Προς το περιεχόμενο

Το Microsoft 365 Basic σας προσφέρει 100GB χώρου στο OneDrive (αλλά χωρίς Office) με 2 δολάρια το μήνα


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, decentintocerberon είπε

συνδρομες απο παντου..

προσωπικα το μονο που θα δεχομουν να πληρωσω για το One drive ,χρησιμοποιω το δωρεαν 5 gb, αν μου δινε με μια χρεωση 20 e απο 5 ->20 gb .

συνδρομή και μόνιμο πελατάκι στη μικροσοφτ ,οχι ευχαριστώ.

Ειλικρινά δε σε πιάνω. 

Θα ΔΕΧΟΣΟΥΝ (χάρη τους κάνεις, μπράβο σου, ανάγκη σε έχουν) να πληρώσεις 20€ για να πας από τα 5gb που είσαι τώρα στα 20gb, και *ΔΕ* σου κάνει το 19.99€ το έτος για τα 200gb??? 

Ή εννοείς ότι θα ήθελες να πληρώσεις μία και έξω τα 20€ και να το έχεις για πάντα? Ούτε σκληρό δίσκο δεν παίρνεις ρε μεγάλε με 20€ εφάπαξ. Πάρε ένα USB stick εσύ για τα backup σου, και αν χαλάσει χάλασε. 

Ότι από τα 2 και να εννοείς, δεν κάνει κακό να κουνήστε λίγο το κεφάλι σας ορισμένοι πριν γράψετε...

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, polaki είπε

Ειλικρινά δε σε πιάνω. 

Θα ΔΕΧΟΣΟΥΝ (χάρη τους κάνεις, μπράβο σου, ανάγκη σε έχουν) να πληρώσεις 20€ για να πας από τα 5gb που είσαι τώρα στα 20gb, και *ΔΕ* σου κάνει το 19.99€ το έτος για τα 200gb??? 

Ή εννοείς ότι θα ήθελες να πληρώσεις μία και έξω τα 20€ και να το έχεις για πάντα? Ούτε σκληρό δίσκο δεν παίρνεις ρε μεγάλε με 20€ εφάπαξ. Πάρε ένα USB stick εσύ για τα backup σου, και αν χαλάσει χάλασε. 

Ότι από τα 2 και να εννοείς, δεν κάνει κακό να κουνήστε λίγο το κεφάλι σας ορισμένοι πριν γράψετε...

αν δε "πιάνεις" κάποιον δε σημαίνει αυτόματα οτι έχεις δικαίωμα να τον προσβάλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, BadIronTree είπε

ή έχουμε 2 email με mega.co.nz 50 GB το καθένα Free :P 

2 ώρες πριν, Vodkaman είπε

Πιό παλιά 100 δεν έδινε;

 

Εδώ και καιρό νομίζω δίνει μόνο 20 GB.
Μπορείς να το αυξήσεις με διάφορα "achievements" αλλά και αυτό ειναι προσωρινό απ'όσο ξέρω.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, Z3R@tuL said:

Καλομελέτα κι έρχεται συνδρομή πλέον και για τα windows. Ξεχνάμε τη fix τιμή, τα πάνε όλα σε subscription plan και κονομάνε και τα τριτοξάδερφα τους.

Το εχω ακουσει αρκετες φορες και το θεωρω ανοησια εις το τετραγωνο.

Δεν γινεται εν ετει 2023 καποιοι να λεγεται κατι τετοιο.

Τα Windows ειναι η βαση για να εισπραττει η Microsoft την παροχη υπηρεσιων οπως office365, azure, xbox pass κτλ κτλ.

Καπως ετσι και το fortnite, csgo κτλ δινουν υψηλα εσοδα στις μητρικες εταιριες με το να ειναι δωρεαν (χρεωνοντας τα micro-transactions κτλ).

Επεξ/σία από Hetfield
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, speedman_26 είπε

Ποιος θεωρείται καλύτερο cloud storage 2023?

Σαν value 4 money το οικογενειακό Microft 365 δεν συγκρίνεται με κανένα άλλο. Δίνει 1TB σε κάθε μέλος (6 σύνολο) δίνει το office, δίνει δωρεάν χρόνο σε skype και αφαιρεί τις διαφημίσεις από τις δωρεάν εφαρμογές της MS με τιμή αστεία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Volga είπε

Σαν value 4 money το οικογενειακό Microft 365 δεν συγκρίνεται με κανένα άλλο. Δίνει 1TB σε κάθε μέλος (6 σύνολο) δίνει το office, δίνει δωρεάν χρόνο σε skype και αφαιρεί τις διαφημίσεις από τις δωρεάν εφαρμογές της MS με τιμή αστεία.

Από amazon.de κοντά στα Χριστούγεννα το family πακέτο ήταν στα 49ευρω. Μπορεί κανείς να το αγοράσει μέχρι και 4 φορές και να έχει τη συνδρομή στην τιμή αυτή για 4 χρόνια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Vodkaman είπε

Εγώ ψήνομαι για Terabox. Το έχει δοκιμάσει κανένας;

Όταν σου δινει τζάμπα το 1 TB αλλά σε χρεώνει με τον μήνα για τα 2 TB κάτι δεν πάει καλά. Ή μάλλον το 1 TB είναι το τυράκι για να μαζέψει κόσμο και να κάνει σχετικά φθηνή διαφήμιση. Όταν αλλάξει η πολιτική τους αρκετοί από όσους θα έχουν χτίσει την ψηφιακή ζωή τους γύρω από την συγκεκριμένη υπηρεσία προκειμένου να μην "ξεβολευτούν" θα αρχίσουν να πληρώσουν τα λίγα δολάρια τον μήνα που χρεώνουν. Εκτιμώ ότι το παραπάνω είναι το business model τους.

4 ώρες πριν, callahan είπε

Από amazon.de κοντά στα Χριστούγεννα το family πακέτο ήταν στα 49ευρω. Μπορεί κανείς να το αγοράσει μέχρι και 4 φορές και να έχει τη συνδρομή στην τιμή αυτή για 4 χρόνια.

Εγώ το πήρα εκτός εορτών/Cyber week στα 60 ευρώ και εκεί παίζει συνέχεια. Μία ματιά στο idealo.de και βρίσκεις κάμποσους που το πουλάνε εκεί ή λίγο παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια όσους είναι πιο privacy focused υπάρχει και το ευρωπαϊκό Filen.io. 
Για cloud backup και για να ανεβαίνουν αυτόματα οι φωτό του κινητού είναι ότι πρέπει. 
 

Και σε όποιον δεν αρέσουν τα subscription έχει 100gb lifetime με 29€. Σε κάποια φάση είχε 500gb για 69€ και αυτό πήρα.

4D2F2B5F-C781-4D99-B069-CBDD87660155.jpeg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, decentintocerberon είπε

αν δε "πιάνεις" κάποιον δε σημαίνει αυτόματα οτι έχεις δικαίωμα να τον προσβάλεις.

Καλημέρα φίλε μου έχεις δίκιο και δεν ήταν αυτός ο σκοπός μου, αν το ένιωσες έτσι με συγχωρείς, στον γραπτό λόγο το ύφος χάνεται, πιο πολύ χιουμοριστικό ήταν το τελείωμα παρα απόλυτο.

Καλο Σαββατοκύριακο!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Volga είπε

Σαν value 4 money το οικογενειακό Microft 365 δεν συγκρίνεται με κανένα άλλο. Δίνει 1TB σε κάθε μέλος (6 σύνολο) δίνει το office, δίνει δωρεάν χρόνο σε skype και αφαιρεί τις διαφημίσεις από τις δωρεάν εφαρμογές της MS με τιμή αστεία.

Το χα τσιμπήσει παλιά από ebay με 2 ευρώ εφάπαξ πληρωμή και κρατά lifetime. Μέχρι σήμερα, 6 χρόνια μετά δουλεύει κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 hours ago, marios02 said:

Το χα τσιμπήσει παλιά από ebay με 2 ευρώ εφάπαξ πληρωμή και κρατά lifetime. Μέχρι σήμερα, 6 χρόνια μετά δουλεύει κανονικά.

Για ένα άτομο πιο συμφέρει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...