Προς το περιεχόμενο

Artifacts σε EVGA RTX 3080 FTW ULTRA GAMING και EVGA RMA


Dj_Seps

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν θα πώ πως έχετε άδικο σε όλα όσα λέτε.

Στο παρασύνθημα τώρα, έστειλε το τιμολόγιο και προχώρησα με την RMA κατευθείαν στην EVGA γιατί είναι κρίμα να σπάς μαγαζιά στα Εξάρχεια.

Το πάθημα έγινε μάθημα, όσο για την θετική κριτική κρίμα να μην μπορώ να την πάρω πίσω.

Περιμένω την απάντηση της EVGA για να δω αν εγκρίνει την RMA και να ξεκινήσει η διαδικασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρώτο και κύριο είναι ναι έλεγχος από κοντά η τουλάχιστον video κλήση live κιόλας.

Από εκεί καί πέρα θα μπορούσε να πάθει κάτι στα χέρια του αγοραστή από την πρώτη μέρα. Το θέμα είναι ότι έχει εγγύηση και να εξυπηρετήσει όπου χρειαστεί ο πωλητής και ολα καλα θα πάνε, απλά υπομονή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας,

Η EVGA έδωσε έγκριση για την RMA και προχωράω κανονικά.

Είμαι σε αυτό το status, πρέπει να προχωρήσω στην αποστολή της κάρτας λογικά. Έτσι δεν είναι?

OPEN RMA STATUS

SERIAL NUMBER: 2012533897822466

Description: EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA GAMING, 10G-P5-38

RMA ID: 1603793

RMA Number:  5411230330094968

RMA Received:  Pending

Shipping Status:  Pending

 

Shipping Out Option Selected: Ground

Part Number Out: 10G-P5-3897-KR

Next Step: Return Defective Product to EVGA

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως τελευταία φορά που αγόρασα και εγώ κάρτα από χρήστη εδώ νομίζω ήταν 280 rx τότε, μου εμφάνιζε και εμένα artifacts σε όλα τα games και μου πούλαγε τρελά ότι την έδωσε μια χαρά. 

Στο τέλος αφού είχε εγγύηση από γνωστό κατάστημα πήρα πιστωτικό και έτσι πήρα την 970. 

Δεν με χάλασε... 

Έτσι και εσύ στο τέλος μην τσιμπήσεις τίποτα καλύτερο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Dj_Seps είπε

Καλημέρα σας,

Η EVGA έδωσε έγκριση για την RMA και προχωράω κανονικά.

Είμαι σε αυτό το status, πρέπει να προχωρήσω στην αποστολή της κάρτας λογικά. Έτσι δεν είναι?

OPEN RMA STATUS

SERIAL NUMBER: 2012533897822466

Description: EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA GAMING, 10G-P5-38

RMA ID: 1603793

RMA Number:  5411230330094968

RMA Received:  Pending

Shipping Status:  Pending

 

Shipping Out Option Selected: Ground

Part Number Out: 10G-P5-3897-KR

Next Step: Return Defective Product to EVGA

 

 

Δεν θυμάμαι καλά αλλά έχω την εντύπωση ότι θα σου έρθει μήνυμα πότε να την στείλεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/3/2023 στις 6:59 ΜΜ, aetos1988 είπε

Δεν θυμάμαι καλά αλλά έχω την εντύπωση ότι θα σου έρθει μήνυμα πότε να την στείλεις. 

Μου ήρθε ένα mail με οδηγίες αποστολής και έχει attached ένα χαρτί ( με διεύθυνση αποστολής )  που πρέπει να το εκτυπώσω και να το κολλήσω πάνω στο κουτί.

Αυτό εννοείς?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Dj_Seps είπε

Μου ήρθε ένα mail με οδηγίες αποστολής και έχει attached ένα χαρτί ( με διεύθυνση αποστολής )  που πρέπει να το εκτυπώσω και να το κολλήσω πάνω στο κουτί.

Αυτό εννοείς?

Ναι αυτό ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Levs είπε

και κοιτουσα τις μεταχειρισμενες 3080 στα 550ευρω εδω στις αγγελιες..αααασε το ξανασκεφτηκα! με φοβισες :D

Αν είναι LHR δεν υπάρχει θέμα. Κυρίως αν είναι καλές υλοποιήσεις.

Η καλύτερη περίπτωση δε είναι η 3080 12GB, η οποία άργησε να κυκλοφορήσει και σχεδόν δεν πρόλαβε την τρέλα του mining.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου αλλά γιατί δεν βάζει κανείς μέσα το ενδεχόμενο απλώς να προέκυψε πρόβλημα στα χέρια του παιδιού που την αγόρασε;

Επειδή εδώ πουλάμε και αγοράζουμε χρόνια τώρα, λίγο πολύ γνωρίζουμε ποιος είναι ποιος, μπορεί να συμβεί και στον καλύτερο αυτό.

Για την ιστορία, μια φορα δεν έμεινα ευχαριστημένος με αγορά μου εδώ (οχι κάρτα γραφικών) όχι γιατί ήρθε ελαττωματικό or sth, αλλά επειδή το info ήταν misleading, παρουσιαζε το προϊόν ως new του κουτιού και οταν παρέλαβα ήταν εμφανώς used. Δεν είχε κανένα πρόβλημα λειτουργίας κτλ αλλά του κουτιού δεν ήταν.

Οποτε από τότε (μακρινό 2008) δεν αγοράζω used, μόνο πουλάω γιατί γνωρίζω ότι προσέχω τα πράγματα μου όσο δεν πάει, και τα δίνω με υπόλοιπο εγγύησης στην περίπτωση που κάτσει η στραβή σε αυτόν που αγοράσει. 

Υποψιν λεβέντες δεν ειναι ολοι επαγγελματίες πωλητές εδώ. Οι περισσοτεροι πουλάνε για να πάρουν κάτι καινούριο με την διαφορά. 😉

Μια χαρά του έκατσε του συμφορουμιτη και θα πάρει new gpu. Κάνε μας update οταν παραλάβεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Alex21121988 είπε

Θα κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου αλλά γιατί δεν βάζει κανείς μέσα το ενδεχόμενο απλώς να προέκυψε πρόβλημα στα χέρια του παιδιού που την αγόρασε;

Επειδή εδώ πουλάμε και αγοράζουμε χρόνια τώρα, λίγο πολύ γνωρίζουμε ποιος είναι ποιος, μπορεί να συμβεί και στον καλύτερο αυτό.

Για την ιστορία, μια φορα δεν έμεινα ευχαριστημένος με αγορά μου εδώ (οχι κάρτα γραφικών) όχι γιατί ήρθε ελαττωματικό or sth, αλλά επειδή το info ήταν misleading, παρουσιαζε το προϊόν ως new του κουτιού και οταν παρέλαβα ήταν εμφανώς used. Δεν είχε κανένα πρόβλημα λειτουργίας κτλ αλλά του κουτιού δεν ήταν.

Οποτε από τότε (μακρινό 2008) δεν αγοράζω used, μόνο πουλάω γιατί γνωρίζω ότι προσέχω τα πράγματα μου όσο δεν πάει, και τα δίνω με υπόλοιπο εγγύησης στην περίπτωση που κάτσει η στραβή σε αυτόν που αγοράσει. 

Υποψιν λεβέντες δεν ειναι ολοι επαγγελματίες πωλητές εδώ. Οι περισσοτεροι πουλάνε για να πάρουν κάτι καινούριο με την διαφορά. 😉

Μια χαρά του έκατσε του συμφορουμιτη και θα πάρει new gpu. Κάνε μας update οταν παραλάβεις.

Και για να κάνω εγώ τον δικηγόρο του διαβόλου, πως ξέρουμε εμείς ότι η κάρτα που αγόρασες το μακρινό 2008 δεν ήταν του κουτιού? 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η EVGA εχει την πιο σοβαρη εγγυηση , θα παρεις αλλη καρτα χωρις κανενα θεμα. σε δικη μου διαδικασια rma απο 2070 evga τσιμπησα 3060ti και μαλιστα ανωτερο μοντελο. Το μονο δυστυχημα ειναι οτι πλεον εφυγε απο την παραγωγη gpu

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...