Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft θα τερματίσει αυτό το μήνα την πώληση αδειών χρήσης των Windows 10 στους καταναλωτές


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, hellghan είπε

MacBook pro αναφέρομαι και για τα early μπορεί να άλλαξε στο mid ή late. 

 

Δεν απάντησα στο άρθρο απάντησα στα άτομα που λένε για τα 11αρια και για την "αναβάθμιση" συστήματος που θα αναγκαστούν να κάνουν. 

 

Τα windows 10 τρέχανε μέχρι και σε συστήματα core duo. Λες και μια εταιρεία πρέπει να κρατάει hardware 15+ 

Δεν ξέρω τι πρέπει. Η επιλογή πάντως καλό είναι να υπάρχει. 

Επεξ/σία από atheatos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 20/1/2023 στις 11:51 ΜΜ, NewGascp είπε

Βάλτε Ubuntu με Open Office και το Thunderbird και τέλος. 

Συμφωνώ, έχω 3 PC στημένα έτσι, αλλά για χρήση γραφείου / internet. Για εμπορικές εφαρμογές τα Windows είναι μονόδρομος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/1/2023 στις 12:59 ΠΜ, hellghan είπε

Τα windows 10 τρέχανε μέχρι και σε συστήματα core duo. Λες και μια εταιρεία πρέπει να κρατάει hardware 15+ 

Άλλη καραμέλα από εδώ.  Ποιος μίλησε για συμβατότητα με Core 2 Duo και επεξεργαστές 15 ετών;

Αύγουστος 2016 η Intel λανσάρει την 7η γενιά επεξεργαστών της. 6.5 χρόνια πίσω σήμερα 5 χρόνια πίσω όταν βγήκαν τα Windows 11. To 2025 δεν θα έχουν κλείσει καν δεκαετία και πάλι θα κάνουν την δουλειά τους πάρα πολύ καλά, ειδικά για εφαρμογές γραφείου.

Υπάρχει λόγος να πετάξει κανείς έναν μηχάνημα που δουλεύει αξιοπρεπώς για να πάει σε ένα λειτουργικό το οποίο δεν έχει καμία ουσιαστική διαφορά; Εκεί είναι εμένα η απορία μου και όσοι αποδίδουν χαρακτηρισμούς, σφυρίζουν αδιάφορα!

Τέλος για τους Core 2 Duo τους οποίους και κατηγορούμε. Δουλεύουν και εκείνοι αξιοπρεπέστατα με Fedora ( Gnome ) που δεν την λες και ελαφριά διανομή! Οπότε μήπως κάτι πάει στραβά με τα Windows και εδώ ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, manolis940 είπε

Άλλη καραμέλα από εδώ.  Ποιος μίλησε για συμβατότητα με Core 2 Duo και επεξεργαστές 15 ετών;

Αύγουστος 2016 η Intel λανσάρει την 7η γενιά επεξεργαστών της. 6.5 χρόνια πίσω σήμερα 5 χρόνια πίσω όταν βγήκαν τα Windows 11. To 2025 δεν θα έχουν κλείσει καν δεκαετία και πάλι θα κάνουν την δουλειά τους πάρα πολύ καλά, ειδικά για εφαρμογές γραφείου.

Υπάρχει λόγος να πετάξει κανείς έναν μηχάνημα που δουλεύει αξιοπρεπώς για να πάει σε ένα λειτουργικό το οποίο δεν έχει καμία ουσιαστική διαφορά; Εκεί είναι εμένα η απορία μου και όσοι αποδίδουν χαρακτηρισμούς, σφυρίζουν αδιάφορα!

Τέλος για τους Core 2 Duo τους οποίους και κατηγορούμε. Δουλεύουν και εκείνοι αξιοπρεπέστατα με Fedora ( Gnome ) που δεν την λες και ελαφριά διανομή! Οπότε μήπως κάτι πάει στραβά με τα Windows και εδώ ;

 

Το αν ένα λειτουργικό θα μπορεί να τρέχει 5ετιας μηχάνημα cpu είναι στο χέρι του κατασκευαστή.

Δε γίνονται να φτιάχνουμε λογισμικά έτσι όμως. Το ότι δουλεύουν αξιοπρεπώς δε σημαίνει πως οι εταιρείες είναι υποχρεωμένες να κρατήσουν την υποστήριξη. Όπως πολύ σωστά έγραψες εναλλακτικές υπάρχουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...