Προς το περιεχόμενο

Laptop BMAX Y11 Plus 11.6″ Full HD IPS / Intel Celeron  N5100 233 €


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Panel 11.6" Full HD IPS Touchscreen 72% NTSC (100% sRGB) Display Ratio 3:2

CPU  Intel Celeron  N5100

GPU  Intel UHD Graphics (Jasper Lake 24 EU)

RAM  8 GB LPDDR4X

SSD 256 GB 

Λειτουργικό Windows 10

https://www.banggood.com/BMAX-Y11-Plus-Laptop-11_6-Inch-72-pencent-NTSC-360-degree-Touchscreen-Intel-N5100-Intel-11th-UHD-Graphics-8GB-RAM-256GB-SSD-13mm-Thickness-1KG-Lightweight-Full-Metal-Case-Notebook-p-1898340.html?cur_warehouse=CZ, 233 € με τον κωδικό BGd0d93e  και ξετσεκάροντας το εντελώς άχρηστο shipping insurance, αποστολή από Τσεχία.

image.jpeg.c324f05178db28d4a799d754532bce0e.jpeg

Επεξ/σία από zacharis1955
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με no name ssd και lcd και όχι led οθόνη απορώ και για τα 233 ευρώ αν δώσει κάποιος για 11ιντσο με celeron που αν ανοίξεις 2ο tab με youtube θα σέρνεται το σύμπαν.

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, greekfragma είπε

με no name ssd και lcd και όχι led οθόνη απορώ και για τα 233 ευρώ αν δώσει κάποιος για 11ιντσο με celeron που αν ανοίξεις 2ο tab με youtube θα σέρνεται το σύμπαν.

Στη φαντασία σου....

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, greekfragma είπε

με no name ssd και lcd και όχι led οθόνη απορώ και για τα 233 ευρώ αν δώσει κάποιος για 11ιντσο με celeron που αν ανοίξεις 2ο tab με youtube θα σέρνεται το σύμπαν.

Ο Ν5100 έχει καλύτερες επιδόσεις από έναν i5 7ης γενιάς π.χ. 7200u οπότε αυτό που λες δεν ισχύει.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, greekfragma είπε

με no name ssd και lcd και όχι led οθόνη απορώ και για τα 233 ευρώ αν δώσει κάποιος για 11ιντσο με celeron που αν ανοίξεις 2ο tab με youtube θα σέρνεται το σύμπαν.

το πρόβλημα δεν είναι ούτε ο ssd, και ούτε η IPS οθόνη. Σίγουρα ΔΕΝ είναι πρόβλημα ούτε ο celeron του, ο οποίος είναι μια χαρά για χρήση office, browsing, youtube κλπ.

Το πρόβλημα με αυτά είναι το ανύπαρκτο support, εγγυήσεις κλπ αν μια ωραία πρωία έχει παραδώσει πνευμα η μητρική. Παρόλα αυτα σκέφτομαι να ρίξω μια παραγγελία...

Επεξ/σία από netlag
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, netlag said:

Το πρόβλημα με αυτά είναι το ανύπαρκτο support, εγγυήσεις κλπ αν μια ωραία πρωία έχει παραδώσει πνευμα η μητρική. 

αυτά δε τα αναφέρω καν, όποιος ψωνίζει unbranded παίρνει και τα ρίσκα του.

 

6 minutes ago, mirotis said:

Ο Ν5100 έχει καλύτερες επιδόσεις από έναν i5 7ης γενιάς π.χ. 7200u οπότε αυτό που λες δεν ισχύει.

καλύτερος ο celeron από i5  7ης γενιάς cpu...οκ το ακούσαμε κι αυτό

 

να τα κρατάτε ανοιχτά τα νήματα για όσους αγοράσουν το συγκεκριμένο να δούμε εντυπώσεις όταν το δουν real life scenarios εκτός benchmarks

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, greekfragma είπε

με no name ssd και lcd και όχι led οθόνη απορώ και για τα 233 ευρώ αν δώσει κάποιος για 11ιντσο με celeron που αν ανοίξεις 2ο tab με youtube θα σέρνεται το σύμπαν.

Δεν έχουν όλοι χιλιάρικα για pc...μιά χαρά προσφορά είναι για απλά πράγματα...δεν ασχολούνται όλοι με Photoshop & προγραμματισμό...ήμαρτον...

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 minutes ago, driver4 said:

Δεν έχουν όλοι χιλιάρικα για pc...μιά χαρά προσφορά είναι για απλά πράγματα...δεν ασχολούνται όλοι με Photoshop & προγραμματισμό...ήμαρτον...

επειδή ακριβώς σέβομαι και τα 233ευρώ του καθένα ενημερώνω. να μην τα δώσουν για πέταμα.

ποιο photoshop και ποιο προγραμματισμό;

για youtube μίλησα που δεν υπάρχει πιο mainstream ασχολία για το 90% όσων θέλουν το φθηνότερο δυνατό μηχανάκι.

Επεξ/σία από greekfragma
  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, greekfragma είπε

καλύτερος ο celeron από i5  7ης γενιάς cpu...οκ το ακούσαμε κι αυτό

https://www.cpubenchmark.net/compare/2556vs4331vs2865/Intel-i5-6200U-vs-Intel-Celeron-N5100-vs-Intel-i5-7200U

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι κινεζιες αυτές ειναι καλύτερες από το 99.9% από ότι πουλάνε τα Ελληνικά καταστήματα.

Αγορασμένο παρόμοιο μηχάνημα πριν 2 χρόνια στα 280€ για γραφείο.Δεν κολλάει ούτε σε YouTube ούτε σε office ούτε σε browsing

 

Επεξ/σία από Phoenix7
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Phoenix7 είπε

Οι κινεζιες αυτές ειναι καλύτερες από το 99.9% από ότι πουλάνε τα Ελληνικά καταστήματα.

Αγορασμένο παρόμοιο μηχάνημα πριν 2 χρόνια στα 280€ για γραφείο.Δεν κολλάει ούτε σε YouTube ούτε σε office ούτε σε browsing

https://bit.ly/3QKy4iP, σούπερ μηχάνημα για τα λεφτά του!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω αγορασει beelink με τον j4125 (ο 5100 ειναι ελαφρως καλυτερος) για απλες δουλειες (youtube, browsing etc) εδω και 2 χρονια και πραγματικα ειναι απο τις καλυτερες αγορες που εχω κανει

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, bandit4 είπε

εχω αγορασει beelink με τον j4125 (ο 5100 ειναι ελαφρως καλυτερος) για απλες δουλειες (youtube, browsing etc) εδω και 2 χρονια και πραγματικα ειναι απο τις καλυτερες αγορες που εχω κανει

https://bit.ly/3CTyu0p

https://bit.ly/3H8478V

Σούπερ μηχάνημα για τα λεφτά του!

https://www.cpubenchmark.net/compare/3667vs4331/Intel-Celeron-J4125-vs-Intel-Celeron-N5100

Επεξ/σία από zacharis1955
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, greekfragma είπε

αυτά δε τα αναφέρω καν, όποιος ψωνίζει unbranded παίρνει και τα ρίσκα του.

 

καλύτερος ο celeron από i5  7ης γενιάς cpu...οκ το ακούσαμε κι αυτό

 

να τα κρατάτε ανοιχτά τα νήματα για όσους αγοράσουν το συγκεκριμένο να δούμε εντυπώσεις όταν το δουν real life scenarios εκτός benchmarks

Έχω desktop με i3-4170 με 8GB RAM ο οποίος έχει παρόμοια benchmark με τον επεξεργαστή του laptop και μια χαρά κάνω ακόμη τη δουλειά μου (office με μεγάλα αρχεία word, powerpoint, excel, browser με 10+ καρτέλες ανοιχτές, κ.λ.π). Δεν το συζητώ για youtube και λοιπές streaming υπηρεσίες σε fullHD...τις κάνει άνετα. Επίσης επεξεργασία φωτό με Luminar και eνίοτε και επεξεργασία - δημιουργία μικρών video με Videoproc. Νομίζω για τα χρήματα που ζητά είναι μια καλή επιλογή το laptop αυτό.

Επεξ/σία από pntzamilis
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, pntzamilis είπε

Έχω desktop με i3-4170 με 8GB RAM ο οποίος έχει παρόμοια benchmark με τον επεηεργαστή του laptop και μια χαρά κάνω ακόμη τη δουλειά μου (office με μεγάλα αρχεία word, powerpoint, excel, browser με 10+ καρτέλες ανοιχτές, κ.λ.π). Δεν το συζητώ για youtube και λοιπές streaming υπηρεσίες σε fullHD...τις κάνει άνετα. Επίσης επεξεργασία φωτό με Luminar και eνίοτε και επεξεργασία - δημιουργία μικρών video με Videoproc. Νομίζω για τα χρήματα που ζητά είναι μια καλή επιλογή το laptop αυτό.

https://www.cpubenchmark.net/compare/4331vs2865vs2522vs2955/Intel-Celeron-N5100-vs-Intel-i5-7200U-vs-Intel-i3-4170-vs-Intel-i5-7300U

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...