Προς το περιεχόμενο

Η ΕΕ φέρεται να απηύθυνε επίσημη προειδοποίηση στη Microsoft για τη συμφωνία με τη Activision Blizzard


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

49 minutes ago, sndev said:

Το σεντόνι δεν ήταν για την επιλογή αλλά για την διαφορετικότητα στα θέλω κ τις ανάγκες

Σε αυτό συμφωνώ εννοείται. 

Άλλωστε και εγώ έχω βάλει game pass αλλά μια χαρά συνεχίζω και αγοράζω παιχνίδια, ακόμα και μερικά που είναι μέσα στη συνδρομή.

Ούτε φυσικά είναι χαζός όποιος αγοράζει τα παιχνίδια που του αρέσουν στην τιμή που αυτός θεωρεί ότι αξίζουν. Αυτά είναι βλακείες. 

1 hour ago, Chocobo said:

Όταν μας λες περιμένεις Lies of P και Wo Long αλλά δεν αναφέρεις Bloodborne ως ένα απο τα 4 sony games που σε ενδιαφέρουν κάπου μπάζει όλο αυτό..

Μα έγραψε για παιχνίδια που έρχονται. 

Βγαίνει καινούριο Bloodborne? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Chocobo είπε

Quiz : τι έχει η Sony το οποίο είναι soulsborne game όπως το αναμενόμενο Wo Long(τύπου soulsborne) και μοιάζει με το Lies of P  αλλά εσένα δεν σου αρέσει ?

Όταν μας λες περιμένεις Lies of P και Wo Long αλλά δεν αναφέρεις Bloodborne ως ένα απο τα 4 sony games που σε ενδιαφέρουν κάπου μπάζει όλο αυτό..

Σου δίνω δικιο γιατι δεν το εθεσα οπως πρεπει. Τα souls games δεν μου άρεσαν ποτε. Αλλά επειδη το Elden Ring, περιέργως μου άρεσε, θελω πλεον να δοκιμάσω περισσοτερα. Βάλε λοιπον οπου 4 παιχνιδια για το PS βάλε 5. Ισχύουν και παλι οσα εγραψα ομως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, TutaKachun είπε

Αυτο που εγραψα απευθυνεται σε οσους ειναι τελειως ισοπεδωτικοι και γραφουν βλακειες οπως το gamepass ειναι μουσειο δεν εχει παιχνιδια κτλ

Απο οτι θα δεις σε quote πανω πανω στην 2η σελιδα, δεν γραφει μονο η μια μερια οτι δεν εχει παιχνιδια να παιξει η αλλη. Κυριολεκτικα πλεον και το extra προσφερει παρομοιο αριθμο games, με το premium αρκετα παραπανω. Αρα το θεμα ειναι πλεον υποκειμενικο. 

4 ώρες πριν, TutaKachun είπε

Η αλλη πλευρα απο το 2018 τι έχει παιξει;

Σοβαρα? Επειδη δεν τα εχουμε σε μορφη game pass, δεν ειχαμε τι να παιξουμε? Εχει δωσει αρκετα διαμαντια στα δωρεαν καθε μηνα, που να θυμισω αυτα τα κραταμε για παντα (πχ control που δεν ειναι πλεον διαθεσιμο στο GP ;) ).

Οποτε πιστεψε με, εχουμε παιξει. Επισης, θα επρεπε να ξερεις οτι η Sony, οτι παιχνιδια βγαζει ειναι αρκετα δεκαδων ωρων. Οποτε, δεν ειναι οτι σημερα θα ξεκινησω το high on life, και μεθαυριο το Hi-Fi

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Chocobo είπε

Quiz : τι έχει η Sony το οποίο είναι soulsborne game όπως το αναμενόμενο Wo Long(τύπου soulsborne) και μοιάζει με το Lies of P  αλλά εσένα δεν σου αρέσει ?

Όταν μας λες περιμένεις Lies of P και Wo Long αλλά δεν αναφέρεις Bloodborne ως ένα απο τα 4 sony games που σε ενδιαφέρουν κάπου μπάζει όλο αυτό..

 

20230205_161857.gif

  • Like 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, TutaKachun είπε

Σου δίνω δικιο γιατι δεν το εθεσα οπως πρεπει. Τα souls games δεν μου άρεσαν ποτε. Αλλά επειδη το Elden Ring, περιέργως μου άρεσε, θελω πλεον να δοκιμάσω περισσοτερα. Βάλε λοιπον οπου 4 παιχνιδια για το PS βάλε 5. Ισχύουν και παλι οσα εγραψα ομως.

Ισχύουν όσα έγραψες κι συμφωνώ για αυτό και παρέθεσα μόνο αυτό γιατί μου έκανε εντύπωση.To pass είναι πολύ δυνατό value δεν σηκώνει συζήτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

 Επισης, θα επρεπε να ξερεις οτι η Sony, οτι παιχνιδια βγαζει ειναι αρκετα δεκαδων ωρων. Οποτε, δεν ειναι οτι σημερα θα ξεκινησω το high on life, και μεθαυριο το Hi-Fi

ναι αυτό το είδα και εγώ. την Δευτέρα το μεσημέρι εβαλα το ratchet και το βράδυ εβαλα το miles morales και την τρίτη έψαχνα τι να παιξω.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, chrisgewrgi είπε

 

20230205_161857.gif

Οτι τι ; Επειδή είναι παιχνίδι του 15’ ; Έχει κάποια σημασία ; Παραμένει απο τα καλύτερα της 10ετίας άνετα κιόλας.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

ναι αυτό το είδα και εγώ. την Δευτέρα το μεσημέρι εβαλα το ratchet και το βράδυ εβαλα το miles morales και την τρίτη έψαχνα τι να παιξω.

Επαιξες παιχνιδια 20+ ωρων, σε 10 ωριτσες? Μωρε μπραβο. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

Απο οτι θα δεις σε quote πανω πανω στην 2η σελιδα, δεν γραφει μονο η μια μερια οτι δεν εχει παιχνιδια να παιξει η αλλη. Κυριολεκτικα πλεον και το extra προσφερει παρομοιο αριθμο games, με το premium αρκετα παραπανω. Αρα το θεμα ειναι πλεον υποκειμενικο. 

Σοβαρα? Επειδη δεν τα εχουμε σε μορφη game pass, δεν ειχαμε τι να παιξουμε? Εχει δωσει αρκετα διαμαντια στα δωρεαν καθε μηνα, που να θυμισω αυτα τα κραταμε για παντα (πχ control που δεν ειναι πλεον διαθεσιμο στο GP ;) ).

Οποτε πιστεψε με, εχουμε παιξει. Επισης, θα επρεπε να ξερεις οτι η Sony, οτι παιχνιδια βγαζει ειναι αρκετα δεκαδων ωρων. Οποτε, δεν ειναι οτι σημερα θα ξεκινησω το high on life, και μεθαυριο το Hi-Fi

 

Ρε φιλαράκι, σοβαρά τώρα. Το PS+ Premium που λες είναι το rebadged PS Now, το οποίο τόσα χρόνια άπατο ήταν σε συνδρομητές και έχεις το θράσος (ή έστω θάρρος στην καλύτερη) να το συγκρίνεις με το Game Pass Ultimate;

Σε τι ακριβώς;

- Στις day one κυκλοφορίες 1st party (που δεν φεύγουν ποτέ) και 3rd party;

- Στον χειρισμό της κάθε υπηρεσίας στο πως παίζουν και αν παίζουν παιχνίδια παλαιότερων κονσολών, σε ανάλυση - σε βελτιώσεις στο framerate - στο HDR έστω και fake  ή

- Στο streaming σε mobile συσκευές με χειρισμό φτιαγμένες για αυτές (touch controls),

- Στο αν σου δίνει την last gen ή next gen έκδοση και λες και από πάνω ότι το θέμα είναι πλέον υποκειμενικό; 

Και όλο αυτό βασισμένο στην ρητορική (που είναι αναίτια και λάθος για μένα) ότι το game pass είναι ποσότητα - άρα επειδή έχει και η άλλη υπηρεσία ποσότητα είμαστε ίσα βάρκα ίσα πανιά;

Ούτε καν.

Τέλος πάντων δεν με ενδιαφέρει η άποψη σου - γιατί είναι άποψη σου, ούτε έχω χρόνο και όρεξη να μπλέξουμε σε list wars. Υποκειμενικά για σένα μπορεί το Premium να είναι καλύτερο  - αντικειμενικά για την πλειοψηφία του κόσμου και του τύπου κλπ κλπ - μάλλον όχι. Αν έτσι πιστεύεις - δικαιώμα σου, αλλά αυτό που γράφεις είναι τόσο άκυρο όσο το να πει κάποιος ότι το Games with Gold είναι καλύτερο από το PS+ Essentials (πλέον) κατά την άποψή μου.

Από εκεί και πέρα το θέμα μας είναι άλλο όσον αφορά το αντικείμενο του θέματος:

Ότι η Sony έχει βάλει λυτούς και δεμένους να ακυρωθεί η συγχώνευση με την Activision για να πετύχει τι; Να μην χάσει το COD. Μα έχουμε ήδη φθάσει στα 10 χρόνια γραπτής και μη, "λευκής" επιταγής από την MS για τις SONY/NINTENDO και ακόμα δεν έφτασε η διαδικασία στο στάδιο που οι ρυθμιστικές αρχές θα βγάλουν τα όποια πορίσματα και θα ζητήσουν πραγματικές - γραπτές διαβεβαιώσεις.

Οπότε δεν καταλαβαίνω σε ποιο σύμπαν, για ποιο καταραμένο λόγο, να στερηθώ εγώ άσε το COD, το DIABLO 4 να μην είναι στην συνδρομή μου στο Game Pass, στο xbox, στο pc, στο κινητό, στο switch, στην TV μου ή και στην τοστιέρα μου;

Επειδή η Sony βγάζει (ψευδώς) όλα τα studio της ανίκανα, στην ουσία, να φτιάξουν αντικαταστάτη του COD και μάλιστα την ίδια στιγμή που εξαγόρασε το 2ο ίσως πιο δημοφιλές FPS studio ΚΑΙ online service a.k.a. DESTIΝΥ;

Σοβαρά τώρα;

Για την συγκεκριμένη εξαγορά αυτό που βλέπουμε είναι θέατρο του παραλόγου με αντικειμενικά στοιχεία και όλο αυτό είναι αποκύημα νοσηρών πολιτικών και το σύμπλεγμά τους με το "big tech".

Επεξ/σία από Steele
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Επαιξες παιχνιδια 20+ ωρων, σε 10 ωριτσες? Μωρε μπραβο. 

image.png.378ab5f18c04e39773441453f20c77b8.png

image.png.50afab5480bd7715cfbe3a3752bdd85e.png

 

VS

 

image.png.567ff9dcc8a40226f432a2d99f0f6d43.png

 

image.png.2b5936a76009681a35dc0897544b0d06.png

 

Λογικό το σχόλιο του φίλου... πριν καν βάλουμε το κόστος στην εξίσωση.

 

Αλλά με προσπερνάς - γιατί δεν σχολιάζεις ότι είναι για όλους τους gamer pro - consumer το COD/DIABLO κτλ κτλ να μπει στο Game Pass? 

@SabotazNicάσε τα γελάκια και έλα στο δια ταύτα - θα σου λείψει (που δεν θα λείψει) το COD από το PlayStation?

Τι κρύβει η Sony και τι φοβάται?

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, filip123go είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Αυτός ήταν ο σκοπός εξαρχής. 

 

Έτσι ακριβώς αλλιώς δεν υπάρχει τραφικ στη σελίδα. Λογικό είναι. Βομβαρδιζομαστε από "αλεσμένη" τροφή (βίντεο και εικόνες από παντού), η ντοπαμίνη βαράει κόκκινο, ποιος να κάτσει να διαβάζει πια ειδήσεις; Άντε να είμαστε αρχές 00's εκεί γινόταν χαμός με την ενημέρωση! Τώρα όμως είναι προϊστορία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...