Προς το περιεχόμενο

Ειδικές Δυνάμεις ΥΕΑ


ThanosXatzi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στην ομάδα

Θα ήθελα να ρωτήσω σε περίπτωση που γνωρίζει κάποιος

Είναι να μπω στην εσσό του Μαρτίου και είχα δηλώσει ειδικές δυνάμεις και Κύπρο και μου είχε βγάλει ότι θα παρουσιαστώ στο ΚΕΕΔ

Σήμερα βγήκε το ποτε παρουσιάζομαι και με έβγαλε ΥΕΑ  όμως  δεν έλεγε πουθενά ΕΛΔΥΚ

Και ρωτώ τώρα αυτό σημαίνει οτί μπορεί εν τέλει να μην με στείλουν Κύπρο ?

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ThanosXatzi είπε

Καλησπέρα στην ομάδα

Θα ήθελα να ρωτήσω σε περίπτωση που γνωρίζει κάποιος

Είναι να μπω στην εσσό του Μαρτίου και είχα δηλώσει ειδικές δυνάμεις και Κύπρο και μου είχε βγάλει ότι θα παρουσιαστώ στο ΚΕΕΔ

Σήμερα βγήκε το ποτε παρουσιάζομαι και με έβγαλε ΥΕΑ  όμως  δεν έλεγε πουθενά ΕΛΔΥΚ

Και ρωτώ τώρα αυτό σημαίνει οτί μπορεί εν τέλει να μην με στείλουν Κύπρο ?

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας! 

στείλε ένα mail στην στρατολογία, απαντάνε γρήγορα (αλλά τώρα έπεσες σε τριήμερο)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ThanosXatzi είπε

Καλησπέρα στην ομάδα

Θα ήθελα να ρωτήσω σε περίπτωση που γνωρίζει κάποιος

Είναι να μπω στην εσσό του Μαρτίου και είχα δηλώσει ειδικές δυνάμεις και Κύπρο και μου είχε βγάλει ότι θα παρουσιαστώ στο ΚΕΕΔ

Σήμερα βγήκε το ποτε παρουσιάζομαι και με έβγαλε ΥΕΑ  όμως  δεν έλεγε πουθενά ΕΛΔΥΚ

Και ρωτώ τώρα αυτό σημαίνει οτί μπορεί εν τέλει να μην με στείλουν Κύπρο ?

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας! 

μην ανοίγουμε θεμα για τα ιδια

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 24/02/2023 at 13:56, ThanosXatzi said:

Καλησπέρα στην ομάδα

Θα ήθελα να ρωτήσω σε περίπτωση που γνωρίζει κάποιος

Είναι να μπω στην εσσό του Μαρτίου και είχα δηλώσει ειδικές δυνάμεις και Κύπρο και μου είχε βγάλει ότι θα παρουσιαστώ στο ΚΕΕΔ

Σήμερα βγήκε το ποτε παρουσιάζομαι και με έβγαλε ΥΕΑ  όμως  δεν έλεγε πουθενά ΕΛΔΥΚ

Και ρωτώ τώρα αυτό σημαίνει οτί μπορεί εν τέλει να μην με στείλουν Κύπρο ?

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας! 

ΥΕΑ είναι όλοι όσοι έχουν ολοκληρώσει Γενικό Λύκειο και άνω.

 

Οσον αφορά την ΕΛΔΥΚ, θα περάσει κλιμάκιο από τη μονάδα κατάταξης κι όποιος ενδιαφέρεται θα έχει την ευκαιρία να το δηλώσει. Κατά κανόνα (χωρίς να είναι απόλυτο αυτό) αν θέλεις, πηγαίνεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...
Στις 25/2/2023 στις 4:03 ΜΜ, DrFreeman είπε

ΥΕΑ είναι όλοι όσοι έχουν ολοκληρώσει Γενικό Λύκειο και άνω.

 

Οσον αφορά την ΕΛΔΥΚ, θα περάσει κλιμάκιο από τη μονάδα κατάταξης κι όποιος ενδιαφέρεται θα έχει την ευκαιρία να το δηλώσει. Κατά κανόνα (χωρίς να είναι απόλυτο αυτό) αν θέλεις, πηγαίνεις.

Καλησπέρα φίλε μπυ μα σε ρωτήσω όμως εμένα μου έχει έρθει Ενδυξη ΥΕΑ αλλά δεν έχω τελιωσει το λύκειο είμαι 2α Λυκείου Αλλά Θελω να ΠΑΩ ΥΕΑ(Επικεχτηκα ως ΥΕΑ ΚΕΕΔ Ειδικές δυνάμεις)μπορώ να πάω χωρίς απολυτήριο έστω να εκτελωνίσω την Θητεία μου σαν ΥΕΑ εφόσον Κατατάχτηκα ;Δηλαδή άμα τα περάσω όλα με άριστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 hours ago, Markos2004 said:

Καλησπέρα φίλε μπυ μα σε ρωτήσω όμως εμένα μου έχει έρθει Ενδυξη ΥΕΑ αλλά δεν έχω τελιωσει το λύκειο είμαι 2α Λυκείου Αλλά Θελω να ΠΑΩ ΥΕΑ(Επικεχτηκα ως ΥΕΑ ΚΕΕΔ Ειδικές δυνάμεις)μπορώ να πάω χωρίς απολυτήριο έστω να εκτελωνίσω την Θητεία μου σαν ΥΕΑ εφόσον Κατατάχτηκα ;Δηλαδή άμα τα περάσω όλα με άριστα

Υπάρχει περίπτωση να σε δεχθούν αν υπάρχει έλλειψη στη συγκεκριμένη ΕΣΣΟ. Δεν είναι απόλυτο. Θα το ξεκαθαρίσουν όταν θα περάσει το κλιμάκιο από το κέντρο κατάταξης. Εσύ δήλωσε επιθυμία για ΥΕΑ όταν ζητήσουν ενδιαφερόμενους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Δόκιμοι Έφεδροι Αξιωματικοί γίνονται μόνο όσοι έχουν προσόντα ανάλογα με των Μονίμων Αξιωματικών και όσον αφορά το μορφωτικό επίπεδο οι απόφοιτοι Λυκείου και άνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...