Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v4


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 minutes ago, gvio said:

Καλησπέρα σε όλους.

Στο controller που ήρθε μαζι με την κονσολα το Right thumbstick εχει αρχισει να κανει drift. 
Τσεκαρα, και σ αυτο το controller η MS δίνει μόνο 1 χρόνο εγγύηση. Η κονσόλα και ένα άλλο controller που πήρα extra έχουν κανονικά 2 χρόνια. Είναι νόμιμο αυτό βάση Ευρωπαικής νομοθεσίας; Παίζει να βγαλω άκρη?
 

Ευχαριστώ

Microsoft-account-Συσκευές.png

με την microsoft έχεις επικοινωνήσει?? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επικοινωνησε με MS να το διορθωσουν και μετα ανοιξε τικετ για Repair ωστε να το στειλεις. Στο Series X Halo που ειχα παρει και εμενα αρχικα το εβγαζε 1 χρονο αλλα μου το διορθωσαν…

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, SaFiS είπε

Επικοινωνησε με MS να το διορθωσουν και μετα ανοιξε τικετ για Repair ωστε να το στειλεις. Στο Series X Halo που ειχα παρει και εμενα αρχικα το εβγαζε 1 χρονο αλλα μου το διορθωσαν…

Ο μονος τροπος επικοινωνίας που έχω βρει αυτή τη στιγμή είναι ο virtual agent που δεν μπορώ να βγάλω άκρη. Έχει απλά τις αυτοματοποιημένες απαντησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gvio είπε

Ο μονος τροπος επικοινωνίας που έχω βρει αυτή τη στιγμή είναι ο virtual agent που δεν μπορώ να βγάλω άκρη. Έχει απλά τις αυτοματοποιημένες απαντησεις.

Παρε microsoft hellas θα σου βγει τηλεφωνητης επιλεγεις για xbox

801 500 3000

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, imr είπε

Εχω ξεκινησει το rdr2 στο xbox.

το εχω παρει και στο pc αλλα δεν συγχρονιζει τα save. Υπαρχει αυτη η δυνατοτητα?

Η δυνατότητα συγχρονισμού των saves υπάρχει, είτε για τίτλους με την ονομασία Xbox Play Anywhere, είτε σε παιχνίδια που η ίδια η εταιρεία επιτρέπει cross save δυνατότητα.

Το Red Dead δεν νομίζω να είναι στην παραπάνω κατηγορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 minutes ago, Fulgore said:

Η δυνατότητα συγχρονισμού των saves υπάρχει, είτε για τίτλους με την ονομασία Xbox Play Anywhere, είτε σε παιχνίδια που η ίδια η εταιρεία επιτρέπει cross save δυνατότητα.

Το Red Dead δεν νομίζω να είναι στην παραπάνω κατηγορία.

Ναι αν γινει μεσω social club

Στο pc τουλαχιστον ενεργοποιησα τα cloud saves στο social club, στο xbox δεν βλεπω τετοια επιλογη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, imr είπε

Εχω ξεκινησει το rdr2 στο xbox.

το εχω παρει και στο pc αλλα δεν συγχρονιζει τα save. Υπαρχει αυτη η δυνατοτητα?

Είχα και εγώ το ίδιο θέμα με το συγκεκριμένο παιχνίδι αλλά και με παιχνίδια της ubisoft... Το συγκεκριμένο το είχα φτάσει 20% και μετά το ξεκίνησα από την αρχή στο pc. Έδειχνε τραγικά καλύτερο εκεί από ότι στην κονσόλα. Βέβαια στο 50 % έχει μείνει εδώ και πολύ καιρό. Αλλά αυτή είναι άλλη ιστορία... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 minutes ago, Tigio13 said:

Είχα και εγώ το ίδιο θέμα με το συγκεκριμένο παιχνίδι αλλά και με παιχνίδια της ubisoft... Το συγκεκριμένο το είχα φτάσει 20% και μετά το ξεκίνησα από την αρχή στο pc. Έδειχνε τραγικά καλύτερο εκεί από ότι στην κονσόλα. Βέβαια στο 50 % έχει μείνει εδώ και πολύ καιρό. Αλλά αυτή είναι άλλη ιστορία... 

Εγω ενταξει ευτυχως ειμαι νωρις ακομα 2-3 ωρες ειχα παιξει στο xbox, οποτε αν δεν βρεθει λυση μαλλον θα το ξαναρχισω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Mr_Terror είπε

Παρε microsoft hellas θα σου βγει τηλεφωνητης επιλεγεις για xbox

801 500 3000

Το γραφω μηπως βοηθησω καποιους στο μελλον.

Η απαντηση τους ηταν πως εχουν εναρμονισει την πολιτικη τους με την Ευρωπαικη πολιτικη (2 χρονια κτλ) απλα δεν εχει γινει update στο συστημα και εμφανιζει αυτου του τυπου τα προιοντα εκτος εγγυησης. Εδωσα serial, εστειλα αποδειξη, θα κανουν manually update την εγγυηση σε 2ετη και αυριο οταν γινει το update, θα επικοινωνησουν για την αντικατασταση κτλ.

Ευχαριστω πολυ και παλι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, gvio said:

Το γραφω μηπως βοηθησω καποιους στο μελλον.

Η απαντηση τους ηταν πως εχουν εναρμονισει την πολιτικη τους με την Ευρωπαικη πολιτικη (2 χρονια κτλ) απλα δεν εχει γινει update στο συστημα και εμφανιζει αυτου του τυπου τα προιοντα εκτος εγγυησης. Εδωσα serial, εστειλα αποδειξη, θα κανουν manually update την εγγυηση σε 2ετη και αυριο οταν γινει το update, θα επικοινωνησουν για την αντικατασταση κτλ.

Ευχαριστω πολυ και παλι.

ναι έχει ειπωθεί και παλιότερα αυτό, για αυτό και χθές σε ρώτησα αν έχεις επικοινωνήσει με την Microsoft .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

30fps? 

Πφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφ

Έχω όρεξη να δώ τα πόστς όταν είχαν ανακοινωθεί τα δίδυμα, για τους υποτιθέμενους παπάδες που θα έκαναν τα μηχανάκια αυτά (4Κ, 60fps, 120fps, RT κλπ,κλπ, κλπ)

Μήπως πρέπει να αρχίσουμε να μποϋκοτάρουμε 30fps games?

Επεξ/σία από panther_512
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...