Προς το περιεχόμενο

Τα Windows 11 θα ενσωματώσουν επιτέλους screen recorder


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, mordred είπε

Νομίζω μπορείς να τον εγκαταστήσεις απο το store εγώ έτσι είχα κάνει αν θυμάμαι καλά (ένα google search θα σε βοηθήσει, αστείοι που τον εβγαλαν). Γιατί η αλήθεια είναι μου αρέσει ο τρόπος που έχει τη library (έχω δοκιμάσει δεκάδες άλλα apps αλλά δε με ικανοποίησαν), πάντα αυτόν χρησιμοποιούσα. Βέβαια, ξαναγύρισα σε 10αρια όταν έφριξα με την taskbar, το start menu, τα menu "click here to see more" και άλλες "ωραίες" παπάτζες. Κατάλαβα ότι πάνε να το κάνουν φάση macos να μην μπορείς να κάνεις τη δουλειά σου όμορφα, απλά και αποδοτικά. Αλλά αν δε σε ενοχλούν όλα αυτά υπάρχει τρόπος

Υπάρχει ακόμα ο legacy WMP, απλά τον έχουν κρύψει. Ψάξε για το app "Windows Tools" και σου ανοίγει αυτό με τις legacy εφαρμογές.

Untitled.png.014ceabc2dbfed90a355382d250b6ad5.png

Edit: Λάθος σχόλιο έκανα mention...

Επεξ/σία από MikeKata
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, monoxromos είπε

Γεια σας,αν  μου επιτρεπετε μια και  λέτε για τα 11άρια.

Είπα να τα δοκιμάσω αλλά απογοητεύτηκα γιατι δεν μπορω ναακούσω ηχητικα αρχεία,δεν έχει ούτε το mediaplayer.

Εχετε καμια ιδέα αν μπορω να βρώ κανέναν player η να επαναγκαταστήσω τα δεκάρια;

Ευχαριστω

απλώς μπες στο store και κατέβασε όποιον θες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, freegr είπε

Κάλλιο αργά παρά ποτέ που λένε ωστόσο δεν θα ισχύει και για τους κατόχους στα win10; Τέτοια διάκριση;

Ναι, γιατί προσπαθούν να κάνουν τον κόσμο να περάσει στα 11 και δεν τους έχει πάει πολύ καλά.

Θα βοηθήσουν όμως οι επόμενοι επεξεργαστές που όλως τυχάιως θα απαιτούν win11 για να μας δείξουν τις δυνατότητές τους!

Οι τωρινοί ακόμα επιτρέπουν προηγούμενα λογισμικά, αλλά αν δεις τι έγινε με το x99 chipset για να περάσει ο κόσμος στο x299 θα καταλάβεις τι εννοώ.

Επίσης, για να περάσεις win7 σε threadripper χρειάζεται λίγο χάκινγκ γιατί από μόνο του δεν δέχεται εγκατάσταση σε 7 και ο κόσμος (όχι εγώ) παίρνει λογισμικό ενώ δεν ήθελε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δοκίμασα σε μια virtual machine που έχω, αλλά δεν μαρεσε και τόσο (πολλά κλικ για να αρχίσει να καταγράφει), καλό για ώρα ανάγκης αν τυχόν δεν σου δουλεύει αυτό που χρησιμοποιείς, αλλά μέχρι εκεί. Μιας και έχω amd gpu προτιμώ το radeon relive, με έναν συνδυασμό 3 κουμπιών αρχίζει να καταγράφει αμέσως, και έχει και πιο πολλές ρυθμίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά κατέβασα το vlc και νομίζω ψιλοεξυπηρετήθηκα βεβαια τωρα μου κανει αλλα κόλπα δεν βρίσκει στο δίκτυο τους αλλους υπολογιστές του χώρου μας. (Για την ακρίβεια βρίσκει μονον έναν).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/12/2022 στις 12:09 ΠΜ, monoxromos είπε

Γεια σας,αν  μου επιτρεπετε μια και  λέτε για τα 11άρια.

Είπα να τα δοκιμάσω αλλά απογοητεύτηκα γιατι δεν μπορω ναακούσω ηχητικα αρχεία,δεν έχει ούτε το mediaplayer.

Εχετε καμια ιδέα αν μπορω να βρώ κανέναν player η να επαναγκαταστήσω τα δεκάρια;

Ευχαριστω

Τις τελευταίες βδομάδες προσπαθούσα μάταια να βρω κάποιο EQ για Android αντάξιο του δωρεάν EQ APO για Windows. Όλα πανάχρηστα και τα ελάχιστα που είχαν κάποια advanced features τα είχαν κλειδωμένα πίσω από paywall ολικά ή εν μέρει(π.χ. δεν έβλεπες τα db της αυξομείωσης, χωρίς πληρωμή!!!!). Μόνο το Viper4Android έλεγε κάτι, αλλά ήθελε root.

Απ' ότι είδα η Google στο play store έχει ένα επιχειρηματικό μοντέλο όπου υποχρεώνει τους devs να προσφέρουν "σκουπίδια" εφαρμογές με όλα τα  χρήσιμα features να παρέχονται μόνο με in-app purchases. Όπως και η Apple. Ενώ την ίδια στιγμή σου απαγορεύουν(χωρίς root, με κίνδυνο καταστροφής του κινητού) την εγκατάσταση τρίτων εφαρμογών, δήθεν για λόγους ασφαλείας.

Και να σκεφτεί κανείς ότι η Microsoft προσπάθησε να τους κοντράρει με τα ελεύθερα windows mobile αποτυγχάνοντας οικτρά. Το πόση ειρωνεία είχε φάει δεν το συζητάμε. Τι στον πού*** ψάχνει ο κοσμάκης και επιτρέπει σε γκεσταπίτικες εταιρείες να ελέγχουν την αγορά, δεν έχω καταλάβει ακόμα.

Γι αυτό ψάξε, βρες και απόλαυσε ένα από τα εκατοντάδες ΔΩΡΕΑΝ και υπερπλήρη media player τρίτων, μέχρι να φτάσει " ο "καρκίνος" των δύο πρώτων στο Desktop.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...