Προς το περιεχόμενο

Οι νέοι AMD drivers “καταστρέφουν” συστήματα με Windows 11... ξανά


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

54 λεπτά πριν, Azerothakis είπε

Σε 6 συστήματα μου με RX 6000, RX 7000 και συγκεκριμένα Windows 11 Pro/Entreprise λειτουργήσαν αρμονικά όλα και μάλιστα επιβεβαίωσα στο SOTR την αύξηση του 3% στα default settings της 7900XTX. Ωραία η κριτική όταν έχει βάση.

Το μυαλο σου και μια λιρα.

Εταιρια ανεκδοτο ο νουμερο 1 προμηθευτης GOOGLE k AMAZON σε SERVER BASED συστήματα.

Χαχαχαχαχα!

Οι άνθρωποι ότι θέλουνε λένε. Να 'χαμε να λέγαμε και να 'χαμε να πούμε. Τι να μας πει τώρα κι ο κύριος αυγολέμονος! χαχαχα

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, LLLEFTERIS είπε

Η σελιδα της AMD δεν ανοιγει σωστα δεν υπαρχει η επολογη να κατεβασεις drivers και πολλες αλλες επιλογες.

https://www.amd.com/en/support

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειναι αρκετοι οι χρηστες αποτι διαβαζω με το προβλημα. Οποιος και να ειναι υπευθυνος (ειτε Microsoft ειτε AMD),  ανεπιτρεπτο να συμβαινει κατι τετοιο

Επεξ/σία από Shyn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, TsironakosMix είπε

Μαλλον η αληθεια πειραζει μερικους. Βαθια μεσα τους ομως ξερουν οτι κανανε μακακια που πηρανε AMD και δεν θελουν να το παραδεχτουν. Με μια βολτα στις αγγελιες ομως καταλαβαινουμε τον λογο γιατι εχει γεμισει με AMD αγγελιες ο τοπος🤣

Εχουν περασει αρκετες AMD καρτες στα χερια μου πιο παλια, αρκετα προβληματα σε νεοτερα games, πολλα crashes και οταν εβγαινε νεο game περιμενες κανα 2 μηνες για να βγει ο driver.

 Βεβαια εχουμε και τους Lolαδες,Dotαδες,CSGOαδες που λενε οτι δεν εχουν θεμα σε παιχνιδια 5 και 10 ετων. Λογικο...

Πειτε με fanboy,δεκτο. Ελα ομως με μια RTX 2080 των 700ε που ειμαι εδω και 4 χρονια δεν εχω πουθενα θεμα...

Τι να σχολιάσω από αυτό;

Τίποτα.

Δικά σου είναι τα λεφτά και ο Χουάνγκ χρειάζεται καινούριο πέτσινο.

The more you buy the more you save.

 

Πάντως, μην κάθεσαι με την 2080. Πάρε και εσύ μια RTX 4080 12GB, εεεεε συγνώμη, RTX 4070 Ti ήθελα να πω. Την έχει στα 899€ σήμερα το Πλαίσιο (ένα μοντέλο). Τζάμπα πράμα. RTX 4060 στα...... εεεεε συγνώμη. RTX 4070 Ti στα 899€ και δεν έχει πέσει ακόμα το site του Πλαισίου; Όλοι στις αγγελίες ψάχνετε;

Επεξ/σία από john_dr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, john_dr είπε

Τι να σχολιάσω από αυτό;

Τίποτα.

Δικά σου είναι τα λεφτά και ο Χουάνγκ χρειάζεται καινούριο πέτσινο.

The more you buy the more you save.

 

Πάντως, μην κάθεσαι με την 2080. Πάρε και εσύ μια RTX 4080 12GB, εεεεε συγνώμη, RTX 4070 Ti ήθελα να πω. Την έχει στα 899€ σήμερα το Πλαίσιο (ένα μοντέλο). Τζάμπα πράμα. RTX 4060 στα...... εεεεε συγνώμη. RTX 4070 Ti στα 899€ και δεν έχει πέσει ακόμα το site του Πλαισίου; Όλοι στις αγγελίες ψάχνετε;

Ε λοιπόν αφού η AMD δεν είναι τόσο άπληστη, δεν έχει παρά να προσφέρει όλα τα "ευτελή" features της Nvidia, όλο το RTX πακέτο, στην ίδια ή σχεδόν ίδια ποιότητα για να της πάρει την πελατεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η AMD  φταίει στο βαθμό που προσπαθεί να βγάλει όλες τις δυνατότητες σε ένα μπ......ο λειτουργικό που είναι τα windows 

τα win έχουν hybrid kernel που σημαίνει οτι ενα μικρο / μεσαίο κομμάτι του driver κώδικα είναι μέρος του, κύριός για αυτο καταρρέει ολο το λειτουργικό αν χτυπήσει η κάρτα 

μην βρίζεται την amd είναι το μείγμα win-drivers το έφαγε και ο γάιδαρος= max επιδώσεις

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, pirmen56 είπε

Ε λοιπόν αφού η AMD δεν είναι τόσο άπληστη, δεν έχει παρά να προσφέρει όλα τα "ευτελή" features της Nvidia, όλο το RTX πακέτο, στην ίδια ή σχεδόν ίδια ποιότητα για να της πάρει την πελατεία.

Και να τα προσφέρει η AMD, υπάρχει πολύς κόσμος που απλά αγοράζει το μεγαλύτερο όνομα. Θα βρει δικαιολογίες.

- Πάρε AMD;

- CUDA έχει η AMD;

- Όχι. Το χρειάζεσαι;

- Όχι.

- Και γιατί δεν αγοράζεις AMD;

- Επειδή δεν έχει CUDA.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες όσοι πήραν ΑMD GPU, λες και η nvidia δεν είχε προβλήματα ήταν πάντα τέλεια...

Τέλος πάντων ο κάθε ένας θα πάρει ότι του αρέσει και ταιριάζει στις απαιτήσεις του και στην τσέπη του. Και όσοι έτρεξαν να βγάλουν χολή μάλλον το πρόβλημα από τα win 11 ξεκινάει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Zengar Zombolt είπε

τι να σου πω
οτι εχει περασει απο τα χερια μου απο AMD δεν ειχα ποτε θεμα ( μεχρι να χαλασει η να το αλλαξω) επαιζα οτι game του ειχα βαλει χωρις προβληματα
HD 5450, HD 6870, RX 280x*, RX 570/580/590, RX 5600xt και τωρα RX 6700

εχω δουλεψει και gtx 660, 1060 και 1660s και παλι κομπλε ημουν 
οτι εχει καλυτερο value παιρνω δεν ειμαι fanboy

αλλα το να λες την AMD "εταιρια ανεκδοτο"
ειναι ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ...... ανεκδοτο

* H RX 280 ειχε θεμα υλοποιησης με την επαφη στις vram και ειχα θεμα λογου αυτου καποιες φορες μεχρι που χαλασε 
η μοναδικη AMD καρτα που χαλασε στα χερια μου

Μεχρι rx 580 ηταν οκ, μετα εμεινε πισω στο hardware επειδη εστιασε στα cpu. Πλεον, το εχει χασει ξανα και στα 2.

Απο rx 5000 τα προβληματα στα drivers δεν εχουν τελειωμο. Μπορει οχι εσυ, αλλα ενα αρκετα μεγαλο ποσοστο.

Εφτασε και η AMD να λεει το "It's not a bug, it's a feature"

4 ώρες πριν, spectaculator είπε

Πρόσφατα η NVIDIA με τις τελευταίες κάρτες της δεν είχε πρόβλημα στα βύσματα; Πολύ κοντή μνήμη έχεις μάλλον! Άλλο ο οδηγός να σου δημιουργεί προβλήματα στο λειτουργικό (που ατυχώς το insomnia το απέδωσε σαν καταστροφή) κι άλλο να βγάζει το PC σου καπνούς!

user error τελικα. Ξαφνικα σταματησαν και τα report

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...