT.

Μην κρίνεις χωρίς να γνωρίζεις τον λόγο..

Review bomb από άτομα που δεν το έχουν αγγίξει όπως οι περισσότεροι που κρίνουν στα σχόλια που διαβάζω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, georgekaterini είπε

Μην κρίνεις χωρίς να γνωρίζεις τον λόγο..

Review bomb από άτομα που δεν το έχουν αγγίξει όπως οι περισσότεροι που κρίνουν στα σχόλια που διαβάζω.

Ειχε θεματα αρχικα με την συνδεση δικτύου και τις ματσακονιες της sony για να σε αναγκασει να αγοράσεις credits γιαυτο το έκραξαν. Κατα τα αλλα παιχνιδαρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Plebas86 είπε

Ειχε θεματα αρχικα με την συνδεση δικτύου και τις ματσακονιες της sony για να σε αναγκασει να αγοράσεις credits γιαυτο το έκραξαν. Κατα τα αλλα παιχνιδαρα 

Ναι υπήρχαν θέματα δικτύου τον πρώτο μηνα.

Δεν σε ανάγκασε ποτέ το παιχνίδι να αγοράσεις credits...

Το έχεις αγγίξει καθόλου η απλά μεταφέρεις γνώμες από ανθρώπους που και αυτοί δεν το άγγιξαν καν?

Τελευταία το review bomb είναι πολύ συνηθισμένο φαινόμενο σε παιχνίδια ειδικά της sony .

 

Επεξ/σία από georgekaterini
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω δεν καταλαβαίνουν κάποιοι τι παιχνίδι είναι ! Εμένα δεν με αρέσει αλλά η πραγματικότητα είναι ότι τπ GT είναι simulator , γιατί δεν θέλουν πολλοί να το καταλάβουν ;; Η FIA έχει πρωταθλήματα με το GT ! Δεν είναι απλά είναι παιχνίδι ! Όπως το Forza NFS κτλπ ! Ξεκινήστε να ξεχωρίζεται τις κατηγορίες !!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα υπάρξει racing game που θα αφιερώσω περισσότερο χρόνο από ότι με το GT 1/2 αλλά οι εποχές άλλαξαν.Τα forza παίζουν μόνα τους εδώ και χρόνια.Θες arcade και χαβαλέ;Παίζεις horizon,θες ρεαλισμό και δυσκολία;Παίζεις motorsport.

Οταν έπαιξα πριν ένα χρόνο περίπου ξανά GT κατάλαβα πόσο πίσω έχει μείνει η σειρά.

Όλες  οι μεταφορές της SONY σε pc καλοδεχούμενες είναι φυσικά και μόνο καλό θα κάνει σε όλους,εύχομαι βέβαια να μην γίνει SEGA σε 10 χρόνια βγάζοντας μόνο video games για όλους και όχι κονσόλες/πλατφόρμες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, georgekaterini είπε

Ναι υπήρχαν θέματα δικτύου τον πρώτο μηνα.

Δεν σε ανάγκασε ποτέ το παιχνίδι να αγοράσεις credits...

Το έχεις αγγίξει καθόλου η απλά μεταφέρεις γνώμες από ανθρώπους που και αυτοί δεν το άγγιξαν καν?

Τελευταία το review bomb είναι πολύ συνηθισμένο φαινόμενο σε παιχνίδια ειδικά της sony .

 

Το εχω λιωσει φίλε το γραφω και πιο πάνω. Ναι δεν σε αναγκαζε, αλλα εδινε πολυ λιγα credits ανα αγωνα, γιαυτο και αποφασισε μετα να δωσει σε ολους τους παίχτες 1000000 credits. Στα αρνητικά εχω να πω λιγα αυτοκινητα γενικα, αυτη η μανια της sony με τα vision αυτοκινητα σπαει νεύρα, και γενικα νιώθεις θα μπορούσε να εχει και αλλο πραμα στα career απο πιστες. Απο θεμα simulation απλα απο τα καλύτερα μαζι με asseto corsa ok

Επεξ/σία από Plebas86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι γνωστό ότι η εταιρία θέλει να μεταφέρει τα παιχνίδια της στο pc. Απλά το φέρνουν σιγά σιγά για να μην  προκαλέσουν εγκεφαλικά στο κοινό τους.

Άντε και καλή τύχη μάγκες. Jim Ryan,  ο αιώνιος κωλοτούμπας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 hours ago, Plebas86 said:

Το kirby παιζει στο yuzu emu 4k ultra όπως δεν θα το δεις ποτε στο switch, (αλλο ενα μεγαλο + του pc, οποτε βαλε και μεσα στο κοστος του οτι εχεις σε emulation ολη την συλλογη nintendo δωρο+ τα αποκλειστικά ps...) ☺️

Ευτυχώς που κάποιοι τα αγοράζουν βέβαια για να συνεχίσουν να βγαίνουν και να κάνουν emulation στο pc όσοι δεν έχουν να τα πάρουν. 

 

@ANTiL00P

Τι ακριβώς σε μπέρδεψε να σε βοηθήσω? 

Επεξ/σία από NickTG
  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπική μου άποψη δεν τίθεται θέμα αν θα μπορεί ο σύγχρονος υπολογιστής να σηκώσει τα γραφικά του GT. Εκεί που τίθεται το θέμα είναι ότι προφανώς δεν έβλεπαν κέρδος στην πλατφόρμα των Windows καθώς και η αποκλειστικότητα μες την Sony που σίγουρα υπήρχε και μάλλον τώρα δεν υπάρχει και απλα προετοιμάζει το έδαφος με teasers ανακοινώσεις. 

Η αυτό συμβαίνει η απλά δεν είναι καλη η προγραμματιστική ομάδα για να κάνει την μεταφορά. Που φυσικά κάτι τέτοιο εποκλείεται. 

Όλες οι αποκλειστικότητες της Sony προφανώς έχουν λήξει μετά από τόσα χρόνια και επειδή το κέρδος δεν είναι τόσο όσο ήταν παλιά οι εταιρίες κοιτάζουν πλέον και αλλού. Φυσικό και αναμενόμενο. Ο ανταγωνισμός είναι πολύ μεγάλος και η Sony δεν είναι μόνη της. Όλο το ζουμί στις κονσόλες της ήταν οι αποκλειστικότητες και τίποτε άλλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...