Προς το περιεχόμενο

Συσκευασία καινούργιου δίσκου


ApstlsP

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα.

Παρέλαβα σήμερα μέσω skroutz δύο σκληρούς δίσκους από γνωστό κατάστημα (έναν 2,5' SSD και έναν nvme). Το πρόβλημά μου είναι το εξής:

Ενώ στον 2,5" η συσκευασία είναι άψογη στον nvme υπάρχουν σημάδια πως ίσως να έχει ανοιχτεί (η μία γωνία είναι ανασηκωμένη και κάπως τσαλακωμένη). Επίσης, ο σκληρός δεν είναι σταθερός μέσα στη συσκευασία, παίζει περα-δώθε και μπρος πίσω. Δεν θα έπρεπε να είναι σταθερός στην πλαστική εσοχή? (Πρώτη φορά παίρνω nvme γι' αυτό ρωτάω).  Δεν ξέρω αν είμαι υπερβολικός αλλά μήπως να ζητήσω αντικατάσταση?

 

Επεξ/σία από ApstlsP
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tον εγκαθιστάς και αν βρεις ότι έχει ώρες χρήσης τότε ζητάς αντικατάσταση , αν θες τους ενημερώνεις με email προκαταβολικά και τους στέλνεις φώτο της συσκευασίας πριν τον τσεκάρεις στο pc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, ApstlsP είπε

Καλησπέρα.

Παρέλαβα σήμερα μέσω skroutz δύο σκληρούς δίσκους από γνωστό κατάστημα (έναν 2,5' SSD και έναν nvme). Το πρόβλημά μου είναι το εξής:

Ενώ στον 2,5" η συσκευασία είναι άψογη στον nvme υπάρχουν σημάδια πως ίσως να έχει ανοιχτεί (η μία γωνία είναι ανασηκωμένη και κάπως τσαλακωμένη). Επίσης, ο σκληρός δεν είναι σταθερός μέσα στη συσκευασία, παίζει περα-δώθε και μπρος πίσω. Δεν θα έπρεπε να είναι σταθερός στην πλαστική εσοχή? (Πρώτη φορά παίρνω nvme γι' αυτό ρωτάω).  Δεν ξέρω αν είμαι υπερβολικός αλλά μήπως να ζητήσω αντικατάσταση?

 

Για ποιό μοντέλο nvme μιλάμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ApstlsP είπε

Western Digital Blue SN570 1TB

Αν είχε ανοιχτεί θα φαινόταν.
Έτσι ακούγωνται οι περισσότεροι nvme/ssd, δεν έχουν ανάγκη την συσκευασία των παλιών μηχανικών δίσκων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παρει κι εγω στο παρελθον nvme με συσκευασια οπου "κουνιοταν" μεσα στο κουτι, και το κουτι ηταν ξεκαθαρο οτι δεν εχει ανοιχτει, ολοισιες ακρες ατσαλακωτες και οι ταινιες ασφαλειας στη θεση τους, αυτο δε λεει κατι απο μονο του. Το καλυτερο ειναι να τσεκαρεις οταν το βαλεις στο pc σου οπως λεει και ο φιλος παραπανω αν εχει γραψει ωρες λειτουργιας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συσκευασιες προιοντων που δεν εχουν ταινια ασφαλειας, ο πελατης δεν μπορει να αποδειξει τιποτα.

απο τις φωτογραφιες που βλεπω, μαλλον ειναι απο τις μεταφορες > χονδρικης > λιανικης > courier > πελατης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...