Προς το περιεχόμενο

Backup Synology σε άλλο Synology η σκληρό δίσκο


slk200gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, lneam είπε

ενας συνδυασμος απο deja vu και ψεμματα

Η αλήθεια είναι ότι δεν κρατήθηκα να σε βλέπω να γράφεις , με τέτοιο τρόπο και ύφος . Είχα την εντύπωση ότι προκαλείς , την απάντηση μου. Τώρα αν για σένα είναι ψέματα τα όσα γράφω , είναι καθαρά υποκειμενικό. Υπάρχουν και άλλοι ευτυχως που διαβάζουν τα όσα γράφω και όσα γράφεις . Θα μπορούσες να χρησιμοποιήσεις την απάντηση που έδωσες τώρα από το πρώτο σχόλιο  μου , μετά το δεν ξαναγράφω , αλλά μάλλον το φύλαγες για την στιγμή που δεν θα ειχες κάτι άλλο να πεις και να μετατρέψεις ένα θέμα σε προσωπικό πρόβλημα μαζί μου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, atheatos είπε

Η αλήθεια είναι ότι δεν κρατήθηκα να σε βλέπω να γράφεις , με τέτοιο τρόπο και ύφος . Είχα την εντύπωση ότι προκαλείς , την απάντηση μου. Τώρα αν για σένα είναι ψέματα τα όσα γράφω , είναι καθαρά υποκειμενικό. Υπάρχουν και άλλοι ευτυχως που διαβάζουν τα όσα γράφω και όσα γράφεις . Θα μπορούσες να χρησιμοποιήσεις την απάντηση που έδωσες τώρα από το πρώτο σχόλιο  μου , μετά το δεν ξαναγράφω , αλλά μάλλον το φύλαγες για την στιγμή που δεν θα ειχες κάτι άλλο να πεις και να μετατρέψεις ένα θέμα σε προσωπικό πρόβλημα μαζί μου. 

προσπαθεις να επιβαλεις σε εναν αλλο ανθρωπο μια υποκειμενικη αποψη σε αντικειμενικη. Οταν δεν το καταφερνεις σου βγαινει κακια στην αντιπαρεθεση σου με την αλλη πλευρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, lneam είπε

προσπαθεις να επιβαλεις σε εναν αλλο ανθρωπο μια υποκειμενικη αποψη σε αντικειμενικη. Οταν δεν το καταφερνεις σου βγαινει κακια στην αντιπαρεθεση σου με την αλλη πλευρα

Δεν γράφω κάτι χωρίς λόγο. Συνεχίζεις επι προσωπικού , γιατί προφανέστατα στο θέμα του backup  η άποψη σου ήταν λάθος. Το ποιος βγάζει κακιά και γιατί άσε τους άλλους να το κρινουν. Εξαρχής στην πρώτη απάντηση που σου έδωσα έγραψες για ξύλο και αλλά κωμικά , που όπως αποδείχτηκαν εξαιτίας της δικιά σου  κακίας. Μπορείς να επιμένεις όσο θες , αλλά να χρησιμοποιείς άσχημες εκφράσεις όταν κάτι δεν το καταλαβαίνεις , δεν ειναι καλό. 
Καλο ειναι να μείνεις στο θέμα και να σταματήσεις την προσωπική επίθεση και τους άσχημους χαρακτηρισμούς γιατί , θα κλειδωθεί .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@slk200gr εγώ αυτό που έχω κάνει είναι να έχω raid1 στους δίσκους και κάνω encrypted backup κάθε  βράδυ με το hyper backup σε υπηρεσία της HETZNER storage box 1ΤΒ που κοστίζει λίγο λιγότερο από 4ευρώ το μήνα.

Στην περίπτωση καταστροφής του synology ( φτου φτου μακριά από εμάς) υπάρχει η δυνατότητα να κατεβάσεις τα αρχεία σου και να έχεις πρόσβαση μέσα από το Synology Hyper Backup Explorer κάνοντας το εγκατάστση σε οποιδήποτε PC.

 https://kb.synology.com/en-us/DSM/help/HyperBackupExplorer/hyperbackupexplorer?version=7

Ναι το ξέρω ότι το έχω ενα κόστος περίπου 50 ευρώ τον χρόνο για την συγκεκριμένη υπηρεσία + και ότι χρειάζεσαι καλό upload στην γραμμή αλλά ξέρω ότι το Backup γίνεται καθημερινά και τα αρχεία είναι σε 2 σημεία σε διαφορετική τοποθεσία. 

Επεξ/σία από Okkin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, atheatos είπε

Καλο ειναι να μείνεις στο θέμα και να σταματήσεις την προσωπική επίθεση και τους άσχημους χαρακτηρισμούς γιατί , θα κλειδωθεί .

πολυ ευχαριστως να κανεις καταγγελια. Και να σβηστουν ολα τα σχολια που εχεις κανει στο προσωπο μου στο 100%. Φυσικα και τα δικα μου. Αυτο θα ειναι δικαιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, lneam είπε

πολυ ευχαριστως να κανεις καταγγελια. Και να σβηστουν ολα τα σχολια που εχεις κανει στο προσωπο μου στο 100%. Φυσικα και τα δικα μου. Αυτο θα ειναι δικαιο

Το θέμα είναι το backup του synolgy. Εξηγήσαμε το γιατί γίνεται και με ποιο τρόπο. Το μόνο σχόλιο που έγινε στο πρόσωπο σου  ειναι dejavu και ψέματα….

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...