Προς το περιεχόμενο

ΕΠΙΔΟΤΟΥΜΕΝΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ


mary009

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βρήκα αυτό,οπότε μήπως ήρθε η ώρα να πληρωθούμε σιγά σιγά,ελπίζω δηλαδή 😛 Επίσης μήπως να ξεκινήσουμε ένα θέμα να ποστάρουμε τέτοια επιδοτούμενα προγράμματα που ξεκινάνε;;

AIL4fc9Qj673QhNW8rdYSGMYl1D07-PigRhP56Ku1Jq1C7NzqVJVCUThUt3UuCyGOM692GNXTusjTLTrybsL24CPd9Y9Soc5mLEL8YHZDBr4HivJogGQGVP0xARVM6JYbT6VO6JTDCi_Jvorvg5gcKKpidb-AFlQOEHCjoTHVkRlKZmRSXgqaUzxfBw9pu7gyAl5XdPeIJ7ffyGzIuJEjKgcoTQJTNRbjU1gGHXJPpfkKDIk0oTTpftKhv_AE6NXqlDaenxAQEU5PYTWZZf_WBD4-7IIVN8YoGtxlHzomh1vMq_fQ9EswntK8Vd7hgW779UaLboFvcqWkpDg-ho9B8Xh1uUh1KrB9RRa_W65sB5CKTnIRuY4DBXTmSHtsanCaf4gkbX7SnbQJSYCZr9UmAfD-D1Dg0y8uGMYyPim8WaLD1eXqtX6rq041pE9QqoGFoDTSe0M26aObAF6C-KBpwgT5_TZZ5dQ4k3nw9QJ1DNo4HgygTub3r3p-CW2KjU2eLvkfklLER0rq7DMX1x3bVP4_4IMPn5yIV6tECkaZp3np1ycRz5f8lmtIlWGmIYu14fJG9qNI3b7juQ9MtL0ZpTfPSo80EyZ3i1_ScRwLFKrvVNVFHQXDOeBJAq_9sNLZSTdPxWALK3YKcYZei91rkHONxBrmU-A4K_lga9VJQyoSF2e86Hz0vXOSaQE7ErZ-PUT7opzmbWLr6XWuIWIAQn2iteGy6CnMdCofwNcCBABpiyrh55mmbac33wQEkSdTWb3omNMUxI0CqRDqPhadOUu297oyvI0GceTdZ_CsFBnu3x6qufdgVt5BSDwF-oXoSY6zMw689tmQGXUGI9V3sOWG6mdcyBn7vGy0ufTILtom27UNEP9uUBuifE1_R-yc_KTD60uk0GOxdLXX2SOV_mHj7mSEcUHAcSkxoyvwr8x8qvhxS0w0VS3VQzRieoji2EkSw6wr8pewnGw0HmiDjDuVfHtyxOZAlBbpbyvMHhyUvSp8apfgtSNWfBVB_fVh64bcRs8=w426-h923-s-no?authuser=0

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, geomrk είπε

Βρήκα αυτό,οπότε μήπως ήρθε η ώρα να πληρωθούμε σιγά σιγά,ελπίζω δηλαδή 😛 Επίσης μήπως να ξεκινήσουμε ένα θέμα να ποστάρουμε τέτοια επιδοτούμενα προγράμματα που ξεκινάνε;;

AIL4fc9Qj673QhNW8rdYSGMYl1D07-PigRhP56Ku1Jq1C7NzqVJVCUThUt3UuCyGOM692GNXTusjTLTrybsL24CPd9Y9Soc5mLEL8YHZDBr4HivJogGQGVP0xARVM6JYbT6VO6JTDCi_Jvorvg5gcKKpidb-AFlQOEHCjoTHVkRlKZmRSXgqaUzxfBw9pu7gyAl5XdPeIJ7ffyGzIuJEjKgcoTQJTNRbjU1gGHXJPpfkKDIk0oTTpftKhv_AE6NXqlDaenxAQEU5PYTWZZf_WBD4-7IIVN8YoGtxlHzomh1vMq_fQ9EswntK8Vd7hgW779UaLboFvcqWkpDg-ho9B8Xh1uUh1KrB9RRa_W65sB5CKTnIRuY4DBXTmSHtsanCaf4gkbX7SnbQJSYCZr9UmAfD-D1Dg0y8uGMYyPim8WaLD1eXqtX6rq041pE9QqoGFoDTSe0M26aObAF6C-KBpwgT5_TZZ5dQ4k3nw9QJ1DNo4HgygTub3r3p-CW2KjU2eLvkfklLER0rq7DMX1x3bVP4_4IMPn5yIV6tECkaZp3np1ycRz5f8lmtIlWGmIYu14fJG9qNI3b7juQ9MtL0ZpTfPSo80EyZ3i1_ScRwLFKrvVNVFHQXDOeBJAq_9sNLZSTdPxWALK3YKcYZei91rkHONxBrmU-A4K_lga9VJQyoSF2e86Hz0vXOSaQE7ErZ-PUT7opzmbWLr6XWuIWIAQn2iteGy6CnMdCofwNcCBABpiyrh55mmbac33wQEkSdTWb3omNMUxI0CqRDqPhadOUu297oyvI0GceTdZ_CsFBnu3x6qufdgVt5BSDwF-oXoSY6zMw689tmQGXUGI9V3sOWG6mdcyBn7vGy0ufTILtom27UNEP9uUBuifE1_R-yc_KTD60uk0GOxdLXX2SOV_mHj7mSEcUHAcSkxoyvwr8x8qvhxS0w0VS3VQzRieoji2EkSw6wr8pewnGw0HmiDjDuVfHtyxOZAlBbpbyvMHhyUvSp8apfgtSNWfBVB_fVh64bcRs8=w426-h923-s-no?authuser=0

Ωραιος

Εγω περιμένω απο ΔΥΠΑ τα 400 για σεμιναριο που τελειωσα τον Ιουνιο

και τωρα τελειωνω στο ΣΒΑΠ αλλο εξ αποστασεως 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, adi32 είπε

Ωραιος

Εγω περιμένω απο ΔΥΠΑ τα 400 για σεμιναριο που τελειωσα τον Ιουνιο

και τωρα τελειωνω στο ΣΒΑΠ αλλο εξ αποστασεως 

Ωραίος! Μόλις χθες και εγώ παρέλαβα το πιστοποιητικό απ'το δεύτερο που τελείωσα περίοδο ιούλιο-αύγουστο,και ακόμα περιμένω τα λεφτά του πρώτου από Μάιο-Ιούνιο

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, geomrk είπε

Ωραίος! Μόλις χθες και εγώ παρέλαβα το πιστοποιητικό απ'το δεύτερο που τελείωσα περίοδο ιούλιο-αύγουστο,και ακόμα περιμένω τα λεφτά του πρώτου από Μάιο-Ιούνιο

ξερεις σε ποσο διαστημα μπορεις να κανεις παλι στον ιδιο φορεα?

Πχ Δυπα που ειχαμε κανει νομιζω δεν εχουμε δικαιωμα παλι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, adi32 είπε

ξερεις σε ποσο διαστημα μπορεις να κανεις παλι στον ιδιο φορεα?

Πχ Δυπα που ειχαμε κανει νομιζω δεν εχουμε δικαιωμα παλι 

Δεν έχω ιδέα,προς το παρόν είμαι στο ψάξιμο τον φορέων να έχω λίστα να παρακολουθώ μήπως βγάζουνε αν και νομίζω ο κάθε ιδιωτικός φορέας βγάζει 1-2 φορές το χρόνο. Για την ΔΥΠΑ δεν ξέρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει δωσει κανεις εξετασεις στο ΣΒΑΠ εξ αποστάσεως ?

Οι οδηγιες λενε οτι θα σε βλεπουν με καμερα, θα βλεπουν το desktop, θα πρεπει να δουν ολο το δωματιο ,

δεν πρεπει να σηκωθεις για κανενα λογο, δεν πρεπει να ειναι αλλος κοντα, να μη διακοπει η συνδεση , μη βλεπει καποιος νετφλιξ στο σπιτι, και διαφορα αλλα .........

Στο CIA δινουμε εξετασεις ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, adi32 είπε

Εχει δωσει κανεις εξετασεις στο ΣΒΑΠ εξ αποστάσεως ?

Οι οδηγιες λενε οτι θα σε βλεπουν με καμερα, θα βλεπουν το desktop, θα πρεπει να δουν ολο το δωματιο ,

δεν πρεπει να σηκωθεις για κανενα λογο, δεν πρεπει να ειναι αλλος κοντα, να μη διακοπει η συνδεση , μη βλεπει καποιος νετφλιξ στο σπιτι, και διαφορα αλλα .........

Στο CIA δινουμε εξετασεις ?

 

Ε και καλα για να κρατησουν τα προσχηματα... οταν συνδεθεις τους δειχνεις το χωρο και αμα εχεις σημειωσεις κλπ σου λενε να τις παρεις... το νετφλιξ και καλα για να μη τραβαει αλλος ιντερνετ... με το προγραμμα που κατεβαζεις κανεις κατι σαν teamviewer αλλα μπαινει σε full screen και ειναι μονο το τεστ που εξεταζεσαι. Ειναι λιγο παραξενο αλλα οκ και καλα να διασφαλισουν οτι δε θα κανεις τσατσια :P

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, panosno1com είπε

Ε και καλα για να κρατησουν τα προσχηματα... οταν συνδεθεις τους δειχνεις το χωρο και αμα εχεις σημειωσεις κλπ σου λενε να τις παρεις... το νετφλιξ και καλα για να μη τραβαει αλλος ιντερνετ... με το προγραμμα που κατεβαζεις κανεις κατι σαν teamviewer αλλα μπαινει σε full screen και ειναι μονο το τεστ που εξεταζεσαι. Ειναι λιγο παραξενο αλλα οκ και καλα να διασφαλισουν οτι δε θα κανεις τσατσια :P

Μετά είναι πιο χαλαροί?

Στις άλλες εξετάσεις που γίνονταν στο κέντρο εκπαίδευσης δεν υπήρχε καν επιτήρηση και είχες ανοικτό ότι ήθελες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/9/2023 στις 9:22 ΜΜ, adi32 είπε

Μετά είναι πιο χαλαροί?

Στις άλλες εξετάσεις που γίνονταν στο κέντρο εκπαίδευσης δεν υπήρχε καν επιτήρηση και είχες ανοικτό ότι ήθελες 

Σε παρομοια εξεταση που εκανα με ερωτησεις πολλαπλων απαντησεων περασαμε ολοι με 70% οποτε απλα μας περασαν. Απλα να κρατησουν τα τυπικα δεν ειναι κατι. Και σε 2η εξεταση που εδωσα στο κεντρο μας ειπε να βγαλουμε κινητο να τα βρουμε αλλα παλι μας περασαν ολους ασχετως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Κάποιος που έχει κάνει το πρόγραμμα στις πράσινες και ψηφιακές δεξιότητες της δυπα για εργαζόμενους και δεν έχει πληρωθεί?

400 ευρώ είναι δηλαδή και έχουν περάσει πάνω από 5 μήνες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, johnnys77777 είπε

Κάποιος που έχει κάνει το πρόγραμμα στις πράσινες και ψηφιακές δεξιότητες της δυπα για εργαζόμενους και δεν έχει πληρωθεί?

400 ευρώ είναι δηλαδή και έχουν περάσει πάνω από 5 μήνες 

μπηκαν τα λεφτα πριν μια βδομαδα (305 περιπου)

Στο σβαπ μας περασαν ολους 

Μαιμου εξετασεις 

Αν εχετε υποψιν κανα νεο σεμιναριο πειτε

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προφανως ειναι αρπαχτες για αυτους,αλλα οκευ,παιρνεις ενα 400ευρω και ενα ψευτοχαρτο ψευτοδεξιοτητων,αλλα με αρκετη καθυστερηση,δεν ειναι δηλαδη οτι τα πιστωνουν σε 1-2 μηνες,εγω το εχασα γιατι δεν μπορουσα να βρω τροπο να το παρακολουθησω εστω και στα ψεμματα,δηλαδη να εχω ανοιχτο κινητο η υπολογιστη με τα ακουστικα συνδεδεμενος για να φαινεται η παρουσια μου και πως θελανε απο το ΚΕΚ, προγραμμα του εργανη απο την εργασια,να φαινεται πως δεν εργαζομαι εκεινες τις ωρες.

Επεξ/σία από Slither
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα σεμιναριο που εκανα τον Μαιο πληρωθηκα χθες

Στις 28/10/2023 στις 8:02 ΜΜ, Slither είπε

Προφανως ειναι αρπαχτες για αυτους,αλλα οκευ,παιρνεις ενα 400ευρω και ενα ψευτοχαρτο ψευτοδεξιοτητων,αλλα με αρκετη καθυστερηση,δεν ειναι δηλαδη οτι τα πιστωνουν σε 1-2 μηνες,εγω το εχασα γιατι δεν μπορουσα να βρω τροπο να το παρακολουθησω εστω και στα ψεμματα,δηλαδη να εχω ανοιχτο κινητο η υπολογιστη με τα ακουστικα συνδεδεμενος για να φαινεται η παρουσια μου και πως θελανε απο το ΚΕΚ, προγραμμα του εργανη απο την εργασια,να φαινεται πως δεν εργαζομαι εκεινες τις ωρες.

Ειναι αναλογα το ΚΕΚ, στο 2ο σεμιναριο που εκανα τον αυγουστο δεν μου βαλανε απουσια σε δια ζωσης μαθημα γιατι ημουν εξωτερικο διακοπες και επισης ημουν ταυτοχρονα στα ονλινε μαθηματα αλλα και στην δουλεια μου. Δεν επιτρεπεται αλλα τους εστελνα προγραμμα εργανη σκρινσοτ τροποποιημενο να φαινεται οτι δεν δουλευω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρόγραμμα Κατάρτισης ΑΝΕΡΓΩΝ της ΔΥΠΑ με επίδομα 1000€

upskill_%CE%B5%CF%80%CE%AD%CE%BA%CF%84%C

https://kem.edu.gr/project/voucher-30000/

https://kem.edu.gr/voucher-προγράμματα-κατάρτισης/

Επεξ/σία από Getta Robo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...