Προς το περιεχόμενο

ΕΠΙΔΟΤΟΥΜΕΝΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ


mary009

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα! Χρόνια πολλά, καλή χρονιά με υγεία!

Έχω επιλεγεί για τα επιδοτούμενα σεμινάρια του προγράμματος "Ψηφιακές και πράσινες δεξιότητες" για ανέργους της ΔΥΠΑ. Εγώ επέλεξα την ειδικότητα "Social Media Marketing" και θα ξεκινήσω την κατάρτιση σε λίγο καιρό. Θα ήθελα να μάθω λεπτομέρειες για τα συγκεκριμένα σεμινάρια. Πόσες φορές την εβδομάδα γίνονται διά ζώσης τα μαθήματα και πόσες ώρες την ημέρα συνήθως; Έχουν κάποιο ενδιαφέρον ή είναι βαρετά; Είναι εύκολες οι εξετάσεις; Έχουν ερωτήσεις πολλαπλής επιλογής ή/και ερωτήσεις ανάπτυξης; Οι εξετάσεις γίνονται διά ζώσης ή εξ' αποστάσεως; Γενικά οποιαδήποτε πληροφορία από όποιον παρακολουθεί τα συγκεκριμένα σεμινάρια είναι πολύτιμη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτό για τις ώρες θα το λεει η προκήρυξη πιστεύω,  οσο για το αν ειναι ενδιαφέρον πιστεύω είναι υποκειμενικό το θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Προγράμματα θεωρητικής κατάρτισης των ανέργων - ωφελουμένων διάρκειας 50 - 200 ωρών που οδηγούν σε απόκτηση ψηφιακών και «πράσινων» γνώσεων και δεξιοτήτων, όπως θα περιγράφονται στην εκάστοτε πρόσκληση.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Χτες ηταν η τελευταια μερα υποβολης και για εργαζομενους και για ανεργους?

Μαλλον ειχαν μπει τοσοι πολλοι που δεν προχωραγε με τιποτα και σε πεταγε εξω

Μπηκα το πρωι σημερα και πηρε την αιτηση και εβγαλε και αποδεικτικο

Αραγε να το δεχτουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, adi32 είπε

Χτες ηταν η τελευταια μερα υποβολης και για εργαζομενους και για ανεργους?

Μαλλον ειχαν μπει τοσοι πολλοι που δεν προχωραγε με τιποτα και σε πεταγε εξω

Μπηκα το πρωι σημερα και πηρε την αιτηση και εβγαλε και αποδεικτικο

Αραγε να το δεχτουν?

ναι γιατί συνεχίζει το πρόγραμμα κανονικά. απλά μάλλον όσοι κάνουν από εδώ και πέρα θα μπούνε σε επόμενα τμήματα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Bitbit είπε

ναι γιατί συνεχίζει το πρόγραμμα κανονικά. απλά μάλλον όσοι κάνουν από εδώ και πέρα θα μπούνε σε επόμενα τμήματα

Οκ ευχαριστώ πολύ. 

Αν κάποιος κάνει αίτηση και εν τω μεταξύ βρει δουλειά τι γίνεται? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.aftodioikisi.gr/ergasiaka-asfalistika/ergasiaka-ypallilwn-ota/dypa-pao-mprosta-pos-150-000-katartizomenoi-tha-lavoyn-400-eyro/

Ανοιξε η πλατφορμα για τους εργαζομενους για να διαλεξεις τομεα .Δε βλεπω να λεει ποτε λήγει

Το εχει κανει καποιος?

Πως μπορω να επιλεξω σε ποιο κεντρο θα παω και αν εχει απογευματινες ωρες κλπ?

 

 

Επεξ/σία από adi32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, adi32 είπε

https://www.aftodioikisi.gr/ergasiaka-asfalistika/ergasiaka-ypallilwn-ota/dypa-pao-mprosta-pos-150-000-katartizomenoi-tha-lavoyn-400-eyro/

Ανοιξε η πλατφορμα για τους εργαζομενους για να διαλεξεις τομεα .Δε βλεπω να λεει ποτε λήγει

Το εχει κανει καποιος?

Πως μπορω να επιλεξω σε ποιο κεντρο θα παω και αν εχει απογευματινες ωρες κλπ?

 

 

Έχω παρακολουθήσει παρόμοια προγράμματα στο παρελθόν. Αν δεν κάνω λάθος δεν έχει προθεσμία, είναι ανοιχτή μέχρι να εξαντληθούν οι διαθέσιμες θέσεις.

 

Τα τελευταία που παρακολούθησα ήταν 100% εξ αποστάσεως και το μεγαλύτερο μέρος ήταν ασυγχρονης εκπαίδευσης (δηλαδή έμπαινες ό,τι ώρες ήθελες στην πλατφόρμα -προφανώς εκτός εργασιακού ωραρίου- για να μελετήσεις) και είχε κάποιες online συναντήσεις, περίπου 1 φορά την εβδομάδα σε απογευματινή ώρα. Κέντρο δεν επέλεγα εγώ, με τοποθετούσαν αυτόματα σε κάποιο ΚΕΚ της περιοχής μου.

Τώρα σε αυτό το συγκεκριμένο δεν ξέρω πώς θα είναι, λέει ότι θα έχει και δια ζώσης. Αν ξέρει κάποιος περισσότερα ας μας πει. 

Επεξ/σία από SciManiac
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, SciManiac είπε

Έχω παρακολουθήσει παρόμοια προγράμματα στο παρελθόν. Αν δεν κάνω λάθος δεν έχει προθεσμία, είναι ανοιχτή μέχρι να εξαντληθούν οι διαθέσιμες θέσεις.

 

Τα τελευταία που παρακολούθησα ήταν 100% εξ αποστάσεως και το μεγαλύτερο μέρος ήταν ασυγχρονης εκπαίδευσης (δηλαδή έμπαινες ό,τι ώρες ήθελες στην πλατφόρμα -προφανώς εκτός εργασιακού ωραρίου- για να μελετήσεις) και είχε κάποιες online συναντήσεις, περίπου 1 φορά την εβδομάδα σε απογευματινή ώρα. Κέντρο δεν επέλεγα εγώ, με τοποθετούσαν αυτόματα σε κάποιο ΚΕΚ της περιοχής μου.

Τώρα σε αυτό το συγκεκριμένο δεν ξέρω πώς θα είναι, λέει ότι θα έχει και δια ζώσης. Αν ξέρει κάποιος περισσότερα ας μας πει. 

Ευχαριστώ πολύ. 

Γενικά αξίζουν σα γνώσεις μαθαίνεις κάτι ή να επιλέξω κάτι όσο πιο απλό? 

Θα με ενδιέφερε το ψηφιακό μάρκετινγκ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, adi32 είπε

Ευχαριστώ πολύ. 

Γενικά αξίζουν σα γνώσεις μαθαίνεις κάτι ή να επιλέξω κάτι όσο πιο απλό? 

Θα με ενδιέφερε το ψηφιακό μάρκετινγκ 

Από την εμπειρία μου αυτά τα προγράμματα σε εφοδιάζουν με στοιχειώδεις γνώσεις, και παρέχουν πλούσιο υλικό (ύλη για διάβασμα) το οποίο σου δίνει πάτημα για να ψάξεις και να εμβαθύνεις παραπάνω αν έχεις χρόνο και όρεξη. Αλλά μέχρι εκεί. Γενικά δεν ήταν ιδιαίτερα απαιτητικά.

Επεξ/σία από SciManiac
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 μήνες μετά...
  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...