Προς το περιεχόμενο

Messenger


GREGORYMO
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από stormrain,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω στο κινητό μου και τις 2 εφαρμογές:

messenger και messenger lite.

Ποια η 'διαφορά' ?

Θέλω να απεγκαταστασω την μία λόγω χώρου.

Θα 'χασω' κάτι ?

Επεξ/σία από GREGORYMO
Διόρθωση
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
  • Λύση

Η lite ειναι πιο ελαφριά, κυριως προτείνεται για παλιοτερα κινητα και (νομιζω πως) δεν εχει ολα τα features της κυριας εκδοσης. 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, stormrain είπε

Η lite ειναι πιο ελαφριά, κυριως προτείνεται για παλιοτερα κινητα και (νομιζω πως) δεν εχει ολα τα features της κυριας εκδοσης. 

 

Τα βασικά θέλω οπότε 'πιστεύω' ότι γίνεται η δουλειά μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ναι μια χαρα γίνεται. 

Στο κατω κατω βάλε το κι αν δεν σου κανει ξαναβαλε την full version και βγαλε το lite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το lite είναι πολυυυυυ πιο ελαφρύ και σε νέο ακόμα κινητό. ελάχιστα MB χώρου άρα δεν θα το δεις ποτέ να κολλάει. 

Από την άλλη μεριά λείπουν κάποιες επιλογές όπως πχ η διαγραφή μηνύματος, η αποστολή/άνοιγμα κάποιων τύπων αρχείων κλπ. πχ στέλνεις αλλά δεν ανοίγει απευθείας κάποια έγγραφα. κάποια όχι όλα. Κατά τα άλλα δεν έχει αυτή τη βλακεια με τις ειδοποιήσεις με τις φάτσες που πετάγονται στην οθόνη, κατ εμέ καλύτερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επί της ευκαιρίας, ας κάνω κι εγώ μια ερώτηση, μήπως γνωρίζει κάποιος. 

Έχω εγκαταστημένο το messenger lite , δεν το λειτουργούσα σχεδόν καθόλου, το άνοιγα που και που να δω αν έχω κάνα μήνυμα μόνο. 

Δεν έχω λογαριασμό Facebook. 

Σήμερα που άνοιξα την εφαρμογή, δεν έχω πρόσβαση στον λογαριασμό μου, μου λέει πως απενεργοποιήθηκε. (Λογαριασμό εννοώ στο messenger)

Οπότε αναρωτιέμαι, αφαίρεσαν τη δυνατότητα να έχεις το messenger χωρίς να έχεις λογαριασμό στο Facebook; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Raki-meze είπε

Επί της ευκαιρίας, ας κάνω κι εγώ μια ερώτηση, μήπως γνωρίζει κάποιος. 

Έχω εγκαταστημένο το messenger lite , δεν το λειτουργούσα σχεδόν καθόλου, το άνοιγα που και που να δω αν έχω κάνα μήνυμα μόνο. 

Δεν έχω λογαριασμό Facebook. 

Σήμερα που άνοιξα την εφαρμογή, δεν έχω πρόσβαση στον λογαριασμό μου, μου λέει πως απενεργοποιήθηκε. (Λογαριασμό εννοώ στο messenger)

Οπότε αναρωτιέμαι, αφαίρεσαν τη δυνατότητα να έχεις το messenger χωρίς να έχεις λογαριασμό στο Facebook; 

Θεωρητικά όχι, αλλά ίσως να πρέπει που και που να συνδέεσαι στο φβ. Μπορεί ανα καιρούς να κάνουν ξεκαθάρισμα "σπαμ" και "φεικ" λογαριασμών οπότε όσοι δεν εμφανίζουν δραστηριότητα επί φβ να μπαίνουν σε αδράνεια και μετά από ένα διάστημα σε διαγραφή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...

Ξέρει κανείς πιο ψαγμένος από μένα, αν υπάρχει κάτι εναλλακτικό του Messenger Lite  για Android, το οποίο σταμάτησαν πρόσφατα;

Έχω μπει στην ουρά για το Beeper, αλλά δεν το βλέπω να ανοίγει σύντομα.

Στα Windows χρησιμοποιώ το Caprine, που είναι open source Facebook Messenger client (παλιά είχε και εξτραδάκια, όπως το να μην φαίνεται ότι διάβασες το μήνυμα κλπ, αλλά τα πατσάρανε).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...