Προς το περιεχόμενο

Νεο F2G απο την NOVA, που ειναι το catch?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

H nova λάνσαρε ενα "νεο f2g" με κάποιες αλλαγές. Από όσο είδα μοιάζουν ενδιαφέρουσες

Δεν πηγαίνει αυτόματα κάποιος στο "νεο f2g", πρέπει να κάνει opt-in απο την εφαρμογή.

Το θέμα ειναι που ειναι το catch γιατί καρτοκινητό και αλλαγές προς το καλύτερο δύσκολο...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Για κάποιους είναι κάποια πακέτα από το παλιό f2g πιο συμφέροντα. Ειδικά για όσους θέλουν απεριόριστα data. Επίσης κάποια έξτρα τύπου log & win νομίζω δεν υπάρχουν στο καινούριο.

Ανάλογα με τη χρήση που κάνεις πρέπει να ελέγξεις τι σε συμφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Giama είπε

Ειδικά για όσους θέλουν απεριόριστα data. Επίσης κάποια έξτρα τύπου log & win νομίζω δεν υπάρχουν στο καινούριο.

Γράφει κάπου ότι ισχύουν αυτά που λες? Δηλαδή ότι χάνουμε κάτι εαν κάνουμε την μετάβαση? Ρωτάω αυτό πριν πατήσω το "οκ" για την αλλαγή. Από browser που μπήκα δεν λέει κάτι παρά μόνο "πατήστε εδώ για να περάσετε στο νέο πρόγραμμα".

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχει συζητηθεί απο χθες και σε διπλανό φόρουμ... Μπαινοντας στο νέο σχήμα του f2g χάνονται όλα τα παλιά πακέτα. Aν κάποιος ενδιαφέρεται για απεριόριστα πέραν των ημερήσιων που κοστίζουν 0,90€/ημερα τότε δεν θα βολέψει η μεταφορά στο νέο f2g. Για την ώρα το νέο f2g δεν έχει κανένα εβδομαδιαιο,βραδινο,ΣΚ, απεριόριστο πακέτο και οι τιμές των data στα 3 πακέτα που έχει και αυτά που δίνει ειναι αστεία για όποιον θέλει σοβαρή χρήση data.. Δειτε και εδώ τι υπάρχει

https://www.f2g.gr/gr/f2g/paketa/#/

τπτ αλλο για την ώρα και καμμια σχεση με την ποικιλομορφία των πακέτων του παλιού f2g. Οποιος παει στο νέο και το μετανιώσει, δεν υπάρχει επιστροφή στο παλιό.

46 λεπτά πριν, Giama είπε

Για κάποιους είναι κάποια πακέτα από το παλιό f2g πιο συμφέροντα. Ειδικά για όσους θέλουν απεριόριστα data. Επίσης κάποια έξτρα τύπου log & win νομίζω δεν υπάρχουν στο καινούριο.

Ανάλογα με τη χρήση που κάνεις πρέπει να ελέγξεις τι σε συμφέρει.

log n win υπάρχει και στο καινούριο. Για τα υπόλοιπα με τα πακέτα. δεν... οκ η χρέωση με το 1" αλλά απο κει και πέρα τπτ... Αν έδιναν στα πακέτα αυτά αντι για 400mb,4gb και αντιστοιχα στο πακετο των 12 10gb και στων 15 20gb θα έκανε πάταγο.. Βέβαια θα μου πεις ότι αυτοι κοιτάνε να προωθήσουν το 13αρι συμβόλαιο τους αλλα....

Επεξ/σία από bbbb
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Engimek είπε

Γράφει κάπου ότι ισχύουν αυτά που λες? Δηλαδή ότι χάνουμε κάτι εαν κάνουμε την μετάβαση? Ρωτάω αυτό πριν πατήσω το "οκ" για την αλλαγή. Από browser που μπήκα δεν λέει κάτι παρά μόνο "πατήστε εδώ για να περάσετε στο νέο πρόγραμμα".

Διάβασε την επίσημη ανακοίνωση και ειδικά το Μέρος 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το catch ειναι οτι οταν πιασουν τους στοχους των επιθυμητων συνδρομητων

θα καταργησουν την ανανεωση απο ενα ευρω....και θα αυξησουν φυσικα τα τιμολογια

προσφερωντας ξανα φυσικα διαφορα μικροδωρακια ανευ ουσιας

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, filipprin είπε

Οαν λεμε Ανανέωση χρόνου από 1€ (ηλεκτρονικά) ??Υποθετω οταν πάρεις πρωτη φορα  το πακετο.

εχω 2ο αριθμο που στην ουσια τον κραταω για να εχει η μανα μου αριθμο που χρειαζεται για την τραπεζα και τις δημοσιες υπηρεσιες. οταν γραφει ανανεωση απο 1€, μπορουμε οντως απλα να βαζουμε μονο 1 ευρώ καθε 2-3 μηνες, πριν γινει φραγη ή υπαρχουν ψιλά γραμματα κ αναφερεται πχ για 2η ανανεωση μεσα στον μηνα;

ρωτάω γτ με προβληματισε το: 

Θέλεις επιπλέον Data; Μπορείς να ανανεώσεις το υπόλοιπο σου από μόνο 1€ online στο f2g.gr ή στο FREE2GO App.

https://www.f2g.gr/gr/f2g/support/ananeosi-ipolipo-chrisis/pies-ine-i-diathesimes-axies-ananeosis-ipolipou   

Επεξ/σία από kallair
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, jkoukos είπε

Κοιτάς το άρθρο 7 στον επίσημο τιμοκατάλογο:

https://www.f2g.gr/ext_files/prepaid/f2g/files/free2go-emporika-diathesimos-timokatalogos-martios-2023.pdf

 

Οπότε μπορούμε να ανανεώνουμε και να κρατάμε ενεργό ένα νούμερο με μόνο 1 ευρώ ανά δίμηνο. Πολύ καλό! Θα περιμένω να δω αν ακολουθήσουν και οι υπόλοιποι, Κ αναλόγως θα δω αν πάω wind.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη δεν ειχα ποτε καρτοκινητο θα ηθελα λιγο τη βοηθεια σας, τωρα εχω καρτοσυμβολαιο, πες οτι βλεπω μια καλη προσφορα στην καρτοκινητη της wind παω εκει με φορητοτητα και μετα απο 3 μηνες βλεπω αλλη προσφορα στην cosmote και ξαναπαω με φορητοτητα, αυτο γινεται; θελω να πω απλα κανεις αιτηση και πας ή υπάρχουν και κρυφές χρεώσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα ξέρει κάποιος,σε ποια ενότητα πηγαίνεις για να ενεργοποιήσεις το log n win μετά από ανανέωση ; Τα βηματα που κανεις .
Μιλάω για την ιστοσελίδα και όχι για την εφαρμογή .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το νέο free2go είναι σαφέστατα ποιο ακριβό από το παλιό. Η κόρη μου κάθε μήνα βαζει 12€ και έχει 6gb internet, 200' ομιλίας και απεριόριστα προς wind. Αυτό με το νέο free2go απλά δεν υπάρχει. Και το βασικό είναι ότι προσπαθούν να σε πάνε στο νέο free2go πονηρά δίνοντας σου διάφορες ετερόκλητες πληροφορίες για να σε μπερδέψουν και να σε πείσουν ότι σε συμφέρει. Έχω Nova όλα τα συμβόλαια της οικογένειας και 2 καρτοκινητα. Αυτή η κουτοπόνηρη λογική είναι απλά απογοητευτική για το ποιόν της Nova...

Αν η μόνη τους έννοια είναι να έχουν πελάτες που ανανεώνουν με 1€ για να έχουν τηλέφωνο ας κάτσουν με αυτούς.

Επεξ/σία από charilaos_tech
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομίζω οτι η wind μεχρι τώρα δεν έκανε ποτέ φραγή εισερχομένων πριν τους 12 μήνες από την τελευταία ανανέωση , τουλάχιστον σε ένα καρτοκινητο που έχω στον πατέρα μου δέχεται κλήσεις χωρίς υπόλοιπο από πέρυσι ...  Επίσης όταν ληγει το δίμηνο αν έχεις υπόλοιπο ευρώ και  αγοράσεις ενα πακετάκι πχ 30 νυχτες ιντερνετ  παρατείνεται για τη διάρκεια του πακέτου η λήξη του υπολοίπου σε χρήματα και πας έτσι στους 3 μήνες πχ ( δοκιμασμένο σε παλιό wind σε αντίθεση με frog  πχ που και να ενεργοποιήσεις ένα μηνιαίο πακέτο 120 λεπτά με 3 ευρώ πχ , δεν παρατείνει την λήξη του χρηματικοί υπολοίπου μετα το δίμηνο και θέλει τάισμα κάθε δίμηνο για να μη χάσεις το υπόλοιπο σε ευρώ.

 

Δεν έχω εμπειρία από το καινούριο f2g των 8 ευρώ , αλλά όπως το βλέπω το δυνατό του σημείο είναι οι κλήσεις φωνής με ελάχιστη διάρκεια 1" και όχι τα data  Το ένα ευρώ ανανέωση για data , εννοεί μάλλον να βαλεις τουλάχιστον 8 ευρώ για φωνή και 1 για  data πχ για μια μέρα (  που έχει με 0,9 ευρώ /μέρα  ,   άρα 27 ευρώ το μήνα τα απεριόριστα  data )  δεν είδα πουθενά ανανέωση κάτω από 8 ευρώ , βάζεις τη φωνή υποχρεωτικά και προσθέτεις ποσό και για να ενεργοποιήσεις επιπλέον πακέτο data  , αν το κατάλαβα καλά , ας με διορθώσει κάποιος που το δοκίμασε αν κάνω λάθος .

Το λένε και αυτοί :   Online ανανέωση υπολοίπου

Ανανέωσε με ασφάλεια και ευκολία μόνο από 8€ και πάρε αυτόματα αυτό που σου ταιριάζει! Τι περιμένεις;
Δεν βλέπω να λέει αυτά που λέτε για το 1 ευρώ , αυτό είναι αν κατάλαβα καλά μόνο για data αφού βάλεις πακέτο φωνής ...

Επομένως για κάποιον που μίλαγε  λίγο αυξήθηκε η ελάχιστη χρέωση από 6 ευρώ το μήνα ( 12 το δίμηνο ) σε 8 ευρώ το μήνα αλλά μιλάει τώρα περισσότερο ...

 

Επεξ/σία από chrismoute
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ομιλία για μαθητές και φοιτητές είναι κάτι παρωχημένο. Το κυριότερο είναι τα δεδομένα. Εκεί προφανώς πάτησε η nova δημιουργώντας αυτά τα άθλια πακέτα που δημιούργησε. Η χρέωση ανά δευτερόλεπτο εξυπηρετεί τους παππούδες και όχι την μάζα των πελατών του free to go

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...