Προς το περιεχόμενο

Ψηφιακός μετασχηματισμός - Αναβάθμιση ταμειακών μηχανώς και αντικατάσταση POS


ekrepali

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ingenico wl220 3g και Ταμειακή ICSi30 καμία διασύνδεση ακόμα...Μου είπε ο τεχνικός ότι περιμένουν νέο λογισμικό...και ότι θα πάρουν παράταση...άκουσον άκουσον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

23 λεπτά πριν, blasphemus είπε

Ingenico wl220 3g και Ταμειακή ICSi30 καμία διασύνδεση ακόμα...Μου είπε ο τεχνικός ότι περιμένουν νέο λογισμικό...και ότι θα πάρουν παράταση...άκουσον άκουσον

Σαν pos το συγκεκριμένο είναι αναβαθμισμένο λογικά για τη ταμειακή σου περιμένει αναβάθμιση το wl220 εχώ κανει πολλα τις τελευταίες μέρες και απροβλημάτιστα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μιλάμε για το ίδιο το είχα και εγω ingenico iwl 220 από cardlink.Εμενα δεν έπαιρνε αναβάθμιση έτσι μου είπε η cardlink.Το γύρισα πίσω και αγόρασα άλλο pos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, mariostavr είπε

Σαν pos το συγκεκριμένο είναι αναβαθμισμένο λογικά για τη ταμειακή σου περιμένει αναβάθμιση το wl220 εχώ κανει πολλα τις τελευταίες μέρες και απροβλημάτιστα.

Νομίζω το σκάλωμα είναι στην ICS ταμειακή... Αλλά πραγματικά κουράστηκα τόσο πολύ με αυτό το θέμα εδώ και 3 μήνες σχεδόν.Ειναι ανεπίτρεπτο να μη βγαίνει λογισμικό εφόσον είναι το POS εγκεκριμένο από την Mellon και την ΑΑΔΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και κάτι ακόμα αν έμενα Ταμειακή και POS είναι αναβαθμισμένα και εγκεκριμένα αλλά για τεχνικούς λόγους δεν έχουν διασυνδεθεί μέχρι 30 Απριλίου τότε τι γίνεται... βεβαιώνεται πρόστιμο απευθείας στο Taxis;Η απλά αρχίζουν οι έλεγχοι και ανάλογα την περίπτωση πέφτουν τα πρόστιμα... Τέτοια προχειρότητα και τόσο πίεση δεν είχαμε ποτέ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, giannos13 είπε

Γνωρίζει κανένας εάν κάνω μόνος μου την διασύνδεση, ενώ ο τεχνικός έχει δηλωμένο ραντεβού (αλλά δεν το βρίσκω για να δω εάν ισχύει & πότε είναι), εάν θα έχω θέμα;

Εκανα μόνος μου τη διασύνδεση 29/3 (μην μπορώντας να περιμένω άλλο) και ο τεχνικός με δήλωσε Σάββατο 30/3 για τυχαίο ραντεβού εντός Απριλίου.  
Την επόμενη εβδομάδα, τους κάλεσα (μετά από αρκετή αναμονή στο τηλέφωνο) για να τους ενημερώσω πως διασυνδέθηκα, ίσα για να μην μου έρθουν τελικά στο άκυρο και με χρεώσουν και την επίσκεψη. Μου είπαν πως είμαι από τους τυχερούς (επειδή τα κατάφερα και διασυνδέθηκα) και σε ερώτηση για τον αν χρειάζεται να κάνω κάτι για το ραντεβού, μου είπαν πως δήλωσαν μαζικά όσους πελάτες τους δεν είχαν διασυνδεθεί σε τυχαία ραντεβού για να μην έχουν πρόβλημα και πως δεν χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο.
(Δεν ξέρω τι ισχύει για άλλους τεχνικούς, και αν έχει αλλάξει κάτι από τότε)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, blasphemus said:

Ingenico wl220 3g και Ταμειακή ICSi30 καμία διασύνδεση ακόμα...Μου είπε ο τεχνικός ότι περιμένουν νέο λογισμικό...και ότι θα πάρουν παράταση...άκουσον άκουσον

Γενικά τα gprs/4g  έχουν θέμα,  κάποιες ταμειακές τα υποστηρίζουν άλλες όχι ακόμα.

Μετά θα έχεις και το ότι θα πρέπει κάθε φόρα πριν κόψεις απόδειξη να πατάς και σύνδεση απο το pos  ώστε να κάνει σύνδεση στην γέφυρα.

Σε αυτές που δουλεύω εγώ   την περασμένη βδομάδα βγάλανε αναβάθμιση σχετική για αρκετά μοντέλα,  όχι όμως όλες και οι ημερομηνίες πλησιάζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, dropap87 said:

Καλησπερα,

διασύνδεση ταμειακής Plastronic Aq Smart με pos Urovo i9100 της Παγκρητιας Τραπεζας, ειχε κανεις καμια επιτυχια;

Ο κατασκευαστής έχει την Παγκρήτια σε όχι με κόκκινα, ούτε καν περιμένεις Update

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω γεμίσει το τόπικ με ποσταρίσματα μου αλλά έχω μια τελευταία ερώτηση.

Αρχικά να πω τον πόνο μου....Έχω κάνει αίτηση για voucher από τέλη Φλεβάρη και σήμερα 2 μήνες μετά, και ενώ σε 4 εργάσιμες μέρες τελειώνει η προθεσμία και το φοβερό μας κράτος απειλεί με βαριά πρόστιμα, δεν έχει εκδοθεί ακόμα το ρημάδι το voucher...
Εν τέλει, μετά από τόσο άγχος (εάν θα προλάβουμε), βρήκα τον τεχνικό σήμερα και πλήρωσα και το πόσο του voucher και το έξτρα κόστος διασύνδεσης από την τσέπη μου, όπως ζήτησε ο τεχνικός, και είπα και ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ! 

Στην ερώτηση μου τώρα. O τεχνικός έκανε την διασύνδεση. Πως ξέρω ότι αυτό φαίνεται στην ΑΑΔΕ; Μπορώ να το δω κάπου; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπες εδω.Πας επιχειρησεις / EFTPOS συσκευές. Συνδεεσαι με τους κωδικους taxis.Αν φαινεται το pos σου και λεει κατασταση οκ εχει γινει η διασυνδεση.

https://www1.gsis.gr/tameiakes/myweb/esendN.php?FUNCTION=

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Μπες εδω.Πας επιχειρησεις / EFTPOS συσκευές. Συνδεεσαι με τους κωδικους taxis.Αν φαινεται το pos σου και λεει κατασταση οκ εχει γινει η διασυνδεση.

https://www1.gsis.gr/tameiakes/myweb/esendN.php?FUNCTION=

Λέει οκ
Σε ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εκανα VIVA WALLET χθες για να συνδεσω softPos με την ICSi30 ταμειακη μου αλλα στην ΑΑΔΕ δεν βλεπω καποιο POS σαν καταχωρημενο....πρεπει να κανω κατι?Γνωριζει καποιος ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, blasphemus είπε

παιδια εκανα VIVA WALLET χθες για να συνδεσω softPos με την ICSi30 ταμειακη μου αλλα στην ΑΑΔΕ δεν βλεπω καποιο POS σαν καταχωρημενο....πρεπει να κανω κατι?Γνωριζει καποιος ?

κάθε παρασκευή κάνει αυτόματα δήλωση η viva στην ααδε εαν είσαι ταυτοποιημένος και είναι όλα οκ με το account.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...