Προς το περιεχόμενο

Το Steam τερματίζει την υποστήριξη των Windows 7 και 8 από τη 1η Ιανουαρίου του 2024


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, filip123go είπε

Πώς στο καλό προσπαθουν να τα αχρηστεψουν;;; Αφού σου κάνουν support για πολλά χρόνια ακόμα. Θα καταλάβαινα τον συλλογισμό σου, εάν έλεγε η MS ότι από αύριο σταματάει να κάνει support windows 10. 

Επίσης, τελείως ρεαλιστικά εάν το δούμε το θέμα, δεν υπάρχει απολύτως κανένας λόγος να αναβαθμίσει κάποιος από win 10, εάν το pc του δουλεύει. Ειδικά εάν είναι επαγγελματίας. Δεν προσφέρουν κάτι παραπάνω τα win 11...

Αυτό είναι μεγάλη μλκια. Υπάρχουν  πολλοί retro gamers που παίζουν σε τέτοια pc. Επίσης πολλά games δεν μπορούν να τρέξουν σε windows πάνω από τα 7.

Ελπίζω να αλλάξει γνώμη η Valve...

σωστός σε όλα. Εγώ έχω το πακμαν στο στομ και θέλω να συνεχίσω χώρος αναβάθμιση του στομ και windows και ξαφνικά μπυ λες πχ8 θα αλλάξεις αλλάζεις και μετά δεν παίζει το πακμαν επειδή άλλαξες χαχα τυχαίο παράδειγμα...αλλα θα γίνουν και αυτά

Ας πει οτι δεν θα έχει νέα βερσιόν σφιμ και μέχρι εκεί θα παίζει ότι έπαιζε και τέλος έτσι θα το δεχτώ καλύτερα.

Άρα ξανά πάμε πίσω σε κουβέντα παίρνεις το παιχνίδι σε φυσικό δίσκο και οχι σε πλατφόρμες

Επεξ/σία από kinitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν θες να εισαι 1000% νομιμος με windows 11 PRO, ναι, η ταριφα ειναι ~200ε.
Παντα εκει γυρω ηταν η τιμη για την PRO εκδοση των windows, απο εποχες vista σιγουρα (αν οχι xp).

---edit
Τοσο τα δινει και η ms btw.
https://www.microsoft.com/en-gr/d/windows-11-pro/dg7gmgf0d8h4

(64)

Επεξ/σία από jim_p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jim_p είπε

Αν θες να εισαι 1000% νομιμος με windows 11 PRO, ναι, η ταριφα ειναι ~200ε.
Παντα εκει γυρω ηταν η τιμη για την PRO εκδοση των windows, απο εποχες vista σιγουρα (αν οχι xp).

(64)

Τα κλειδάδικα γιατί δεν είναι τόσο νόμιμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, jim_p είπε

Αν θες να εισαι 1000% νομιμος με windows 11 PRO, ναι, η ταριφα ειναι ~200ε........

Αν εισαι επιχειρηση βαζεις υποχρεωτικα γνησια. Αν εισαι ιδιωτης και θες να βαλεις πειρατικα τοτε θα κλεισεις τα updates, οποτε χανεται και ο λογος που υπαρχει για να κανεις αναβαθμιση, δλδ η ασφαλεια.

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 31/3/2023 στις 10:04 ΠΜ, kinitos είπε

σωστός σε όλα. Εγώ έχω το πακμαν στο στομ και θέλω να συνεχίσω χώρος αναβάθμιση του στομ και windows και ξαφνικά μπυ λες πχ8 θα αλλάξεις αλλάζεις και μετά δεν παίζει το πακμαν επειδή άλλαξες χαχα τυχαίο παράδειγμα...αλλα θα γίνουν και αυτά

Ας πει οτι δεν θα έχει νέα βερσιόν σφιμ και μέχρι εκεί θα παίζει ότι έπαιζε και τέλος έτσι θα το δεχτώ καλύτερα.

Άρα ξανά πάμε πίσω σε κουβέντα παίρνεις το παιχνίδι σε φυσικό δίσκο και οχι σε πλατφόρμες

Spoiler

Δεν βγάζει πολύ νοημα το κείμενο. Μπορείς να το διορθώσεις λίγο;

 

 

Επεξ/σία από Retromaniac
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οταν γραφεις απο κινητο στα γρηγορα με τυφλο συστημα αυτα γινονται

 

σωστός σε όλα. Εγώ έχω το πακμαν στο steam και θέλω να συνεχίσω χωρις αναβάθμιση του steam και windows και ξαφνικά μου λες οτι  θα πρεπει να αναβαθμισεις τα windows γιατι πλεον σταματα αναβαθμιση και direct x και λοιπα.

αν αλλαξεις οκ μενει το στιμ αν δεν αλλαξεις αρα δεν θα τρεχει ουτε παλια εκδοση του steam σημαινει οτι αν μεινω στα 7 δεν θα εχω τιποτα απο οτι εχω εκει μεσα.

οποτε αν μεινω στα 7 και εχω το cd κανω μια εγκατασταση και τελος .

Ας πει οτι δεν θα έχει νέα βερσιόν σφιμ και μέχρι εκεί θα παίζει ότι έπαιζε και τέλος έτσι θα το δεχτώ καλύτερα.

Άρα ξανά πάμε πίσω σε κουβέντα παίρνεις το παιχνίδι σε φυσικό δίσκο και οχι σε πλατφόρμες

σορρυ για το μπαχαλο ουτε που το ειχα δει ουτε και το ξαναδιαβασα μετα το θεμα

Επεξ/σία από kinitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, kinitos είπε

σωστός σε όλα. Εγώ έχω το πακμαν στο steam και θέλω να συνεχίσω χωρις αναβάθμιση του steam και windows και ξαφνικά μου λες οτι  θα πρεπει να αναβαθμισεις τα windows γιατι πλεον σταματα αναβαθμιση και direct x και λοιπα.

αν αλλαξεις οκ μενει το στιμ αν δεν αλλαξεις αρα δεν θα τρεχει ουτε παλια εκδοση του steam σημαινει οτι αν μεινω στα 7 δεν θα εχω τιποτα απο οτι εχω εκει μεσα.

οποτε αν μεινω στα 7 και εχω το cd κανω μια εγκατασταση και τελος .

Mηπως αυτο δε γινεται? Εγω πχ. εχω το original cd του Ηalf Life 2, αλλα δε μπορω να το παιξω. Σου ζηταει επικαιροποιημενο(νεο) λογ/σμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/4/2023 στις 2:13 ΜΜ, rus είπε

Αν εισαι επιχειρηση βαζεις υποχρεωτικα γνησια. Αν εισαι ιδιωτης και θες να βαλεις πειρατικα τοτε θα κλεισεις τα updates, οποτε χανεται και ο λογος που υπαρχει για να κανεις αναβαθμιση, δλδ η ασφαλεια.

Δεν υπάρχουν ''πειρατικά'' με την ένοια του crack πλέον, βάζεις KMS και κάνει ανανέωση συνέχεια τις 180 μέρες ενεργοποίησης. Επίσης τα updates εννοείται δουλεύουν κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Psycho_Warhead είπε

Δεν υπάρχουν ''πειρατικά'' με την ένοια του crack πλέον, βάζεις KMS και κάνει ανανέωση συνέχεια τις 180 μέρες ενεργοποίησης. Επίσης τα updates εννοείται δουλεύουν κανονικά.

δε καταλαβα τι ειπες, παντως στα 7 δεν παρεχονται πλεον updates. Aν πας στη σχετικη επιλογη ή θα περιμενεις ματαια ή θα σου βγαλει error msg.

Τip: Παρολ αυτα υπαρχει ενα βιντεακι στο youtube που σου λεει τι ακριβως πρεπει να κανεις για να τα παρεις. Μεχρι στιγμης δουλευει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, rus είπε

δε καταλαβα τι ειπες, παντως στα 7 δεν παρεχονται πλεον updates. Aν πας στη σχετικη επιλογη ή θα περιμενεις ματαια ή θα σου βγαλει error msg.

Τip: Παρολ αυτα υπαρχει ενα βιντεακι στο youtube που σου λεει τι ακριβως πρεπει να κανεις για να τα παρεις. Μεχρι στιγμης δουλευει

Για τα Win7 υπάρχει crack(Windows Loader) αλλά και πάλι δεν υπάρχει πρόβλημα με τα updates. Απ' τα Win8 και μετά η ενεργοποίηση γίνεται μέσω KMS emulator και τα Windows δεν καταλαβαίνουν ότι είναι ''σπασμένα''.

Όπως και να 'χει όταν με 3 ευρώ αγοράζεις κλειδί που ''δένει'' με την μητρική δεν αξίζει να ασχοληθείς..

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Psycho_Warhead είπε

Για τα Win7 υπάρχει crack(Windows Loader) αλλά και πάλι δεν υπάρχει πρόβλημα με τα updates. Απ' τα Win8 και μετά η ενεργοποίηση γίνεται μέσω KMS emulator και τα Windows δεν καταλαβαίνουν ότι είναι ''σπασμένα''.

Το κρακ ειναι κρακ, δλδ παρανομο. Για τα updates των 7 σου ειπα τι ισχυει, μολις προχτες ειχα προσωπικη εμπειρια.

Και μη νομιζεις οτι "δεν καταλαβαινουν", τα παντα καταλαβαινει η ms 😄 Μη βαλεις το/τα updates που αναγνωριζουν γνησιοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, rus είπε

Το κρακ ειναι κρακ, δλδ παρανομο. Για τα updates των 7 σου ειπα τι ισχυει, μολις προχτες ειχα προσωπικη εμπειρια.

Και μη νομιζεις οτι "δεν καταλαβαινουν", τα παντα καταλαβαινει η ms 😄 Μη βαλεις το/τα updates που αναγνωριζουν γνησιοτητα.

Δεν υπάρχουν τέτοια updates πλέον, ένα update στα 7 υπήρχε τέτοιο που με την τελευταία έκδοση Windows Loader δεν έχεις κανένα θέμα.

Όσο για το αν καταλαβαίνει η M$, προφανώς τα κλειδάκια με τα 3 ευρώ είναι υπό την ανοχή τους και το σωστό θα ήταν να αφήσουν ελέυθερα τα Windows χωρίς να θέλουν ενεργοποίηση αλλά θέλουν να τα αρπάζουν απ' τους OEMs ακόμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...