Προς το περιεχόμενο

Cosmote 100άρι FTTH δωρεάν αναβάθμιση σε 200άρι FTTH


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 18/02/2023 at 09:15, sarakinos said:

Εμένα με γειωσε στο chat επειδή έχω ήδη λέει ftth 🤔

ισχύει μόνο για FTTC.

9 minutes ago, nick_souvlaki said:

Εγώ έχω 100 με κουπόνι που λήγει σε 1.5μηνά. Παίζει να μπορέσω να πάρω αυτό με το 200 ή μπα;

αν είσαι σε FTTC λογικά ναι.

Επεξ/σία από greekfragma
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, greekfragma είπε

ισχύει μόνο για FTTC.

αν είσαι σε FTTC λογικά ναι.

FTTH...μπερδεύτηκα. Στον τίτλο δεν λέει για FTTH; Και λένε στα πρώτα σχόλια ότι ισχύει και για αυτούς που έχει λήξει το κουπόνι, το οποίο ήταν μόνο για FTTH...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, nick_souvlaki said:

FTTH...μπερδεύτηκα. Στον τίτλο δεν λέει για FTTH; Και λένε στα πρώτα σχόλια ότι ισχύει και για αυτούς που έχει λήξει το κουπόνι, το οποίο ήταν μόνο για FTTH...

καμία σχέση ο τίτλος και το θέμα με τη προσφορά 200άρας Cosmote μέσω FTTC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το εξής δίλημμά, έληξε η 100άρα VDSL με την Nova ή οποία με πήρε για ανανέωση με τα ίδια λεφτά (€26,90) και τις ίδιες παροχές. Παρεμπίπτοντος πιάνω τώρα 102Mbps. Η Cosmote μου δίνει FTTH 100άρα με €27,90 ή 200άρα €32,90. Δεν βρίσκω λόγο να πάω στην Cosmote σε FTTH για 100άρα. (δεν θα δω καμία διαφορά στην ταχύτητα, το ping δεν με ενδιαφέρει, δεν είμαι gamer) από την άλλη η Vodafone μου δίνει 100άρα VDSL μαζί με TV στα €26,50. Τείνω προς Vodafone ή προς Cosmote FTTH 200άρα βέβαια με €6,40/μήνα παρπάνω από Voda και χωρίς TV. Η άλλη επιλογή είναι να περιμένουμε κουπόνι και μέχρι πότε. Θα ήθελα τις γνώμες σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, greekfragma είπε

καμία σχέση ο τίτλος και το θέμα με τη προσφορά 200άρας Cosmote μέσω FTTC

Κάτσε γιατί νομίζω ότι τα μπλέξαμε... διαβάζω εδώ και είδα και σε άλλο φορουμ να λένε κάποιοι ότι η Cosmote τους έκανε αναβάθμιση δωρεάν το FTTH 100 XL χωρίς κουπόνι (32.9€ το μήνα) σε 200 XL αφού πήραν τηλέφωνο. Για αυτό ρωτάω... και λέω τι είπαν και πως μπας και το κανονίσω και εγώ γιατί σε λίγο μου λήγει το τωρινό FTTH συμβόλαιο με κουπόνι.

Επεξ/σία από nick_souvlaki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 minute ago, nick_souvlaki said:

Κάτσε γιατί νομίζω ότι τα μπλέξαμε... διαβάζω εδώ και είδα και σε άλλο φορουμ να λένε κάποιοι ότι η Cosmote τους έκανε αναβάθμιση δωρεάν το FTTH 100 XL χωρίς κουπόνι (32.9€ το μήνα) σε 200 XL αφού πήραν τηλέφωνο. Για αυτό ρωτάω... και λέω τι είπαν και πως μπας και το κανονίσω και εγώ γιατί σε λίγο μου λήγει το τωρινό FTTH συμβόλαιο με κουπόνι.

τσου....το FΤTC τους αναβάθμισαν. όσοι έχουν FTTH τρώνε άκυρο.

Επεξ/σία από greekfragma
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, walex είπε

Έχω το εξής δίλημμά, έληξε η 100άρα VDSL με την Nova ή οποία με πήρε για ανανέωση με τα ίδια λεφτά (€26,90) και τις ίδιες παροχές. Παρεμπίπτοντος πιάνω τώρα 102Mbps. Η Cosmote μου δίνει FTTH 100άρα με €27,90 ή 200άρα €32,90. Δεν βρίσκω λόγο να πάω στην Cosmote σε FTTH για 100άρα. (δεν θα δω καμία διαφορά στην ταχύτητα, το ping δεν με ενδιαφέρει, δεν είμαι gamer) από την άλλη η Vodafone μου δίνει 100άρα VDSL μαζί με TV στα €26,50. Τείνω προς Vodafone ή προς Cosmote FTTH 200άρα βέβαια με €6,40/μήνα παρπάνω από Voda και χωρίς TV. Η άλλη επιλογή είναι να περιμένουμε κουπόνι και μέχρι πότε. Θα ήθελα τις γνώμες σας

Ερώτηση... που σου έδωσε την προσφορά για 200 στα 32.9ευρώ; Σε κατάστημα; Το είδες κάπου; Αυτό ψάχνω.

3 λεπτά πριν, greekfragma είπε

τσου....το FΤTC τους αναβάθμισαν. όσοι έχουν FTTH τρώνε άκυρο.

Τι να πω... δεν ξέρω. Πάντως και εδώ το λένε αρκετοί COSMOTE Fiber (FTTH) - Σελίδα 772 - ADSLgr.com Community Forum (δεν θυμάμαι σελίδα).

5 λεπτά πριν, walex είπε

Έχω το εξής δίλημμά, έληξε η 100άρα VDSL με την Nova ή οποία με πήρε για ανανέωση με τα ίδια λεφτά (€26,90) και τις ίδιες παροχές. Παρεμπίπτοντος πιάνω τώρα 102Mbps. Η Cosmote μου δίνει FTTH 100άρα με €27,90 ή 200άρα €32,90. Δεν βρίσκω λόγο να πάω στην Cosmote σε FTTH για 100άρα. (δεν θα δω καμία διαφορά στην ταχύτητα, το ping δεν με ενδιαφέρει, δεν είμαι gamer) από την άλλη η Vodafone μου δίνει 100άρα VDSL μαζί με TV στα €26,50. Τείνω προς Vodafone ή προς Cosmote FTTH 200άρα βέβαια με €6,40/μήνα παρπάνω από Voda και χωρίς TV. Η άλλη επιλογή είναι να περιμένουμε κουπόνι και μέχρι πότε. Θα ήθελα τις γνώμες σας

Και εδώ βλέπω αυτό το αντίστοιχο offer...32.90 για 200 FTTH...το οποίο δεν υπάρχει επίσημα στο site της Cosmote.

Αυτό διαβάζω ότι έκαναν πολλοί. Είχαν το 100FTTH στα 32.90, πήραν τηλέφωνο και τους το έκανα δωρεάν στα 200 με 32.90.

Επεξ/σία από nick_souvlaki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, nick_souvlaki είπε

Ερώτηση... που σου έδωσε την προσφορά για 200 στα 32.9ευρώ; Σε κατάστημα; Το είδες κάπου; Αυτό ψάχνω.

 

Και εδώ βλέπω αυτό το αντίστοιχο offer...32.90 για 200 FTTH...το οποίο δεν υπάρχει επίσημα στο site της Cosmote.

στο τηλέφωνο την κάνουν την προσφορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, walex είπε
22 λεπτά πριν, nick_souvlaki είπε

Ερώτηση... που σου έδωσε την προσφορά για 200 στα 32.9ευρώ; Σε κατάστημα; Το είδες κάπου; Αυτό ψάχνω.

 

Και εδώ βλέπω αυτό το αντίστοιχο offer...32.90 για 200 FTTH...το οποίο δεν υπάρχει επίσημα στο site της Cosmote.

στο τηλέφωνο την κάνουν την προσφορά

Εγώ όταν τους πήρα ο υπάλληλος ήταν εντελώς αδιάφορος... σε φάση του λέω τι προσφορές υπάρχουν τώρα που λήγει για υφιστάμενους πελάτες; Μου λέει την καταστόρα...του λέω ότι έμαθα ότι ο ανταγωνισμός έχει 200αρα στα 32.90... και μου λέει ότι η κάθε εταιρεία κάνει ελεύθερα την πολιτική της και ότι άμα θέλω μπορώ να επιλέξω άλλον...γείωμα κανονικό....χαχαχαχα

Διάβασα ότι κάποιοι πήγαν και βρήκαν την προσφορά και μέσω καταστημάτων Γερμανος. Θα περάσω να δω μία τι γίνεται.

Επεξ/σία από nick_souvlaki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά FTTH έχω. Είχα 100 με κουπόνι που έληξε αρχές Ιανουαρίου. Παρέμεινα σε FTTH με 100 με 32.90 και πριν 1 βδομάδα αναβάθμισα δωρεάν στα 200 με 32.90 πάλι FTTH. Άλλο το FTTH και άλλο το FTTC. Η αναβάθμιση για FTTC νομίζω τρέχει από πέρσυ. Απλά αυτό τώρα είναι για να δώσουν ένα boost στους καταναλωτές. Δεν καταλαβαίνω γιατί τόσο σιγουριά ότι είναι μόνο για το FTTC αλλά τέλος πάντων.

 

Πιθανώς έχετε ήδη ενεργό κουπόνι για αυτό δεν σας αναβαθμίζουν. Δυστυχώς όσοι έχουν κουπόνι δεν μπορούν να εκμεταλλτευτούν την προσφορά αυτήν. Το προσπάθησα για το πατρικό μου που έχω ενεργή σύνδεση με κουπόνι αλλά δεν. Πρέπει να μην έχεις ή να έχει λήξει.

Επεξ/σία από TSELIOSTHEBEST
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, TSELIOSTHEBEST είπε

Παιδιά FTTH έχω. Είχα 100 με κουπόνι που έληξε αρχές Ιανουαρίου. Παρέμεινα σε FTTH με 100 με 32.90 και πριν 1 βδομάδα αναβάθμισα δωρεάν στα 200 με 32.90 πάλι FTTH. Άλλο το FTTH και άλλο το FTTC. Η αναβάθμιση για FTTC νομίζω τρέχει από πέρσυ. Απλά αυτό τώρα είναι για να δώσουν ένα boost στους ακταναλωτές.

Άρα γνωρίζοντας ότι γινεται τελικά, το θέμα τώρα είναι εαν αξίζει να κυνηγήσουμε αυτή την αναβάθμιση ή να περιμένουμε το γίγα βούτσερ. Γιατί αν πάμε σε 200άρα μετά δεν θα το δικαιούμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, TSELIOSTHEBEST είπε

Παιδιά FTTH έχω. Είχα 100 με κουπόνι που έληξε αρχές Ιανουαρίου. Παρέμεινα σε FTTH με 100 με 32.90 και πριν 1 βδομάδα αναβάθμισα δωρεάν στα 200 με 32.90 πάλι FTTH. Άλλο το FTTH και άλλο το FTTC. Η αναβάθμιση για FTTC νομίζω τρέχει από πέρσυ. Απλά αυτό τώρα είναι για να δώσουν ένα boost στους καταναλωτές. Δεν καταλαβαίνω γιατί τόσο σιγουριά ότι είναι μόνο για το FTTC αλλά τέλος πάντων.

 

Πιθανώς έχετε ήδη ενεργό κουπόνι για αυτό δεν σας αναβαθμίζουν. Δυστυχώς όσοι έχουν κουπόνι δεν μπορούν να εκμεταλλτευτούν την προσφορά αυτήν. Το προσπάθησα για το πατρικό μου που έχω ενεργή σύνδεση με κουπόνι αλλά δεν. Πρέπει να μην έχεις ή να έχει λήξει.

Άρα πάω σε 1.5 μήνα... θα παλέψω μήπως μπορέσω να πάω κατευθείαν σε 32.90 200αρα...αρά μάλλον άκυρο γιατί θα πρέπει να εφαρμόσουν το κουπόνι πάνω, φαντάζομαι, για τον λίγο καιρό που του έχει μείνει.. για αυτό δεν το κάνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Giga Voucher από όσο ξέρω είναι για άνω των 250Mbps και να μην έχει κάνει χρήση κουπονιού SFBB το ίδιο ΑΦΜ. Οπότε μπορείς να κάνεις την αναβάθμιση χωρίς θέμα.

Just now, nick_souvlaki said:

Άρα πάω σε 1.5 μήνα... θα παλέψω μήπως μπορέσω να πάω κατευθείαν σε 32.90 200αρα...αρά μάλλον άκυρο γιατί θα πρέπει να εφαρμόσουν το κουπόνι πάνω, φαντάζομαι, για τον λίγο καιρό που του έχει μείνει.. για αυτό δεν το κάνουν.

Ακριβώς γιατί θα είναι σα να σου δίνουν 200αρα με 20 ευρώ ξέρω γω. Απλά νομίζω είναι προσφορά μόνο για Φλεβάρη (με κάθε επιφύλαξη στο λέω)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Engimek είπε

Άρα γνωρίζοντας ότι γινεται τελικά, το θέμα τώρα είναι εαν αξίζει να κυνηγήσουμε αυτή την αναβάθμιση ή να περιμένουμε το γίγα βούτσερ. Γιατί αν πάμε σε 200άρα μετά δεν θα το δικαιούμαστε.

Εξαρτάται τι έχεις τώρα και πότε σου λήγει... δεν βλέπω το κουπόνι να βγαίνει σύντομα δυστηχώς (για εμένα)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...