Προς το περιεχόμενο

Τρακάρισμα και άνοιγμα αερόσακων


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εξαρχής είπα πως είμαι αδικαιολόγητος και ήταν λάθος μου.

Το σχόλιο για την έρευνα αγοράς που έκανα για να φτιάξω έναν υπολογιστή καθώς έχω ένα λαπτοπ των 600ευρω τα τελευταία 13 χρόνια και μου χρειάζεται στην εργασία μου , ήταν ατυχές. 
 

Η ασφαλιστική εταιρεία δυστυχώς είναι κλειστή σήμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, vaggelisthesgr είπε

Η ασφαλιστική εταιρεία δυστυχώς είναι κλειστή σήμερα.

Δηλαδή δεν έχεις δηλώσει ακόμη το συμβάν?

Επεξ/σία από turbat0s
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, vaggelisthesgr είπε

Αλλά δεν γνώριζα ότι υπάρχει τέτοια κάλυψη σε ασφάλειες.

Μήπως όμως πρέπει να 'ναι μεικτή για να σε καλύψουν; Με το σκεπτικό ότι εσύ μόνος σου τράκαρες, δεν είναι άλλος ο υπαίτιος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν ήταν άλλος υπαίτιος , νομίζω προφανώς δεν θα με κάλυπταν. Θα έπρεπε να υπήρχε πάλι ξεχωριστή κάλυψη για αερόσακους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν θα μείνω στο γεγονός γιατί αμέλησες τα λάστιχα κτλπ κτλπ εφόσον τα είπαν και οι προλαλήσαντες! Τώρα ότι έγινε έγινε! Έτσι όπως τα λες θα έλεγα πολύ χονδρικά ότι η ζημιά σου κυμαίνεται γύρω στις 2 χιλιάδες οποτε εσυ και το πορτοφόλι σου ξέρεις αν αξίζει να το επισκευάσεις! Προσωπικά και με τις τιμές που έχουν πάρει τα μεταχειρισμένα εγώ θα το έφτιαχνα! Από εκεί και πέρα για τους αερόσακους το βλέπω σχεδόν αδύνατον να σε καλυψει η ασφάλεια εφόσον μόνος σου προκάλεσες το ατύχημα και ήσουν εξολοκλήρου εσυ ο υπαίτιος! Αν είχες μικτή θα άλλαζαν τα πράγματα! Ενα τηλεφωνο στην ασφαλεια θα σου λύσει όλες τις απορίες σχετικά με το συμβόλαιο σου!

Επεξ/σία από Georgram
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η χαζομάρα μου δεν ήταν μόνο τα λάστιχα αλλά και ότι έστριψα τελευταία στιγμή απότομα , ενώ δεν βιαζόμουν και ιδιαίτερα. Αλλά τώρα ότι και να πω δεν γυρνάει ο χρόνος πίσω όπως λες. Αρκεί μια στιγμή - μια λάθος απόφαση, να γίνει το κακό. Δεν μου έχει ξανασυμβεί κάτι παρόμοιο και καταλαβαίνεις πως με έχει πάρει από κάτω. 

Και εμένα μου φαίνεται χλωμό να με καλύψει η ασφάλεια , αλλά ελπίζω να γίνει. Διαφορετικά δεν ξέρω πως θα καλύψω το ποσό. Μου φαίνεται περίεργο που αναφέρει ξεχωριστά τους αερόσακους. Εάν δηλαδή δεν είχα αυτήν την έξτρα κάλυψη δεν θα με κάλυπτε ακόμα και αν δεν ήμουν  υπαίτιος; 
 

Θα τους τηλεφωνήσω αύριο και θα πάρω μια εκτίμηση από το συνεργείο. Ειλικρινά ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.

1F0B5008-9400-4137-A525-73BDF8C6BC0B.jpeg

Επεξ/σία από vaggelisthesgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες να το δεις από την θετική πλευρά, για μια λάθος στιγμή η απόφαση χάνονται ζωές η αλλάζουν ζωές ολοκληρωτικά! Εσυ απλά θα είσαι κάποια ευρώ φτωχότερος όποτε πάλι καλά να λες! Τώρα για την ασφάλεια μπορεί να αναγράφεται στο συμβόλαιο αλλά είναι κάποια παραθυράκια υπερ των ασφαλιστικών τα οποία δεν αναγράφονται! Πρέπει να καλέσεις για να σου πουν τι ακριβώς ισχύει στην συγκεκριμένη περίπτωση ανάλογα με το συμβόλαιο που έχεις υπογράψει!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ενα επαγκελματικο εχω λαστιχα απο το 2015 οκ ομως στην βροχη παω με 20 το γνωριζω επισεις σε επαρχιακο δρομο εχω κανει και τα  τεστ μου δλδ τραβάω χειρόφρενο με 40-20-15 χιλιόμετρα να δω πως φεύγει το αμάξι   και απο αυτά εχω καταλάβει ότι στην βροχή δεν πρέπει να κυκλοφορώ ,,, ενας οδηγος πρεπει να ξερει τι σημαίνει τριβή  ...

τωρα για τους αεροσάκους κανουν 1000 ευρω δεν σε σημφαιρει για το αμαξι σε συμφαιρει γιατι εισαι Ελλαδα ειναι φτηνα και ο  Ελληνας θελει να το φτιαξει το τρακαρισμενο. στο εξωτερικο θα το πηγαινες για πεταμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Haldol είπε

Εγώ δε θα πω "κρίμα", θα πω "ευτυχώς". Διότι πήρες το μάθημά σου με υλικές ζημιές μόνο. Θα μπορούσες να είσαι ΠΟΛΥ πιο άτυχος. Τα λάστιχα δε τα αμελούμε ΠΟΤΕ, ούτε και κάνουμε οικονομία πάνω τους. 

Ε εξαρτάται τώρα πόσα χιλιόμετρα κάνει ετησίως και αν έχει το αμάξι σε γκαράζ. Λάστιχα 5ετιας είναι στο όριο, εφόσον γίνονται λίγα χιλιόμετρα και δεν εκτίθενται πολύ στον ήλιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Ζωνη φόραγες;Μάλλον όχι γιατί θα είχες δει ότι έχουν σφίξει και θέλουν και αυτές αλλαγή.

καταλαβαινεις τωρα γιατι δεν παιζουμε με την ασφαλεια των οχηματων μας;

καπου θα διαβασε οτι αντεχουν τα ελαστικα 6 χρονια στην ελλαδα και πηγε και στουκαρισε.

3 ώρες πριν, vaggelisthesgr είπε

Εάν ήταν άλλος υπαίτιος , νομίζω προφανώς δεν θα με κάλυπταν. Θα έπρεπε να υπήρχε πάλι ξεχωριστή κάλυψη για αερόσακους;

μπορει να ειναι για κλοπή αεροσακων η ασφαλεια αυτη.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Cocomel είπε

σε ενα επαγκελματικο εχω λαστιχα απο το 2015 οκ ομως στην βροχη παω με 20 το γνωριζω επισεις σε επαρχιακο δρομο εχω κανει και τα  τεστ μου δλδ τραβάω χειρόφρενο με 40-20-15 χιλιόμετρα να δω πως φεύγει το αμάξι   και απο αυτά εχω καταλάβει ότι στην βροχή δεν πρέπει να κυκλοφορώ ,,, ενας οδηγος πρεπει να ξερει τι σημαίνει τριβή  ...

τωρα για τους αεροσάκους κανουν 1000 ευρω δεν σε σημφαιρει για το αμαξι σε συμφαιρει γιατι εισαι Ελλαδα ειναι φτηνα και ο  Ελληνας θελει να το φτιαξει το τρακαρισμενο. στο εξωτερικο θα το πηγαινες για πεταμα

Αυτές τις βλακείες κάνετε οι επαγγελματίες και μετά τρώμε κίνηση με την παραμικρή ψιχάλα.... Υπάρχουν τόσα οικονομικά & αξιόπιστα λάστιχα πλέον δεν χρειάζεται να φορέσεις Michelin....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...