Προς το περιεχόμενο

Ο Henry Cavill θα πρωταγωνιστήσει σε τηλεοπτική σειρά «Warhammer» της Amazon Studios


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο γνωστός για το πάθος του με το gaming στους υπολογιστές και τα παιχνίδια Warhammer και Total War/Warhammer, Henry Cavill, πρόκειται μελλοντικά να κάνει κάτι περισσότερο από το να ζωγραφίζει περίτεχνες φιγούρες: ο ίδιος επιβεβαίωσε πρόσφατα ότι πρόκειται να συμμετάσχει σε μία νέα τηλεοπτική σειρά Warhammer για το Amazon Prime.

Οι πρώτες αναφορές για το πρότζεκτ έκαναν την εμφάνιση τους για πρώτη φορά πριν από μερικά εικοσιτετράωρα και την Παρασκευή, ο ίδιος ο Henry Cavill επιβεβαίωσε τις πληροφορίες στον λογαριασμό του στο Instagram.

«Εδώ και 30 χρόνια ονειρευόμουν να δω ένα σύμπαν του Warhammer σε ζωντανή δράση» έγραψε. «Τώρα, μετά από 22 χρόνια εμπειρίας σε αυτόν τον χώρο, νιώθω επιτέλους ότι έχω το σύνολο των δεξιοτήτων και την εμπειρία για να καθοδηγήσω στη ζωή ένα κινηματογραφικό σύμπαν Warhammer». Στη συνέχεια πρόσθεσε ότι «έχοντας ένα σπίτι όπως η Amazon, θα μας δώσει την ελευθερία να είμαστε πιστοί στην τεράστια έκταση του Warhammer».

Είναι ωστόσο νωρίς ακόμα για τη συγκεκριμένη δημιουργική προσπάθεια του Henry Cavill καθώς είπε ότι η παραγωγή βρίσκεται αυτή τη περίοδο σε αναζήτηση σκηνοθέτη, δημιουργού και σεναριογράφου, που βεβαίως είναι πολλοί σημαντικοί «ρόλοι» για μία παραγωγή. «Τα πρώτα μας βήματα τώρα είναι να βρούμε τον σκηνοθέτη/δημιουργό/συγγραφέα μας» είπε στην ανάρτηση του στο Instagram.

Για τους θαυμαστές του ηθοποιού, υπήρξαν καταιγιστικές εξελίξεις τους τελευταίους μήνες. Στις 24 Οκτωβρίου, διαβεβαίωσε τους θαυμαστές ότι «θα επιστρέψει ως Superman» και πέντε μέρες αργότερα έσκασε σαν βόμβα η είδηση ότι θα άφηνε τη σειρά «The Witcher» μετά τη 3η σεζόν για να αντικατασταθεί από τον Liam Hemsworth. Στις αρχές της εβδομάδας που μας πέρασε, έκανε γνωστό ότι τελικά δεν θα επιστρέψει ως Superman λόγω της νέας κατεύθυνσης που θα πάρουν οι κινηματογραφικές και τηλεοπτικές παραγωγές της DC υπό τους James Gunn και Peter Safran.

«Σε όλους εσάς τους θαυμαστές του Warhammer, υπόσχομαι να σεβόμαστε την IP που αγαπάμε» είπε ο Henry Cavill. «Υπόσχομαι να φέρουμε (στην οθόνη) κάτι οικείο. Και θα επιχειρήσω να σας φέρω κάτι φανταστικό, το οποίο είναι, μέχρι στιγμής, άγνωστο».


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δεν μιλάνε για το 40k. Στα fantasy πάντως καλά τα πάει η amazon, οι σειρές που έχουν φτιάξει στο κόσμο του lord of the rings και στο wheel of time εμένα μου άρεσαν αρκετά

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 3
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Κρατάω εξαιρετικά μικρό καλάθι.

Δύσκολος κόσμος, χωρίς βασικά στοιχεία που θέλουν τα στούντιο, με πολύ θολές γραμμές μεταξύ "καλού" και "κακού".

Ούτε ερωτικά, ούτε ηθικοπλαστικά, γενετικές τροποποιήσεις μέχρι τελικής πτώσης, ελάχιστες γυναίκες, σκοτωμοί.

Δεν είναι Game of Thrones.

Κι αν κρίνω από το πώς τα "κατάφεραν" με το Rings of Power στην πρώτη σεζόν...

  • Like 11
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, chek2fire είπε

Στα fantasy πάντως καλά τα πάει η amazon, οι σειρές που έχουν φτιάξει στο κόσμο του lord of the rings και στο wheel of time εμένα μου άρεσαν αρκετά

Ναι, μας μάγεψαν.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φημιζόμενη η αμαζον για της πανάκριβες και παντελώς ανεγκέφαλες fantasy μεταφορές της, έτοιμη να ξαμολήσει τους ατάλαντους της για να κουτσουρέψουν και το  warhammer.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειλικρινά έχω μεγάλη απορία, Ευχαριστιόσαστε γενικά τίποτα η όλα τα βλέπετε μίζερα. Δλδ έλεος. Τι δεν σας άρεσε από το wheel of time η το lord of the ring η το witcher που σας ξυνίζουν έτσι. 

Στην τελική όποιος θέλει την απόλυτη εμπειρία κάθεται και διαβάζει τα βιβλία η παίζει κανά rpg 

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Snoob είπε

Κρατάω εξαιρετικά μικρό καλάθι.

Δύσκολος κόσμος, χωρίς βασικά στοιχεία που θέλουν τα στούντιο, με πολύ θολές γραμμές μεταξύ "καλού" και "κακού".

Ούτε ερωτικά, ούτε ηθικοπλαστικά, γενετικές τροποποιήσεις μέχρι τελικής πτώσης, ελάχιστες γυναίκες, σκοτωμοί.

Δεν είναι Game of Thrones.

Κι αν κρίνω από το πώς τα "κατάφεραν" με το Rings of Power στην πρώτη σεζόν...

Θα τους πάρει κάνα χρόνο μέχρι να βγάλουν άκρη με τα τσαπτερ... Αν η σειρά δεν πατάει πάνω σε ασταρτες και αρχίσουν τπτ μαϊμούδες με ιμπεριαλ γκαρντ.. Νταξ.. Να το δουν μόνοι τους. 

Εμπερορ πρότεκτ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Snoob είπε

Κρατάω εξαιρετικά μικρό καλάθι.

Δύσκολος κόσμος, χωρίς βασικά στοιχεία που θέλουν τα στούντιο, με πολύ θολές γραμμές μεταξύ "καλού" και "κακού".

Ούτε ερωτικά, ούτε ηθικοπλαστικά, γενετικές τροποποιήσεις μέχρι τελικής πτώσης, ελάχιστες γυναίκες, σκοτωμοί.

Δεν είναι Game of Thrones.

Κι αν κρίνω από το πώς τα "κατάφεραν" με το Rings of Power στην πρώτη σεζόν...

 

19 λεπτά πριν, peterako είπε

φημιζόμενη η αμαζον για της πανάκριβες και παντελώς ανεγκέφαλες fantasy μεταφορές της, έτοιμη να ξαμολήσει τους ατάλαντους της για να κουτσουρέψουν και το  warhammer.

Δεν νομίζω η  fantasy workshop  να αφήσει να ανέβει οτιδήποτε είναι χαμηλότερο των προσδοκιών των Fans. Μην ξεχνάμε ότι στο φινάλε, στόχος της είναι να πουλήσει μινιατούρες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Thresh είπε

Δυσκολα τα πράγματα, αλλά δεν θα ήταν άσχημο ένα Horus Heresy...

Μακάρι , μακάρι !!

Αλλα εχει πολυ πραμα σε lore το heresy , δεν ξερω κατα ποσο θα εχει συνέχεια αυτο ..

Εγω προσωπικά πιστεύω οτι θα ειναι επικεντρωμένο πάνω σε καποιον hero..

Δλδ είτε σε Eisenhorn το βλεπω το πράγμα είτε ,μιας που ο Καβιλ παίζει Custodes,σε Constantin Valdor !!

 

Αλλα προσωπικά , θα ηθελα να δω την ιστορία του Nathaniel Garro 

 

..οπως και νάχει σε ενα σύμπαν όπου όλοι ειναι στην ουσία villains θα προτιμούσα να δω για ήρωες ,λολ

Παμε και λιγο για να γουστάρουμε 

 

The Emperor protects ..!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
20 λεπτά πριν, filip123go είπε

 

Δεν νομίζω η  fantasy workshop  να αφήσει να ανέβει οτιδήποτε είναι χαμηλότερο των προσδοκιών των Fans. Μην ξεχνάμε ότι στο φινάλε, στόχος της είναι να πουλήσει μινιατούρες. 

Αν κρίνω από το πού έχει παραχωρήσει η Games Workshop την ip για παιχνίδια και τι φλόμπες έχουν βγει κατά καιρούς, θα κράταγα και σε αυτό το σημείο εξαιρετικά μικρό καλάθι.

Ο κόσμος είναι, αντικειμενικά, απαιτητικός και δύσκολος για μεταφορά στη μικρή ή μεγάλη οθόνη. Έχει τεράστια έμφαση στο κομμάτι των συγκρούσεων (λογικό, επιτραπέζιο παιχνίδι είναι με στρατούς που πολεμάνε) και αναιμικό κομμάτι στο τι υπάρχει παραπίσω. Όχι πως δεν θα μπορούσαν να φτιαχτούν ενδιαφέρουσες ιστορίες. Σε Necromunda, Inquisitor κτλ. Αλλά δεν νομίζω να στραφούν προς τα εκεί.

Προσωπικά, για όσους ελπίζετε σε καλές ιστορίες στον κόσμο του Warhammer, θα εφιστούσα την προσοχή σας στο Rogue Trader, ένα crpg που αναπτύσσει η Owlcat Games (Pathfinder), με τα πρώτα στοιχεία να είναι πολύ θετικά. Αργεί ακόμη, βέβαια.

Σε τηλεοπτική σειρά, και μάλιστα μετά τα όσα είδαμε στο Rings of Power, δεν θα πόνταρα το παραμικρό, όσο κι αν αναγνωρίζω ότι ο Καβίλης νοιάζεται πραγματικά για τον κόσμο.

  • Like 5
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...