Προς το περιεχόμενο

KODI setup


sm4rt
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sm4rt,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, είμαι καινούργιος στο KODI και προσπαθώ να το σετάρω. Έχω βρει τα addon για ταινίες σειρες σε άψογη ποιότητα, ελληνικούς υπότιτλους επίσης, υπάρχει ενα addon alive.gr για τα ελληνικά κανάλια. Γι αυτό που δε μπορώ να βρω κάτι είναι για NOVA Cosmote tv. Ξέρει κάποιος αν υπάρχει κάτι γι αυτά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, sm4rt είπε

Καλησπέρα, είμαι καινούργιος στο KODI και προσπαθώ να το σετάρω. Έχω βρει τα addon για ταινίες σειρες σε άψογη ποιότητα, ελληνικούς υπότιτλους επίσης, υπάρχει ενα addon alive.gr για τα ελληνικά κανάλια. Γι αυτό που δε μπορώ να βρω κάτι είναι για NOVA Cosmote tv. Ξέρει κάποιος αν υπάρχει κάτι γι αυτά?

τα τζαμπα ειναι τζαμπα και οποτε θελουν παιζουν ειτε οχι, αν θελεις βαζεις μια iptv παρανομη επι πληρωμη και τα βλεπεις. επισης για να μην κουραζεσε βαλε ενα ελληνικο build να τα εχεις ολα και να ενημερωνονται μονα τους:  grecotm.club

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, manoskost είπε

τα τζαμπα ειναι τζαμπα και οποτε θελουν παιζουν ειτε οχι, αν θελεις βαζεις μια iptv παρανομη επι πληρωμη και τα βλεπεις. επισης για να μην κουραζεσε βαλε ενα ελληνικο build να τα εχεις ολα και να ενημερωνονται μονα τους:  grecotm.club

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, το ελληνικό build έχει όλα τα καναλια νοβα cosmote ελληνικη τηλεοραση κλπ? έχει τις αντιστοιχες ποιοτητες σε ταινίες σειρές με το Seren ή το Shadow? Για iptv το σκεφτηκα αλλα οι ποιότητες δεν είναι οι καλύτερες αποτι μου παν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ενημερωτικα το seren και το shadow παιζουν μονο με συνδρομη στο real debrid που στοιχιζει 16 ευρω το 6μηνο και οι ποιοτητες εναι εξαιρετικες. ελληνικη τηλεοραση υπαρχει, αθλητικα ελληνικα μεσω nova και cosmote υπαρχουν απο αναμεταδοσεις ξενων addons, οσον αφορα το κομματι που βλεπω οτι σε ενδιαφερει για cosmote και nova μπορεις να βλεπεις αλλα μια παιζουν και μια δεν παιζουν. εγω θα ελεγα να δοκιμασεις ενα ελληνικο build ( οπως το manalab ) και θα κανεις την δουλεια σου μια χαρα.   

 

Επεξ/σία από manoskost
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/1/2023 στις 5:24 ΜΜ, manoskost είπε

ενημερωτικα το seren και το shadow παιζουν μονο με συνδρομη στο real debrid που στοιχιζει 16 ευρω το 6μηνο και οι ποιοτητες εναι εξαιρετικες. ελληνικη τηλεοραση υπαρχει, αθλητικα ελληνικα μεσω nova και cosmote υπαρχουν απο αναμεταδοσεις ξενων addons, οσον αφορα το κομματι που βλεπω οτι σε ενδιαφερει για cosmote και nova μπορεις να βλεπεις αλλα μια παιζουν και μια δεν παιζουν. εγω θα ελεγα να δοκιμασεις ενα ελληνικο build ( οπως το manalab ) και θα κανεις την δουλεια σου μια χαρα.   

 

Ναι για το real debrid το ξερω έχω κάνει ήδη εγγραφη, τώρα περιμένω την ενεργοποιηση του account για το manalab που μου πες. Συνεργάζεται με το real debrid και το manalab? δλδ μπορώ να χω τις αντίστοιχες ποιότητες? ή μονο σε 1080p θα βλεπω ταινίες σειρες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 29/1/2023 στις 5:06 ΜΜ, sm4rt είπε

Ναι για το real debrid το ξερω έχω κάνει ήδη εγγραφη, τώρα περιμένω την ενεργοποιηση του account για το manalab που μου πες. Συνεργάζεται με το real debrid και το manalab? δλδ μπορώ να χω τις αντίστοιχες ποιότητες? ή μονο σε 1080p θα βλεπω ταινίες σειρες?

το real debrid μπαινει σε ολα τα build οποιο και να διαλεξεις και θα βλεπεις απο 720 μεχρι 4κ αναλογα τα λινκ που θα εχει μια ταινια, οσο πιο προσφατες οι ταινιες τοσο περισσοτερα λινκ με 4κ. Επισης 4κ μπορεις να δεις και απο τα αλλα addons του manalab που δεν απαιτειται real debrid αρκει να το υποστηριζει η ταινια που θα δεις.

Επεξ/σία από manoskost
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, manoskost είπε

το real debrid μπαινει σε ολα τα build οποιο και να διαλεξεις και θα βλεπεις απο 720 μεχρι 4κ αναλογα τα λινκ που θα εχει μια ταινια, οσο πιο προσφατες οι ταινιες τοσο περισσοτερα λινκ με 4κ. Επισης 4κ μπορεις να δεις και απο τα αλλα addons του manalab που δεν απαιτειται real debrid αρκει να το υποστηριζει η ταινια που θα δεις.

Το περασα, πολύ ωραίο σε πρώτη φάση, σε ευχαριστώ πολυ για τη βοήθεια, ποιο άλλο build θα πρότεινες να δω? Όσο αφορα τη Νοβα cosmote βεβαια δε τα βλέπω πουθενα

Επεξ/σία από sm4rt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, sm4rt είπε

Το περασα, πολύ ωραίο σε πρώτη φάση, σε ευχαριστώ πολυ για τη βοήθεια, ποιο άλλο build θα πρότεινες να δω? Όσο αφορα τη Νοβα cosmote βεβαια δε τα βλέπω πουθενα

εξισου θαυμασιο build ειναι το technewsology. απο τα συνδρομητικα τι σε ενδιαφερι περισσοτερο, αθλητικα ή ταινιες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση
25 λεπτά πριν, manoskost είπε

εξισου θαυμασιο build ειναι το technewsology. απο τα συνδρομητικα τι σε ενδιαφερι περισσοτερο, αθλητικα ή ταινιες?

Αθλητικά κυρίως euroleague που τα λινκς που βγάζει σήμερα για παραδειγμα δε παίζουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 25/1/2023 στις 12:02 ΜΜ, sm4rt είπε

Καλησπέρα, είμαι καινούργιος στο KODI και προσπαθώ να το σετάρω. Έχω βρει τα addon για ταινίες σειρες σε άψογη ποιότητα, ελληνικούς υπότιτλους επίσης, υπάρχει ενα addon alive.gr για τα ελληνικά κανάλια. Γι αυτό που δε μπορώ να βρω κάτι είναι για NOVA Cosmote tv. Ξέρει κάποιος αν υπάρχει κάτι γι αυτά?

ρε φιλε για πεσ τα κ σε μας, γτ μεχρι τωρα το kodi φαινεται σκουπιδι. εχω προσπαθησει 7 χρονια κ τπτ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/1/2023 στις 1:02 ΜΜ, sm4rt είπε

Καλησπέρα, είμαι καινούργιος στο KODI και προσπαθώ να το σετάρω. Έχω βρει τα addon για ταινίες σειρες σε άψογη ποιότητα, ελληνικούς υπότιτλους επίσης, υπάρχει ενα addon alive.gr για τα ελληνικά κανάλια. Γι αυτό που δε μπορώ να βρω κάτι είναι για NOVA Cosmote tv. Ξέρει κάποιος αν υπάρχει κάτι γι αυτά?

και περιμένεις να σου πουν που θα δεις νόβα και κοσμοτε δωρεάν ???? καταλαβαίνεις ότι είναι μη νόμιμο αυτό ???και δε μπορεί να γίνεται δημόσια συζήτηση γιαυτα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Υπότιτλους πως βάζουμε; Έχω ενεργοποιήσει το opensubtitles και το subtitles αλλά βρίσκει άλλα.πχ στο the whale βρίσκει αγγλικούς και ισπανικούς αλλά όχι ελληνικούς. Πχ βρίσκει από κάποια σειρά που κάποιο επεισόδιο είχε τίτλο που έχει μέσα την λέξη whale. Τι κάνω λαθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...