Προς το περιεχόμενο

Επίδομα 300 ευρώ από ΔΥΠΑ για μακροχρόνια άνεργους (άνω των 5 χρόνων), που έχουν κάνει ΑΣΔ?


petran66

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Θέλω να ρωτήσω-αν ξέρει κανείς-γι αυτό που αναφέρω στον τίτλο. Είμαι άνεργος πάνω από 5 χρόνια, έχω κάνει και ψηφιακό ατομικό σχέδιο δράσης και έκανα αίτηση στη ΔΥΠΑ (πρώην ΟΑΕΔ) από τις 19/1/23 για το εφάπαξ επίδομα των 300 ευρώ και ακόμα τίποτα! Στη κατάσταση της αίτησης γράφει ακόμα ότι έχει καταγραφεί και επεξεργάζεται! Από την αρχή αυτό γράφει! Έχω τσεκάρει αν έγραψα σωστά τον επικαιροποιημένο λογαριασμό τραπέζης κλπ.και είναι όλα οκ!! Υποτίθεται, ότι μετά τον έλεγχο που κάνουν, σου βάζουν τα λεφτά αυτόματα στο λογαριασμό σου! Υπάρχει περίπτωση να την απέρριψαν και απλώς να μη προχωράει παρακάτω? Αλλά πάλι, δε έπρεπε να γράφει απορρίφθηκε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

03/02/2023 16:56:00                       ΑΙΤΗΣΗ ΣΕ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ

                   ΚΑΤΑΓΡΑΦΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΝΑΛΛΑΣΣΟΜΕΝΟ

Αυτα γραφει και σε μενα.

Μιλησα τωρα με φιλο που το εκανε και αυτος σε 3 μερες του εγκριθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Αλλα δεν τα εχει παρει ακομα.

 

Και σε μένα το ίδιο γράφει: 19/01/2023 18:30:18 ΑΙΤΗΣΗ ΣΕ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ  ΚΑΤΑΓΡΑΦΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΝΑΛΛΑΣΣΟΜΕΝΟ. Πέρασε αρκετό διάστημα, δε νομίζεις? Τι μπορεί να ελέγχουν άραγε? Ύστερα, αν δε πληρούσα τα κριτήρια, δε θα είχε ήδη απορριφθεί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, petran66 είπε

Και σε μένα το ίδιο γράφει: 19/01/2023 18:30:18 ΑΙΤΗΣΗ ΣΕ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ  ΚΑΤΑΓΡΑΦΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΝΑΛΛΑΣΣΟΜΕΝΟ. Πέρασε αρκετό διάστημα, δε νομίζεις? Τι μπορεί να ελέγχουν άραγε? Ύστερα, αν δε πληρούσα τα κριτήρια, δε θα είχε ήδη απορριφθεί?

Δουλευουν υπερβολικα εκει στο δημοσιο σαν τον κουμπαρο μου που παει για 4 ωρες και παιρνει και το tablet μαζι του γιατι δεν περναει η ωρα.

Δεν την εχουν δει ακομα την αιτηση σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LLLEFTERIS είπε

Δουλευουν υπερβολικα εκει στο δημοσιο σαν τον κουμπαρο μου που παει για 4 ωρες και παιρνει και το tablet μαζι του γιατι δεν περναει η ωρα.

Δεν την εχουν δει ακομα την αιτηση σου.

Ε καλά τώρα!! 🤣 Τόσα χρόνια τα ίδια...Αλλά πέρα από τη πλάκα, μακάρι να είναι αυτός ο λόγος μόνο...! Άντε να δούμε τι θα γίνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LLLEFTERIS είπε

Στο 1555 λενε οτι τα λεφτα θα μπουν σε 40-60 ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ ημερες. 🤪

Χαχαχα κατάλαβα!! Κατά τ άλλα γράφουν αυτόματα και άμεσα μπαίνουν, μετά από τον σχετικό έλεγχο βέβαια…!! Κι αυτοί ούτε την είδαν ακόμα!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, petran66 είπε

Χαχαχα κατάλαβα!! Κατά τ άλλα γράφουν αυτόματα και άμεσα μπαίνουν, μετά από τον σχετικό έλεγχο βέβαια…!! Κι αυτοί ούτε την είδαν ακόμα!! 

Καμία σχέση σε φίλο εγκρίθηκε και λεφτά δεν είδε.

Μόλις διάβασα ότι θα δώσουν τα λεφτά στο τέλος του μήνα.

Πιάνου μήνα;🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, LLLEFTERIS είπε

Καμία σχέση σε φίλο εγκρίθηκε και λεφτά δεν είδε.

Μόλις διάβασα ότι θα δώσουν τα λεφτά στο τέλος του μήνα.

Πιάνου μήνα;🤔

Ναι, αλλά εμένα γράφει ακόμα ότι είναι σε επεξεργασία!! Όσο για το φίλο σου, δε ξέρω τι να πω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, petran66 είπε

Ναι, αλλά εμένα γράφει ακόμα ότι είναι σε επεξεργασία!! Όσο για το φίλο σου, δε ξέρω τι να πω

Πηρα και εγω τηλεφωνο στο 1555 το οτι θα δωθουν τελος του μηνα που μαλλον αυτον που τρεχει ελεγαν ειναι χαλασμενο ιντερνετ δηλαδη οτι θελουν γραφδουν τα διαφορα site για 40-60 μερες μου ειπαν και εμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Πηρα και εγω τηλεφωνο στο 1555 το οτι θα δωθουν τελος του μηνα που μαλλον αυτον που τρεχει ελεγαν ειναι χαλασμενο ιντερνετ δηλαδη οτι θελουν γραφδουν τα διαφορα site για 40-60 μερες μου ειπαν και εμενα.

Δε κατάλαβα τι λες; Μιλάς γι αυτές που είναι εγκεκριμένες ήδη ότι θα τα πάρουν τέλος του μήνα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, petran66 είπε

Δε κατάλαβα τι λες; Μιλάς γι αυτές που είναι εγκεκριμένες ήδη ότι θα τα πάρουν τέλος του μήνα;

Στο ιντερνετ διαβασα οτι θα πληρωθει τελος του μηνα δεν εγραφε κατι για εγκεκριμενες η μη.

Στο τηλεφωνο στο 1550 μου ειπαν σε 40-60 μερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Στο ιντερνετ διαβασα οτι θα πληρωθει τελος του μηνα δεν εγραφε κατι για εγκεκριμενες η μη.

Στο τηλεφωνο στο 1550 μου ειπαν σε 40-60 μερες.

Για να δούμε…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...