Προς το περιεχόμενο

KODI setup


sm4rt
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sm4rt,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 12/2/2023 στις 11:34 ΜΜ, schumi46 είπε

ρε φιλε για πεσ τα κ σε μας, γτ μεχρι τωρα το kodi φαινεται σκουπιδι. εχω προσπαθησει 7 χρονια κ τπτ.

στο Kodi , 9 φορες σεταρεις και αναβαθμιζεις, και 1 φορα βλεπεις. Απορω που υπαρχει ακομα αυτο.
Το stremio ειναι 100 φορες καλυτερο, αν και τελευταια δεν μου βγαζει ελληνικους υποτιτλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, andreaspA είπε

στο Kodi , 9 φορες σεταρεις και αναβαθμιζεις, και 1 φορα βλεπεις. Απορω που υπαρχει ακομα αυτο.
Το stremio ειναι 100 φορες καλυτερο, αν και τελευταια δεν μου βγαζει ελληνικους υποτιτλους.

Πολλά χρόνια τώρα μια χαρά είναι το kodi ,τουλάχιστον για εμένα.

 

11 ώρες πριν, iliata2410 είπε

Γιατί οι δημιουργοί του kodi δεν το κάνουν. να παίζει πχ και σε webos tizen κλπ;

 

16 ώρες πριν, iliata2410 είπε

Μπελαλιδικο πολύ φαίνεται 

Δεν είναι τόσο δύσκολο,αρκεί να κατεβάσεις τα προγράμματα στην tv και στο pc στο ίδιο δύκτιο και όλα μετά είναι εύκολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, tasos-e είπε

Δεν είναι τόσο δύσκολο,αρκεί να κατεβάσεις τα προγράμματα στην tv και στο pc στο ίδιο δύκτιο και όλα μετά είναι εύκολα

Πρέπει η tv να συνδεθεί με καλώδιο στο ρούτερ η και με wifi μπορεί να γίνει αυτό;Δεν ξέρω αν υπάρχει βίντεο στο youtube με αυτήν την διαδικασία με lg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, iliata2410 είπε

Πρέπει η tv να συνδεθεί με καλώδιο στο ρούτερ η και με wifi μπορεί να γίνει αυτό;Δεν ξέρω αν υπάρχει βίντεο στο youtube με αυτήν την διαδικασία με lg

Με wifi γίνεται,δεν είναι δύσκολη διαδικασία τώρα που την έμαθα.Ποιο πολύ με δυσκόλεψε να βρω την εφαρμογή στο pc.

Είχα βρει ένα βίντεο αλλά δεν θυμάμαι πως το βρήκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, GUADANAMO είπε

Το κατεβασα σε webos 4.0 τσαμπα κοπος μολις αρχιζει το stream του αγωνα η tv πινει θαλασσα...

Δεν έχω τέτοια προβλήματα,.

'Όταν ανοίγει το kodi σου λέει να προσθέσεις κάποια addons ,σε αυτά λες σε όλα όχι .

Έτσι την πάτησα στην αρχή και το ξαναπέρασα χωρίς προβλήματα μετά.

 

 

6 ώρες πριν, tasos-e είπε

 

 

Επεξ/σία από tasos-e
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αρχη θες ενα android tv /firestick για να κανεις την δουλεια σου, η τηλεορασεις ακομα και οι android ζοριζονται .υπαρχουν οδηγοι στο internet για buld /addons  για kodi ,ενα καλο addons einai to sporthd (searsh google) για αγωνες κ.τ.λ  

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@GUADANAMO ποιο μοντελο τηλεορασης εχεις; η λογικη λεει οτι θελει πολυ προσφατο μοντελο και να ειναι high end ο επεξεργαστης για να παιζει "καλα". δυστυχως οι τηλεορασεις με κλειστο ΟS συνηθως δεν εχουν δυνατο επεξεργαστη.

Υπαρχει βεβαια κ η πιθανοτητα το addon που εχεις να ειναι "κακογραμμενο" και να μην ειναι συμβατο με το webos για καποιον λογο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το addon(sport hd) τρεχει μια χαρα σε στικακι λαπτοπ κ κινητο...απλα η tv lg 43uk6750 γονατιζει...προφανως χρειαζεται νεοτερο λειτουργικο καλυτερο επεξεργαστη κ μεγαλυτερη μνημη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, GUADANAMO είπε

Το addon(sport hd) τρεχει μια χαρα σε στικακι λαπτοπ κ κινητο...απλα η tv lg 43uk6750 γονατιζει...προφανως χρειαζεται νεοτερο λειτουργικο καλυτερο επεξεργαστη κ μεγαλυτερη μνημη!

Ίσως η δική μου lg επειδή είναι του 2023 50UR78006L παίζουν όλα πολύ καλά.

Το sport HD πάντως τελευταία κάνει κάποια νερά, γι'αυτό είχα πει ποιο πάνω για σπορ είναι καλό το vstream.

 

Επεξ/σία από tasos-e
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...