Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Xbox One - Μήνυμα υπερθέρμανσης


ChristosG82
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Mr_Terror,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σχετικά με το θέμα, νομίζω πως έχω εντοπίσει το πρόβλημα, και είναι στο flex ribbon cable όπου και στο YouTube υπάρχει αρκετός κόσμος που το έχει κάνει αντικατάσταση, και στο AliExpress αγοράσει και το έχουν κάνει αντικατάσταση πολλοί, γιατί θα αντιμετώπισαν ίσως και παρόμοιο θέμα με εμένα, και αυτό γιατί κάποια στιγμή είδα ότι το one ανοιγόκλεινε συνέχεια, όποτε μετά από ώρα θα ανέβαζε θερμοκρασία.

Εγώ απλά έκοψα το κομμάτι τις αφής, όποτε η κονσόλα ανοίγει μόνο με το controller, και έχει να μου βγάλει μήνυμα υπερθέρμανσης πολύ καιρό.

Αυτά, γιατί μερικοί (Steele) οτι να’ναι..

Επεξ/σία από ChristosG82
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 μήνες μετά...
Στις 10/3/2023 στις 3:12 ΜΜ, ChristosG82 είπε

Όπως είπα όταν άνοιξα το θέμα, την κονσόλα την άνοιξα, την καθάρισα αν και δεν είχε μέσα και πολλά, γιατί καθαρίζω συνέχεια την σκόνη, και άλλαξα και πάστα.

 

Απο περιεργεια,ελυσες και καθαρισες και την ψυκτρα;

Edit ακυρο,τωρα που τσεκαρα ειδα οτι οταν αλλαζεις παστα στο ΟΝΕ εχεις την ψυκτρα στο χερι.
Σκεφτομουν μηπως ηταν οπως στα ps4,που η ψυκτρα ειναι το τελευταιο κομματι που λυνει και πολλοι αμελουν να την καθαρισουν,οποτε το προβλημα παραμενει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 22/6/2023 στις 10:07 ΠΜ, Mr_Terror είπε

Ωραια αν ειναι αυτο το προβλημα, καποια στιγμη αλλαξε το flex ribbon cable.Φανταζομαι απο ali θα ειναι φθηνο και αξιζει να το αλλαξεις.

Ναι, αυτό ήταν το πρόβλημα,τώρα είδα το μήνυμα σου.

Και όπως είπα, πολλοί είδα ότι αντιμετώπισαν πρόβλημα από το flex ribbon cable και στο YouTube δείχνουν πως το αντικαθιστούν.

Τώρα πήγα να το κάνω παραγγελίας, είχα ξεχάσει πως λέγεται και μπήκα εδώ γιατί θυμόμουν ότι το είχα γράψει, και για αυτό είδα το μήνυμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...