Προς το περιεχόμενο

Αμέτρητα τα bugs στο Last of Us Part I για PC


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, MikeGR7 είπε

Χωρις Ειρωνιες κτλ παιδια οποιος θελει υγιες νευρικο συστημα ξεχναει τα παιχνιδια του εκαστοτε τρεχοντος ετους.

Εφαρμοστε την τακτικη του καθυστερημενου Gaming και θα βρειτε την υγεια σας στα παντα.

Τα πλεονεκτηματα άπειρα, για παραδειγμα:

χαμηλοτερες τιμες

ολοκληρωμένη εμπειρια GOTY - Complete edition (παιζεις με τη μια ολο το περιεχομενο και οχι dlc dlc λες και βλεπεις σαπουνοπερα)

διορθωμένα bugs

ποικιλια mods

ωριμους drivers

καλυτερα features (οπως νεα rtx - dlss - fsr που σε πολλα παιχνιδια μπαινουν αργοτερα)

καλυτερα fps ( μιας και αργοτερα θα παιζεις και σε πιο συγχρονη GPU)

και πολλα αλλα.

Για παραδειγμα εγω το τελευταιο εξαμηνο εχω τελειωσει παιχνιδια τα οποια ειχαν φαει κραξιμο στο launch και εγω τα απολαυσα εξαιρετικα με αφθονα mods οπως Dragon Age Inquisition, Mass Effect Legendary, Mass Effect Andromeda, Assasins Creed Odyssey και τωρα παω για Resident Evil 6 - 7, Control, Devil May Cry 5 κτλ

Σκεφτειτε και το εξης, εχετε παιξει ποτε καποιο απο τα πολυ τελευταια παιχνιδια και τα γραφικα σας μοιαζουν πραγματικα χρονια μπροστα απο την εποχη??

Εγω ναι το εχω δει πολλες φορες και μαλιστα και το TLOU  ειναι ενα καλο παραδειγμα, ε λοιπον μαντέψτε! 

Μοιαζουν μπροστα γιατι ΕΙΝΑΙ μπροστα, κανονικα θα κυκλοφορουσαν τουλαχιστον 1 με 2 χρονια αργοτερα και βγηκαν τωρα! Θαυμα?! ΟΧΙ! --->> Απλα πηδανε το σταδιο του optimization - quality control - beta testing και το φορτωνουν στο κοσμο ενω παραλληλα τελειωνουν και το πετσοκομενο περιεχομενο με τα λεφτα των εισπραξεων απο τα κοροιδα early adopters!

Αλλαξτε μυαλο μαζικα και μη δινετε πανω απο δεκαρικο για παιχνιδια με την καμια. Βαλτε φωτια στη δελιδα του λεξικου με τις λεξεις Pre order, pre load κτλ

Τα ίδια λέω ~15 χρόνια!! Το πιο ακριβό παιχνίδι θα έπρεπε να πωλείται 10€!!!
Όλα τα υπόλοιπα είναι να είχαμε να λέγαμε...
Παγκόσμια αγορά είναι... 😉

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 ώρες πριν, gadgetseek είπε

Παρεμπιπτόντως, στην επόμενη σεζόν της σειράς να δούμε και κανέναν infected παραπάνω, ναι..; 😋

The Last Of Us Clicker GIF by HBO

Η επομενη σεζον ξερει κανεις πουε βγαινει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, MikeGR7 είπε

Χωρις Ειρωνιες κτλ παιδια οποιος θελει υγιες νευρικο συστημα ξεχναει τα παιχνιδια του εκαστοτε τρεχοντος ετους.

Εφαρμοστε την τακτικη του καθυστερημενου Gaming και θα βρειτε την υγεια σας στα παντα.

Τα πλεονεκτηματα άπειρα, για παραδειγμα:

χαμηλοτερες τιμες

ολοκληρωμένη εμπειρια GOTY - Complete edition (παιζεις με τη μια ολο το περιεχομενο και οχι dlc dlc λες και βλεπεις σαπουνοπερα)

διορθωμένα bugs

ποικιλια mods

ωριμους drivers

καλυτερα features (οπως νεα rtx - dlss - fsr που σε πολλα παιχνιδια μπαινουν αργοτερα)

καλυτερα fps ( μιας και αργοτερα θα παιζεις και σε πιο συγχρονη GPU)

και πολλα αλλα.

Για παραδειγμα εγω το τελευταιο εξαμηνο εχω τελειωσει παιχνιδια τα οποια ειχαν φαει κραξιμο στο launch και εγω τα απολαυσα εξαιρετικα με αφθονα mods οπως Dragon Age Inquisition, Mass Effect Legendary, Mass Effect Andromeda, Assasins Creed Odyssey και τωρα παω για Resident Evil 6 - 7, Control, Devil May Cry 5 κτλ

Σκεφτειτε και το εξης, εχετε παιξει ποτε καποιο απο τα πολυ τελευταια παιχνιδια και τα γραφικα σας μοιαζουν πραγματικα χρονια μπροστα απο την εποχη??

Εγω ναι το εχω δει πολλες φορες και μαλιστα και το TLOU  ειναι ενα καλο παραδειγμα, ε λοιπον μαντέψτε! 

Μοιαζουν μπροστα γιατι ΕΙΝΑΙ μπροστα, κανονικα θα κυκλοφορουσαν τουλαχιστον 1 με 2 χρονια αργοτερα και βγηκαν τωρα! Θαυμα?! ΟΧΙ! --->> Απλα πηδανε το σταδιο του optimization - quality control - beta testing και το φορτωνουν στο κοσμο ενω παραλληλα τελειωνουν και το πετσοκομενο περιεχομενο με τα λεφτα των εισπραξεων απο τα κοροιδα early adopters!

Αλλαξτε μυαλο μαζικα και μη δινετε πανω απο δεκαρικο για παιχνιδια με την καμια. Βαλτε φωτια στη σελιδα του λεξικου με τις λεξεις Pre order, pre load κτλ

Πολύ ορθά ομιλεί ο κύριος,σταμάτησα να παίρνω παιχνίδια με το που βγαινουν γτ όλα ανεξαιρέτως δεν παίζονται!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, DeanThomas είπε

Βέβαια θα μου πεις, πως θα μάθουμε ότι ένα παιχνίδι είναι προβληματικό, όταν όλα τα reviews είναι πληρωμένα από πριν για να κρύβουν τα αρνητικά? Άλλη ιστορία αυτό.

Αυτό θα έπρεπε να βοηθήσει στο να ξεσκαρτάρουμε τους reviewers - ποιοί είναι αξιόπιστοι και καλοί στην δουλειά τους και ποιοί όχι - ανάλογα την πλατφόρμα στην οποία αναφέρονται πάντα...

Επεξ/σία από Eloy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τραγικό στούντιο η iron galaxy. Άφησαν το uncharted 4 στη μοίρα του με το mouse panning το arkham knight το είχαν καταστρέψει και τώρα πάλι με το last of us. Ρε Sony αφού είπαμε μόνο nixxes στούντιο που δίνει εξαιρετικά ports όλα τα χρόνια στούντιο που έκανε το Horizon zero dawn το καλύτερο port που έχεις βγάλει μέχρι σήμερα. Άστα τα τρίτο τέταρτα στούντιο της κακιάς ώρας αφού βλέπεις δεν το έχουν. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
6 hours ago, MikeGR7 said:

Για παραδειγμα εγω το τελευταιο εξαμηνο εχω τελειωσει παιχνιδια τα οποια ειχαν φαει κραξιμο στο launch και εγω τα απολαυσα εξαιρετικα με αφθονα mods οπως Dragon Age Inquisition, Mass Effect Legendary, Mass Effect Andromeda, Assasins Creed Odyssey και τωρα παω για Resident Evil 6 - 7, Control, Devil May Cry 5

Αρκεί να μιλάμε για single player βέβαια, γιατί πχ στο Diablo 4 δεν σε παίρνει να το κάνεις αυτό.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Arkin είπε

Τραγικό στούντιο η iron galaxy. Άφησαν το uncharted 4 στη μοίρα του με το mouse panning το arkham knight το είχαν καταστρέψει και τώρα πάλι με το last of us. Ρε Sony αφού είπαμε μόνο nixxes στούντιο που δίνει εξαιρετικά ports όλα τα χρόνια στούντιο που έκανε το Horizon zero dawn το καλύτερο port που έχεις βγάλει μέχρι σήμερα. Άστα τα τρίτο τέταρτα στούντιο της κακιάς ώρας αφού βλέπεις δεν το έχουν. 

Το καλύτερο port είναι το Spiderman βασικά, η Nixxes λογικά τώρα έχει αναλάβει το port του Ratchet & Clank ή του Ghost of Tsushima.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Psycho_Warhead είπε

Το καλύτερο port είναι το Spiderman βασικά, η Nixxes λογικά τώρα έχει αναλάβει το port του Ratchet & Clank ή του Ghost of Tsushima.

Με RT γιατί χωρίς ξέρω ότι πάει μπάλα. Το zero dawn επειδή το τελείωσα ίχνος stutter και γενικά από τα πιο αξιόλογα port που θα παίξει κάποιος. Το spiderman με rt νομίζω θέλει πολύ δυνατό cpu για πολλά fps εκτός αν το έφτιαξαν με τα updates. Μακάρι να έρθει tsushima το περιμένω πως και πως και εννοείται να βγει από nixxes να ειναι βούτυρο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, MikeGR7 είπε

Χωρις Ειρωνιες κτλ παιδια οποιος θελει υγιες νευρικο συστημα ξεχναει τα παιχνιδια του εκαστοτε τρεχοντος ετους.

Εφαρμοστε την τακτικη του καθυστερημενου Gaming και θα βρειτε την υγεια σας στα παντα.

Τα πλεονεκτηματα άπειρα, για παραδειγμα:

χαμηλοτερες τιμες

ολοκληρωμένη εμπειρια GOTY - Complete edition (παιζεις με τη μια ολο το περιεχομενο και οχι dlc dlc λες και βλεπεις σαπουνοπερα)

διορθωμένα bugs

ποικιλια mods

ωριμους drivers

καλυτερα features (οπως νεα rtx - dlss - fsr που σε πολλα παιχνιδια μπαινουν αργοτερα)

καλυτερα fps ( μιας και αργοτερα θα παιζεις και σε πιο συγχρονη GPU)

και πολλα αλλα.

Για παραδειγμα εγω το τελευταιο εξαμηνο εχω τελειωσει παιχνιδια τα οποια ειχαν φαει κραξιμο στο launch και εγω τα απολαυσα εξαιρετικα με αφθονα mods οπως Dragon Age Inquisition, Mass Effect Legendary, Mass Effect Andromeda, Assasins Creed Odyssey και τωρα παω για Resident Evil 6 - 7, Control, Devil May Cry 5 κτλ

Σκεφτειτε και το εξης, εχετε παιξει ποτε καποιο απο τα πολυ τελευταια παιχνιδια και τα γραφικα σας μοιαζουν πραγματικα χρονια μπροστα απο την εποχη??

Εγω ναι το εχω δει πολλες φορες και μαλιστα και το TLOU  ειναι ενα καλο παραδειγμα, ε λοιπον μαντέψτε! 

Μοιαζουν μπροστα γιατι ΕΙΝΑΙ μπροστα, κανονικα θα κυκλοφορουσαν τουλαχιστον 1 με 2 χρονια αργοτερα και βγηκαν τωρα! Θαυμα?! ΟΧΙ! --->> Απλα πηδανε το σταδιο του optimization - quality control - beta testing και το φορτωνουν στο κοσμο ενω παραλληλα τελειωνουν και το πετσοκομενο περιεχομενο με τα λεφτα των εισπραξεων απο τα κοροιδα early adopters!

Αλλαξτε μυαλο μαζικα και μη δινετε πανω απο δεκαρικο για παιχνιδια με την καμια. Βαλτε φωτια στη σελιδα του λεξικου με τις λεξεις Pre order, pre load κτλ

https://www.reddit.com/r/patientgamers/

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, MikeGR7 είπε

Χωρις Ειρωνιες κτλ παιδια οποιος θελει υγιες νευρικο συστημα ξεχναει τα παιχνιδια του εκαστοτε τρεχοντος ετους.

Εφαρμοστε την τακτικη του καθυστερημενου Gaming και θα βρειτε την υγεια σας στα παντα.

Τα πλεονεκτηματα άπειρα, για παραδειγμα:

χαμηλοτερες τιμες

ολοκληρωμένη εμπειρια GOTY - Complete edition (παιζεις με τη μια ολο το περιεχομενο και οχι dlc dlc λες και βλεπεις σαπουνοπερα)

διορθωμένα bugs

ποικιλια mods

ωριμους drivers

καλυτερα features (οπως νεα rtx - dlss - fsr που σε πολλα παιχνιδια μπαινουν αργοτερα)

καλυτερα fps ( μιας και αργοτερα θα παιζεις και σε πιο συγχρονη GPU)

και πολλα αλλα.

Για παραδειγμα εγω το τελευταιο εξαμηνο εχω τελειωσει παιχνιδια τα οποια ειχαν φαει κραξιμο στο launch και εγω τα απολαυσα εξαιρετικα με αφθονα mods οπως Dragon Age Inquisition, Mass Effect Legendary, Mass Effect Andromeda, Assasins Creed Odyssey και τωρα παω για Resident Evil 6 - 7, Control, Devil May Cry 5 κτλ

Σκεφτειτε και το εξης, εχετε παιξει ποτε καποιο απο τα πολυ τελευταια παιχνιδια και τα γραφικα σας μοιαζουν πραγματικα χρονια μπροστα απο την εποχη??

Εγω ναι το εχω δει πολλες φορες και μαλιστα και το TLOU  ειναι ενα καλο παραδειγμα, ε λοιπον μαντέψτε! 

Μοιαζουν μπροστα γιατι ΕΙΝΑΙ μπροστα, κανονικα θα κυκλοφορουσαν τουλαχιστον 1 με 2 χρονια αργοτερα και βγηκαν τωρα! Θαυμα?! ΟΧΙ! --->> Απλα πηδανε το σταδιο του optimization - quality control - beta testing και το φορτωνουν στο κοσμο ενω παραλληλα τελειωνουν και το πετσοκομενο περιεχομενο με τα λεφτα των εισπραξεων απο τα κοροιδα early adopters!

Αλλαξτε μυαλο μαζικα και μη δινετε πανω απο δεκαρικο για παιχνιδια με την καμια. Βαλτε φωτια στη σελιδα του λεξικου με τις λεξεις Pre order, pre load κτλ

Όσο υπάρχουν εθισμένοι που δεν αντέχουν να μη χάσουν 20 δευτερόλεπτα για να παίξουν ένα παιχνίδι, λες και δεν υπάρχουν παιχνίδια να παίξεις αν θες, τα ίδια θα έχουμε.Δεν αλλάζει κατι.

Επεξ/σία από jimtriol
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, TEOKOS είπε

Έφθασα μέχρι το γραφείο του Ρομπερτ , πως τον λένε ….

Κανένα bug και smooth με υψηλά fps

Τόσο τυχερός , η είναι υπερβολές όλα αυτά ;

Spoiler

Καλά και για το cyberpunk που είχε γίνει χαμός τότε, day one που το είχα αγοράσει εγώ, 1 visual bug το 4ωρο τύχαινα.

Στο Hogwarts legacy που και αυτό το εκραζαν, και αυτό το πήρα day one, έχω 25 ώρες, δεν έχω συναντήσει ούτε ένα bug.

(Και τα 2 τα έπαιζα σε καινούριο pc , το cyberpunk με 1050ti και το Hogwarts με 3060ti στο pc και με default γραφικά στο steam deck.)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...