Προς το περιεχόμενο

Προσφορες Cosmote με φορητοτητες [ΤΕΛΟΣ]


paniti

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Περιεργο, σαν να εχεις καμπινα FTTH και οχι FTTC. Ωραια, ζητα απο την νοβα  500αρα στα 26 τοτε. 😀

Αν δεν εχεις καμπινα FTTH, τοτε εχουν λαθος περασμενη την καμπινα της γειτονιας σου στον ελεγχο διαθεσιμοτητας; Πολυ περιεργο. (εκτος αν εχεις καπου παραδιπλα και FTTH. Εχει στην ευρυτερη περιοχη καμπινες Η; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 483
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 ώρες πριν, matrixxx είπε

Σε καταστημα κοσμοτε πηγε κανεις να δει αν δινουν τις ιδιες προσφορες για να μην περιμενουμε ωρες ή ημερα οπως λετε για τηλεφωνημα; 

Τις ίδιες δίνουν.

Να συμπληρώσω, δεν γνωρίζω αν έχει αναφερθεί, ότι για το αντίστοιχο family με απεριόριστα όλα το κόστος είναι 34 ευρώ για δύο μέλη, κάθε επιπλέον μέλος πληρώνει συν 14,60 ευρώ (έως 4 σύνολο) και ότι το πρώτο πάγιο για όλες τις συνδέσεις κινητής παρέχεται δωρεάν.

Αν κάποιος επιθυμεί επιδότηση συσκευής αντί για έκπτωση στο πάγιο στο πακέτο unlimited το κόστος είναι 20,71 ευρώ μηνιαίως.

Τέλος αν κάποιος είναι άνεργος η συνταξιουχος άνω των 65 δικαιουται επιπλέον 10% έκπτωση μηνιαίως στο πάγιο του.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Kosnis είπε

Τωρα εχω fiber to the cabinet , και ναι  μου ειπαν πως δεν γινεται , 3 φορες μιλησα μαζι τους , την τελευταια με συνδεσαν και με τεχνικο και μου απαντησαν πως δεν γινεται. Και μενα μου κανει μεγαλη εντυπωση. Κατα την υποβολη της αιτησης τους βγαζει σφαλμα και δεν μπορει  να προχωρησει. Στην διαθεσιμοτητα που κοιταξα , ακομα και τα 50mb τα αναγραφει Fiber to the home.

 

image.png.2f48fab4574e868ef9c7a8e46c470c1e.png

Για κάποιο λόγο δεν μπορούν να κάνουν φορητοτητα από vdsl σε ftth απευθείας. Φορητοτητα σε vdsl πρώτα και μετά προχωράς σε ftth αίτηση στην κοσμοτε. 

Το έκανα σήμερα (nova σε κοσμοτε). 

Επεξ/σία από razkal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/2/2023 στις 11:42 ΜΜ, t-shock είπε

13/2 μίλησα μαζί τους, εβαλα το κινητό μου και με πήραν τηλ. Ήμουν νόβα στο σταθερό και vodafone στον δευτερο αριθμό μου. To link https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/offer-cosmote-gigamax-portin.html

Η προσφορά της Cosmote (την οποία υπέγραψα) ήταν
27,9 για 100αρα σταθερό με απεριόριστα ολα
13,77 (τελική, το συμβόλαιο έγραφε 40 ευρώ αλλα υποθέτω δεν έχει τις εκπτώσεις όλες περασμένες) για το κινητό και όλα απεριόριστα

Το κινητό ενεργοποιήθηκε σήμερα και αύριο περιμένω να έρθει ο τεχνικός για ενεργοποίηση του σταθερού. Μέχρι στιγμής όλα καλά

καλησπερα,οταν λες ολα απεριοριστα στο κινητο εννοεις κ τα ντατα? εκανα συμβολαιο πριν ενα μηνα με 27,90 κ θα ξενερωσω ασχημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, AlexoudaS είπε

καλησπερα,οταν λες ολα απεριοριστα στο κινητο εννοεις κ τα ντατα? εκανα συμβολαιο πριν ενα μηνα με 27,90 κ θα ξενερωσω ασχημα

Ναι και data και απεριόριστα τηλ. Ακόμη και στο εξωτερικό. Με 13 και κάτι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, razkal είπε

Για κάποιο λόγο δεν μπορούν να κάνουν φορητοτητα από vdsl σε ftth απευθείας. Φορητοτητα σε vdsl πρώτα και μετά προχωράς σε ftth αίτηση στην κοσμοτε. 

Το έκανα σήμερα (nova σε κοσμοτε). 

Ευχαριστω , θα τους ξαναπαρω τηλεφωνο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
31 λεπτά πριν, AlexoudaS είπε

καλησπερα,οταν λες ολα απεριοριστα στο κινητο εννοεις κ τα ντατα? εκανα συμβολαιο πριν ενα μηνα με 27,90 κ θα ξενερωσω ασχημα

Αλλαξα και τον τιτλο.

Υπαρχουν διαφορες προσφορες αν διαβασετε το τοπικ και τα σχολια.

Η σημαντικοτερη για μενα, ειναι οτι παιρνεις σε κινητο με 13,77€ απεριοριστα και ομιλια αλλα κυριως data, αν κανεις φορητοτητα τον αριθμο σου στην κοσμοτε, με την προυποθεση ομως οτι θα κανεις φορητοτητα και του σταθερου σου. Εσυ προφανως εκανες τοτε συμβολαιο μονο για το κινητο. Δεν ειναι το ιδιο. (Καλυτερο ειναι στην ουσια αρκει να ειναι σε αλλον παροχο το σταθερο σου για να μπορεις να πας στην κοσμοτε)

Στις 20/2/2023 στις 3:08 ΜΜ, anivas11 είπε

Δίνουν προσφορά για δύο καρτοκινητά αν μεταφέρεις το σταθερό σ' αυτούς. 

27,9 € η 50Mbps και τα δύο καρτοκινητά τα φορτώνουν με 10€ κάθε μήνα για 24 μήνες.

Επί  πλέον διαλέγεις  3Gb data ή 1000 λεπτά προς όλους το μήνα για το καθ' ένα κινητό. 

Εν ολίγοις για 24 μήνες δεν ξαναβάζεις κάρτα. 

 

Αλλη μια φοβερη ειναι αυτη. Τα 2 καρτοκινητα μπορουν να γινουν φορητοτητα απο nova μαζι με το σταθερο, ή ειναι για 2 νεα νουμερα cosmote; Αν ειναι νεα νουμερα, δεν εχει ιδιαιτερο κοινο βεβαια, ελπιζω να ειναι για φορητοτητα απο αλλους.

Για πες μας anivas11.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Kosnis είπε

Ευχαριστω , θα τους ξαναπαρω τηλεφωνο!

Γισ 100αρα γραμμη εκανες αιτηση εσυ? Δεν βλεπω πουθεαν στο site προγραμματα VDSL 100mbps..  Μπλεξιμο..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχθές όταν με πήραν τηλ μου είπαν για 100αρα πως είναι οκ. Σήμερα με πήραν από το τεχνικό τμήμα και μου είπαν πως 100αρα δεν υποστηρίζει, να μιλήσω ξανά με τον πωλητή να μου κάνει νέα προσφορά για χαμηλότερη ταχύτητα, για 24αρι ή για 50αρι.50αρι έχω αυτήν την στιγμή από την wind όμως η cosmote  δεν μου δίνει επιβεβαίωση πως μπορεί να προχωρήσει με την ταχύτητα τουλάχιστον των 50...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, AlexoudaS είπε

καλησπερα,οταν λες ολα απεριοριστα στο κινητο εννοεις κ τα ντατα? εκανα συμβολαιο πριν ενα μηνα με 27,90 κ θα ξενερωσω ασχημα

Όλα απεριόριστα, και δεδομένα και sms (2000) και ομιλία. Στα 13,77 αρκεί να φέρεις και το σταθερο σου μαζί 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, t-shock είπε

Όλα απεριόριστα, και δεδομένα και sms (2000) και ομιλία. Στα 13,77 αρκεί να φέρεις και το σταθερο σου μαζί 

μηπως εχει CAP? στην νοβα ειχανε ΚΑΠ - εγω πηρα κοσμοτε αλλα χαλια ταχυτητα εως τωρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, APPLEGEEK είπε

μηπως εχει CAP? στην νοβα ειχανε ΚΑΠ - εγω πηρα κοσμοτε αλλα χαλια ταχυτητα εως τωρα 

Δεν υπάρχει κάποιο όριο χρήσης. Μόνο στις έξτρα σιμ είναι στα 100TB όλες μαζί. Εξαρτάται την περιοχή για το σήμα, προσωπικά χτυπάω 600+ στην Θεσσαλονίκη 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, t-shock είπε

Δεν υπάρχει κάποιο όριο χρήσης. Μόνο στις έξτρα σιμ είναι στα 100TB όλες μαζί. Εξαρτάται την περιοχή για το σήμα, προσωπικά χτυπάω 600+ στην Θεσσαλονίκη 

100TB/μήνα προφανώς.

περιοχή θεσσαλονίκης;

τα 600+ με 5G router ή 5G smartphone;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, prefuse είπε

100TB/μήνα προφανώς.

περιοχή θεσσαλονίκης;

τα 600+ με 5G router ή 5G smartphone;

καλυτερα να παρω και εγς Router αλλα φοβαμαι για τα ping

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...