Προς το περιεχόμενο

iPhone 15 rumors


kostasgr78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, JimxxZe είπε

Άρα θα έχει 1500€ και θα είναι μόλις 128gb? Για το pro Max αναφέρομαι

1629€ τιμη Ιταλιας. υπαρχει και η δοκιμασμενη λυση για προηγ.σειρα 14 για αγορά για οσο ειναι διαθεσιμη με μειον τις νεες αλλαγες για εντος budget.

Ελλαδα κανα 60-80ε παραπανω αφου είμαστε large εδω κ χρεωνουν οτι θελουν. Με παραδοσεις ισως  φαινεται να εχουμε λιστες στα μαγαζιά για τα μαξ λογω διαθεσιμοτητας καλα Χριστούγεννα δηλ.

Θα μαθουμε σε 24 ωρες :)

  

3 ώρες πριν, leonidas_fs είπε

Ρεαλιστικά εσείς με το 14pro κοιτάτε για 19Pro....Εαν είναι να αλλάζουμε κινητό κάθε χρόνο, πάμε σε Android! :-)

τον πηγες κ λιγο πιο μακρια τον ανθρωπο για αλλαγη 5ετία (με τετοιες αρχικές τιμες) μινιμουμ :rolleyes:

Επεξ/σία από aces
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/9/2023 στις 6:05 ΜΜ, koutsis είπε

Εντάξει, όσο και να μην παίζει το αγοράζεις πολύ πιο φτηνά το μεταχειρισμένο απο το καινούργιο. Και θα επίσης θα πιάσει και πιο πολύ το δικό σου το παλιό όταν το πουλήσεις...

Ναι το παλιό πιάνει παραπάνω χρήματα στις αγγελίες, αλλά δυστηχώς οι υπόλοιπες επιλογές που έχεις είναι εξίσου ακριβές, άρα στο τέλος της ημέρας μια η άλλη βγαίνει.

Από εκει και πέρα, αναμονή για τα επίσημα αύριο, αν και χλωμό το βλέπω να αλλάξει κάτι δραστικά από τις ως τώρα φήμες.

4 ώρες πριν, leonidas_fs είπε

Ρεαλιστικά εσείς με το 14pro κοιτάτε για 19Pro....Εαν είναι να αλλάζουμε κινητό κάθε χρόνο, πάμε σε Android! :-)

Και σε Android μεριά έχουν πάψει πολλοί τις ετήσιες αναβαθμίσεις, ειδικά μιας και όλο και περισσότερες εταιρείες προσφέρουν πλέον μεγαλύτερη υποστήριξη(σε σχέση με τα μόλις 2χρόνια παλιότερα),και οι τιμές και σε αυτά βάρεσαν ταβάνι.

Κατά τα άλλα πάντα θα υπάρχει κόσμος που κάθε χρόνο θα πηγαίνει στην νέα ναυαρχίδα. Απλά πολλοί από αυτούς μετά από λίγο διάστημα κλασσικά βαριούνται και δεν θέλουν να χάσουν πολλά χρήματα, άρα τα διώχνουν στις αγγελίες.

2 ώρες πριν, aces είπε

Ελλαδα κανα 60-80ε παραπανω αφου είμαστε large εδω κ χρεωνουν οτι θελουν.

Δεν έχουμε αντιπροσωπείαόπως οι άλλες μεγάλες χώρες του εξωτερικού και έχουμε και 24% ΦΠΑ, γιαυτό βλέπουμε τις τιμές που βλέπουμε και έχουμε συνέχεια τα γνωστά παρατράγουδα με τις εγγυήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 minutes ago, Fulgore said:

Κατά τα άλλα πάντα θα υπάρχει κόσμος που κάθε χρόνο θα πηγαίνει στην νέα ναυαρχίδα. Απλά πολλοί από αυτούς μετά από λίγο διάστημα κλασσικά βαριούνται και δεν θέλουν να χάσουν πολλά χρήματα, άρα τα διώχνουν στις αγγελίες.

 

Καλά ισχύει εάν πάρεις καλο προς ναυαρχίδα ή ναυαρχίδα κινητό, είτε Android/iOS δεν υπάρχει λόγος να αλλάξεις κάθε χρόνο - 2 χρόνια. Το iPhone 8 του πατέρα μου παίζει τρομερά καλά. Ένας φίλος που έχει Samsung S20, και εκείνο παίζει φοβερά!

Βεβαια εννοείται ο καθένας ότι θέλει κάνει με τα χρήματα του, αλλά είναι αμαρτία να μας τα παίρνουν οι εταιρείες! Πάρτε ένα πουκάμισο, ένα ταξίδι, ένα οτιδήποτε, όχι κινητό κάθε χρόνο, αμαρτία!

Επεξ/σία από leonidas_fs
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, leonidas_fs είπε

Καλά ισχύει εάν πάρεις καλο προς ναυαρχίδα ή ναυαρχίδα κινητό, είτε Android/iOS δεν υπάρχει λόγος να αλλάξεις κάθε χρόνο - 2 χρόνια. Το iPhone 8 του πατέρα μου παίζει τρομερά καλά. Ένας φίλος που έχει Samsung S20, και εκείνο παίζει φοβερά!

Βεβαια εννοείται ο καθένας ότι θέλει κάνει με τα χρήματα του, αλλά είναι αμαρτία να μας τα παίρνουν οι εταιρείες! Πάρτε ένα πουκάμισο, ένα ταξίδι, ένα οτιδήποτε, όχι κινητό κάθε χρόνο, αμαρτία!

Δεν το κοροιδεύω γιατί και εγώ παλιότερα για ένα διάστημα ήμουν στο περίπου έτσι(προφανώς όχι κάθε χρόνο pro max).

Γιαυτό και πλέον κοιτάζω πολύ περισσότεροι το οικονομικό κομμάτι μιας και δυστηχώς η κατάσταση σε Apple μεριά ξέφυγε πολύ τα τελευταία χρόνια, ειδικά για μας στην Ευρώπη.

Παίζει όπως είδες και στο δίπλα θέμα προωθητική αυτές τις ημέρες σε Samsung μεριά που βρίσκεις έμμεσα S23 στα 570ευρώ, τιμή χαμηλότερη ακόμα και από iphone 11 128gb του 2019.

ΓΙαυτό και έγραψα πιο πίσω ότι περιμένω να δω αν θα συνεχιστεί το τρυπάκι αυτό και φέτος με τα υπερβολικά κουτσουρεμένα απλά Iphone 15.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 minutes ago, Fulgore said:

Δεν το κοροιδεύω γιατί και εγώ παλιότερα για ένα διάστημα ήμουν στο περίπου έτσι(προφανώς όχι κάθε χρόνο pro max).

Γιαυτό και πλέον κοιτάζω πολύ περισσότεροι το οικονομικό κομμάτι μιας και δυστηχώς η κατάσταση σε Apple μεριά ξέφυγε πολύ τα τελευταία χρόνια, ειδικά για μας στην Ευρώπη.

Παίζει όπως είδες και στο δίπλα θέμα προωθητική αυτές τις ημέρες σε Samsung μεριά που βρίσκεις έμμεσα S23 στα 570ευρώ, τιμή χαμηλότερη ακόμα και από iphone 11 128gb του 2019.

ΓΙαυτό και έγραψα πιο πίσω ότι περιμένω να δω αν θα συνεχιστεί το τρυπάκι αυτό και φέτος με τα υπερβολικά κουτσουρεμένα απλά Iphone 15.

Έτσι ακριβώς…και εγώ γλυκό-κοιτάω το Samsung s23 ultra, μόνο και μόνο γιατί πρέπει η γυναίκα μου να αλλάξει συσκευή, όποτε θα της δώσω το δικό μου 12 Pro Max και θα πάω εγώ σε κάτι άλλο.

 

Επεξ/σία από leonidas_fs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, leonidas_fs είπε

Έτσι ακριβώς…και εγώ γλυκό-κοιτάω το Samsung s23 ultra, μόνο και μόνο γιατί πρέπει η γυναίκα μου να αλλάξει συσκευή, όποτε θα της δώσω το δικό μου 12 Pro Max και θα πάω εγώ σε κάτι άλλο.

Στην περίπτωση σου με 900ευρω

ή αγοράζεις το iphone 14 128gb(καινούργιο)

ή κοιτάς το 14pro max/13pro max απο αγγελίες

ή αγοράζεις το S23U.

Δεν έχεις άλλες εναλλακτικές σε αυτά τα χρήματα, πόσο μάλλον σε Iphone 15μεριά που όλα θα ξεκινάνε πάνω από τα 1000ευρώ.

Ακόμα χειρότερα τα πράγματα στην περίπτωση μου που κοιτάζω κάτω απο αυτά.

Θα τα δούμε και αύριο με το καλό.

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εξαιρέσεις το βίντεο το 23 ultra κερδίζει παντού. Δυστυχώς υπάρχουν όμηροι του οικοσυστήματος. Μακμπουκ I watch που αναγκαστικά κοιτάνε μήλα ενώ υπάρχουν άλλου πορτοκαλιές. Όλη η υφήλιος περίμενε να χτυπήσει το 15αρι το s24 και τελικά θα μάθουμε αύριο ότι είναι χειρότερο από το s23. Δλδ θα ανακοινώσουν 8Κ video και usb-c ως innovation που τα πράσινα ανθρωπάκια το χουν χρόνια.. γρήγορη φόρτιση 30w? Σώμα από τιτάνιο; Το u2 chip για να βρίσκεις πιο γρήγορα AirTags? Τον 3nn chip που επίτηδες κράτησαν Χαμηλά μόνο 17% βελτίωση; Με τιμή 1700 ευρώ πως θα πουλήσεις 900-950 ευρώ το 14 pro max να πάρεις το 15 max? 
 

για να δούμε αύριο αν υπάρχει κάποια εκλπληξη που θα κάνει να αξίζει τα λεφτά του..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, avacan23 είπε

Αν εξαιρέσεις το βίντεο το 23 ultra κερδίζει παντού. Δυστυχώς υπάρχουν όμηροι του οικοσυστήματος. Μακμπουκ I watch που αναγκαστικά κοιτάνε μήλα ενώ υπάρχουν άλλου πορτοκαλιές. Όλη η υφήλιος περίμενε να χτυπήσει το 15αρι το s24 και τελικά θα μάθουμε αύριο ότι είναι χειρότερο από το s23. Δλδ θα ανακοινώσουν 8Κ video και usb-c ως innovation που τα πράσινα ανθρωπάκια το χουν χρόνια.. γρήγορη φόρτιση 30w? Σώμα από τιτάνιο; Το u2 chip για να βρίσκεις πιο γρήγορα AirTags? Τον 3nn chip που επίτηδες κράτησαν Χαμηλά μόνο 17% βελτίωση; Με τιμή 1700 ευρώ πως θα πουλήσεις 900-950 ευρώ το 14 pro max να πάρεις το 15 max? 
 

για να δούμε αύριο αν υπάρχει κάποια εκλπληξη που θα κάνει να αξίζει τα λεφτά του..

Κανείς λάθος φίλε μου σε δοκιμή iPhone 14 Pro και iPad mini 6 και s23 ultra tab s9 ultra όλα τα μήλα έπαιζαν νεράκι βίντεο που έβγαλα με την Sony a7 iv 4K  από την κάμερα χωρίς επεξεργασία 9GB και κανένα Samsung δεν μπορούσε να το κάνει αναπαραγωγή !!! Αυτό εμένα μου δείχνει ένα απλό πράγμα τα μήλα έχουν δύναμη και δεν μασάνε πουθενά τα Samsung δυστυχώς δεν το έχουν !! Και ειδικά μετά από χρόνια το μήλο έχει την ίδια απόδοση πες το ίδιο για ένα android .  Και φυσικά όπως όλες αλλά και η Samsung ειδικά ειδικά με το s9 Ultra απλά πέρα από τον επεξεργαστή δεν άλλαξαν τίποτα . Μια Αδιαβροχοποίηση και ένα πενάκι λίγο ποιο γρήγορο !! Και σου λέει καλύτερηοθόνη δίπλα δίπλα με ένα S7+ ίδια ακριβώς σε όλα !!! Στην οθόνη τους δεν καταλαβαίνεις καμία διαφορά  . 

Επεξ/σία από Just_travel_everywhere
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Αρχισαν πάλι οι γνωστές οπαδικές υπερβολές 😒

Όχι φίλε καμία οπαδική . Είχα όλη την σειρά από Note 1 έως note 20 !! Αλλά όταν βλέπεις ότι μια συσκευη δεν τραβάει απλά δεν τραβάει ένα κ ένα κάνουν δυο βάζεις βίντεο δεν παίζει με τίποτα σε συσκευές του 23!! Αυτό κάτι σημαίνει . Και ταμπλετ έχω Samsung . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Just_travel_everywhere είπε

Όχι φίλε καμία οπαδική . Είχα όλη την σειρά από Note 1 έως note 20 !! Αλλά όταν βλέπεις ότι μια συσκευη δεν τραβάει απλά δεν τραβάει ένα κ ένα κάνουν δυο βάζεις βίντεο δεν παίζει με τίποτα σε συσκευές του 23!! Αυτό κάτι σημαίνει . Και ταμπλετ έχω Samsung . 

Spoiler

Ε ναι συμφορουμίτη προφανώς καμια οπαδική.

Ανέφερες ένα τυχαίο ότι να ναι παράδειγμα για να βγάλεις το επίσης ότι να ναι γενικό συμπέρασμα σου( ο συμφορουμίτης μετάβαση από Iphone 12 pro max θέλει να κάνει και εσύ αναφέρεις 14pro max....)

Επίσης έχεις δίκιο, ίδια οθόνη έχουν τα 2 tablets που αναφέρεις, ίδια ανάλυση και φωτεινότητα...τι όχι???

Spoiler

image.png.623d9de825378566476e7b0744ca5cd2.png

Τελος πάντων, ας μην ξεφεύγουμε από τα του θέματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 hours ago, avacan23 said:

Αν εξαιρέσεις το βίντεο το 23 ultra κερδίζει παντού. Δυστυχώς υπάρχουν όμηροι του οικοσυστήματος. Μακμπουκ I watch που αναγκαστικά κοιτάνε μήλα ενώ υπάρχουν άλλου πορτοκαλιές. Όλη η υφήλιος περίμενε να χτυπήσει το 15αρι το s24 και τελικά θα μάθουμε αύριο ότι είναι χειρότερο από το s23. Δλδ θα ανακοινώσουν 8Κ video και usb-c ως innovation που τα πράσινα ανθρωπάκια το χουν χρόνια.. γρήγορη φόρτιση 30w? Σώμα από τιτάνιο; Το u2 chip για να βρίσκεις πιο γρήγορα AirTags? Τον 3nn chip που επίτηδες κράτησαν Χαμηλά μόνο 17% βελτίωση; Με τιμή 1700 ευρώ πως θα πουλήσεις 900-950 ευρώ το 14 pro max να πάρεις το 15 max? 
 

για να δούμε αύριο αν υπάρχει κάποια εκλπληξη που θα κάνει να αξίζει τα λεφτά του..

Αφου ειστε samsunακιδες τι κανετε σε θεματα του iphone? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, Dinos1973 said:

Αφου ειστε samsunακιδες τι κανετε σε θεματα του iphone? 

Εδω την πατάτε μερικοί. Δεν είμαστε samsunακιδες ή iPhonάκιδες, είμαστε καταναλωτές και άνθρωποι της τεχνολογίας. 

Εχω iPhone απο το 3GS -για τους νέους- έχω μονο iPhone απο το 2009!  Εννοείται κατα καιρούς είχα και όλη την γκάμα όπως iPad, Mac, iMac, Apple Watch, Airpods Pro κτλ, αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι θα ακολουθούμε την εταιρεία πιστά σε ότι και να κάνει λες και είμαστε υπάλληλοι της. 

 

Επεξ/σία από leonidas_fs
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι συσκευή Apple υπάρχει την έχω πάρει και κάθε χρόνο πουλάω το iPhone για να πάρω το νέο, και συνεχίζω γιατί δε βρίσκω καλύτερο οικοσύστημα. Δεν σημαίνει όμως ότι δεν μπορώ να κρίνω ότι βλέπω. 
 

εντός θέματος τώρα  iPhone 15 Pro Max σε 12 ώρες  6.7” displays - 120Hz ProMotion - Dynamic Island - Thinner bezels - Titanium frame - Action Button (replaces Mute Switch) - A17 chip - 8GB RAM - Periscope lens (up to 6x zoom; only on Pro Max) - USB-C port - Braided, color-matched USB-C cable included - Colors: Space Black, Silver, Titan Gray, Dark Blue - Storage: 128GB, 256GB, 512GB, 1TB (2TB possible) - $100 price increase (possibly only for Pro Max)

τα φάουλ είναι ότι ο αισθητήρας της σονυ model 983 μένει ίδιος ενώ περιμέναμε τον 993 το ζουμ πάει στο 6x ενώ ο ανταγωνισμός έχει 10Χ. Η Βασική  έκδοση ξεκινάει με 128gb το έτος 2023. Και η τιμή αυξάνεται. 
 

σε 12 ώρες  τα ξαναλέμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...