Προς το περιεχόμενο

Skroutz: Διαθέσιμη η υπηρεσία αποστολής προϊόντων στην Ευρώπη


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να μην λέμε και ότι θέλουμε, σχετικά με την συνδρομή που δίνουν τα καταστήματα, αν δεν υπήρχε το Σκρουτζ θέλω να ξέρω ποιος θα αγόραζε από αυτά. Όχι γιατί δεν είναι καλά καταστήματα αλλά δεν θα γνώριζε κανείς την ύπαρξη τους. Στην αφάνεια θα ήταν τα περισσότερα με πολύ περιορισμένες πωλήσεις. Αν ήθελες να αγοράσεις κατι θα πήγαινες απευθείας σε media, kotsov, ikea κτλ. η σε κάποιο τοπικό της περιοχής σου που ισως γνωριζες. Σιγά μην έψαχνες αλλου, ειδικά σε άλλες περιοχές. 

Το ίδιο ισχύει και για το efood. Εκεί που διαφορετικα θα αγόραζα από 2-3 επιχειρήσεις, μέσα από την πλατφόρμα έχω ψωνίσει από 10 διαφορετικές. 

Λόγω των κρατήσεων / συνδρομής που έχουν αυτές οι πλατφόρμες σίγουρα το κέρδος της επιχειρησης θα είναι μειωμένο αλλά παραμένει κέρδος που διαφορετικά δεν θα είχαν. Αν δεν τις συμφερε δεν θα έμεναν εκεί. Μπορεί να θέλουν υψηλότερα κέρδη όπως και η κάθε επιχείρηση αλλά από την στιγμή που θα έχουν έστω και ένα μικρό κέρδος που διαφορετικά δεν θα είχαν, δεν πρόκειται να πάνε πουθενά. 

Το Σκρουτζ την μεγαλύτερη ζημιά την έχει κάνει στις μεγάλες αλυσίδες. Αν δεν υπήρχε αυτό, τα έσοδα τους θα ήταν πολλαπλάσια. 

Επεξ/σία από eskimoos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το τι κανει και τι δεν κανει το skroutz για τα καταστηματα δεν το ξερω.

Αυτο που ξερω ειναι πως εγω και οι γονεις μου, εχουμε γλυτωσει 100αδες ευρω τοσα χρονια που το χρησιμοποιουμε.

Επεξ/σία από ardi21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος φωστήρας το σκέφθηκε αυτό??

Όλη η Ευρώπη σχεδόν, πλην της χρεωκοπημενης Ελλάδας έχει πρόσβαση στο Amazon και με prime...παράδοση ακόμη και αυθημερόν. 

Γαλλία με ΦΠΑ 19% είμαι κοντινότερος στις ΗΠΑ, ειδικά σε tech αγαθά από οποιονδήποτε άλλο. Τι να τον κάνω τον ελληνικό κατάλογο και την ελληνική...μεταφορική..??😂😂

Επίσης να σταματήσει κάπου αυτό το μύθευμα περί ελληνικών προϊόντων που τάχα μου είναι απρόσιτα στο εξωτερικό. Δεν παίζει. Υπάρχουν τα πάντα. Και σε καλύτερες τιμές μπορώ να πω. Βρώσιμα είδη και διαφορα τρόφιμα ψυγείου και ο,τι και καλά ονομάζει ο άλλος "παραδοσιακό προϊόν", μια χαρά υπάρχουν είτε από τον μεγάλο Έλληνα διανομέα είτε ως white label στο super market, είτε με το ξένο brand Γαλλικό, Γερμανικό κλπ...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Ghost.Dog είπε

Ποιος φωστήρας το σκέφθηκε αυτό??

Όλη η Ευρώπη σχεδόν, πλην της χρεωκοπημενης Ελλάδας έχει πρόσβαση στο Amazon και με prime...παράδοση ακόμη και αυθημερόν. 

 

Άλλος σοφολογιότατος που αισθάνεται ανώτερος και βρίζει τον τόπο του... Καλά κρουασάν αδερφέ, όσο ξύδι να βγάζεις, μέλι να γίνεται εδώ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, makedon1 είπε

Άλλος σοφολογιότατος που αισθάνεται ανώτερος και βρίζει τον τόπο του... Καλά κρουασάν αδερφέ, όσο ξύδι να βγάζεις, μέλι να γίνεται εδώ....

ευχαριστώ για το σοφολογιότατος. Μάλλον βιάστηκες όμως φίλε μου να με χαρακτηρίσεις. Δεν έβρισα τον τόπο μου, έκρινα μια απόφαση της εταιρείας Σκρουτζ, όπως είναι το θέμα του άρθρου. Τίποτα περισσότερο. Καθόλου ανώτερος δεν αισθάνομαι - μάλλον το αντίθετο. Επειδή η (οικονομική) κρίση με διέλυσε, θεωρώ πως μπορώ να πω τη λέξη "χρεωκοπημένη". Δεν είναι χαρακτηρισμός, είναι η οικονομική κατάσταση του τόπου, όπως την λένε οι αριθμοί.  Μακάρι εσύ να έμεινες ανέγγιχτος από αυτή.
Και επειδή κι εσύ ειρωνεύτηκες τη Γαλλία (καλά κρουασάν...) θα σου πω πως εκτός από κρουασάν έχουν και Ραφάλ, και Μπελάρα κι ένα σωρό από τα αυτοκίνητα που οδηγούμε όλοι μας. Επίσης μας ενισχύουν οικονομικά. Επίσης είναι πιθανόν ο μόνος ισχυρός σύμμαχος που έχουμε, παγκοσμίως. 

Να είσαι καλά.
(υγ. κι εγώ Μακεδόνας είμαι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/2/2023 στις 11:31 ΜΜ, Taoustaoys είπε

Δεν το ήξερα, αλλά φαντάζομαι ότι αύξησαν τις πωλήσεις τους παρά πολύ, αλλιώς δεν θα τα πλήρωναν και επίσης αν δεν ήταν στο Σκρουτζ δεν θα τα ήξεραν πόλοι .

Να σου πω εγώ που δουλεύω μαζί τους. Παλεύω 4 μήνες, ναι 4 μήνες, για να προβάλλω τα προϊόντα μου. Δεν μου τα ανεβάζουν, δεν τα ελέγχουν. Δεν απαντάνε ΠΟΤΈ στα ticket, τηλέφωνο δεν μπορείς να βρεις κάποιον να μιλήσεις. Και πότε δεν σε βοηθάνε να τα ανεβάσεις γρήγορα αλλά βάζουν συνεχώς προβλήματα. Αυτοί θέλουν προϊόντα τα οποία υπάρχουν για να μην κάθονται να ψάχνουν κάθε φορά αλλά και για υπάρχει ανταγωνισμός. Μου έβαζαν τα προϊόντα με προϊόντα άλλης εταιρείας (σεντόνια) απλά επειδή κάποιος τα είδε παρόμοια. Άλλοι περνάνε τα προϊόντα ως οκ και μετά από κάποιο διάστημα έρχεται άλλος και τα κόβει. Ή τα κόβει ένας και ο άλλος τα περνάει. Επίσης, όταν μπήκα μέσα, πλήρωσα ένα ποσό εφάπαξ για να φαίνομαι στην πλατφόρμα τους. Άπαξ, χωρίς συνδρομή. Μετά από μερικούς μήνες, το έκαναν συνδρομητικό αλλάζοντας ΜΌΝΟΙ ΤΟΥΣ τους όρους του συμφωνητικού που είχαμε υπογράψει. Δεν μπορείς να κάνεις κάτι συνδρομητικό τόσο απλά. Με την συνδρομή που βάζουν, βασικά θέλουν να βγάλουν από το σκρουτζ αυτούς που έχουν λίγες παραγγελίες τον μήνα γιατί δεν συμφέρει εάν έχεις λίγες παραγγελίες να πληρώνεις και συνδρομή και ποσοστά επί των πωλήσεων. Ειδικά εάν έχεις εμπορεύματα χαμηλής αξίας, ακόμη και 400 παραγγελίες τον χρόνο να έχεις, σου βγαίνει 1 ευρώ η παραγγελία. Το μικρό μαγαζί δεν το αντέχει για προϊόντα μικρής αξίας. Ευνοούνται όσοι είναι χρονιά στο σκρουτζ γιατί οι νέοι θα χρειαστεί πολύ χρήμα για να ανταγωνιστουν τους άλλους. Ειδικά εάν έχεις κάποιο προϊόν που δεν υπάρχει στην αγορά αλλά φέρνεις κάτι για πρώτη φορά, άστα... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, james01gr είπε

Να σου πω εγώ που δουλεύω μαζί τους. Παλεύω 4 μήνες, ναι 4 μήνες, για να προβάλλω τα προϊόντα μου. Δεν μου τα ανεβάζουν, δεν τα ελέγχουν. Δεν απαντάνε ΠΟΤΈ στα ticket, τηλέφωνο δεν μπορείς να βρεις κάποιον να μιλήσεις. Και πότε δεν σε βοηθάνε να τα ανεβάσεις γρήγορα αλλά βάζουν συνεχώς προβλήματα. Αυτοί θέλουν προϊόντα τα οποία υπάρχουν για να μην κάθονται να ψάχνουν κάθε φορά αλλά και για υπάρχει ανταγωνισμός. Μου έβαζαν τα προϊόντα με προϊόντα άλλης εταιρείας (σεντόνια) απλά επειδή κάποιος τα είδε παρόμοια. Άλλοι περνάνε τα προϊόντα ως οκ και μετά από κάποιο διάστημα έρχεται άλλος και τα κόβει. Ή τα κόβει ένας και ο άλλος τα περνάει. Επίσης, όταν μπήκα μέσα, πλήρωσα ένα ποσό εφάπαξ για να φαίνομαι στην πλατφόρμα τους. Άπαξ, χωρίς συνδρομή. Μετά από μερικούς μήνες, το έκαναν συνδρομητικό αλλάζοντας ΜΌΝΟΙ ΤΟΥΣ τους όρους του συμφωνητικού που είχαμε υπογράψει. Δεν μπορείς να κάνεις κάτι συνδρομητικό τόσο απλά. Με την συνδρομή που βάζουν, βασικά θέλουν να βγάλουν από το σκρουτζ αυτούς που έχουν λίγες παραγγελίες τον μήνα γιατί δεν συμφέρει εάν έχεις λίγες παραγγελίες να πληρώνεις και συνδρομή και ποσοστά επί των πωλήσεων. Ειδικά εάν έχεις εμπορεύματα χαμηλής αξίας, ακόμη και 400 παραγγελίες τον χρόνο να έχεις, σου βγαίνει 1 ευρώ η παραγγελία. Το μικρό μαγαζί δεν το αντέχει για προϊόντα μικρής αξίας. Ευνοούνται όσοι είναι χρονιά στο σκρουτζ γιατί οι νέοι θα χρειαστεί πολύ χρήμα για να ανταγωνιστουν τους άλλους. Ειδικά εάν έχεις κάποιο προϊόν που δεν υπάρχει στην αγορά αλλά φέρνεις κάτι για πρώτη φορά, άστα... 

Ναι, μου έχει απαντήσει και άλλος άνθρωπος πως δουλεύουν εκεί στο Σκρουτζ, εγώ δεν είμαι πωλητής και δεν έχω ιδέα τι παίζει, πήγα με την "λογική" που λέει πληρώνω το Σκρουτζ για να αυξήσω και τις πωλήσεις μου αλλά καταλαβαίνω από πόλους εδώ μέσα ότι δεν ισχύει αυτό τελικά και ότι δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο το κέρδος από το Σκρουτζ για μικρομεσαίες επιχειρήσεις, καταλήγουμε στο ότι είναι ακόμα μια εταιρεία που απευθύνεται μόνο σε όσους τα έχουν. Κλασικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Taoustaoys είπε

Ναι, μου έχει απαντήσει και άλλος άνθρωπος πως δουλεύουν εκεί στο Σκρουτζ, εγώ δεν είμαι πωλητής και δεν έχω ιδέα τι παίζει, πήγα με την "λογική" που λέει πληρώνω το Σκρουτζ για να αυξήσω και τις πωλήσεις μου αλλά καταλαβαίνω από πόλους εδώ μέσα ότι δεν ισχύει αυτό τελικά και ότι δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο το κέρδος από το Σκρουτζ για μικρομεσαίες επιχειρήσεις, καταλήγουμε στο ότι είναι ακόμα μια εταιρεία που απευθύνεται μόνο σε όσους τα έχουν. Κλασικά. 

Το πρόβλημα με αυτούς είναι πως σε αναγκάζουν πλέον να μπεις στο marketplace μόνο. Όσοι μπήκαν πριν 2 χρόνια, πρόλαβαν να κάνουν πράγματα. Κι να ανεβάσουν δικά τους προϊόντα εύκολα, και να μην μπουν αποκλειστικά στο marketplace αλλά και να φτιάξουν κριτικες. Πως μπορώ να ανταγωνιστώ κάποιον που πουλάει απευθείας από το κατάστημα του στο σκρουτζ όταν εμένα το σκρουτζ με υποχρεώνει να χρησιμοποιώ την μεταφορική του που στον καταναλωτή έχει τριπλάσιο κόστος από μια κανονική κουριερ; 13.80 μεταφορικά το δικό μου προϊόν και 3 ευρώ του άλλου γιατί το στελνει από το μαγαζί του. Δεν μπορώ να κατεβάσω την τιμή για να ανταγωνιστώ τον άλλον και το σκρουτζ να εισπράττει υπεραξία παιρνοντας προμήθεια από εμένα και κάνοντας τον μεσάζοντα με την acs στην μεταφορά στην επαρχία. Συνεργάζομαι απευθείας με την acs, δεν πουλάς αυτό που αγοράζεις, αλλά το πουλάς υπερβολικά ακριβά ενώ ούτε στην Αθήνα το δικό του δίκτυο ειναι φθηνό. Έχει πολλές αδυναμίες το σκρουτζ, εάν συνεργαστεί μαζί του κάποιος θα καταλάβει τι γίνεται. Δεν ειναι καθόλου φιλικό στον επαγγελματία και δεν αντιλαμβάνονται πως χωρίς τους επαγγελματίες δεν... Αυτό που μου δίνουν να καταλάβω είναι πως στους επαγγελματίες είναι 'εάν θες, αν δεν θες φεύγεις'. Ο τρόπος που μου απάντησαν όταν διαμαρτυρηθηκα για την συνδρομή, απλά δεν υπάρχει. Υπάρχει θέμα αντίληψης όταν δεν καταλαβαίνεις πως πρέπει να φέρεσαι σε πελάτη και πως πρέπει να του μιλάς. 

Επεξ/σία από james01gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, james01gr είπε

Το πρόβλημα με αυτούς είναι πως σε αναγκάζουν πλέον να μπεις στο marketplace μόνο. Όσοι μπήκαν πριν 2 χρόνια, πρόλαβαν να κάνουν πράγματα. Κι να ανεβάσουν δικά τους προϊόντα εύκολα, και να μην μπουν αποκλειστικά στο marketplace αλλά και να φτιάξουν κριτικες. Πως μπορώ να ανταγωνιστώ κάποιον που πουλάει απευθείας από το κατάστημα του στο σκρουτζ όταν εμένα το σκρουτζ με υποχρεώνει να χρησιμοποιώ την μεταφορική του που στον καταναλωτή έχει τριπλάσιο κόστος από μια κανονική κουριερ; 13.80 μεταφορικά το δικό μου προϊόν και 3 ευρώ του άλλου γιατί το στελνει από το μαγαζί του. Δεν μπορώ να κατεβάσω την τιμή για να ανταγωνιστώ τον άλλον και το σκρουτζ να εισπράττει υπεραξία παιρνοντας προμήθεια από εμένα και κάνοντας τον μεσάζοντα με την acs στην μεταφορά στην επαρχία. Συνεργάζομαι απευθείας με την acs, δεν πουλάς αυτό που αγοράζεις, αλλά το πουλάς υπερβολικά ακριβά ενώ ούτε στην Αθήνα το δικό του δίκτυο ειναι φθηνό. Έχει πολλές αδυναμίες το σκρουτζ, εάν συνεργαστεί μαζί του κάποιος θα καταλάβει τι γίνεται. Δεν ειναι καθόλου φιλικό στον επαγγελματία και δεν αντιλαμβάνονται πως χωρίς τους επαγγελματίες δεν... Αυτό που μου δίνουν να καταλάβω είναι πως στους επαγγελματίες είναι 'εάν θες, αν δεν θες φεύγεις'. Ο τρόπος που μου απάντησαν όταν διαμαρτυρηθηκα για την συνδρομή, απλά δεν υπάρχει. Υπάρχει θέμα αντίληψης όταν δεν καταλαβαίνεις πως πρέπει να φέρεσαι σε πελάτη και πως πρέπει να του μιλάς. 

Θα συμφωνήσω μαζι σου... δυστυχώς σε πολλά πράγματα ειναι απαράδεκτοι...εμενα στο τικετ που τους έστειλα,μ απάντησαν οτι προσπαθούν να βελτιώσουν την πλατφόρμα απο το 2005 κτλ κτλ,η απάντηση μου ήταν απο 1 Μαρτίου θα μου απαντάτε εντός 24ωρου με τα λεφτά που θα πάρετε απο μένα;και περιμένω απάντηση 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ νομίζω ότι θέλουν να διώξουν τους μικρούς από την πλατφόρμα.

Με καμιά 500αριά παραγγελίες το 2022 και τζίρο 15.000 δε συμφέρει με τίποτα.
Το κέρδος στα τάρταρα και το ολιγοπωλιακό "νταβατζιλίκι" έρχεται να προστεθεί στις ήδη ακριβές προμήθειες της υπηρεσίας. Στα δικά μου προϊόντα η προμήθεια είναι από 9-12% σύν 2,7% περίπου (το 400άρι)
Αυτό το κόστος πάει άμεσα στον πελατη λιανικής.

Και φυσικά δεν θέλω τζάμπα υπηρεσία.  Θέλω με λογικό κόστος.
Αν μείνουν 9.000 καταστήματα, επί 400€ είναι 3.600.000  ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΤΗΣΙΑ (και όχι εφάπαξ) ΣΥΝΔΡΟΜΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεκάθαρα θελει να μειώσει το φόρτο εργασίας της πλατφόρμας,και να κρατήσει τις ίδιες ή και καλύτερες αποδόσεις.

Προφανώς,δε θέλει τα μαγαζιά που δημιουργούν πρόβλημα σε αυτό,δηλαδή αυτά με τις λίγες αποστολές και τα διαφορετικά προϊόντα.

Δεν μπορειτε να κανετε κατι για αυτό,πέρα απο το να κοιταξετε προς best price.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Nera1 είπε

ξεκάθαρα θελει να μειώσει το φόρτο εργασίας της πλατφόρμας,και να κρατήσει τις ίδιες ή και καλύτερες αποδόσεις.

Προφανώς,δε θέλει τα μαγαζιά που δημιουργούν πρόβλημα σε αυτό,δηλαδή αυτά με τις λίγες αποστολές και τα διαφορετικά προϊόντα.

Δεν μπορειτε να κανετε κατι για αυτό,πέρα απο το να κοιταξετε προς best price.

Ναι αλλά πόσα καταστήματα έχουν τόσες πολλές παραγγελίες; γιατί καταλαβαίνεις πως εάν δεν φαίνονται και πολλά καταστήματα στο σκρουτζ, χάνει. Το θέμα είναι να υπάρχει ανταγωνισμός. Μιλάμε για να μπεις στο marketplace πλέον πρέπει να έχεις 3 χρόνια λειτουργίας ως κατάστημα και με αρκετές χιλιάδες τζίρο. Τι συμφέρον έχει να μπει ένα κατάστημα στο σκρουτζ όταν έχει ήδη 3 χρόνια λειτουργίας; έχω κάποιες χιλιάδες παραγγελίες τον χρόνο μόνος μου. Μπαίνω εκεί για να μεγαλώσω την προβολή. Όταν μου κόβεις τα προϊόντα μου, καθυστερείς να μου τα ανεβάσεις, να έχω 50 & 100 αταξινιμητα, να σε πληρώνω και να μου φέρνεις 10 παραγγελίες την βδομάδα, θα με διώξεις και θα με στείλεις αλλού. Και πρέπει να προσέχεις πάντα με ποιον μιλάς, πρεπει να είσαι ευγενής, μικρός μεγάλος πελάτης, οποίος και εάν είμαι. Τα χρήματα που ζητάει το σκρουτζ συν την προμήθεια που μου παίρνει, εάν τα ρίξω σε διαφήμιση, έχω καλύτερα αποτελέσματα. Αλλά έπρεπε να μπω για να το δω. Νέα καταστήματα δεν μπαίνουν και εάν μπαίνουν θα μπαίνουν από την πίσω πόρτα. 

Επίσης, δεν μπορείς να μου πουλάς μια υπηρεσία, να την αγοράζω και εκ των υστέρων να μου επιβάλεις συνδρομή. Σα να αγοράσεις ρούχο και μετα από ένα σημείο να σου ζητάει ο Valentino συνδρομή για να το φοράς. Είναι λογικό; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη,αν δεν θες να πληρωσεις τη συνδρομή,σταματάς την υπηρεσία.Ειχατε συμβόλαιο για 5 χρόνια,και άλλαξε μονομερώς με την προσθήκη συνδρομής;

Και όχι,το σκρουτζ δε χάνει,σε τζίρο,σε κέρδη,σε ο,τι θελουν να ανεβασουν τελοσπαντων ,για αυτό έβαλε τη συνδρομή.

Αυτό συζητάμε,πως τα καταστήματα με ψ αποστολές ,ειναι φύρα.Απασχολούν τους υπάλληλους της πλατφόρμας,που γενικα υπαρχει και ελλειψη σε εξειδικευμένο προσωπικο,για 10%ψ τζιρο.Ε, στρατηγική τους , αυτό να σταματησει να συμβαίνει.Αυτό είπε στην ανακοινωση ο COO.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Nera1 είπε

Συγγνώμη,αν δεν θες να πληρωσεις τη συνδρομή,σταματάς την υπηρεσία.Ειχατε συμβόλαιο για 5 χρόνια,και άλλαξε μονομερώς με την προσθήκη συνδρομής;

Και όχι,το σκρουτζ δε χάνει,σε τζίρο,σε κέρδη,σε ο,τι θελουν να ανεβασουν τελοσπαντων ,για αυτό έβαλε τη συνδρομή.

Αυτό συζητάμε,πως τα καταστήματα με ψ αποστολές ,ειναι φύρα.Απασχολούν τους υπάλληλους της πλατφόρμας,που γενικα υπαρχει και ελλειψη σε εξειδικευμένο προσωπικο,για 10%ψ τζιρο.Ε, στρατηγική τους , αυτό να σταματησει να συμβαίνει.Αυτό είπε στην ανακοινωση ο COO.

Ναι, ήταν συμβόλαιο με εφάπαξ πληρωμή και το έκαναν μονομερως ανανέωση για συνδρομή βάζοντας μέσα ως πακέτο πως μπορείς πλέον να μεταφέρεις την αποθήκη σου σε μέρος του σκρουτζ και να γίνεται fulfilled by skroutz. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν έχει ιδιαίτερη σημασία..είχατε συμβόλαιο για 5 χρόνια  π.χ. και άλλαξε μονομερώς;Χωρίς να λήξει;

6 ώρες πριν, james01gr είπε

Ναι, ήταν συμβόλαιο με εφάπαξ πληρωμή και το έκαναν μονομερως ανανέωση για συνδρομή βάζοντας μέσα ως πακέτο πως μπορείς πλέον να μεταφέρεις την αποθήκη σου σε μέρος του σκρουτζ και να γίνεται fulfilled by skroutz. 

Αντιγραφει μοντελο αμαζον,για να πωληθει στην αμαζον όταν ερθει Ελλάδα.

Στη θέση τους,θα είχα αλλάξει και το όνομα ηδη:D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...