Προς το περιεχόμενο

iPhone 15 rumors


kostasgr78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, leonidas_fs said:

Εδω την πατάτε μερικοί. Δεν είμαστε samsunακιδες ή iPhonάκιδες, είμαστε καταναλωτές και άνθρωποι της τεχνολογίας. 

Εχω iPhone απο το 3GS -για τους νέους- έχω μονο iPhone απο το 2009!  Εννοείται κατα καιρούς είχα και όλη την γκάμα όπως iPad, Mac, iMac, Apple Watch, Airpods Pro κτλ, αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι θα ακολουθούμε την εταιρεία πιστά σε ότι και να κάνει λες και είμαστε υπάλληλοι της. 

 

δεν σε αναγκασε ποτε να αγορασεις, υπαρχουν αμετρητες επιλογες σε αλλες εταιριες......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, Dinos1973 said:

δεν σε αναγκασε ποτε να αγορασεις, υπαρχουν αμετρητες επιλογες σε αλλες εταιριες......

Ε αυτό ακριβώς λέμε, αλλά εσυ μας χαρακτήρισες Samsunακιδες! 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 χρόνια ανδροιδής το τελευταίο 1μιση χρόνο με 13 Pro Max και δεν ξανα γυρνάω για κανένα λόγο πίσω. Το οικοσύστημα είναι ιδεολογία, κάτι το ανώτερο, designed in California τι να λέμε τώρα. 

Αναμένουμε για το απόγευμα. Ως συνήθως η παρουσίαση θα τα σπάει. Θα παραδώσει πάλι μαθήματα marketing η Apple

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, allaloun είπε

Xs και δουλεύει ρολόι με iOS 17. Μπαταρία στο 78%

Η γυναίκα ως Κειμήλιο κρατάει ένα iPhone 8plus και πραγματικά πάει  σφαίρα !!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Just_travel_everywhere said:

Η γυναίκα ως Κειμήλιο κρατάει ένα iPhone 8plus και πραγματικά πάει  σφαίρα !!! 

H μάνα μου έχει 8 plus και είναι μιά χαρα. κανένα κόλλημα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 H spigen αποκαλυψε τη θήκη με το πλαινο action button αντι για διακοπτη σίγασης.

https://pbs.twimg.com/media/F5vxz5uXgAArKa5?format=jpg&name=large

Ολοι που εχουν μήλα ξερρον το κόλπο με τα δυο χτηπηματα στην πλα΄τη πανω στο μήλο οπου ενεργοποιει μια εφαρμογή αυτόματα. Τώρα σκοτωσαν το διακοπτη σίγασης που ηταν μοναδικό χαρακτηριστικό για να βάλουν κάτι που ήδη υπήρχε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω στην κατοχή μου iPhone από την εποχή του 4s, δηλαδή περίπου 12 χρόνια. Έχουν περάσει από τα χέρια μου σχεδόν όλα τα προηγούμενα μοντέλα. Η τακτική που ακολουθώ είναι να πουλάω το μοντέλο που έχω να βάζω κάτι έξτρα και να παίρνω το επόμενο με αποφορολόγηση (τιμολόγιο). Πλέον όπως έχουν διαμορφωθεί οι τιμές καταλήγω ότι η καλύτερη τακτική είναι να είσαι ένα μοντέλο πίσω από το τρέχων καθώς έτσι μειώνεις την χασούρα από την ακριβή day one τιμή και ελαχιστοποιείς την χασούρα της μεταπώλησης από το απότομο drop που γίνεται στις τιμές το πρώτο εξάμηνο.

Για παράδειγμα πριν 2 περίπου χρόνια πήρα day 1 το iPhone 13 pro και μου βγήκε με αποφορολόγηση 990€. Το πούλησα πριν 3 μήνες 670€ μαζί με θήκες γνήσιες και αξεσουάρ. Έχασα δηλαδή πάνω από 350€ μέσα σε 1,5 χρόνο. Φέτος πήρα το 14 pro στην προσφορά της vodafone με αποφορολόγηση στα 850€. Πιστεύω του χρόνου μόλις βγει το 16 τον Σεπτέμβριο το 14 pro που έχω τώρα θα πιάνει άνετα 650€. Άρα θα έχω χασούρα 200€ και όχι 350€. Η μόνη "θυσία" ας πούμε είναι ότι είσαι για λίγους μήνες outdated που στους περισσότερους ανθρώπους δεν είναι καν σημαντικό. Εγω δυστυχώς είμαι gadgetakias και μου αρέσει η τεχνολογία και να έχω το πιο φρέσκο μοντέλο, αλλά προσπαθώ να το αλλάξω καθώς συνολικά ανά τα χρόνια βγαίνω χαμένος.

Κάτι τελευταίο είναι ότι οι τιμές μεταπώλησης των iPhone έχει αλλάξει κατά πολύ προς το χειρότερο από τότε που βάλανε το ποσοστό υγείας της μπαταρίας που είναι ένα ανέκδοτο. Πιο συγκεκριμένα, το ποσοστό που σου δείχνει η μπαταρία είναι τέρμα κατευθυνόμενο από την εταιρεία, στο εξάμηνο χάνει 2-3% και στον χρόνο 10%. Στον 1,5 15-17% και πάει λέγοντας. Ποσοστά που προφανώς δεν αντιστοιχούν με την καμία στην πραγματικότητα, αλλά δυστυχώς ο κόσμος που δεν ψάχνεται δεν το γνωρίζει αυτό, κοιτά απλά ένα νούμερο και κρίνει. Και εκεί βρίσκεται η επιτυχία της Apple και έτσι σε αναγκάζει να πουλήσεις το τηλέφωνο νωρίτερα και όχι να το κρατήσεις 3-4 χρόνια που θα το κρατούσες διαφορετικά. Το πραγματικό ποσοστό υγείας της μπαταρίας φαίνεται μόνο με σύνδεση στον υπολογιστή και με πιστοποιημένα λογισμικά diagnostic προγράμματα τύπου coconut battery.

Εν κατακλείδι, μην τρελαίνεστε να έχετε το latest and greatest γιατί στο πέρασμα του χρόνου βγαίνετε χαμένοι. Το ίδιο λέω και στον εαυτό μου, άλλες φορές καταφέρνω να το εφαρμόσω και άλλες όχι :D
 

Αυτάααα, σόρι για το σεντόνι! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, thodoris20s είπε

Έχω στην κατοχή μου iPhone από την εποχή του 4s, δηλαδή περίπου 12 χρόνια. Έχουν περάσει από τα χέρια μου σχεδόν όλα τα προηγούμενα μοντέλα. Η τακτική που ακολουθώ είναι να πουλάω το μοντέλο που έχω να βάζω κάτι έξτρα και να παίρνω το επόμενο με αποφορολόγηση (τιμολόγιο). Πλέον όπως έχουν διαμορφωθεί οι τιμές καταλήγω ότι η καλύτερη τακτική είναι να είσαι ένα μοντέλο πίσω από το τρέχων καθώς έτσι μειώνεις την χασούρα από την ακριβή day one τιμή και ελαχιστοποιείς την χασούρα της μεταπώλησης από το απότομο drop που γίνεται στις τιμές το πρώτο εξάμηνο.

Για παράδειγμα πριν 2 περίπου χρόνια πήρα day 1 το iPhone 13 pro και μου βγήκε με αποφορολόγηση 990€. Το πούλησα πριν 3 μήνες 670€ μαζί με θήκες γνήσιες και αξεσουάρ. Έχασα δηλαδή πάνω από 350€ μέσα σε 1,5 χρόνο. Φέτος πήρα το 14 pro στην προσφορά της vodafone με αποφορολόγηση στα 850€. Πιστεύω του χρόνου μόλις βγει το 16 τον Σεπτέμβριο το 14 pro που έχω τώρα θα πιάνει άνετα 650€. Άρα θα έχω χασούρα 200€ και όχι 350€. Η μόνη "θυσία" ας πούμε είναι ότι είσαι για λίγους μήνες outdated που στους περισσότερους ανθρώπους δεν είναι καν σημαντικό. Εγω δυστυχώς είμαι gadgetakias και μου αρέσει η τεχνολογία και να έχω το πιο φρέσκο μοντέλο, αλλά προσπαθώ να το αλλάξω καθώς συνολικά ανά τα χρόνια βγαίνω χαμένος.

Κάτι τελευταίο είναι ότι οι τιμές μεταπώλησης των iPhone έχει αλλάξει κατά πολύ προς το χειρότερο από τότε που βάλανε το ποσοστό υγείας της μπαταρίας που είναι ένα ανέκδοτο. Πιο συγκεκριμένα, το ποσοστό που σου δείχνει η μπαταρία είναι τέρμα κατευθυνόμενο από την εταιρεία, στο εξάμηνο χάνει 2-3% και στον χρόνο 10%. Στον 1,5 15-17% και πάει λέγοντας. Ποσοστά που προφανώς δεν αντιστοιχούν με την καμία στην πραγματικότητα, αλλά δυστυχώς ο κόσμος που δεν ψάχνεται δεν το γνωρίζει αυτό, κοιτά απλά ένα νούμερο και κρίνει. Και εκεί βρίσκεται η επιτυχία της Apple και έτσι σε αναγκάζει να πουλήσεις το τηλέφωνο νωρίτερα και όχι να το κρατήσεις 3-4 χρόνια που θα το κρατούσες διαφορετικά. Το πραγματικό ποσοστό υγείας της μπαταρίας φαίνεται μόνο με σύνδεση στον υπολογιστή και με πιστοποιημένα λογισμικά diagnostic προγράμματα τύπου coconut battery.

Εν κατακλείδι, μην τρελαίνεστε να έχετε το latest and greatest γιατί στο πέρασμα του χρόνου βγαίνετε χαμένοι. Το ίδιο λέω και στον εαυτό μου, άλλες φορές καταφέρνω να το εφαρμόσω και άλλες όχι :D
 

Αυτάααα, σόρι για το σεντόνι! :D

You know what …..you leave only once !!! 😎😎😎😜😜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.techradar.com/news/live/apple-iphone-15-event-live-blog

πολυ καλο μπλογκ για να μεταφερθείς στο κλίμα του ΚΙΝΟ.

Something that has surprised me is the lack of any big last-minute leaks for the iPhone 15. Maybe we know all there is to know. Or perhaps the upgrades won't be  that significant. 

Don't get me wrong, there have been some leaks but none to really move the needle today. I'd have thought we'd have seen an Apple Watch Ultra 2 leak today, but no. 

https://youtu.be/ZiP1l7jlIIA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...