Προς το περιεχόμενο

Skroutz: Διαθέσιμη η υπηρεσία αποστολής προϊόντων στην Ευρώπη


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο skroutz ζήτησε απ' όλα τα καταστήματα που υπάρχουν μέσα (13000 κατι) 400€/ετος + ΦΠΑ συνδρομή για να είναι ενεργό το κατάστημα...Φυσικα τα παράλογα ποσοστά που ζητάει δεν μειώθηκαν και ούτε η εξυπηρέτηση των καταστημάτων βελτιώθηκε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 30/1/2023 στις 11:00 ΜΜ, ikar6 είπε

Έχοντας ζήσει πολλά χρόνια Ολλανδία, θεωρώ ότι το εγχείρημα θα μείνει σε θεωρητικό και μόνο επίπεδο. Εκτός και αν έχουν κάποιον άλλο άσσο στο μανίκι που δεν τον ξέρουμε.

Ούτε ολόκληρο Public δεν έχει κατά το checkout δυνατότητα για αποστολή εξωτερικό. 

Κάθε φορά που κάνω σε φίλους μου δώρο βιβλίο (έχω 2-3 διαβαστερούς!), αναγκάζομαι να το στέλνω εγώ ο ίδιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 2/2/2023 στις 1:29 ΜΜ, Allan-Wake είπε

Μεταχειρισμένα από ιδιώτες! Όχι από μαγαζιά 

από ιδιώτες δεν παιζει ... γιατι
πρέπει κάπως να γίνει έλεγχος τι πουλανε
κάπως να πάρουν προμήθεια για κάθε πώληση

εκτός και αν λες να ειναι κάτι σαν φάση αγγελίας και να πληρώνει ο πωλητής μονο για την καταχώρηση τοτε αυτο δεν εχει να προσφέρει κάτι καθώς υπάρχει ήδη σε πολλά σημεία (marketplace κλπ και μαλιστα δωρεάν)

 

Επεξ/σία από Black Demis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Black Demis είπε

από ιδιώτες δεν παιζει ... γιατι
πρέπει κάπως να γίνει έλεγχος τι πουλανε
κάπως να πάρουν προμήθεια για κάθε πώληση

εκτός και αν λες να ειναι κάτι σαν φάση αγγελίας και να πληρώνει ο πωλητής μονο για την καταχώρηση τοτε αυτο δεν εχει να προσφέρει κάτι καθώς υπάρχει ήδη σε πολλά σημεία (marketplace κλπ και μαλιστα δωρεάν)

 

μια χαρα γινεται και υπαρχει σε πολλες χωρες (πχ πολωνια)

Γραφεις iphone 12, θα σου βγαλει 20 μαγαζια που το πουλανε καινουργιο ακριβως οπως στο σκρουτζ, και 5 αλλα Iphone 12 μεταχειρισμενα που τα πουλανε ιδιωτες οι οποιοι φυσικα εχουν αξιολογησεις οπως ακριβως και στο ebay. Εχεις κατευθειαν αποψη ποσο κανει καινουργιο και ποσο μεταχειρισμενο. Αν αγορασεις απο ιδιωτη το μεταχειρισμενο, η εταιρια αναλαμβανει με δικο της κουριερ να το φερει σε εσενα, και πληρωνετε το αναλογο ποσοστο (και σου παρεχει προστασια/ασφαλεια σε περιπτωση στραβης, οπως το ebay). 

Ναι τωρα εχεις marketplace, αλλα οι πολωνοι το ειχαν αυτο το Site που τα εκανε ολα, απο το 2015!!!

Γενικα η ελλαδα πασχει στον τομεα των μεταχειρισμενων, μικρη αγορα, πολλα μικρομαγαζα, παραεισαγωγες, φοροι...

ΑΛΛΑ μην μας περνανε για τελειως μ... τα αφεντικα στο σκρουτζ. Το θεωρησαν μεγαλο innovation να πουλας στην ευρωπη??? Ο κοσμος διψαει για καλα και ποιοτικα second hand προιοντα, με ασφαλεια αγορων και καλη τιμη.

Επεξ/σία από Allan-Wake
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/1/2023 στις 6:43 ΜΜ, Allan-Wake είπε

και γιατι να μην το παρω απο το idealo.de αν ειμαι γερμανια? γιατι να μπλεκω με τους ελληνες? Επισης θεμα εγγυησης, θα μου πει ο γερμανος δεν το πηρες απο δω το λαπτοπ σου, τραβα στην ελλαδα.

ΑΝΤΕ φτιαξτε ενα καλο site με μεταχειρισμενα που δεν υπαρχει στην ελλαδα, ενα ελληνικο ebay να χτυπας bid και οποιος το παρει... Αυτο δε το εβγαλα απτο μυαλο μου, υπαρχουν σε αλλες χωρες αναλογα σκρουτζ που εχουν και τομεα με μεταχειρισμενα ΚΑΙ να χτυπας bids...

Σε όλη την EU οι εγγυήσεις εξυπηρετούνται το ίδιο. Φίλος μας έφερε ένα S7 Edge πριν καμιά τριετία που το είχε πάρει στην Γερμανία με σύνδεση σε πάροχο. Είχε καεί η οθόνη αλλά ήταν σε εγγύηση και το πήγα στην Samsung χωρίς απόδειξη και μου έκαναν μια χαρά την επισκευή με το IMEI της συσκευής που το έδειχνε ακόμα εντός εγγύησης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, Allan-Wake είπε

μια χαρα γινεται και υπαρχει σε πολλες χωρες (πχ πολωνια)

Γραφεις iphone 12, θα σου βγαλει 20 μαγαζια που το πουλανε καινουργιο ακριβως οπως στο σκρουτζ, και 5 αλλα Iphone 12 μεταχειρισμενα που τα πουλανε ιδιωτες οι οποιοι φυσικα εχουν αξιολογησεις οπως ακριβως και στο ebay. Εχεις κατευθειαν αποψη ποσο κανει καινουργιο και ποσο μεταχειρισμενο. Αν αγορασεις απο ιδιωτη το μεταχειρισμενο, η εταιρια αναλαμβανει με δικο της κουριερ να το φερει σε εσενα, και πληρωνετε το αναλογο ποσοστο (και σου παρεχει προστασια/ασφαλεια σε περιπτωση στραβης, οπως το ebay). 

Ναι τωρα εχεις marketplace, αλλα οι πολωνοι το ειχαν αυτο το Site που τα εκανε ολα, απο το 2015!!!

Γενικα η ελλαδα πασχει στον τομεα των μεταχειρισμενων, μικρη αγορα, πολλα μικρομαγαζα, παραεισαγωγες, φοροι...

ΑΛΛΑ μην μας περνανε για τελειως μ... τα αφεντικα στο σκρουτζ. Το θεωρησαν μεγαλο innovation να πουλας στην ευρωπη??? Ο κοσμος διψαει για καλα και ποιοτικα second hand προιοντα, με ασφαλεια αγορων και καλη τιμη.

ετσι όπως το περιγράφεις σημαίνει εταιρεία κάθετε ελέγχει το προϊών κλπ πριν το πάει στο πελάτη σαν συνέπεια παρεχει ασφάλεια κλπ κάτι τέτοιο στην ελλαδα αυτομάτως  σημαίνει οτι θα κρατάει 10% της αξιας πώλησις για πλάκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/2/2023 στις 2:10 ΜΜ, arxontas2323 είπε

Ο skroutz ζήτησε απ' όλα τα καταστήματα που υπάρχουν μέσα (13000 κατι) 400€/ετος + ΦΠΑ συνδρομή για να είναι ενεργό το κατάστημα...Φυσικα τα παράλογα ποσοστά που ζητάει δεν μειώθηκαν και ούτε η εξυπηρέτηση των καταστημάτων βελτιώθηκε...

Δεν το ήξερα, αλλά φαντάζομαι ότι αύξησαν τις πωλήσεις τους παρά πολύ, αλλιώς δεν θα τα πλήρωναν και επίσης αν δεν ήταν στο Σκρουτζ δεν θα τα ήξεραν πόλοι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Black Demis είπε

ετσι όπως το περιγράφεις σημαίνει εταιρεία κάθετε ελέγχει το προϊών κλπ πριν το πάει στο πελάτη σαν συνέπεια παρεχει ασφάλεια κλπ κάτι τέτοιο στην ελλαδα αυτομάτως  σημαίνει οτι θα κρατάει 10% της αξιας πώλησις για πλάκα

ας κραταει ναι. Αλλα θα ξερω οτι οταν αγοραζω απο τον BlackDemi που εχει 50 αξιολογησεις το κινητο θα ειναι οριτζιναλ και στην κατασταση που μου γραφει και θα ερθει στην πορτα μου με ασφαλεια. Ναι θελει καλη οργανωση και ατομα να δουλευουν 24 ωρες .

Επεξ/σία από Allan-Wake
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Taoustaoys είπε

Δεν το ήξερα, αλλά φαντάζομαι ότι αύξησαν τις πωλήσεις τους παρά πολύ, αλλιώς δεν θα τα πλήρωναν και επίσης αν δεν ήταν στο Σκρουτζ δεν θα τα ήξεραν πόλοι .

Είτε έχεις αυξήσει τς πωλήσεις σου είτε όχι αυτοί το ζητάνε...το 2022 ήταν μια καλή χρονιά για πολλα καταστήματα...το 2023 δν ξεκίνησε ιδανικά... πολλά καταστήματα κάνουν παράπονα για ελάχιστες παραγγελίες μιας και ο κόσμος δεν εχει λεφτά...να δούμε 1 Μαρτίου πόσα καταστήματα θα μείνουν...αν δεν πληρώσεις, σταματάει να φαίνεται το κατάστημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, arxontas2323 είπε

Είτε έχεις αυξήσει τς πωλήσεις σου είτε όχι αυτοί το ζητάνε...το 2022 ήταν μια καλή χρονιά για πολλα καταστήματα...το 2023 δν ξεκίνησε ιδανικά... πολλά καταστήματα κάνουν παράπονα για ελάχιστες παραγγελίες μιας και ο κόσμος δεν εχει λεφτά...να δούμε 1 Μαρτίου πόσα καταστήματα θα μείνουν...αν δεν πληρώσεις, σταματάει να φαίνεται το κατάστημα...

Κοίτα σαν πλατφόρμα ζητάνε ένα ποσό εφάπαξ των 400 ευρώ που λες, φαντάζομαι δεν τους ενδιαφέρει το ποσό πουλάς για να το προσαρμόσει ανάλογα με τις πωλήσεις σου, τώρα είναι στην κρίση του καταστήματος να τα βάλει κάτω και να δει αν όντως τον συμφαιρει αυτό. Ξέρει επίσης ο Σκρουτζ ότι δεν υπάρχει άλλη εναλλακτική και πλουτίζει από αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Taoustaoys είπε

Κοίτα σαν πλατφόρμα ζητάνε ένα ποσό εφάπαξ των 400 ευρώ που λες, φαντάζομαι δεν τους ενδιαφέρει το ποσό πουλάς για να το προσαρμόσει ανάλογα με τις πωλήσεις σου, τώρα είναι στην κρίση του καταστήματος να τα βάλει κάτω και να δει αν όντως τον συμφαιρει αυτό. Ξέρει επίσης ο Σκρουτζ ότι δεν υπάρχει άλλη εναλλακτική και πλουτίζει από αυτό.

ζητάει ποσό εφαπαξ,ζηταει προμήθειες που φτάνουν το 16%(στον δικο μου κλαδο τουλαχιστον) και πλέον δεν παρέχει σωστές υπηρεσίες στα καταστήματα μιας και όλα τα αιτήματα κάνουν 1,5 μηνα για να απαντηθούν. Δυστυχώς είναι μονοπώλιο και βρήκε τον καλύτερο μήνα για να ζητήσει λεφτά!!Βέβαια παίζει να θέλει να δείξει τζίρους για να την (ξανά)πουλήσουν την πλατφόρμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Allan-Wake είπε

ας κραταει ναι. Αλλα θα ξερω οτι οταν αγοραζω απο τον BlackDemi που εχει 50 αξιολογησεις το κινητο θα ειναι οριτζιναλ και στην κατασταση που μου γραφει και θα ερθει στην πορτα μου με ασφαλεια. Ναι θελει καλη οργανωση και ατομα να δουλευουν 24 ωρες .

εσυ ναι άλλοι 99% θα στραφούν αλλού εκεί που ειναι φτηνά και ας την έχουν πατήσει ... καποιες νοοτροπίες δεν αλλάζουν σε καποιες χωρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...