Προς το περιεχόμενο

Μισθός entry level full stack web developer


DimosMitel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, TomCollins είπε

Συμπτωματικά εκείνη την περιόδο κάποιος ανέβασε σε site τύπου glassdoor ότι δέχτηκε πρόταση από την Sword για την ίδια ακριβώς θέση με 950€ + κουπόνια. Ωραία λεπτομέρεια το 1200 με 950 😉

Ναι, γιατί η Sword είναι το μαγαζί της γειτονιάς με 10 υπαλλήλους ξερω γω, και όχι πολυεθνική με κάτι χιλιάδες άτομα που έχει κύκλους πρόσληψης , και προσλαμβάνει  εκατοντάδες ατομα μαζεμένα. 

Για junior ,πριν 2 χρόνια, 950 +ticket είναι πολύ legit μισθος. Τώρα αυτό έχει γίνει entry.

Επίσης ο φίλος σου μάλλον δεν ήταν καλό fit στο team, η μπορεί να ήταν αλαζονικός στη συνέντευξη ή οτιδήποτε άλλο. Για τέτοιες εταιρείες, τα 300 και 400 ευρώ το μήνα, έχουν την αξία που έχουν για εμάς 5 και 10 ευρώ. Εσύ θα έπαιρνες κάποιον υπάλληλο για να γλιτώσεις 5 ευρώ το μήνα (δεν σε ξέρω προσωπικά, μπορεί και να έπαιρνες).

19 λεπτά πριν, TomCollins είπε

Μην μείνεις μόνο σε μία συνέντευξη, πρέπει να "εκπαιδευτείς" για να ξέρεις πως να χειρίζεσαι τα πράγματα.

Σε αυτό συμφωνώ απόλυτα. Μετά τις 10-15 συνεντεύξεις αποκτάς άλλον αέρα. Και μόλις αποκτήσεις και μερικές γνώσεις, ουσιαστικά εσύ θα τους κάνεις την συνέντευξη.

Γενικώς ψαχτειτε και ρωτήστε και εδώ μέσα για εταιρείες . Υπάρχουν πολλά άτομα που δουλεύουν μέσα σε αυτές και θα σας δώσουν feedback. Και επειδή είναι πολύ μικρή η αγορά, όλοι οι devs λιγο-πολυ γνωρίζονται μεταξύ τους, οπότε είναι πολύ εύκολο για μια εταιρεία και να κανει καλό όνομα, αλλά και να κανει και κακό όνομα. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ πολυ όλους για το feedback. Η αλήθεια είναι ότι ψάχνω για εργασία μόνο remote λόγω του ότι μένω σε μικρή πόλη και αρκετά μακριά από την Αθήνα. Οπότε δεν ξέρω πόσες ευκαιρίες θα καταφέρω να βρω ακόμα. Όπως και να έχει αν δεν μου κάτσει θα συνεχίσω να το κυνηγάω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,

για όσους το είχατε απορία όλα καλά και με την τελευταία συνέντευξη.

Με τον νέο μήνα μπαίνω και εγώ στο επάγγελμα.

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, DimosMitel είπε

Καλησπέρα παιδιά,

για όσους το είχατε απορία όλα καλά και με την τελευταία συνέντευξη.

Με τον νέο μήνα μπαίνω και εγώ στο επάγγελμα.

ωραίος.
Καλη σταδιοδρομία.

Μιας και εγω ψάχνω κάτι αντίστοιχο , τι γνώσεις έχεις ?
Τι επίπεδο εννοώ,γιατί βλέπω αγγελίες και ζητάνε νομίζω πολλά σε σχέση με αυτά που πίστευα για entry-junior θέσεις 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, DimosMitel είπε

Καλησπέρα παιδιά,

για όσους το είχατε απορία όλα καλά και με την τελευταία συνέντευξη.

Με τον νέο μήνα μπαίνω και εγώ στο επάγγελμα.

Αν θελεις μοιρασου τον μισθο! Κουραγιο, βαστα γερα, προσεχε το ποδι στο γκαζι μη γυρισει μπουμερανγκ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, archangelgre είπε

ωραίος.
Καλη σταδιοδρομία.

Μιας και εγω ψάχνω κάτι αντίστοιχο , τι γνώσεις έχεις ?
Τι επίπεδο εννοώ,γιατί βλέπω αγγελίες και ζητάνε νομίζω πολλά σε σχέση με αυτά που πίστευα για entry-junior θέσεις 

Καλησπέρα και ευχαριστώ πολύ, 

Έχω μεταπτυχιακό πάνω στα πληροφοριακά συστήματα το οποίο ίσως μέτρησε λίγο, αλλά δεν εχω καθόλου προϋπηρεσία ούτε ιδιαίτερο portfolio για να δείξω. Αυτο που μέτρησε είναι ότι έδειξα πόσο θέλω την δουλειά, και κυρίως το ότι τα πήγα καλά σε αρκετά coding challenges που μου βάλανε να λύσω και έκανα και live coding στο τέλος στο οποιο επίσης πήγαν καλά τα πράγματα, καθώς θέλανε να δουνε κυρίως το πως σκέφτομαι και όχι να λύσω απαραίτητα όλη την άσκηση.

12 ώρες πριν, Predatorkill είπε

Αν θελεις μοιρασου τον μισθο! Κουραγιο, βαστα γερα, προσεχε το ποδι στο γκαζι μη γυρισει μπουμερανγκ

Ευχαριστώ για τις συμβουλες, με όλα τα benefits παίζει πάνω από 900 αλλά δεν ξέρω ακριβώς καθως ακόμα δεν έχω πληρωθει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, DimosMitel είπε

Καλησπέρα και ευχαριστώ πολύ, 

Έχω μεταπτυχιακό πάνω στα πληροφοριακά συστήματα το οποίο ίσως μέτρησε λίγο, αλλά δεν εχω καθόλου προϋπηρεσία ούτε ιδιαίτερο portfolio για να δείξω. Αυτο που μέτρησε είναι ότι έδειξα πόσο θέλω την δουλειά, και κυρίως το ότι τα πήγα καλά σε αρκετά coding challenges που μου βάλανε να λύσω και έκανα και live coding στο τέλος στο οποιο επίσης πήγαν καλά τα πράγματα, καθώς θέλανε να δουνε κυρίως το πως σκέφτομαι και όχι να λύσω απαραίτητα όλη την άσκηση.

Ευχαριστώ για τις συμβουλες, με όλα τα benefits παίζει πάνω από 900 αλλά δεν ξέρω ακριβώς καθως ακόμα δεν έχω πληρωθει.

Συμβουλη για το μελλον: παντα να ξερεις ακριβως τι επροκειτο να παρεις (και τα μπονους, τικετς κτλ) και ολα να ειναι γραμμενα οπως πρεπει. Αντιλαμβανομαι πως τωρα εισαι στις μπαλες σου και θες να γραψεις χιλιομετρα, για οταν αλλαξεις εταιρια το αναφερω. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Predatorkill είπε

Συμβουλη για το μελλον: παντα να ξερεις ακριβως τι επροκειτο να παρεις (και τα μπονους, τικετς κτλ) και ολα να ειναι γραμμενα οπως πρεπει. Αντιλαμβανομαι πως τωρα εισαι στις μπαλες σου και θες να γραψεις χιλιομετρα, για οταν αλλαξεις εταιρια το αναφερω. 

Έχω ενημερωθεί για το τι δικαιούμαι αλλά περιμένω να δω και στην πράξη τι θα πάρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...