Προς το περιεχόμενο

Ελλατωματική Κάρτα Γραφικών


vagos1821
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από vagos1821,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αγόρασα πλήρη σύστημα υπολογιστή από το kavatza.gr στις 12-12-2022.  Η κάρτα γραφικών  είχε θέματα από την αρχή αλλά σαν αρχάριος νόμισα ότι είναι είναι θέμα drivers. Μετά από δοκιμές και σε άλλα συστήματα κατάλαβα ότι έχει πρόβλημα και χρειάζεται αλλαγή. που πρέπει να απευθυνθώ για να κάνω χρήση της εγγύησης μου τώρα ;

Επεξ/σία από vagos1821
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε στον κατασκευαστή απευθείας

αλλα ΟΚ φαινεται το kavatza.gr

Ελευθερίου Βενιζέλου 112Β, Ελευσίνα, Τ.Κ. 19200.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 2/4/2023 στις 10:57 ΜΜ, Τέρης Α. είπε

Βγήκε άκρη;

Πες τα ρε συ. Ανεβάζουν ένα θέμα και όταν πρέπει να γράψουν τι έγινε τελικά για να μάθουμε τι παίζει τότε εξαφανίζονται. Έχει περάσει σχεδόν ένας μήνας από τότε που έστειλε email και είναι άφαντος.

Επεξ/σία από fotaras76
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Ζητώ Συγνώμη,

τελικά η κάρτα δεν είχε πρόβλημα, και δεν την έστειλα. Σαν κάνω επικόλληση την απάντηση από το kavatza στην ερώτηση μου για εγγύηση.

"..Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε, πως σε όλα τα προϊόντα μας, παρέχεται η εγγύηση που ορίζει ο κάθε κατασκευαστής όπως αυτή ορίζεται από τον Ευρωπαϊκό νόμο.

Από την στιγμή που έχουν παρέλθει οι πρώτες 7 ημέρες από την ημέρα της παραλαβής, το προϊόν έχει μπει σε καθεστώς εγγύησης. Στη περίπτωση αυτή, μπορείτε να στείλετε το προϊόν σε εμάς, (τα έξοδα αποστολής από και προς το κατάστημα επιβαρύνουν τον πελάτη) και εμείς να αναλάβουμε να το στείλουμε στο τμήμα service (τα έξοδα αποστολής από και προς το τμήμα service επιβαρύνουν εμάς), ώστε να εφαρμοστεί η εγγύηση.

Ο χρόνος αναμονής για την ολοκλήρωση των διαδικασιών ποικίλλει για λόγους που σχετίζονται με αργίες, καθυστέρηση της αντιπροσωπείας λόγω ελλείψεων ανταλλακτικών ή μεγάλου φόρτου εργασίας κλπ.

Ενδεικτικά συνήθως χρειάζονται έως και 2 μήνες, για την ολοκλήρωσή της, με κάθε επιφύλαξη.

Αν δεν θέλετε να μεσολαβήσουμε εμείς, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε την υποστήριξη της επίσημης ιστοσελίδας του κατασκευαστή, έχοντας μαζί σας το παραστατικό αγοράς.. "

  

Η συμβουλή μου είναι αν θέλετε να παίξετε παλιά παιχνίδια 10ετίας, προτιμήστε nvdia. Για καινούργια, μια χαρά είναι και η amd

  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, vagos1821 είπε

Η συμβουλή μου είναι αν θέλετε να παίξετε παλιά παιχνίδια 10ετίας, προτιμήστε nvdia. Για καινούργια, μια χαρά είναι και η amd

🤔🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, vagos1821 είπε

τελικά η κάρτα δεν είχε πρόβλημα, και δεν την έστειλα

🤔

Στις 9/3/2023 στις 9:41 ΜΜ, vagos1821 είπε

Η κάρτα γραφικών  είχε θέματα από την αρχή αλλά σαν αρχάριος νόμισα ότι είναι είναι θέμα drivers. Μετά από δοκιμές και σε άλλα συστήματα κατάλαβα ότι έχει πρόβλημα και χρειάζεται αλλαγή.

Τελικά τι έφταιγε?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Nabuko είπε

🤔

Τελικά τι έφταιγε?

Δεν έχω καταλάβει. Σε παλιά παιχνίδια κολλάει και πέφτουν τα fps απότομα, σε μερικά αλλοιώνεται και η εικόνα.
Σε καινούργια παιχνίδια π.χ GOD OF WAR, ELDERN RING παίζει καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, vagos1821 είπε

Δεν έχω καταλάβει. Σε παλιά παιχνίδια κολλάει και πέφτουν τα fps απότομα, σε μερικά αλλοιώνεται και η εικόνα.
Σε καινούργια παιχνίδια π.χ GOD OF WAR, ELDERN RING παίζει καλά.

Για παραπάνω γνώμες-βοήθεια θα πρέπει να δώσεις κάποιες πληροφορίες σχετικά με το σύστημα σου.

Δεν έχεις αναφέρει ούτε καν για ποια κάρτα γραφικών άνοιξες το όλο θέμα. 

Επεξ/σία από Ronnie1985
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
  • Λύση

Μετά την ενημέρωση των καινούργιων driver της amd 23.8.1 διορθώθηκαν τα προβλήματα με έντονο stuttering και απότομο fps drop που είχα σε όλα τα παιχνίδια.

Το σύστημα ήταν το παρακάτω:
Sapphire RX 6700XT Pulse
Asus Prime B550M-A
Ryzen 5600
G.Skill Ripjaws V 32GB -3600MHz

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...